آموزش بازاریابی اینترنتی از 0 تا 100

آموزش بازاریابی اینترنتی یکی از مهمترین و شیرین ترین بخش راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. اگر کسب و کار اینترنتی دارید و یا می خواهید راه اندازی کنید و در نهایت قصد کسب درآمد اینترنتی را دارید باید اصول بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید. در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی سعی کردم به صورت کامل و جامع شما را با مباحث اصلی و کاربردی بازاریابی اینترنتی و آنلاین آشنا کنم.

در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی مرحله به مرحله شما را با مباحث بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهم کرد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در جلسات مشاوره و دوره های آنلاین از من می پرسند که چرا بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی مان نمی‌توانیم به درآمد مناسبی در ماه برسیم این است که اصول بازاریابی اینترنتی را رعایت نمی کنند. بازاریابی اینترنتی مهمترین وظیفه شماست.

اگر فروش مناسبی در اینترنت ندارید و یا نمی توانید به خوبی محصولات و خدماتتان را بفروشید این است که به درستی بر روی محصولات و خدماتتان بازاریابی نمی‌کنید. در این مطلب سعی کردم کامل ترین آموزش بازاریابی اینترنتی را در قالب یک مقاله کامل و جامع در اختیار شما قرار بدهم تا بتوانید به صورت مرحله به مرحله مباحث بازاریابی اینترنتی را کامل یاد بگیرید.

خیلی از دوستان در راه اندازی کسب و کار اینترنتی بعد از مدتی به این مشکل می خورند که چرا نمی توانند محصولات و خدماتشان را به درستی بفروشند. هرچقدر هم شما در اینترنت حضور داشته باشید اما نتوانید به درستی بر روی محصولات و خدماتتان بازاریابی انجام بدهید نمی‌توانید فروش مناسبی داشته باشید.

اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید و می خواهید تاثیر مثبتی بر روی فروش سایت تان بگذارید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی را تا انتها مطالعه کنید. پس همراه ما باشید تا شما را به صورت کامل با بازاریابی اینترنتی آشنا کنم.

قبل از اینکه به سراغ آموزش بازاریابی اینترنتی بروید پیشنهاد می کنم نکاتی را که یاد می گیرید حتماً در کسب و کار اینترنتی تان پیاده سازی کنید. برای اینکه از این مقاله بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید باید فردی عملگرا باشید. یعنی هر چیزی را که به شما آموزش خواهم داد را باید در کسب و کارتان عملی کنید تا نتایج را بگیرید.

به عنوان مثال در بخش راه اندازی و ساخت سایت اگر به شما گفتم برای کسب و کارتان حتماً باید سایت راه اندازی کنید باید سایت تان را بسازید زیرا یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی وب سایت است که در ادامه به صورت کامل شما را باز سایت و راه اندازی سایت آشنا خواهم کرد. پس همراه ما باشید تا بپردازیم به مباحث آموزش بازاریابی اینترنتی.

 آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی

شاید بپرسید که اصلاً بازاریابی اینترنتی چیست؟ بازاریابی اینترنتی به هر نوع فعالیتی که برای معرفی برند، محصولات و خدمات تان انجام می دهید تا بتوانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید را بازاریابی اینترنتی میگویند. تفاوت بازاریابی با بازاریابی اینترنتی این است که در بازاریابی اینترنتی شما از طریق اینترنت به صورت آنلاین محصولات و خدماتتان را به دیگران می فروشید.

اصلا فرقی نمی کند که چه محصولات و خدماتی دارید، محصولاتتان دانلود است یا فیزیکی، برای اینکه بتوانید در فروش محصولات و خدماتتان در اینترنت موفق شوید باید اصول بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید که در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی سعی کردم اصلی‌ترین روش ها برای فروش محصولات و خدماتتان را به شما دوستان عزیز آموزش بدهم.

با وجود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فروش محصولات به صورت آفلاین مثل بیلبوردها و تابلوها و یا بروشور ها کار بسیار سخت شده است. زیرا با وجود اینترنت و گوشی های موبایل بیشتر افراد در حال جستجو در شبکه های اجتماعی و یا اینترنت هستند. این یک موقعیت عالی برای کسانی است که می‌خواهند محصولات و خدماتشان را در دنیای اینترنت به صورت آنلاین به فروشند.

