آموزش درآمدزایی از اینستاگرام از 0 تا 100

همان طور که می‌دانید شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران است که بسیاری از افراد در این شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می کنند. همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد به فکر درآمدزایی از اینستاگرام باشند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند درآمدزایی از اینستاگرام کار سخت و دشواری است. ولی اصلاً اینطور نیست. در این مقاله به صورت کامل نحوه کسب درآمد از اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

همان طور که گفتیم شبکه اجتماعی اینستاگرام در کشور ما بسیار محبوب شده است است و همین محبوبیت یک موقعیت درآمدزایی در اینستاگرام برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. شما در هر شرایطی می توانید کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنید. اصلا فرقی نمیکنه که خانم خانه دار هستید یا فردی که در بیرون از خانه کار می کند، شما می توانید در تایم های خالی تان از اینستاگرام درآمد زایی کسب کنید.

یکی از بهترین خاصیت های شبکه اجتماعی اینستاگرام این است که هر کس با هر شرایطی در آن درآمد زایی و کسب درآمد داشته باشد. چون کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار زیاد هستند و روز به روز افراد زیادی در این شبکه اجتماعی عضو می‌شود و همین موضوع باعث شده که اینستاگرام به یک منبع درآمدزایی تبدیل شود.

شبکه اجتماعی اینستاگرام باعث شده که کاربران موبایلی برای رفع نیاز های شان کمتر از سایت های اینترنتی استفاده کنند و ترجیح می دهند برای رفع نیازشان در شبکه های اجتماعی استفاده کنند. اصلا منظورم این نیست که کاربران موبایلی وب سایت های اینترنتی را فراموش کرده‌اند بلکه منظورم این است که کاربران موبایلی بیشتر وقت شان را در شبکه های مثل اینستاگرام و تلگرام می گذراند.

چون بسیاری از افراد قصد درآمدزایی از اینستاگرام را دارند در این مقاله تصمیم گرفتم که به صورت کامل شما را با درآمدزایی در اینستاگرام آشنا کنم. در این مقاله قصد دارم به صورت کامل در مورد انواع روش های کسب درآمد و درآمدزایی از اینستاگرام که چگونه هر کسی می تواند از اینستاگرام کسب درآمد داشته باشد صحبت کنم. اگر شما هم به دنبال پول درآوردن از اینستاگرام هستید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

انواع روش های درآمدزایی از اینستاگرام

همانطور که می دانید کسب درآمد و درآمدزایی از اینستاگرام بسیار فراگیر شده است است و بسیاری از افراد قصد دارند در این شبکه اجتماعی درآمدزایی کنند اما نمی دانند که چگونه می‌توانند از طریق اینستاگرام کسب درآمد داشته باشند. بسیاری از افراد فکر می کنند که برای درآمدزایی در اینستاگرام باید یک پیج اینستاگرامی بزنند و و خیلی سریع فالوور های آن را افزایش بدهند و شروع به درآمد زایی و کسب درآمد کنند. البته این هم یکی از روش های درآمدزایی از اینستاگرام محسوب می شود ولی در اکثر مواقع جواب نمی دهد! در ادامه شما را به صورت کامل با روش های درآمدزایی از طریق اینستاگرام آشنا خواهیم کرد. روش هایی را به شما معرفی کردیم که خیلی راحت می‌توانید در اینستاگرام درآمدزایی کنید. پس همراه ما باشید در ادامه شما را با روش های درآمدزایی از اینستاگرام به صورت کامل آشنا کنم.

۱_ فروش مستقیم محصولات و خدمات :

یکی از روشهایی که بسیاری از افراد از طریق آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام درآمدزایی میکنند فروش مستقیم محصولات و خدمات است. افرادی که از این روش درآمدزایی کسب درآمد می کنند محصولات و خدمات دیگران یا خودشان را به صورت مستقیم در اینستاگرام به دیگران ارائه می دهند.

