آموزش لینک بیلدینگ از 0 تا 100 (مقاله مرجع)

آموزش لینک بیلدینگ سایت آکادمی سبز یکی از کاربردی ترین و جامع ترین مقالات آموزش لینک سازی برای سایت است. در این مقاله آموزش لینک بیلدینگ به صورت کامل و حرفه ای قصد داریم شما را با نکات بسیار کلیدی و مهم در لینک سازی و ساخت بک لینک آشنا کنیم اگر می خواهید روی سئو سایت تان خیلی اصولی به رتبه های اول گوگل برسید باید خیلی حرفه‌ای برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید.

فرقی نمی کند که شما اصول لینک بیلدینگ را می شناسید یا تازه می خواهید برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید. در این مقاله به صورت کامل قصد داریم شما را با ‌ترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که باید رعایت کنید تا بتوانید با استفاده از لینک سازی برای صفحات سایتتان روی عبارت کلیدی مختلفی به نتایج اول و رتبه اول گوگل برسید آشنا خواهیم کرد.

اصول لینک بیلدینگ در سئو همیشه در حال تغییر است! هربار گوگل با آپدیت های جدیدش فاکتورهای لینک سازی را تغییر میدهد. هدف اصلی گوگل این است که سایت هایی که به صورت کاملاً غیر طبیعی برای صفحات سایتشان لینک سازی می‌کند را شناسایی کند و آنها را جریمه کند. برای همین اگر به فکر لینک سازی برای سایت تان هستید باید یاد بگیرید که در قم باید چه نکاتی را پیاده سازی کنید.

در این مقاله آموزش لینک بیلدینگ من به صورت کامل و جامع شما را با تمام فاکتور ها و اصول لینک سازی آشنا خواهم کرد و به شما یاد خواهم داد که چطور می توانید با کمترین تعداد لینک هایی که برای سایت تان می سازید بیشترین نتایج را در سئو سایت بگیرید.

لینک بیلدینگ چیست؟

در این مقاله آموزش لینک بیلدینگ قصد داریم قدم به قدم شما را با لینک سازی آشنا کنیم. این مقاله یکی از کاملترین و جامع ترین مقاله آموزش لینک سازی در ایران است

به زبان خیلی ساده منظور از لینک بیلدینگ یعنی اینکه شما برای صفحات سایتتان شروع به لینک سازی کنید. ساخت بک لینک در سئو یکی از مهم ترین فاکتور هاست برای همین شما باید یاد بگیرید که بر اساس الگوریتم های جدید گوگل و طبق قوانین که گوگل دارد شروع لینک سازی برای سایت تان کنید.

ممکن است فکر کنید شما فقط با تولید محتوا می توانید روی بیشتر کلمات کلیدی حوزه کاریتان به نتایج اول مخصوصاً رتبه یک گوگل برسید! در صورتی که می خواهم به شما بگویم درست است که تولید محتوا یکی از مهمترین فاکتورها در سئو و بهینه سازی سایت است اما فقط با تولید محتوا نمی توانید به آن نتیجه ای که می خواهید برسید.

سئو و بهینه سازی سایت شامل سه مرحله انتخاب کلمات کلیدی، سئو داخلی و سئو خارجی میشود. شما اگر کلمات کلیدی سایت تان را خیلی اصولی انتخاب کنید و خیلی حرفهای روی سئو داخلی تمرکز کنید ممکن است در کلمات کلیدی متوسط و راحت به صفحه اول گوگل برسید اما برای اینکه روی کلمات کلیدی اصلی حوزه کاریتان به نتایج اول برسید باید شروع به لینک سازی کنید و روی سئو خارجی سایتتان مانور بدهید.

می خواهم به شما بگویم که چه یک فرد سئو کار هستید یا که خودتان سایت دارید و می خواهید خودتان سایتتان را بهینه سازی کنید باید اصول لینک بیلدینگ را کامل یاد بگیرید.

در سئو خارجی یا off page seo شما خارج از سایتتان باید یک سری کارها را انجام بدهید تا قدرت سئو سایت تان افزایش پیدا کند بتوانید رتبه های سایت تان را بهبود بدهید.

آموزش لینک بیلدینگ به زبان ساده

برای بهبود رتبه سئو سایت تان باید اصول لینک سازی را کامل یاد بگیرید. من در این مقاله گفتم که چطور میتونید از طریق لینک بیلدینگ بهترین نتیجه از لینک سازی را بگیرید

رسیدیم به اصلی ترین قسمت این مقاله آموزش لینک بیلدینگ ، حالا می خوام بهتون بگم که چه فاکتورهایی را باید رعایت کنید تا بتوانید بهترین تاثیر و نتیجه در لینک بیلدینگ را برای سایت تان بگیرید.

لینک سازی در سئو بسیار مهم است ، وقت شما داخل یک سری از صفحات سایت ها به سایتتان لینک می دهید به این کار لینک سازی گفته می شود. وقتی شما یک صفحه در یک سایت ایجاد می کنید به یک صفحه خاص از سایتتان لینک می‌دهید در اصطلاح شما برای سایتتان بک لینک (backlink) ساخته اید.