خیلی از افراد فکر می کنند فروش محصولات و خدمات در اینترنت غیر ممکن است و کسی حاضر نیست محصولی از طریق اینترنت خرید کند. افراد زیادی از من مشاوره می گیرند و به دلیل اینکه اصول بازاریابی اینترنتی را کامل نمی دانند و رعایت نمی کنند چون فروش خوبی ندارند فکر می کنند که اینترنت فضای مناسبی برای فروش محصولات و خدمات نیست.

اما اگر به اطرافمان نگاه کنیم می بینیم که بسیاری از کسب و کارها به سمت کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی کشیده شده اند. مثل تاکسی های اینترنتی و یا فروشگاه های اینترنتی. به این نکته مهم توجه کنید که اگر کسب و کاری دارید اما از روش سنتی استفاده می‌کنید یک موقعیت پولساز را از دست داده اید. چون اغلب کسب و کارها به سمت کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین کشیده شده اند و همین مورد باعث شده که بسیاری از افراد برای برطرف کردن نیاز شان از اینترنت استفاده کنند.

در هر زمینه ای که فعالیت میکنید می توانید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. به عنوان مثال اگر فروشنده کیف و کفش هستید می توانید با ساخت فروشگاه اینترنتی محصولات تان را به صورت اینترنتی در سراسر ایران بفروشید. پس قبل از اینکه وارد مباحث اصلی آموزش بازاریابی اینترنتی شوید پیشنهاد می کنم حتما کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید. و اگر هم کسب و کار اینترنتی دارید به شما تبریک می گوییم چون شما یک قدم جلوتر هستید و می توانید مباحث آموزش بازاریابی اینترنتی را شروع کنید. پس همراه ما باشید تا بیشتر شما را با مباحث آموزش بازاریابی اینترنتی آشنا کنم.

چرا بازاریابی اینترنتی ؟

آموزش بازاریابی اینترنتی قدم به قدم

شاید اولین سوالی که پیش بیاید این باشد که چرا بازاریابی اینترنتی؟
همان طور که گفتیم با وجود اینترنت در دنیای مجازی اکثر کسب و کارها به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده شده‌اند. امروز افراد زیادی هستند که از طریق کسب و کارهای اینترنتی و راه اندازی کسب و کار در خانه توانستم به درآمدهای چند ده میلیونی و یا حتی چند صد میلیونی در ماه برسند.

شاید فکر کنید که رسیدن به چنین درآمد غیر ممکن است ولی با استفاده از بازاریابی اینترنتی و یادگیری مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ می توانید خیلی راحت به چنین فروشی دست پیدا کنید. کسب درآمد بالای 100 میلیون تومان در ماه با استفاده از بازاریابی اینترنتی غیرممکن نیست است و امکان پذیر است.

اگر کسب و کار اینترنتی تان را خیلی اصولی راه اندازی کرده باشید و مباحث بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید خیلی راحت بعد از 3 الی 4 سال فعالیت در اینترنت میتوانید به درآمد ماهانه بالای چند صد میلیون در ماه برسید. چنین درآمدهای زیادی فقط با استفاده از بازاریابی اینترنتی امکان پذیر است.

به این نکته توجه کنید که اگر تا به حال فروش مناسبی در اینترنت نداشته اید به این دلیل بوده که اصول بازاریابی آنلاین را رعایت نکردید برای همین است که توصیه می کنم این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی را خیلی جدی بگیرید و نکته برداری کنید و طبق مباحثی که به شما می گویم عمل کنید تا بتوانید فروش سایت تان را افزایش بدهید و به درآمد رویایی خود برسید.

در ادامه آموزش بازاریابی اینترنتی شما را با تمام مدل های بازاریابی اینترنتی آشنا خواهم کرد. پس همراه من باشید به سراغ مباحث اصلی آموزش بازاریابی اینترنتی برویم و این نکات مهم و کلیدی را یاد بگیریم. مطمئن هستم با خواندن این مقاله و عمل کردن به آن چیزی که به شما آموزش خواهیم داد و تحول عظیمی را در کسب و کارتان ایجاد خواهید کرد.

