آموزش بهینه سازی سایت از 0 تا 100 + (آپدیت جدید)

آموزش بهینه سازی سایت مناسب کسانی است که می‌خواهند سایت خود را به نتایج اول گوگل برسانند و از طریق آن مشتری جذب کنند.  بهینه سازی سایت به زبان خیلی ساده یعنی اینکه شما  بتوانید محصولات و خدماتتان را از طریق گوگل بفروشید.  حالا ممکن است بپرسید که اصلاً بهینه سازی سایت چیست؟  و چطور میتوانیم سایت مان را برای گوگل بهینه سازی کنیم؟ در این مقاله آموزش بهینه سازی سایت از صفر تا صد شما را آموزش سئو آشنا کردیم تا بتوانید به ساده ترین شکل ممکن بهینه سازی وب سایت را به صورت کامل و جامع یاد بگیرید.

بهینه سازی سایت به زبان ساده چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت به زبان ساده یعنی اینکه شما یکسری کارها انجام بدین تا سایتتون برای گوگل بهینه سازی بشه

به زبان خیلی ساده وقتی شما یک کلمه را در گوگل جستجو میکنید سایت های زیادی در نتایج اول گوگل به شما نشان داده می شود. تمام این سایت هایی که شما در نتایج اول گوگل می‌بینید  همینجوری در نتایج گوگل بالا نیامده اند.

این سایت ها وقتی اصول بهینه سازی سایت و سئو را رعایت کرده‌اند و در اصطلاح سایت شان را سئو کردند  به نتایج اول آمده اند.  اگر شما هم بخواهید  از طریق گوگل  تمام کسانی که به  محصولات و خدمات شما نیاز دارند را  جذب کسب و کارتان کنید  باید کامل اصول سئو و بهینه سازی سایت را یاد بگیرید.  که در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد به شما بگویم که  اصلاً بهینه سازی سایت چیست و شما چطور می توانید یک سایت را سئو کنید؟

اگر خیلی ساده بخواهم به شما بگویم که منظور از بهینه سازی وب سایت چیست، وقتی شما یک کلمه کلیدی مثل کسب و کار اینترنتی را در گوگل جستجو می کنید سایت های زیادی در نتایج اول گوگل به شما نشان داده می شوند.

مثلاً همین کلمه کسب و کار اینترنتی  ماهانه بیش از  ده هزار بار در گوگل  جستجو می شود.  حالا اگر شما یک سایت  در این زمینه داشته باشید  کسانی که بخواهند کسب و کار آنلاین شان را راه‌اندازی کنند و از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشند  وارد وب سایت شما می شوند و وقتی اعتماد سازی کنید  محصولات شما را تهیه می کنند.  به همین سادگی!

حالا شما در هر زمینه ای که بخواهید سایت راه اندازی کنید و بخواهید محصولات و خدماتتان را بفروشید اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایت تان را برای گوگل بهینه سازی کنید.

مثلاً اگر شما یک فروشگاه اینترنتی کیف و کفش دارید راحت می‌توانید کاری کنید که  کسانی که میخواهند کیف و کفش خریداری کنند وارد فروشگاه اینترنتی شما بشوند و  محصولات و خدماتشان را از شما  تهیه کنند.

درامد از سایت هایی که در نتایج اول گوگل هستند بسیار بالاست.  مخصوصاً اگر سایت تان را خیلی حرفه ای بهینه سازی کنید و به نتایج برتر گوگل برسانید دیگر درآمد اینترنتی شما بیشتر از حد تصورتان خواهد شد.

می خوام به شما بگم که  اگر اصول سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید  در هر  زمینه‌ی می‌توانید محصولات و خدماتتان را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین بفروشید.

آموزش بهینه سازی سایت

آموزش بهینه سازی سایت از 0 تا 100 در این قسمت به صورت کامل شما را با بهینه سازی سایت آشنا کردیم

حالا اصلا فکر نکن که به همین راحتی میتونی سایت تو به نتایج اول گوگل  مخصوصاً رتبه یک گوگل برسونی!  خب بعد از اینکه  سایت تو راه اندازی کردی  برای اینکه که بتونی روی کلمات کلیدی حوزه کاریت به نتایج اول برسی اول از همه باید  کامل سایت تو برای  گوگل بهینه سازی کنی.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر یک سری اصول و قوانین داره که باید این اصول و قوانین را کامل رعایت کنی تا سایتت به مرور زمان  به صفحه اول گوگل برسه.

از یه طرف رسیدن به نتایج اول گوگل ممکنه سخت باشه و از طرف دیگه اینکه تو باید سایت تو  بتونی  توی نتایج اول گوگل نگه داری.  برای همین تو باید کامل آموزش بهینه سازی وب سایت رو یاد بگیری  و به صورت دائمی روی سایت پیاده سازی کنید تا  سایت توی نتایج اول گوگل بمونه.

