گذاشتن لینک در پیج اینستاگرام چگونه است؟

برنامه های اینترنتی از جذابیت بالایی برخوردار هستند و همین امر سبب گرایش افراد برای فعالیت در این شبکه ها و برنامه هاست.

در برخی از برنامه های اینترنتی امکان قرار دادن لینک در آن وجود دارد، اما اینستاگرام برخلاف محبوبیتی که دارد اجازه قرار دادن لینک در کپشن ها یا همان متنی که در زیر پست ها نوشته می شود را نمی دهد.

استفاده از لینک ها سبب می شود که دسترسی به سایت یا هر برنامه دیگری که طراحی کرده اید، از طرف فالوور ها راحت تر باشد.

در این مقاله قصد داریم نحوه گذاشتن لینک در پیج اینستاگرام را برای شما شرح دهیم پس لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

اضافه کردن لینک تلگرام به اینستاگرام از طریق Edit Profile

اینستاگرام این امکان را به شما نمی دهد که لینک های تلگرام را به طور مستقیم در اینستاگرام قرار  دهید بنابراین باید روش های مختلفی را در نظر بگیرید تا لینک تلگرام را در بیو اینستاگرام خود قرار دهید.

یکی از روش های قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام به صورت زیر است.

 1. وارد اکانت خود در اینستاگرام بروید و روی گزینه Edit Profile را لمس کنید.
 2. حال که صفحه Edit برای شما فعال شد لینک تلگرام را باید در قسمت Website قرار دهید اما باید آیدی را به صورت your telegram ID in/ وارد کنید.

این کار به راحتی قابل انجام است اما در ادامه یک روش دیگر نیز برای قرار دادن لینک تلگرام در پیج اینستاگرام را ذکر کرده ایم.

اضافه کردن لینک تلگرام به اینستاگرام از طریق وب سایت ها

وب سایت هایی وجود دارند که از طریق ان می توانید لینک تلگرام را کوتاه کنید.

سایت کوتاه کننده لینک گوگل می تواند لینک شما را به گونه ای تغییر دهد که بتوانید آن را به اینستاگرام خود اضافه کنید، روش استفاده از آن به صورت زیر است.

 1. بازکردن سایت کوتاه کننده لینک گوگل و اضافه کردن لینک تلگرام در قسمت simplify your links را انجام دهید.
 2. سپس گزینه shorten url را انتخاب کنید و همین لینک را در قسمت website اینستاگرام اضافه کنید تا لینک در اینستاگرام نمایان شود.

گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

همان طور که گفته شد این برنامه بسیار محبوب، به راحتی اجازه قرار دادن لینک در پست را صادر نمی کند بنابراین هر چه به تنهایی در این امر تلاش کنید، نتیجه ای کسب نخواهد شد.

برای قرار دادن لینک در زیر پست های اینستاگرام  باید از طریق شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، کمک گرفت که با پرداخت هزینه آن می توانید لینک را به پست خود اضافه کنید و کاربران با کلیک بر روی لینک صفحه مخصوص آن را باز کنند.

یادتان باشد استفاده از لینک در پیج هایی که قصد کسب درآمد دارند، از اهمیت بالایی برخوردارند پس نسبت به این امر بی توجه نباشید.

البته روش هایی وجود دارد که می توانید لینک ها را در زیر پست خود به اشتراک بگذارید که نسبت به روش اول چندان به کار نمی آیند زیرا امکان کلیک کردن بر روی آن ها وجود ندارد. در زیر به دو روش از این موارد اشاره شده است.