 آموزش بازاریابی اینترنتی قدم به قدم

آموزش بازاریابی اینترنتی رایگان

در این بخش قصد دارم به صورت گام به گام و قدم به قدم شما را با مباحث آموزش بازاریابی اینترنتی آشنا کنم. همانطور که چندین بار تاکید کردم مبحث بازاریابی اینترنتی یک مبحث بسیار مهم در کسب و کارهای اینترنتی است. سعی کردم تا به الان کاملترین مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی را در سایت برای شما قرار بدهم. مطمئن باشید مقاله‌ای که در حال مطالعه هستید یکی از کاملترین مقاله های آموزش بازاریابی اینترنتی در وب فارسی است. پس تمام مباحث را به صورت کامل و به صورت چک لیست به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید قدم به قدم مباحث را یاد بگیرید. پس همراه ما باشید تا به سراغ روش های بازاریابی اینترنتی برویم.

1- راه اندازی و ساخت وب سایت

آموزش ساخت سایت

اولین ابزار برای بازاریابی اینترنتی راه اندازی و ساخت سایت است. یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از افراد در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شان نتوانند به درآمدهای بالایی در ماه برسند و نتوانند محصولات و خدماتشان را در اینترنت بفروشند این است که برای کسب و کارشان سایت راه اندازی نکردند.

دوستان عزیز همانطور که گفتم راه اندازی و ساخت سایت یکی از مهم ترین و کلیدی ترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی است. اگر سایت ندارید انتظار نداشته باشید که می توانید به درآمدهای میلیونی زیادی در ماه برسید. خیلی از افراد ترس راه اندازی و ساخت وب سایت را دارند و فکر می کنند که راه اندازی سایت کار بسیار سخت و دشواری است در صورتی که اصلا اینطور نیست!

راه اندازی و ساخت سایت مثل آب خوردن است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای راه‌اندازی و طراحی سایت باید حتماً کد نویسی و برنامه نویسی بلد باشند در صورتی که اصلا اینطور نیست و شما بدون علم برنامه نویسی و کد نویسی می توانید به وب سایت های حرفه ای با تمام امکانات برای خودتان و کسب و کارتان را راه اندازی کنید.همانطور که گفتم برای راه اندازی و ساخت سایت نیازی نیست برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشید. اصلا نیازی نیست به شرکت های طراحی سایت مراجعه کنید تا برای شما سایت راه اندازی کنند.

خودتان می توانید در کمتر از یک ساعت یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید. اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه سایت بسازیم؟ یا اینکه چگونه سایت راه اندازی کنیم؟

به لطف بزرگ سیستم های مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس (wordpress) راه اندازی و ساخت سایت کار بسیار ساده و آسان شده است. شاید ندانید که وردپرس چیست؟
وردپرس یک سیستم و سایت ساز کاملاً رایگان است که این امکان را به شما می دهد بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی وب سایت های حرفه ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

یعنی با استفاده از این سایت ساز می توانید به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به هیچ تخصص و مهارتی همین حالا شروع به راه اندازی سایت تان کنید. یادگیری وردپرس اصلاً کار سخت و دشواری نیست و منابع زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها جهت راه اندازی سایت تان استفاده کنید.

برای طراحی سایت با وردپرس به یک هاست و دامین نیاز دارید. دامین همان نام سایتتان است و هاست فضایی است که تمام اطلاعات سایتتان در آن قرار می گیرد. بعد از این که هاست و دامین تهیه کردید با نصب وردپرس روی هاست تان می توانید در کمتر از یک ساعت سایت تان را راه اندازی کنید.

همین حالا اگر برای کسب و کارتان سایت ندارید یک سایت راه اندازی کنید. پس اولین قدم در آموزش بازاریابی اینترنتی راه اندازی و ساخت سایت است. اگر بخواهم در مورد راه اندازی و ساخت سایت در این مقاله با شما صحبت کنم ممکن است مقاله خیلی طولانی شود به همین دلیل اگر به فکر راه اندازی سایتتان هستید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله زیر را مطالعه کنید.

2- سئو سایت برای موتورهای جستجوگر(seo)

آموزش بازاریابی اینترنتی با سئو

سئو و بهینه سازی سایت هم یکی دیگر از روش‌های بازاریابی اینترنتی است که باید یاد بگیرید. از شاید بپرسید که سئو دقیقاً چیست؟

سئو یا SEO به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر بخصوص گوگل است. در بازاریابی اینترنتی سئو مخفف کلمه Search Engine Optimitation است. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید برای این که کاری کنید که مخاطبان و کاربران تان وارد سایت تان شود و شما را خیلی راحت پیدا کنند باید سایت تان را بهینه سازی کنید.