همین قدر که بک لینک در سئو سایت تاثیر مثبتی دارد ممکن است سئو سایت تان هم نابود کنید. ممکن است شما با لینک سازی نادرست برای سایت تان سایت تان را روی کلمات کلیدی که به صورت غیر اصولی لینک ساختید پنالتی کنید.

وقتی به صورت غیر اصولی برای سایت تان شروع به ساخت لینک میکنید باعث میشود سایت تان روی آن کلمه ای که غیر اصولی براش لینک ساخته شده جایگاهش را از دست بدهد. پس در ساخت لینک برای سایت تان باید حواستان باشد تا غیر اصولی برای سایت تان لینک نسازید.

البته در ادامه راجب تمام فاکتورهای مهم لینک بیلدینگ با شما صحبت کردیم. فقط و فقط شما باید این مقاله آموزش لینک بیلدینگ را کامل مطالعه کنید و تمام اصولی که به شما گفتیم پیاده سازی کنید تا بهترین نتیجه و تاثیر را بگیرید.

فاکتورهای مهم در لینک بیلدینگ برای سایت

برای یاد گیری آموزش لینک بیلدینگ شما باید اصول استفاده از آن را بدانید من در این مقاله کامل گفتم چطور میتوانید شروع به لینک سازی برای سایت تان کنید

یکی از مهمترین قسمت های این مقاله آموزش لینک بیلدینگ این است که شما باید یک سری فاکتورها را رعایت کنید تا بتوانید  بهترین نتیجه از لینک سازی برای سایت تان را بگیرید.  در این قسمت از این مقاله قصد داریم شما را با مهمترین فاکتورهای لینک بیلدینگ آشنا کنیم.

از شما می خواهم حتماً اگر می خواهید برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید تمام فاکتور هایی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد را کامل رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.  پس در ادامه همراه من باشید تا کامل با فاکتورهای مهم لینک سازی آشنا شوید و بتوانید بک لینک های با کیفیتی برای سایت تان بگیرید.

گاهی وقتا همین رعایت‌کردن فاکتورهایی که در ادامه به شما خواهیم گفت می‌تواند بهترین اثرگذاری را برای شما داشته باشد.

1- طبیعی بودن لینک ها

یکی از مهمترین عواملی که باعث می‌شود شما بهترین نتیجه از لینک بیلدینگ برای سایت تان را بگیرید این است که شما باید کاملاً طبیعی برای سایتتان لینک سازی کنید. وقتی هر بار الگوریتم های گوگل به روز رسانی می شود بک لینک طبیعی و غیرطبیعی را شناسایی می کند.

اگر شما کاملاً غیر اصولی طبق فاکتور هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت ت برای سایتتان لینک سازی نکنید و روند لینک سازی تان کاملاً غیر طبیعی باشد نه تنها هیچ نتیجه ای نمی گیرید بلکه ممکن است جایگاه تان را کلا از دست بدهید و یا در آپدیت های بعدی گوگل سایت تان افت کند.

پس باید هدف اصلیتان از لینک سازی برای سایتتان ساخت بک لینک طبیعی باشد. باید طوری برای سایتتان لینک سازی طبیعی کنید که اصلا گوگل متوجه نشود شما خودتان لینک ساخته اید. البته به خاطر این که لینک سازی طبیعی بسیار مهم است من در دوره اسرار لینک سازی طبیعی که کاملاً رایگان است راجع به موضوع با شما صحبت کردم.

اگر می خواهید خیلی اصولی با روشهای لینک سازی طبیعی آشنا شوید پیشنهاد می کنم حتما داخل دوره کاملا رایگان اسرار لینک سازی طبیعی شرکت کنید.

2- نوفالو و فالو بودن لینک ها

یکی از فاکتورهای مهم در لینک سازی و لینک بیلدینگ این است که شما در کنار بک لینک های فالویی که برای سایت تان میسازید باید بک لینک های نو فالو هم بسازید.

تفاوت بک لینک فالو با بک لینک نوع بالا این است که وقتی یک سایتی به سایت شما لینک فالو می دهد یعنی سایت شما را تایید می کند و از اعتبار شک می کند و به سایت شما اضافه می کند.

بک لینک نوفالو هم به این صورت است که وقتی یک سایتی به سایت شما لینک میدهد سایت شما را تایید نمی کند و هیچ اعتباری به سایت شما اضافه نمی‌شود.

پس کاملاً غیر طبیعی است که شما فقط لینک های فالو برای سایتتان بسازید. در کنار سایت‌های که لینک فالو به شما می دهند حتماً باید لینک نوع بالا هم ساخته شود تا روند لینک سازی تان کاملاً طبیعی باشد.

3- استفاده از تمام روش های لینک سازی

برای اینکه بهترین نتیجه و تاثیر از لینک بیلدینگ برای سایتتان را بگیرید حتماً حتماً باید از تمام روشهای لینک سازی برای سایت تان استفاده کنید. مثلاً ممکن است شما فقط داخل سایت های وبلاگی برای سایتتان لینک بسازید! خوب این کاملاً غیر طبیعی است!