اگر محصول و خدماتی دارید می توانید آن را درون شبکه اجتماعی اینستاگرام قرار بدهید و بفروشید. یا اگر هم محصولی ندارید می توانید محصولات دیگران را بفروشید و به ازای هر فروش مبلغی را دریافت کنید که به این مدل کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش گفته می شود.

اصلاً فرقی نمی کند که چه محصولات و خدماتی دارید. ممکن است محصولات فیزیکی یا حتی دیجیتالی داشته باشید مثل فروش دوره های آموزشی یا لوازم جانبی موبایل و… . تمام این مثال هایی را که به شما معرفی کردم جزوه فروش مستقیم محصولات و خدمات حساب میشود.

۲_ فروش غیر مستقیم محصولات و خدمات :

یکی دیگر از روش‌های پول درآوردن از اینستاگرام فروش غیر مستقیم محصولات و خدمات است. بیشتر افرادی که پیج اینستاگرام با فالوور های زیادی دارند از این روش درآمدزایی استفاده می‌کنند.
در این روش شما از طریق تبلیغات محصولات و خدمات دیگران کسب درآمد میکنید. بیشتر افراد معروف در اینستاگرام که فالوور ها و دنبال کنندگان زیادی دارند از این مدل درآمدزایی در اینستاگرام استفاده میکنند.

در این روش شما به صورت غیر مستقیم محصولات و خدمات دیگران را داخل پیج اینستاگرام تان تبلیغ می کنید. در واقع این روش تبلیغات با محتوا یکی از روش های بازاریابی محتوا حساب می شود.
به عنوان مثال افرادی که کلیپ های خنده دار می سازند و به برند خاصی داخل محتوای ویدیو ایشان اشاره می کنند. اکثر بازیگران و افراد معروف از این روش کسب درآمد می‌کنند.

۳_ راه اندازی خدمات اینستاگرامی:

یکی دیگر از بهترین روش های درآمدزایی در اینستاگرام راه اندازی خدمات اینستاگرامی است. در این روش شما از طریق فروش فالوور، لایک و ویو اینستاگرام کسب درآمد می کنید.
راه اندازی خدمات اینستاگرام اصلاً کار سخت و دشواری نیست. شاید باورتان نشود ولی اکثر سایت های خدمات اینستاگرامی که فالوور، لایک و ویو میفروشند با این روش توانسته‌اند به درآمد های روزانه بسیار زیادی برسند.

برای اینکه بتوانید از این مدل درآمدزایی از اینستاگرام کسب درآمد کنید به وب سایت نیاز داریم. داشتن سایت برای افرادی که بخواهند فالوور، لایک و ویو بفروشند بسیار مهم است. در این مدل درآمدزایی شما با روزانه دو تا سه ساعت کار کردن می توانید خیلی ساده به درآمد میلیونی در ماه برسیم.

در قدم اول برای راه اندازی خدمات اینستاگرامی به وب سایت نیاز دارید. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید کاری کنید که مخاطبان و کاربرانی که به فالوور و لایک نیاز دارند وارد سایت شما بشوند و سفارش شان را ثبت کنند. بعد از اینکه سفارش شان ثبت شد از برای آنها فالوور، لایک و ویو میزنید. برای این کار از سرورهای اصلی اینستاگرام استفاده می کنید که می توانید در کمتر از چند دقیقه چندین هزار فالوور ، لایک و ویو برای مشتریان تان سفارش بدهید. اگر می خواهید بیشتر با این مدل آشنا شوید پیشنهاد کنم بر روی بنر زیر کلیک کنید.

۴ _برندسازی در اینستاگرام :

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید به صورت غیر مستقیم از اینستاگرام درآمدزایی کنید، برند سازی است. بسیاری از کسب و کارها سعی می‌کنند از طریق اینستاگرام مخاطبان و کاربران زیادی را با کسب و کارشان آشنا کنند و بر روی آن ها عملیات بازاریابی را پیاده سازی کنند.