یکی از مهارت هایی که در آموزش بازاریابی اینترنتی باید یاد بگیرید و تسلط کافی پیدا کنید مبحث سئو و بهینه سازی سایت است. شاید تصور کنید که یادگیری سئو ممکن است زمان بر باشد ولی اصلاً اینطور نیست. منابع کاملاً رایگان و زیادی برای یادگیری سئو سایت وجود دارد که می توانید مباحث سئو را به صورت کامل یاد بگیریم. اگر می خواهید یاد بگیرید پیشنهاد می کنم در دوره کاملا رایگان آموزش جامع سئو سایت ما شرکت کنید و به صورت کاملاً رایگان سئو را یاد بگیرید.

مبحث سئو یکی از مباحث اصلی در بازاریابی اینترنتی است. بسیاری از افراد سایت دارند اما نمی‌توانند فروش خوبی داشته باشند این است که نمیدانند چگونه سایتشان را بهینه سازی و سئو کنند. اگر سایت داشته باشید اما سایت تان را بهینه سازی نکنید هرگز نمی توانید کاری کنید که مخاطبان و کاربران تان شما را در اینترنت پیدا کنند.

پس مهمترین کاری که بعد از راه اندازی و ساخت سایت باید انجام دهید این است که سایت تان را بهینه سازی کنید. و من در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی سعی می کنم شما را با مباحث سئو و بهینه سازی سایت آشنا کنم.

سئو سایت شامل سه مرحله است:

  1.  انتخاب کلمات کلیدی
  2.  سئو داخلی یا on page seo
  3.  سئو خارجی یا off page seo

1– اولین مرحله برای بهینه سازی سایتتان باید کلمات کلیدی مناسبی را برای سایت تان انتخاب کنید. کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران تان در گوگل و بقیه موتورهای جستجوگر تا نیازشان برطرف شود. به عنوان مثال در همین مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی کلمه کلیدی اصلی ما ” آموزش بازاریابی اینترنتی ” است. و کسانی که عبارت آموزش بازاریابی اینترنتی را جستجو می کنند سایت ما در نتایج گوگل نشان داده می شود و وارد سایت می شوند. پس همین کلمه آموزش بازاریابی اینترنتی یک کلمه کلیدی محسوب می شود.

در هر حوزه که فعالیت میکنید باید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید. راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. میتوانید از خود گوگل و یکسری ابزارها مثل keyword planner ، kwfinder و… استفاده کنید.

2– دومین مرحله در سئو و بهینه سازی سایت سئو داخلی یا on page seo است. منظور از سئو داخلی به مجموعه کارهایی که باید داخل سایت انجام دهید تا سایت تان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجوگر بهینه‌سازی شود را سئو داخلی می گویند. مثل تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی تصاویر، انتخاب هاست مناسب، استفاده مناسب از تگ ها و…

3– و سومین مرحله در سئو سایت خارجی یا off page seo است. منظور از سئو خارجی به مجموعه کارهایی که باید خارج از سایت انجام دهید تا سایت تان برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود را سئو خارجی می گویند مثل ساخت بک لینک در سایت ها و شبکه های اجتماعی. به دلیل اینکه مبحث های سئو یک مبحث بسیار مفصلی است برای یادگیری سئو پیشنهاد می کنم حتما داخل دوره کاملاً رایگان آموزش جامع سئو شرکت کنید و مباحث را به صورت جامع و حرفه ای تر یاد بگیرید.

وقتی سایت تان را بهینه سازی کنید باعث افزایش رتبه سایت در گوگل میشود وقتی در گوگل بهترین جایگاه را کسب کنید مخاطبان و کاربران زیادی وارد سایت تان می شوند همین موضوع تاثیر مستقیمی بر روی فروش سایت تان می گذارد.

3- تولید محتوای حرفه ای برای سایت

آموزش بازاریابی اینترنتی با تولید محتوا

یکی دیگر از مهمترین ابزار ها در آموزش بازاریابی اینترنتی مبحث تولید محتوا است. تولید محتوا مهمترین وظیفه شما برای جذب مخاطبان و کاربران تان است.