مراحل بهینه سازی وب سایت

مراحل بهینه سازی سایت از 0 تا 100 به شما آموزش دادیم. در ادامه همراه من باشید تا شما را با مراحل بهینه سازی سایت برای گوگل بهینه سازی کنید

برای اینکه بتونید خودتون سایت بهینه سازی کنید  باید مراحل سئو را کامل یاد بگیرید.  در این قسمت قصد داریم  مرحله به مرحله به شما نشون بدین که  برای رسیدن به نتایج اول گوگل چه کارهایی را باید انجام بدهید.

برای این که شما بتوانید سایتتان را جذب نتایج اول گوگل کنید و روی عبارات کلیدی مهم  به نتایج اول گوگل برف اید باید کامل مراحل زیر را انجام بدهید در غیر این صورت نمی توانید سایتتان را به نتایج اول گوگل برسانید.

مراحل اصلی بهینه سازی سایت  شامل مراحل زیر می باشد که هر کدام از این مراحل را باید خیلی اصولی  و کامل رعایت کنید تا  گوگل به سایت شما رتبه بدهد.

  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • بهینه سازی داخلی سایت یا همان سئو داخلی (on page seo)
  • بهینه سازی خارجی سایت یا همان سئو خارجی (off page seo)
  • سئو تکنیکال سایت

1- انتخاب کلمات کلیدی

اولین مرحله در بهینه سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی است.  شاید بپرسید که اصلاً منظور از انتخاب کلمات کلیدی چیست؟  کلمات کلیدی در سئو همان عبارات یا کلماتی هستند که مخاطبان و کاربران شما در گوگل جستجو می کنند.  مثلا اگر یک فروشگاه اینترنتی کیف و کفش دارید  کاربرانتان در گوگل عبارت هایی مثل ” خرید کیف مردانه”، ” خرید کیف زنانه”، ” خرید کیف دخترانه” و… را  سرچ می کنند.

شما وقتی بخواهید وب سایت تان را سئو کنید تا به نتایج اول گوگل برسد اول از همه باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت تان انتخاب کنید.

انتخاب کلمات کلیدی یکی از مهمترین مراحل سئو و بهینه سازی وب سایت است.  یکی از بزرگترین دلایلی که خیلی از افراد بعد از اینکه روی سئو سایتشان کار میکنند  نمی‌توانند سایتشان را  به نتایج اول گوگل برسانند  این است که  اصولی کلمات کلیدی را انتخاب نمیکنند.

وقت شما  اصولی کلمات کلیدی سایت تان را انتخاب نکنید و روی کلمات کلیدی خیلی سخت دست بزارید  خب معلوم است که  که نمی توانید روی آن عبارات  به نتایج اول گوگل برسید .

برای همین شما باید خیلی اصولی استراتژی کلمه کلیدی داشته باشید.  البته در ادامه همین مقاله  خیلی جامع و مفصل درباره   استراتژی های کلمات کلیدی با شما صحبت خواهم کرد  و نکاتی را خواهم گفت که با استفاده از آن میتوانید  بهترین کلمات کلیدی برای سایت تان انتخاب کنید.

پس در ادامه مراه من باشید تا به شما بگویم که چطور میتوانید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

2- سئو داخلی سایت (on page seo)

دومین مرحله در بهینه سازی سایت،  سئو داخلی یا همان on page seo است.  اگر خیلی ساده می خوام بگم که منظور از سئو داخلی یعنی چی؟  یعنی به مجموعه کارهایی که شما باید داخل سایت تان انجام بدهید تا سایتتان  به نتایج اول گوگل برسد را سئو داخلی میگویند.

در بهینه سازی داخلی سایت  شما باید سایتتان را اول برای مخاطب ها و بعد برای گوگل بهینه سازی کنید.  در سئو داخلی  شما باید  یک سری کارها را به صورت کاملاً دائمی و همیشگی انجام بدهید.  اما یک سری کارها هستند که یک بار انجام بدهید کافیست  مثل استفاده از هاست با کیفیت،  استفاده از قالب مناسب،  بهینه سازی سرعت سایت و…

و اما یک سری از فاکتور های بهینه سازی داخلی سایت را باید به صورت دائمی انجام بدهید  مثل تولید محتوای هدفمند، بهینه سازی تصاویر، استفاده از ویدیو و عکس های با کیفیت داخل محتوا، استفاده درست از تگ ها،  استفاده از عنوان جذاب و…

نکته بسیار مهمی که باید رعایت کنید این است که وقتی میخواهید سایتتان برای گوگل بهینه سازی کنید باید حتماً از هاست با کیفیت استفاده کنید.  وقتی سایت تان روی یک هاست بی‌کیفیت و ضعیف باشد  ممکن است بعد از اینکه تعداد ورودی سایتتان افزایش پیدا کرد  هاست سایت تان قطع بشود و همین  قطع شدن هاست  تاثیر بشدت منفی روی سئو سایت تان می گذارد.