مثلاً کسب و کار هایی که با برند سازی قصد دارند مخاطبان زیادی را داخل یک وبینار و یا سمینار و یا حتی یک دوره آموزشی رایگان دعوت کنند. این اقدام ها نوعی برندسازی در اینستاگرام است.
در این روش کسب و کار ها برای برند سازی از طریق اینستاگرام مخاطبان و کاربرانی که در اینستاگرام فعالیت می کنند را وارد بستر اصلی کسب و کارشان که وبسایت شان است می کنند و سعی می کنند بر روی آنها عملیات بازاریابی را انجام بدهند.
اگر کسب و کار اینترنتی دارید این روش یکی از بهترین روش ها برای درآمدزایی از اینستاگرام چون از این طریق می توانید مخاطبان و کاربران زیادی را با کسب و کارتان آشنا کنید. و این روش هم جزء یکی از روشهای بازاریابی اینترنتی حساب میشود.

چگونه از اینستاگرام درآمد زایی داشته باشیم؟

برای این که بتوانید از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنید باید یک سری کاربران علاقمند داشته باشید. البته هر کسب و کار اینترنتی برای درآمد زایی و کسب درآمد به یک سری کاربران علاقه مند نیاز دارد. کاربرانی که واقعاً به کسب و کارتان آن نیاز داشته باشند و شما بتوانید نیازهای آنها را برطرف کنید.

چه وب سایت داشته باشید و یا چه در اینستاگرام با تلگرام فعالیت کنید باید کاربرانی را داشته باشید که به شما و کسب و کارتان علاقه داشته باشد.اگر می خواهید از طریق پیج اینستاگرام کسب درآمد کنید باید فالوور و دنبال کنندگان واقعی داشته باشید. اگر می خواهید از طریق راه‌اندازی خدمات اینستاگرام درآمدزایی داشته باشید باید کاری کنید که مخاطبان و کاربرانی که که به خدمات تان نیاز دارند شما را پیدا کنند، برای این کار باید برای سایتتان تولید محتوا کنید.

البته در ادامه راه و روش هایی را به شما معرفی خواهم کرد که علاوه بر اینکه می توانید فالوور های اینستاگرام تان را به صورت طبیعی افزایش دهید می توانید کسب درآمد بیشتری از اینستاگرام داشته باشید. البته علاوه بر کسب درآمد می توانید برند سازی کنید و کاری کنید که مخاطبان و کاربران تان به شما اعتماد کنند.

هرچه بیشتر بر روی برندسازی تان کار کنید باعث اعتماد سازی می شود اگر مخاطبان به شما اعتماد کنند درآمدتان افزایش پیدا می کند.به این نکته توجه کنید که برای درآمدزایی از اینستاگرام باید به دنبال مخاطبان و کاربران واقعی باشید به هیچ عنوان از فالوور های فیک استفاده نکنید. هرچه فالوور های واقعی تان بیشتر باشد و مخاطبان و کاربران زیادی را جذب کسب و کارتان کنید کسب درآمد بیشتری خواهید داشت.

۱_ استفاده از امکانات جدید اینستاگرام :

برای درآمدزایی از اینستاگرام به هیچ عنوان از امکانات اصلی اینستاگرام غافل نشوید. اینستاگرام با توجه به امکاناتی که ارائه می کند توانسته است از یکسری رقبای خود جلو بزند. اینستاگرام یک سری امکانات جدیدی مثل استوری، لایو در اختیارتان قرار می دهد که پیشنهاد می کنم حتما از این امکانات در کسب و کارتان استفاده کنید.