البته بحث تولید محتوا با بهینه سازی سایت و سئو یک رابطه مستقیم دارد. یعنی بعد از اینکه محتوای حرفه ای برای سایتتان تولید کردید باید آن را سئو کنید. یعنی محتوایی که تولید می کنید باید تمام فاکتورها و اصول سئو در آن رعایت شده باشد تا بتوانید با استفاده از آن محتوا در نتایج اول گوگل دیده شوید. دقیقا مثل همین مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی که سعی کردم کامل ترین و جامع ترین مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی را برای شما دوستان عزیز قرار بدهم و این محتوا را برای کلمه کلیدی آموزش بازاریابی اینترنتی بهینه سازی کنم.

همین مقاله ای که در حال مطالعه و خواندن آن هستید یک نمونه کامل و جامع از تولید محتوا حرفه‌ای است. شاید فکر کنید که تولید محتوا یک کار بسیار سخت و دشواری است. ولی واقعاً اینطور نیست!

برای تولید محتوای حرفه‌ای برای سایت اصلاً نیازی به خلق یک محتوا نیست. شما با جمع آوری اطلاعات از طریق اینترنت، کتاب ها، شبکه های اشتراک ویدیو و شبکه‌های اجتماعی می توانید باکیفیت ترین محتوا را برای سایتتان تولید کنید. اگر می خواهید با مبحث تولید محتوا بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله آموزش تولید محتوا را مطالعه کنید.

4- آموزش بازاریابی اینترنتی با ایمیل مارکتینگ

آموزش بازاریابی اینترنتی با ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ است. راه اندازی سیستم ایمیل مارکتینگ بسیار مهم است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که سیستم ایمیل مارکتینگ در ایران جواب نمی دهد ولی سخت در اشتباه هستند. هنوز هم ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است که در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی پیشنهاد می کنم حتماً اگر سایتی دارید برای سایتتان سیستم ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید.

ممکن است ندانید که اصلا ایمیل مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی چیست؟ . با استفاده از ابزار ایمیل مارکتینگ شما قادر خواهید بود که ایمیل مخاطبان تان را جمع آوری کنید و با برگزاری کمپین ها و ارسال محتوای رایگان با کیفیت مخاطبانتان را جذب کسب و کارتان کنید تا به شما اعتماد کنند.

ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار بازاریابی اینترنتی برای افزایش فروش سایت بدون تبلیغات و حتی نمایش در گوگل است. یعنی اگر بخواهید با استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ محصولات و خدماتتان را بفروشید اصلا نیازی به این نیست که حتماً در نتایج اول گوگل قرار گرفته باشید. با استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ خیلی ساده و سریع می توانید فروش سایت تان را ده‌ها برابر افزایش دهید.

یکی از مهم ترین ویژگی های سرویس های ایمیل مارکتینگ این است که قابلیت اتوماسیون کردن ایمیل را دارد. یعنی شما می توانید به صورت کاملا اتوماتیک به کاربران تان ایمیل ارسال کنید. با برگزاری کمپین های اتوماتیک می توانید فروش سایت تان را چندین و چند برابر افزایش دهید.

برای استفاده از ایمیل مارکتینگ فقط باید کاری کنید که کاربرانتان وارد سایت تان شوند و ایمیل شان را وارد کنند. دریافت ایمیل کاربرانتان به تنهایی کار سخت و دشواری است اما راه های بسیار ساده ای وجود دارد که می‌توانید ایمیل کاربران تان را خیلی ساده بگیرید.

ساده ترین راه برای دریافت ایمیل کاربران تان دادن هدیه رایگان به آنهاست. برای این کار باید یک صفحه یا لندینگ پیج داخل سایتتان راه اندازی کنید و به سرویس های ایمیل مارکتینگ متصل کنید. برای گرفتن و دریافت ایمیل کاربرانتان بهترین راه دادن یک هدیه رایگان است که می‌تواند یک کتاب، دوره آموزشی، فایل صوتی و ویدیویی باشد. از کاربران تان بخواهید که ایمیلشان را در صفحه لندینگ پیج وارد کنند و برای آنها هدیه ای که قرار دادین را ارسال کنید.

بعد از این که کسی ایمیل را وارد کرد به صورت اتوماتیک فایل هدیه به ایمیلش ارسال میشود. بعد از اینکه ایمیل مخاطبانتان را دریافت کردید می توانید به صورت هفتگی برای آنها محتواهای رایگان سایتتان را به صورت کاملا اتوماتیک بفرستید. این کار باعث اعتمادسازی بین مخاطبان تان می شود. به این نکته توجه کنید تا مخاطبان و کاربران تان تا به شما اعتماد نکنند هرگز از سایت شما محصولی را خرید نمی کنند. برای اعتماد سازی بهترین کار این است که با کاربران سایت تان در ارتباط باشید.

