چطور بفهمیم کسی وارد پیج اینستاگرام ما شده

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که افراد در طول روز پست های مختلفی از جمله کارهای روزمره، زندگی شخصی، کسب و کار و … را در بستر آن منتشر می سازند. این موضوع نشان می دهد که اینستاگرام باید راهی را برای کنترل امنیت و اطلاعات شخصی منتشر شده در پیج کاربران، در نظر گرفته باشد.

اینستاگرام روشی را در نظر گرفته است که کاربران و صاحبان پیج، بتوانند افرادی که به اکانت اینستاگرامشان وارد شده اند، را مشاهده کنند.

این روش به سادگی امکان پذیر است و ما به طور کامل در ادامه مقاله شما را با روشی آشنا خواهیم کرد تا پاسخ سوال چگونه بفهمیم چند نفر در اکانت اینستاگرام ما هستند را دریافت کنید.

روش تشخیص ورود دیگران به اکانت شخصی اینستاگرام و حذف کردن آن ها

امنیت اینستاگرام بسیار مهم است و همواره باید این مساله بررسی شود که کسی به اطلاعات شما در این شبکه اجتماعی دسترسی نداشته باشد.

این مسئله را هک شدن می نامند و شما می توانید در قسمت نشست های فعال، افرادی را که به صورت غیر قانونی به اکانت شما وارد شده اند را خارج کنید.

روش انجام این کار در زیرآمده است، آن را با دقت مطالعه کنید و مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام دهید تا به پاسخ سوال چطور بفهمیم کسی وارد پیج اینستاگرام ما شده است برسید.

 1. نسخه ای که بر روی گوشی نصب کرده اید، باید به آخرین ورژن اینستاگرام به روز سانی شود.
 2. نرم افزار را باز کنید و به قسمت پروفایل اکانت خود بروید.
 3. در بالای صفحه قسمت سمت راست، سه خط را مشاهده می کنید، بر روی آن ضربه بزنید.
 4. یک صفحه برای شما به نمایش گذاشته می شود که در قسمت پایین آن، گزینه Setting یا همان تنظیمان را باید انتخاب نمایید.چطور بفهمیم کسی به پیج اینستاگرام ما وارد شده
 5. در این قسمت باید به دنبال گزینه security باشید و آن را لمس کنید تا به قسمت امنیت اکانت خود وارد شوید.چطور بفهمیم کسی به پیج اینستاگرام ما وارد شده
 6. در میان گزینه های نشان داده شده، login activity گزینه مورد نظر ماست که باید انتخاب شود.چطور بفهمیم چند نفر در پیج اینستاگرام ما هستند
 7. حال با لمس و انتخاب گزینه فوق، نام دستگاه ها و موقعیت قرارگیری آن به شما نشان داده می شود. که با دو انتخاب رو به رو هستید، اگر دستگاهی به جز دستگاه خود مشاهده نکردید، پس کسی وارد اکانت اینستاگرام شما نشده است و خیالتان راحت باشد و نیاز نیست کاری انجام دهید.

اما اگر دستگاهی به غیر از دستگاه خود شما نشان داده شود، یعنی افراد دیگری به اکانت شما وارد شده اند و برای حذف کردن آن ها دو روش وجود دارد که هر کدام داری مراحل خود هستند.

 • راهکار اول
 • در کنار نام دستگاهی که غیر مجاز است و به شما تعلق ندارد، علامت سه نقطه وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.چطور بفهمیم چند نفر در پیج اینستاگرام ما هستند
 • پس از انتخاب کردن، حال گزینه log out را لمس کنید تا دستگاهی که به صورت غیر مجاز به اکانت شما دسترسی داشته است، حذف شود.
 • چطور بفهمیم چند نفر در پیج اینستاگرام ما هستندراهکار دوم

لوکیشن دستگاه غریبه به شما نشان داده می شود،  در پایین موقعیت مکانی یا همان لوکیشن گزینه this wasn’t me را لمس کنید تا این دستگاه را خارج کنید.

در دو روش فوق در پایان از شما می خواهد که پسوردتان را عوض کنید و لازم است، برای بالا بردن ایمنی صفحه شخصی و پیج خود در اینستاگرام این کار را انجام دهید.

نکته: هر چند وقت یکبار لازم است که این مراحل طی شود تا در صورت وجود مشاهده دستگاه های غیر مجاز، دسترسی آن ها را به اکانت خود قطع کنید و مانع از هک شدن پیج خود شوید.

حذف دسترسی دیگران به اکانت اینستاگرام از طریق وب سایت

علاوه بر اینکه از طریق نرم افزار اینستاگرام می توانید در نشست های فعال، دسترسی دیگران به اکانت خود را مشاهده و قطع کنید، استفاده از مرورگر و وب سایت نیز این امکان را برای شما فراهم می آورند. مراحل انجام این روش به صورت زیر می باشد.

از طریق مرورگر به پیج خود وارد شوید.

پس از وارد شدن به پیج به پروفایل خود بروید که می توانید با انتخاب آیکون بالای صفحه که مربوط به پروفایل است، این کار را انجام دهید.

 • در پروفایل خود آیکون مربوط به تنظیمات که شبیه به یک چرخ دنده است را انتخاب نمایید.
 • در بین گزینه های ظاهر شده، همچون روش قبلی گزینه log in activity را انتخاب کنید.
 • حال از این به بعد مراحل ذکر شده در روش قبل را انجام دهید و در صورت فعال بودن دستگاه های غیر مجاز آن ها را حذف کنید و مانع از دسترسی دیگران به اطلاعات خود شوید.

نکات مهم زیر را رعایت کنید تا دسترسی دیگران به پیج خود را به حداقل برسانید.

رعایت کردن برخی از نکات می تواند ایمنی پیج را بالا ببرد و توجه به آن ها ضروری است زیرا مانع دسترسی دیگران به پیج شما می شوند. در ادامه تعدادی از این نکات ذکر شده است.

 • همیشه در زمان فروش دستگاه های خود، نشست های فعال خود را به طور کامل چک کنید و در زمان استفاده از اینستاگرام دستگاه خود را که فروخته اید، log out کنید.
 • لازم است که هر چند وقت یکبار رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید تا از این طریق ایمنی اکانت خود را بالا ببرید.
 • در زمان استفاده از اکانت های مختلف لازم است برای هر کدام رمز جداگانه ای قرار دهید و یک رمز را برای همه آن ها استفاده نکنید.
 • اگر از یک برنامه آنفالویاب استفاده می کنید، توصیه ما این است که رمز اکانت خود را پس از استفاده از آن عوض کنید.
 • در زمان نصب نرم افزار اینستاگرام، از قابلیت دو مرحله ای استفاده کنید و همیشه آن را فعال نگه دارید.

جمع بندی

اینستاگرام حاوی اطلاعات زیادی از افراد است که متاسفانه برخی افراد در صدد دسترسی و حضور یافتن در اکانت های دیگران هستند تا از این اطلاعات سوء استفاده کنند.

اینستاگرام یک قسمت را به تنظیمات خود افزوده است که دسترسی دستگاه های غیر مجاز به اکانت شما را نشان می دهند و شما برای امنیت پیج خود، لازم است که هر چند وقت یکبار به log in اینستاگرام خود سر بزنید و دستگاه های دیگر را غیر فعال کنید.

بررسی دسترسی دیگران به اکانت شما و حذف ان ها، به طور کامل در این مقاله ذکر شد که امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند تا امنیت پیج خود را حفظ کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یک × پنج =