1/ استوری اینستاگرام:

در استوری اینستاگرام این امکان وجود دارد که شما می توانید به صورت لحظه ای از آن استفاده کنید. امروزه اکثر پیچ ها از استوری اینستاگرام برای تبلیغات استفاده می کنند. استوری اینستاگرام امکانات متنوعی در اختیارتان قرار می دهد که می توانید از آن امکانات استفاده کنید به عنوان مثال می‌توانید پیجی را که داخل استوری اینستاگرام تان تبلیغ کرده‌اید را تگ کنید.

از این ویژگی برای هدایت مستقیم کاربران به پیج یا پروفایل مورد نظر که داخل استوری آن را تک کرده اید استفاده می کنید. یا این که می توانید در استوری اینستاگرام تان از از نوشته های جذاب، استایل تصاویر، ایموجی ها و… استفاده کنید. البته برای زیبا کردن استوری نرم افزارها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. معروف ترین اپلیکیشن ها در این زمینه Drool و inShot است.

2/ لایو اینستاگرام :

لایو اینستاگرام یکی دیگر از بهترین امکانات اینستاگرام است.بسیاری از افراد برای معرفی کسب و کارشان از لایو اینستاگرام استفاده می کنند. لایو اینستاگرام امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما از این امکان اینستاگرام می توانید برای برند سازی کسب و کارتان استفاده کنید .

وقتی رو در رو با مخاطبان و کاربران هدفتان صحبت کنید می توانید بیشتر تاثیر گذار باشید. همین کار باعث می شود مخاطبان و کاربران بیشتری شما را دنبال کنند. از لایو اینستاگرام باید با توجه به حوزه کسب و کارتان استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در زمینه خاصی فعالیت می کنید میتوانید از لایو اینستاگرام به عنوان کلاسی برای پرسش و پاسخ استفاده کنید.

یکی دیگر از قابلیت های بسیار خوب اینستاگرام این است که میتوانید لایوی را که که گرفتید ذخیره کنید و در استوری تا به صورت ضبط شده قرار بدهید. البته با استفاده از لایو اینستاگرام می توانید ایده های خوبی را اجرا کنید به عنوان مثال میتوانید در مورد یک موضوع خاص با مخاطبان تان به صورت زنده صحبت کنید یا کتابی را معرفی کنید. اگر بتوانید لایو های جذاب برگزار کنید مطمئن باشید که مخاطبان و کاربران زیاد شما را دنبال خواهند کرد.

۲_ برای پست های تان زمان بگذارید :

نحوه انتشار پست در اینستاگرام بسیار مهم است. سعی کنید به وسیله پست هایی که در اینستاگرام منتشر میکنید کاری کنید که مخاطبان تان به شما اعتماد کنند. این کار بسیار مهم است. اگر بتوانید کاری کنید که مخاطبان تان به شما اعتماد کنند می توانید آنها را به مشتری همیشگی و دائمی تبدیل کنید.

به این نکته توجه کنید که سعی نکنید پست‌های دیگران را از جایی کپی کنید. وقتی پستی را داخل اینستاگرام به اشتراک می گذارید سعی کنید لوگو و آدرس اینترنتی سایتتان آن را داخل آن تصویر قرار بدهید.
یکی از بهترین قسمت هایی که می توانید از طریق پست های اینستاگرامی اعتمادسازی کنید این است که کپشن های پست هایتان را جذاب بنویسید. هرچه کپشن ها طولانی تر باشد مخاطبان و کاربران بیشتری به شما اعتماد خواهند کرد. پس برای انتخاب نوع تصویر برای پستتان و کپشن ای که میخواهید قرار بدهید ما بگذارید بهترین پست را داخل اینستاگرام تان قرار بدهید.

۳_ در پست های اینستاگرام تنوع داشته باشید:

همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است. در پست ها می توانید از تصاویر و ویدیو ها استفاده کنید. سعی کنید به هیچ عنوان فقط از یک فرمت خاصی داخل پست های اینستاگرام متن استفاده نکنید. مثلاً فقط در پست های تان تصویر قرار ندهید. سعی کنید هر چند وقت یکبار استوری بگذارید و داخل پست هایتان از ویدیو یا تصاویری که بر روی آنها صوت قرار می گیرد استفاده کنید.
در پستهای اینستاگرام خلاقیت به خرج دهید. و از تصاویر و عکس نوشته های جذاب استفاده کنید.