 راه اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ برای ارتباط با کاربران

آموزش بازاریابی اینترنتی با راه اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ

در بازاریابی اینترنتی برای دریافت ایمیل کاربران تان باید پیشنهاد های رایگان به مخاطبان تان بدهید. ارائه پیشنهاد رایگان یا محصول رایگان به ازای دریافت ایمیل یکی از راه‌های جذب ایمیل کاربران تان است.

از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید در هر حوزه ای که فعالیت میکنید این است که یک کتاب pdf در زمینه کسب و کارتان بنویسید و به مخاطبان و کاربرانی که وارد سایتتان می شوند به آنها پیشنهاد دهید که این کتاب را دریافت کنند و برای دریافت این کتاب از آنها بخواهید که ایمیلشان را وارد کنند. این کار یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

سعی کنید از پیشنهاد های ترغیب کننده استفاده کنید تا مخاطبان و کاربران حاضر شوند ایمیل شان را وارد کنند. برای راه اندازی ایمیل مارکتینگ داخله سایتتان سایت های زیادی هستند که این خدمات را ارائه می‌کنند. با توجه به اینکه یکی از بهترین سیستم های ایمیل مارکتینگ میلرلایت است اما ایران را تحریم کرده و ثبت نام در این سایت غیر ممکن است پیشنهاد می کنیم از sender استفاده کنید.

5- بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ

 بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ

بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ یکی از روش های کاملا رایگان بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. بازاریابی محتوا با تولید محتوا یک رابطه مستقیم دارد. در تولید محتوا شما برای سایتتان محتوا تولید می‌کنید اما با بازاریابی محتوا سعی می کنید که با استفاده از محتوای که تولید کردید کاربرانی که وارد سایت تان می شوند را به مشتری تبدیل کنید یا آنها را وادار به انجام کاری داخل سایت تان کنید.

بازاریابی محتوا یک استراتژی بسیار قدرتمند از بازاریابی اینترنتی است. با استفاده از این مدل بازاریابی اینترنتی شما مخاطبان و کاربران زیادی را وادار به انجام کاری در سایت تان می کنید. به عنوان مثال از آنها می خواهد که داخل محصولتان شرکت کنند یا ایمیل شان را برای دریافت هدیه رایگان وارد کنند.

در بازاریابی محتوا برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید در هر حوزه ای که فعالیت میکنید باید مشکلات و نیازهای کاربران تان را پیدا کنید و در آن زمینه شروع به تولید محتوای حرفه‌ای و هدفمند کنید. اگر محتوایی که تولید می کنید هدفمند باشد و با استفاده از بازاریابی محتوا بتوانید نیاز مخاطبان تان را برطرف کنید مطمئن باشید که آنها به شما اعتماد خواهند کرد و با اعتماد کردن مخاطبان تان به شما خیلی ساده تر می توانیم محصولات و خدماتتان را بفروشید.

با استفاده از بازاریابی محتوا و تولید محتوای هدفمند می توانید به صورت نامحدود مخاطبان و کاربران زیادی را وارد سایت تان کنید و از آنها بخواهید که اقدامی را انجام بدهند. بحث بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ را در بازاریابی اینترنتی بسیار جدی بگیرید زیرا این روش یکی از بهترین و رایگان ترین روش هاست.

وقتی در راستای نیاز و مشکلات مخاطبانتان شروع به تولید محتوا کنید و از تکنیک های بازاریابی محتوا استفاده کنید تا نیاز مخاطبان تان حل شود باعث می شود افرادی که وارد سایت تان می شوند یک حس وفاداری نسبت به شما پیدا کنند و به شما و کسب و کارتان اعتماد کنند و در نهایت محصولتان را تهیه کنند.

6- بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی

بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. همانطور که میدانید با بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام فعالیت می کنند. کمتر کسی را می بینید که در شبکه های اجتماعی حضور ندارد. با توجه به محبوبیت یکسری از شبکه‌های اجتماعی در ایران و یا حتی دنیا فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند بسیار تاثیرات مثبتی بر روی کسب و کارتان بگذارد.
شبکه‌های اجتماعی سریع‌ترین روند گسترش را در تاریخ جهان داشته اند. با توجه به حضور بسیاری از افراد در شبکه‌های اجتماعی این کار باعث شده که خیلی ساده تر بتوانید کسب و کارتان را رشد دهید. شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که می توانید در آن ها فعالیت کنید و فعالیت تان را شروع کنید.

بهترین شبکه اجتماعی اینستاگرام است. در هر زمینه ای که فعالیت میکنید میتوانید یک پیج اینستاگرام برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوای جذاب در اینستاگرام کنید.

البته علاوه بر اینستاگرام می توانید در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، توییتر هم فعالیت تان را شروع کنید. مطمئن باشید با تولید محتوای جذاب داخل شبکه های اجتماعی تان بعد از مدتی می توانید ترافیکی زیادی را برای کسب و کارتان جذب کنید.

7-کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی

کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی

یکی دیگر از ابزارهای بسیار قدرتمند در بازاریابی اینترنتی تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ است. آموزش بازاریابی اینترنتی و یادگیری تبلیغ نویسی می تواند یکی از مهارت های مهم می باشد که بتوانید فروش محصولاتتان را در اینترنت افزایش بدهید.

یکی از دلایلی که باعث می شود فروش محصولاتتان پایین باشد این است که تبلیغ نویسی صفحه محصول تان ضعیف است. در حقیقت صفحه محصول مانند فروشنده عمل میکند. وب سایت های زیادی را دیدم که ورودی های بسیار زیادی دارند اما فروش محصولاتشان بسیار کم است و با بررسی این وبسایت ها به این نتیجه رسیدم که تبلیغ نویسی صفحه محصول ضعیفی دارند.

اگر صاحب کسب و کاری که هستید که محصول و خدماتی را می فروشید باید در زمینه تبلیغ نویسی مهارت زیادی را کسب کنید. بهترین راه برای یادگیری حرفه ای تبلیغ نویسی و کپی رایتینگ بررسی تبلیغات سایت های پر فروش است. چنین سایتهایی را پیدا کنید و صفحه محصولاتشان را کامل بررسی کنید.

8- تبلیغات گوگل google adwors

تبلیغات گوگل google adwors

یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی تبلیغات گوگل یا google adwords است. البته این روش یک روش پولی برای بازاریابی اینترنتی که خود من هم توصیه نمی کنم از این روش استفاده کنید زیرا در این روش ممکن است هزینه‌های زیادی را به گوگل بدهید.

تا جای ممکن سعی کردم در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی مباحث رایگان را به شما آموزش بدهم ولی با توجه به اینکه سعی کردم کامل ترین مقاله در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی را منتشر کنم به روش بازاریابی اینترنتی از طریق تبلیغات گوگل هم یک اشاره ای کنم.

در این روش از بازاریابی اینترنتی برای اینکه به نتایج اول گوگل برسید به گوگل پول می دهید تا شما را در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل بیاورد.

البته ماندگاری در نتایج اول گوگل با استفاده از این روش همیشگی نیست و بعد از اینکه شارژ گوگل ادوردز تان به پایان رسید گوگل شما را به جایگاه قبلی تان میبرد.

برای همین است که توصیه می کنم به جای استفاده از گوگل ادوردز از سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید و سایت تان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید تا به صورت کاملاً رایگان در نتایج اول گوگل دیده شوید.

9- ویدیو مارکتینگ (video marketing)

9- ویدیو مارکتینگ (video marketing)

یکی دیگر از قدرتمند ترین روش های بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی اینترنتی به روش ویدیو مارکتینگ است. همانطور که میدانید ویدیو تاثیرگذاری بیشتری نسبت به محتوای متنی دارد.

اگر در هر زمینه ای که فعالیت می کنید می توانید با تولید ویدیو حرفه ای مخاطبان و کاربران زیادی را جذب کسب و کارتان کنید.

متن تاثیر گذاری ویدیو نسبت به بقیه فرمت ها مثل فرمت های متنی و صوتی بسیار بیشتر است. تولید ویدیو اصلا کار سخت و دشواری نیست و می توانید در زمینه کاریتان ویدیو های متنوع و گوناگون تولید کنید.

