شغل های تابستانی برای نوجوانان

نوجوانان می توانند در کنار پرداختن به تحصیل، در تابستان ها که مراکز آموزشی تعطیل هستند به کسب درآمد اینترنتی بپردازند که حتی می تواند در آینده ی شغلی آن ها نیز تاثیر مثبت و بسزایی داشته باشد.

البته لازم به ذکر است شغل هایی وجود دارد که می توان در فصل درس و تحصیل نیز آن را ادامه داد این شغل ها بیشتر در فضای مجازی و اینترنت است که شما را محدود به یک مکان یا زمان خاصی نمی کند.

معرفی شغل های تابستانی برای نوجوانان در سال 1400

سال 1400 با دیگر سال های گذشته تفاوت های زیادی دارد چرا که در این سال هم هنوز اثرات ناشی از کرونا در سطح جامعه وجود دارد و کسب و کارهایی پر رونق خواهند بود که در فضای مجازی بیشتر انجام شود.

در ادامه برخی از این مشاغل برای نوجونان  ذکر شده است.

 • کسب درآمد از طریق اینستاگرام

جوانان و نوجوانان امروزی بیشتر زمان خود را در شبکه های مجازی چون اینستاگرام می گذرانند که می توان از این موقعیت برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده کرد چرا که مخاطبان و کاربران زیادی در فضای آن فعالیت دارند و شما با کسب آموزش می توانید درآمدهای میلیونی به دست آورید و ادامه این شغل در زمان تحصیل نیز ممکن است چرا که یک شغل پاره وقت و در عین حال پرسود است.

 1. می توانید یک پیج فروش برای محصولات و کالاهای خود راه اندازی کنید و در معرض دید فالوور های خود قرار دهید که اگر حتی روزی یک مشتری نیز داشته باشید سود کرده اید زیرا شما را از هزینه های اضافه ای چون اجاره و رهن مغازه بازمی دارد.
 2. اگر یک صفحه با تعداد فالورهای زیاد داشته باشید با تبلیغ برای دیگران، فروش لایک و لایو و …. می توانید درآمد کسب کنید.
 3. می توانید فروش محصولات دیگران را انجام دهید و از سود آن به صورت درصدی بهره مند شوید.

البته این موارد تنها بخشی از روش های کسب درآمد از طریق اینستاگرام است.

 • فعالیت و کسب درآمد از طریق تلگرام

تلگرام نیز از برنامه های اجتماعی است که کاربران زیادی دارد و امکان کسب درآمد از طریق آن نیز وجود دارد.

امکان ایجاد کانال و گروه در تلگرام وجود دارد و همین می تواند کسب درآمد را به دنبال داشته باشد.

از طرفی فعالیت در تلگرام، تنها نیازمند یک گوشی هوشمند است که اکثرا  همه یک گوشی را دارند اما حتما باید آموزش های لازم را بگذرانید تا بتوانید مخاطبان را جذب کانال خود کنید.

برخی از کانال هایی که می توان در تلگرام ایجاد کرد عبارتند از:

 • کانال های آشپزی
 • کانال های بومی
 • کانال های علمی
 • کانال های مربوط به کتاب و پی دی اف
 • کانال های سرگرم کننده
 1. همچنین شما می توانید به صورت ادمین در کانال های دیگر افراد فعالیت داشته باشید یا آن که در کانال های خود برای دیگران تبلیغ و به ازای هر بازدید مبلغ دریافت کنید.
 2. یکی دیگر از راه های کسب درآمد، فروش محصولات و یا خدمات خود است که سوددهی بالایی دارد.
 • همچنین می توانید با ساخت ربات های تلگرامی و فروش آن ها به درآمد برسید.
 1. ساخت گیف ها و شکلک های تلگرامی نیز درآمد زا خواهد بود.

این موارد تنها بخشی از روش های کسب درآمد از تلگرام است که بسیار پرسود خواهند بود.

 • کسب درآمد از طریق تولید محتوا

یکی دیگر از شغل های مناسب برای نوجوانان پیوستن به شرکت هایی است که تولید محتوا انجام می دهند و می توان به راحتی از طریق آن به درآمد رسید حتی امکان ادامه آن در زمان تحصیل نیز ممکن است.

تولید محتوا زمان زیادی را از شما نمی گیرد و هرچه بیشتر کار کنید درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود و با لپ تاپ یا گوشی نیز به راحتی قابل انجام است.

 • کسب درآمد از فعالیت در بستر سایت

استفاده از سایت و مراجعه روزانه به آن بسیار زیاد است و می توان از این موقعیت استفاده کرد و به عنوان یک شغل تابستانی یا همیشگی آن را انتخاب کرد. فعالیت از طریق سایت می تواند از روش های زیر باشد.

 1. راه اندازی یک فروشگاه آنلاین که می توانید از تعداد محصول های کمی شروع کنید و رفته رفته آن را افزایش دهید.
 2. ساخت و طراحی سایت، برنامه نویسی و … برای افراد دیگر نیز درآمد زا است البته باید در آن ماهر باشید.
 3. یک سایت راه اندازی کنید و خدمات متنوعی چون فروش مقاله های آموزشی، پی دی اف ها، مشاوره و … را برای فروش عرضه کنید.
 4. استفاده از تبلیغ برای دیگران در سایت شما می تواند شما را به درآمد برساند.
 • کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب نیز یکی از شغل هایی است که می توان در تابستان در منزل بود و به درآمد رسید.

یوتیوب یک فرصت ایجاد کرده است که با راه اندازی کانال ها و جذب مخاطبان واقعی بتوان به درآمد رسید.

این درآمد می تواند ا طریق سایت ها و بازخوردهای  آن باشد یا تولید محتواهایی با ارزش در کانال خود، که هرچه تعداد بازدید آن زیاد تر شود درآمد نیز بالاتر خواهد رفت هم چنین امکان فروش محصول در ویدئوهای تولیدی، برای خود و دیگران نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که درآمد  یوتیوب دلار است و هم چنین شهروندان ایرانی را تحریم کرده است بنابراین شما باید یک شخص قابل اعتماد در کشوری غیر از ایران داشته باشید تا با ناو اوثبت نام کنید و حساب مربوط به او را وارد کنید تا درآمد ها به حساب او واریز شود.

یوتیوب بسیار پردرآمد خواهد بود به شرط آن که روش کار را به طور کامل آموزش دیده باشید.

 • انجام تایپ و ترجمه

تایپ و ترجمه از مواردی است که بیشتر افراد به دلیل وقت نداشتن و مشغله کاری به دنبال کسی هستند که آن را انجام دهد، بنابراین در تابستان بهترین فرصت برای شما پیش خواهد آمد که با تسلط بر زبان های خارجی بتوانید ترجمه را انجام دهید و همچنین با در  اختیار داشتن یک لپ تاپ یا گوشی به تایپ پروژه های افراد دیگر بپردازید، خوبی این کار را می توان راحت و همیشگی بودن آن دانست.

جمع بندی

نوجوانان باید با کارکردن و درآمد داشتن آشنا شوند که تابستان بهترین فرصت برای آن ها خواهد بود تا به تحصیل نوجوانان لطمه ای وارد نشود.

تابستان 1400 به دلیل وجود و اثرات کرونا کارهای اینترنتی بیشتر نتیجه خواهد داد که در این محتوا به معرفی برخی از آن ها چون فعالیت در اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، تولید محتوا و … اشاره شد که هر فردی با توجه به توانایی هایش می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله بهترین تصمیم را بگیرید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

شانزده − یک =