 • استفاده از ابزار link my photo: این ابزار اجازه می دهد که در اینستاگرام برای پست های خود لینک قرار دهید و اکانت ها یا تصاویر را به هم ربط دهید. دو نسخه پولی و رایگان دارد که طبیعتا نسخه پولی و غیر رایگان آن امکان لینک گذاری بیشتری به شما می دهد و بر خلاف لینک رایگان که امکان لینک گذاری تعداد بسیار اندکی را به شما می دهد، نسخه پولی آن محدودیتی را اعمال نکرده است.
 • استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک: سایت های کوتاه کننده لینکی وجود دارند که با اضافه کردن لینک خود به این سایت ها، آن را برای شما مختصر و کوتاه می کند که شما می توانید آن را در زیر پست های خود قرار دهید. یکی از عیب های این روش را می توان عدم امکان کلیلک بر روی لینک دانست و این سبب می شود که کاربر یا فالوور نتواند لینک را مستقیم باز کند، یکی از مزیت های آن را می توان کوتاه بودن لینک تولیدی و بالا بودن ضریب ماندگاری در ذهن برشمرد.

در هر صورت آن چه که قابل عیان است، نتیجه بخش بودن، پرداخت هزینه برای اشتراک گذاری لینک در زیر پست هاست.

گذاشتن لینک سایت ها در بیو اینستاگرام

لینک سایت ها را به راحتی می توانید در بیو اینستاگرام قرار دهید زیرا اینستاگرام محدودیت و مانعی را برای این امر اعمال نکرده است. بنابراین برای اضافه کردن لینک سایت به بیوی اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید.

 • باز کردن صفحه اینستاگرام خود و مراجعه به قسمت اصلی اکانت اینستاگرام را انجام دهید.
 • در این قسمت گزینه Edit profile را لمس یا انتخاب کنید.
 • حال در قسمت website که در بین گزینه ها وجود دارد، آدرس سایت خود را به این قسمت اضافه کنید.

حتما اگر سایتی دارید، از اضافه کردن آن به بیوی اینستاگرام  غافل نشوید زیرا کاربر اینستاگرام زیاد است و به راحتی می تواند با کلیلک بر روی آدرس سایت شما، به صفحه سایت دسترسی پیدا کند و به یکی از علاقه مندها به سایت شما شود که نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام

استوری یا داستان از قسمت های جذاب اینستاگرام است که علاقه مندهای زیادی دارد و شما می توانید از این فرصت به خوبی استفاده کنید.

استوری بر خلاف بیوی اینستاگرام می تواند بیشتر از یک لینک را برای شما به اشتراک بگذارد بنابراین حتما نحوه اضافه کردن لینک وب سایت ها به استوری را یاد بگیرید و فراموش نکنید. در ادامه نحوه قرار دادن لینک در استوری را برای شما عزیزان بیان کرده ایم.

 • اولین مرحله یا شرط که امکان اضافه کردن لینک به استوری را برای شما ممکن می سازد، داشتن پیج تجاری و داشتن بیش از ده هزار فالوور است. اگر این ویژگی را دارید، مراحل بعدی را مطالعه کنید.
 • در ابتدا به قسمت استوری اینستاگرام خود بروید و یک عکس یا ویدئو را انتخاب کنید، حال در بین آیکون هایی که وجود دارد، آیکون لینک را که به صورت زنجیره است را، انتخاب کنید.
 • حال با زدن این گزینه و آیکون یک صفحه برای شما باز می شود که در قسمت مربوط به لینک، آدرس و لینک خود را به طور کامل اضافه کنید و گزینه تایید را بزنید تا لینک به استوری اضافه شود.

کلام پایانی

فعالیت کاربرها در اینستاگرام زیاد است بنابراین اگر بتوانید فعالیت و کسب و کارهای دیگر خود را، به کاربرهای اینستاگرام معرفی کنید قطعا رشد کاری شما افزایش پیدا می کند.

گذاشت لینک در بیو، پست و استوری اینستاگرام یکی از روش هایی است که کاربران را به سمت دیگر فعالیت های خود سوق می دهید که در این مقاله به طور کامل اضافه کردن لینک به اینستاگرام را برای شما ذکر کردیم که امید داریم برای شما مفید واقع شود.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

7 + سه =