تیک تاک بیشتر از اینستاگرام و فیسبوک در سال 2019 دانلود شد!

تیک تاک، شبکه اجتماعی ویدئویی که در چین به وجود آمد، در سال گذشته دومین اپلیکیشن پُر دانلود بود! همانند گذشته پیامرسان واتس‌اپ بیشترین دانلود را به خود اختصاص داد و در صدر جدول باقی ماند.
به نقل از Sensor Tower اپلیکیشن تیک تاک بیشتر از 700 میلیون بار در سال گذشته دانلود شد. این درحالی بود که فیسبوک کمتر از 700 میلیون دانلود را کسب کرد. پیامرسان واتس‌اپ که مطعلق به فیسبوک است به دلیل محبوبیت زیاد در هند بیش از 850 میلیون بار دانلود شد.

جدول تعداد دانلود‌ها در سراسر جهان
جدول تعداد دانلود‌ها در سراسر جهان

تعداد دانلود‌های برنامه تیک تاک در سه ماهه آخر سال 2019 جهشی بزرگ را تجربه کرد و حدودا 220 میلیون بار توسط کاربران نصب شد.
این افزایش 24 درصدی درحالی اتقاق افتاد که در دیگر 3 ماهه‌های سال گذشته رشد تعداد دانلود تیک تاک تقریبا 6 درصد بود.

رشد تیک تاک نسبت به واتس‌اپ که در صدر جدول دانلود‌ها قرار دارد قابل مقایسه‌است. واتس‌اپ همچنین تعداد دانلودهای بسیار زیادی را در چهارماهه آخرسال تجربه کرد.
محبوبیت تیک تاک سال به سال در حال افزایش است، این شبکه اجتماعی در سال 2018 جایگاه چهارم اپلیکیشن‌های پر دانلود را به خود اختصاص داده بود اما در سال 2019 توانست رتبه دوم را‌ کسب کند.

رشد تیک تاک
رشد تیک تاک

شرکت چینی Bytedance که با ارزش 78 میلیارد دلار (61 میلیارد پوند)، به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شده است تنها در سپتامبر سال 2016 راه اندازی شد. اما حالا توانسته خارج از چین بیش از یک و نیم میلیارد نصب را از آن خود کند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

دوازده − شش =