وقتی اسم تولید ویدیو می‌آید بسیاری از افراد فکر می‌کنند که حتماً باید از تجهیزات حرفه ای استفاده کنند. ولی واقعاً اینطور نیست! برای تولید ویدیو اصلا نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید. با همین گوشی موبایل تان هم می توانید ویدیوهای حرفه ای و درجه یک تولید کنید.

تنها وسایل مورد نیاز برای تولید یک ویدیو حرفه ای تنها یک موبایل و یک سه پایه است. با همین امکانات ساده می توانید ویدیوهای در حد استودیو های حرفه ای تولید کنید. شاید در ابتدا صحبت کردن جلوی دوربین برایتان کمی سخت و دشوار باشد اما به مرور زمان اگر چندین ویدیو جلوی دوربین ضبط کنید این کار برای شما بسیار ساده می شود.

حتماً ویدیوهایی که تولید می‌کنید را در شبکه های اشتراک ویدئو مثل یوتیوب، آپارات، نماشا، تماشا و… به اشتراک بگذارید. این کار باعث می‌شود ترافیک زیادی را به صورت کاملاً رایگان از شبکه های اشتراک ویدیو دریافت کنید. بحث تولید محتوای ویدیویی را بسیار جدی بگیرید و سعی کنید در هر زمینه که فعالیت میکنید ویدیو های متنوع حوزه کسب و کارتان تولید کنید.

سوالات متداول در زمینه اینترنت مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی

با توجه به اینکه سوالات زیادی در زمینه بازاریابی اینترنتی و اینترنت مارکتینگ بسیاری از دوستان میپرسند در این قسمت میخواهیم پرتکرار ترین سوالات را پاسخ بدهیم پس همراه ما باشید.

چگونه بازاریابی اینترنتی را یاد بگیریم؟

برای یادگیری مباحث اینترنت مارکتینگ میتوانید از سایت های معتبر مثل سایت آکادمی سبز استفاده کنید. در سایت آکادمی سبز به صورت کامل شما را با مباحث اینترنت مارکتینگ آشنا کردیم. البته منابع زیادی برای یادگیری مباحث اینترنت مارکتینگ وجود دارد. یکی از بهترین منابع برای یادگیری آموزش اینترنت مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی سایت یوتیوب است.

چرا باید بازاریابی اینترنتی را یادبگیریم؟

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را داشته باشید باید اصول اینترنت مارکتینگ را به صورت کامل یادبگیرید تا بتوانید محصولات وخدماتتان را در اینترنت بفروشید. در اوایل راه که کسب و کار اینترنتی خودم را راه اندازی کردم بعد از چندین ماه درآمد اینترنتی بالایی نداشتم! اما بعد از اینکه اصول بازاریابی انلاین را یادگرفتم به مرور زمان درآمد اینترنتی من افزایش پیدا کرد. برای همین هم اگر کسب و کار اینترنتی دارید و میخواهید فروشتان را بالا ببرید باید تمام اصول بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرید.

جمع بندی

آموزش بازاریابی اینترنتی یکی از مهم‌ترین مهارت و تخصص هایی است که باید یاد بگیرید. خیلی از افراد وقتی کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی می کنند نمی توانند محصولات و خدماتشان را به سادگی بفروشند چون مهارت و تخصص در زمینه بازاریابی اینترنتی ندارد. در این آموزش بازاریابی اینترنتی سعی کردم مهم‌ترین مهارت هایی که برای فروش محصولات و خدماتتان باید رعایت کنید را به شما آموزش بدهم.

بحث بازاریابی اینترنتی را بسیار جدی بگیرید. اگر می خواهید در کسب و کارهای اینترنتی موفق شوید و درآمدهای زیادی را کسب کنید باید اصول بازاریابی اینترنتی را رعایت کنید. یادگیری مباحث بازاریابی اینترنتی کار سخت و دشواری نیست فقط نیاز به زمان و یادگیری دارید. بعد از این که مباحث یاد گرفته شده را در کسب و کارتان پیاده سازی کنید کم کم نتایجی را خواهید گرفت که شما را متحیر می کند. شاه کلید اصلی برای موفق شدن در کسب و کارهای اینترنتی بازاریابی اینترنتی است. به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی را مطالعه کنید و با روش های بازاریابی اینترنتی آشنا شوید. حتما مباحث گفته شده را در کسب و کارتان پیاده کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

8 − 3 =