۴_ از هشتگ ها به درستی استفاده کنید:

هشتگ در اینستاگرام مانند کلمات کلیدی در سئو و بهینه سازی سایت است. در هر حوزه ای که فعالیت می کنید سعی کنید بهترین و پرطرفدار ترین هشتگ های حوزه کاریتان را پیدا کنید و داخل پست هایتان از آنها استفاده کنید. برای پیدا کردن مناسب ترین هشتگ ها در حوزه کاری تان بهتر است رقبای تان را دنبال کنید و ببینید که رقیبانتان از چه هشتگ هایی استفاده می کنند.

با استفاده از هشتگ ها میتوانید پست هایتان را بیشتر در معرض دید دیگران قرار بدهیم سعی کنید که اگر از پست های جذاب استفاده کنید همین کار باعث می شود فالوور های تان افزایش پیدا کند. استفاده از هشتگ ها به صورت اصولی باعث می شود مخاطبان و کاربران زیادی با کسب و کارتان آشنا بشوند. همچنین سعی کنید برای برندسازی کسب و کارتان در اینستاگرام از هشتک مربوط به کسب و کارتان استفاده کنید و در تمام پست های ارسالی تان هشتگ ها را به کار ببرید.

۵_ با دنبال کنندگان تان در ارتباط باشید:

اگر بخواهید فالوور هایتان را به علاقه‌مندان در کسب و کارتان تبدیل کنید باید با آنها در ارتباط باشید.هر چقدر بیشتر با دنبال‌کنندگان تان در ارتباط باشید این کار باعث اعتماد سازی در آن ها می شود. دوستان به این نکته توجه کنید و اعتماد سازی در کسب و کارتان شکل نگیرد نمی توانید درآمد داشته باشید.

برای اعتماد سازی سعی کنید هر چند وقت یکبار یک سری سوالات در زمینه کسب و کاری تان از مخاطبان تان بپرسید. هر وقت کاربری کامنتی را را برای شما ارسال کرده تمام جوابش را بدهید. این کار باعث ایجاد یک رابطه صمیمی بین شما و مخاطبان تان می شود.
سعی کنید هر چند وقت یکبار با مخاطبان تان در یک موضوع خاصی بحث کنید به عنوان مثال درباره یک موضوع خاصی عکس بگذارید و از آنها بخواهید که درباره پستان نظر بدهید.
حتماً به مخاطبانی که در دایرکت شما سوال می پرسند جواب بدهید و با آنها در ارتباط باشید. همین اقدام های کوچک باعث می‌شود که آنها به شما اعتماد کنند.

۶_ سایتتان را راه اندازی کنید:

داشتن سایت برای درآمدزایی از اینستاگرام بسیار مهم است. بسیاری از افراد فکر می کنند برای کسب درآمد و پول درآوردن از اینستاگرام فقط خود اینستاگرام کافی است و نیاز به هیچ سایتی ندارند. اگر جزء این افراد هستید سخت در اشتباهید. مخصوص اگر می‌خواهید از طریق راه‌اندازی خدمات اینستاگرام درآمدزایی کنید حتما باید سایت تان را بسازید. راه اندازی و ساخت سایت سایت بسیار مهم است و باید سایت داشته باشید.
بهتر است علاوه بر اینکه وقتتان را داخل اینستاگرام می گذارید سایتتان را راه اندازی کنید و مخاطبانتان را از شبکه اجتماعی اینستاگرام به سمت سایتتان هدایت کنید بر روی آنها عملیات بازاریابی را انجام دهیم.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

چهار − 2 =