رفع بلاک و آنبلاک دوطرفه در اینستاگرام

ممکن است کاربران بخواهند پس از مدتی فردی را که بلاک کرده اند از حالت بلاک خارج کنند.خوشبختانه اینستاگرام امکان رفع بلاک کاربران را در اپلیکیشن خود قرار داده است.البته رفع بلاک در حالتی که فقط یک طرف این کار را انجام داده است بسیار ساده انجام پذیر است اما اگر هر دو طرف یکدیگر را بلاک کرده باشند رفع بلاک کمی مشکل تر می شود چرا که دیگر هیچ کدام از آن ها نمی توانند برای رفع بلاک به اکانت دیگری دسترسی داشته باشند!در این مطلب سعی کرده ایم تا روش های آسان رفع بلاک دو طرفه اینستاگرام را آموزش دهیم، با پارس اینستاگرام همراه باشید.

رفع بلاک دوطرفه اینستاگرام
رفع بلاک دوطرفه اینستاگرام

چگونه از بلاک دوطرفه اینستا خارج شویم

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کاربران اینستاگرام پیش آمده باشد، عدم توانایی آنبلاک کردن افرادی است که در گذشته بلاک کرده اند. این مشکل زمانی ایجاد می شود که شما شخصی را در اینستاگرام بلاک کنید و او نیز متقابلا شما را بلاک کرده باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا روشی را برای آنبلاک دوطرفه اینستاگرام ارائه کنیم تا با استفاده از آن بتوانید این مشکل را در اینستاگرام حل کرده و حتی افرادی را که شما را بلاک کرده اند، آنبلاک نمایید.

همانطور که اشاره شد، در صورتی که شما شخصی را در اینستاگرام بلاک کنید و آن شخص نیز شما را بلاک نماید، یک بلاک دوطرفه در اینستاگرام ایجاد خواهد شد که در نتیجه آن، نه شما قادر به دیدن پروفایل کاربری فرد بلاک شده هستید و نه او قادر به دیدن پروفایل کاربری شما می باشد. در حالت عادی، اگر ما شخصی را در اینستاگرام بلاک نماییم، به سادگی می توانیم به پروفایل کاربری او مراجعه کنیم و سپس گزینه Unblock را برای درآوردن آن شخص از بلاک، انتخاب کنیم. حتی در تنظیمات اینستاگرام، قسمتی برای مشاهده افراد بلاک شده وجود دارد که با استفاده از آن می توان نام کاربری همه افرادی که بلاک کرده ایم را مشاهده و هر کدام را که مد نظرمان است، از بلاک خارج کنیم.

در حالت بلاک کردن دوطرفه اینستاگرام، امکان دیدن پروفایل کاربری فرد بلاک شده وجود ندارد و حتی نام کاربری او در لیست افراد بلاک شده نیز قرار ندارد تا با استفاده از آن بتوانیم به پروفایل کاربری او دست پیدا کنیم. از این رو هنگامی که یک بلاک دوطرفه در اینستاگرام ایجاد می شود، رفع ریپورت دوطرفه در اینستاگرام بسیار مشکل بوده و ممکن است حتی انجام پذیر نباشد. اما روش های ابداعی برای این کار وجود دارد که برای برخی از کاربران تاکنون پاسخ داده است . در ادامه روش های رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام که از عمومیت بیشتری برخوردار است را توضیح خواهیم داد که تاکنون گزارش های مثبت زیادی از سوی کاربران داشته است.

نحوه رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام

برای رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام سه روش وجود دارد. که این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. استفاده از یک اکانت واسط
  2. فرستادن نام کاربری (username) طرف مقابل در دایرکت
  3. کامنت کردن نام کاربری طرف مقابل

روش‌های دوم و سوم برای برخی از اکانت‌ها مشکل را حل نمی‌کنند. اما روش اول یک روش قطعی برای حل مشکل بلاک دوطرفه در اینستاگرام است. بنابراین ابتدا به توضیح کامل و مرحله به مرحله روش اول خواهیم پرداخت. سپس در انتها روش دوم و سوم را برای شما توضیح خواهیم داد.

استفاده از اکانت واسط برای رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام

در این روش برای رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام، حتما باید از یک اکانت سوم بعنوان اکانت واسط استفاده کنید. اکانت سوم می‌تواند اکانت یکی از دوستان‌تان باشد که از او درخواست کرده‌اید در این کار به شما کمک کند. همچنین می‌توانید یک اکانت دیگر در اینستاگرام بسازید و از آن استفاده کنید. ما برای آموزش این روش یک اکانت سوم در اینستاگرام ساخته‌ایم تا بتوانیم با تصاویر به شما آموزش دهیم.