نکته مهم دیگری که درباره بهینه سازی داخلی سایت باید به شما بگویم این است که  وقتی شما محتوای تولید میکنید باید آن محتوا را برای کاربران سایت تان تولید کنید.

محتوایی که تولید می‌کنید باید طوری باشد که  تمام نیاز کاربران تان را برطرف کند و کاربر بعد از این که آن مقاله را خواند کامل نیازش برطرف شود.  همین برطرف کردن نیاز هاست که باعث می‌شود افرادی که وارد سایت تان میشوند به شما و کسب و کارتان اعتماد کنند.

در ادامه بیشتر راجب بهینه سازی داخلی سایت با شما صحبت کردیم.

3- سئو خارجی سایت (off page seo)

سومین مرحله بهینه سازی خارجی سایت یا همان سئو خارجی است.  به زبان خیلی ساده منظور از بهینه سازی خارجی سایت یعنی اینکه شما  خارج از سایت تان یک سری کارها انجام میدهید  تا سایتتان برای گوگل بهینه سازی شود. مثل لینک سازی طبیعی برای سایت، خرید رپورتاژ آگهی ، ایجاد بک لینک رایگان و…

بعد از اینکه شما برای تمام کلمات کلیدی که انتخاب گردید شروع به تولید محتوا کردید و تمام فاکتورهای سئو داخلی را به به صورت کامل رعایت کردید حالا نوبت به این است که قدرت صفحات سایت تان را بالا ببرید.

یکی از مهم ترین کارهایی که در سئو خارجی باید رعایت کنید ساخت بک لینک با کیفیت است،  به زبان خیلی ساده منظور از بک لینک یعنی اینکه شما داخل سایت هایی که اجازه میدهند به سایتتان لینک بدهید، به صفحات سایتتان لینک می دهید  همین موضوع باعث می‌شود که قدرت صفحاتی که به آنها لینک داده اید بیشتر شود.

لینک بیدینگ یکی از مهمترین مراحل سئو خارجی است. برای همین اگر میخواهید خیلی اصولی برای سایت تان بک لینک بسازید حتما حتما مقاله آموزش لینک بیلدینگ را مطالعه کنید.

این را هم بگویم که اگر غیر اصولی شروع به ساخت بک لینک برای سایت تان کنید ممکن است سایت شما کلا از نتایج اول گوگل حذف شود. شما باید به صورت کاملا طبیعی برای سایت تان بک لینک طبیعی بسازید.

یکی از بهترین روش ها در بهینه سازی خارجی سایت خرید رپورتاژ آگهی است. شما به سایت هایی که اعتبار خیلی بالایی دارند پول میدهید تا داخل سایت شان به سایت شما لینک بدهند. اگر میخواهید بهترین نتیجه از رپورتاژ آگهی را بگیرید حتما مقاله آموزش رپوتاژ آگهی را بخوانید.

البته در ادامه بیشتر درباره بهینه سازی خارجی سایت صحبت کردیم.

هدف از بهینه سازی سایت چیست؟

هدف از بهینه سازی سایت این است که شما سایتتان را به نتایج اول گوگل برسانید و کاری کنید که افرادی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند خیلی راحت شما را پیدا کنند و و محصولات تان را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین تهیه کنند.

البته هدف از بهینه سازی وب سایت بستگی به هدف و استراتژی شما دارد. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید اول از همه باید کامل مشخص کنید که هدف شما چیست؟

هدف شما این است که فروش سایت تان را بیشتر کنید؟، یا هدف تان این است که ترافیک سایت تان روز به روز بیشتر بشود؟ هدف شما فروش خدمات است یا فروش محصولات فیزیکی یا آموزشی؟

پس اول مشخص کنید که چه هدفی دارید و با استفاده از هدفی که دارید شروع به کار کردن برای بهینه سازی سایت تان کنید.

به صور کلی هدف از بهینه سازی سایت تان میتواند به صورت زیر خلاصه شود:

  • پیدا کردن مشتری ها از طریق گوگل
  • افزایش فروش محصولات از طریق اینترنت
  • دیده شدن سایت در نتایج اول گوگل
  • ایجاد برند سازی در کسب و کار
  • افزایش بازدید سایت
  • تبلیغات کسب و کار به صورت کاملا رایگان

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

دو + یازده =