ابتدا وارد اکانت سوم شوید. سپس از گوشه بالا سمت راست بر روی آیکون مسیج کلیک کنید.

در این مرحله شما باید یک گروه بسازید. برای ساخت گروه بر روی آیکون مداد در بالا سمت راست کلیک کنید.

حال نوبت اضافه کردن (Add) دو اکانتی به گروه رسیده است که یکدیگر را بلاک کرده‌اند. برای این کار ابتدا باید یوزنیم دو نفر را در قسمت سرچ، جستجو کنید. بعد از اینکه قسمتی از یوزرنیم را وارد کنید مطابق شکل زیر، اکانت مورد نظر یافت می‌شود. برای اضافه کردن آن‌ها، بر روی آیکون + در سمت راست اکانت کلیک کنید. البته ممکن است بجای علامت + یک آیکون دایره‌ای شکل در کنار اکانت قرار بگیرد. فرقی ندارد بر روی دایره کلیک کنید.

پس از این کار مطابق تصویر زیر اکانت اضافه شده، به حالت آبی در خواهد آمد. سپس صفحه دوم را هم با استفاده از یوزرنیم جستجو کنید. در ادامه همچون مرحله قبل این اکانت را هم اضافه کنید. حال در این مرحله دیگر هر دو اکانت را انتخاب کرده‌اید. برای شروع گروه چت بر روی Chat در بالا سمت راست کلیک کنید.

حال همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، یک گروه برای چت بین این سه اکانت وجود دارد. در آن یک پیام ارسال کنید.

حال زمان آن فرا رسیده که با یکی از آن اکانت‌ها که درگیر بلاک دوطرفه اینستاگرام هستند، وارد اکانت شوید. سپس طبق تصویر زیر بر روی علامت دایرکت مسیج در سمت راست بالا کلیک کنید.

در قسمت پیام‌ها که وارد می‌شوید مطابق با تصویر زیر گروهی که ساخته شده بود‌، را می‌بینید. بر روی آن کلیک کنید.

حال طبق تصویر زیر بر روی آیکون ! در گوشه سمت راست بالا، که نشانگر اطلاعات گروه است، کلیک کنید.

با کلیک بر روی آیکون، طبق تصویر زیر با اکانت افرادی که در آن چت قرار دارند، روبرو می‌شوید. بر روی اکانت طرف مقابل که شما را بلاک کرده کلیک کنید.

سپس با کلیک بر روی دکمه Unblock می‌توانید او را از لیست بلاک خارج کنید.

در صورت تمایل می‌توانید با کلیک بر روی دکمه follow او را دنبال کنید.

طرف دوم اکنون با سرچ دقیق یوزرنیم شما در کادر جستجوی اینستاگرام می‌تواند شما را یافته و آنبلاک کند. همچنین او نیز طبق توضیحات داده شده و روشی که شما او را آنبلاک کردید، می‌تواند شما را آنبلاک کند.

فرستادن نام کاربری طرف مقابل در دایرکت

طبق گفته‌های پیشین، شما دو روش دیگر برای رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام را هم پیش رو دارید. برای استفاده از روش فرستادن نام کاربری در دایرکت بدین ترتیب پیش بروید.

ابتدا یوزرنیم طرف مقابل را همراه با علامت @ بنویسید. سپس آن را در دایرکت اینستاگرام برای یک نفر ارسال کنید.

سپس بر روی یوزرنیم کلیک کنید.

به احتمال زیاد صفحه شخصی آن شخص برای شما باز خواهد شد و با کلیک بر روی دکمه unblock می‌توانید او را آنبلاک کنید.

کامنت کردن یوزرنیم طرف مقابل

روش سوم برای رفع بلاک دوطرفه در اینستاگرام به شرح زیر است.

با کلیک بر روی آیکون کامنت در زیر یک پست، به قسمت کامنت‌های آن بروید.

سپس یوزرنیم طرف مقابل را همراه با علامت @ در کادر مخصوص نوشتن کامنت بنویسید. حال بر روی post در سمت راست کادر مخصوص کامنت کلیک کنید.

حال در قسمت‌ کامنت‌ها، بر روی یوزرنیمی که نوشتید، کلیک کنید.

احتمالا پیج اینستاگرام آن فرد برای شما باز خواهد شد و با کلیک بر روی دکمه unblock می‌توانید او را آنبلاک کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

بیست + 2 =