در کنار سایت های وبلاگی شما باید از سایت های سوشال بوک مارک، سایت های کامنتی، سایت های پروفایلی، انجمنی و… لینک بگیرید تا روند لینک بیلدینگ شما کاملا طبیعی به نظر برسد.

پس حتما حتما این نکته را رعایت کنید و دقتی میخواهید برای سایت تان لینک سازی کنید حتما از بقیه روش ها هم استفاده کنید.

4- انکرتکست ها

مهمترین فاکتوری که خیلی راحت گوگل از طریق آنها میتواند روند لینک سازی شما را تشخیص بدهد و ببیند که لینک بیلدینگ تان کاملاً طبیعی است یا غیر طبیعی این است که بر اینکه تکه هایی که به صفحه مورد نظرتان لینک داده اید نگاه می کند.

اکثر شما مطمئنم این اشتباه را می‌کنید که وقتی می خواهید برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید فقط به کلمات کلیدی هم خانواده و کلمه کلیدی اصلی لینک می دهید!

اگر به این صورت لینک سازی می کنید کاملاً در اشتباهید و مطمئن باشید گوگل خیلی راحت می‌تواند تشخیص بدهد که شما کاملاً غیر طبیعی برای سایت دانلودی نساخته اید.

در لینک سازی طبیعی شما باید به کلمات کلیدی عمومی لینک بدهید. انکر تکست های عمومی عبارتند از ” از اینجا کلیک کنید”، ” اینجا” ، ” این سایت”، ” کلیک کنید”، ” سایت منبع “، ” لینک منبع”، “منبع” . وقتی بخواهید برای سایتتان لینک طبیعی بسازید شما در به صفحات مد نظرتان به این کلمات کلیدی لینک بدهید.

البته نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که شما دقیقاً باید قبل از این انکرتکست ها کلمه کلیدی اصلیتان را تکرار کنید و بعد کلمه کلیدی اصلی تان این کلمات عمومی باشد و به این کلمات عمومی لینک بدهید.

اگر قبل یا بعد انکرتکست های عمومی این کلمه کلیدتان را تکرار کنید گوگل موضوع محتوایتان را خیلی راحت میتواند متوجه شود.

البته در دوره کاملا رایکان اسرار لینک سازی طبیعی به صورت کامل و جامع در باره این موضوع صحبت کردم و مثال زدم تا کامل این مورد را متوجه شوید.

5- لینک بیلدینگ برای تمام صفحات

نکته بسیار مهم دیگر در لینک بیلدینگ این است که شما ما فقط و فقط نباید برای یک صفحه شروع اولین سازی کنید. شما باید برای تمام صفحاتی که در سایت تان منتشر می کنید لینک بسازید. اگر فقط و فقط روی یک صفحه تمرکز کنید و برای بقیه صفحات سایتتان لینک سازی نکنید این روند کاملاً برای گوگل غیر طبیعی است و گوگل خیلی راحت می‌تواند متوجه این موضوع شود.

وقتی می خواهید برای کلمه کلیدی اصلی‌تان لینک سازی کنید در کنار این که شروع به لینک سازی برای کلمه کلیدی اصلی تان می کنید برای بقیه مقالات تان هم لینک بسازید تا گوگل متوجه این موضوع نشود.

لینک بیلدینگ هرمی و پیشرفته

برای اینکه بتوانید از لینک سازی برای سایتتان بهترین نتیجه و تاثیر را بگیرید باید استراتژی های لازم برای لینک سازی را بدانید. استراتژی های زیادی در لینک بیلدینگ وجود دارد ولی یکی از مهمترین روش ها در لینک سازی که بسیار تاثیر گذار است لینک سازی هرمی و ساخت بک لینک pbn است.

در این سازی هرمی شما برای بک لینک هایی که برای سایتتان ساختید شروع به لینک سازی می کنید تا قدرت آنها را بالا ببرید. مثلاً ممکن است شما در یک سایت خبرگزاری یک رپورتاژ خریده باشید، شما از این به پرتغال می توانید تاثیر مثبتی بگیرید ولی اگر بیاید برای همان رپرتاژ و همان صفحه شروع به لینک سازی کنید و قدرت رپورتاژ تان را بالا ببرید می توانید بهترین نتیجه از لینک سازی را بگیرید.

پست در لینک سازی هرمی شما شروع میکنید برای لینک هایی که ساختید بک لینک میسازید و این کار باعث میشود به مرور زمانم قدرت بک لینک هایتان افزایش پیدا میکند.

لینک سازی pbn یکی دیگر از استراتژی های بسیار مهم در لینک لیزینگ سایت است. در این روش شما یک سری سایت ها ایجاد می کنید و قدرت آنها را افزایش پیدا می کنید و این سایت ها را به هم متصل می کنید. منظور از متصل کردن این سایت ها این است که این سایت ها به هم لینک داده می شود و باعث افزایش اعتبار این سایت ها میشود.

البته برای اینکه از این استراتژی لینک بیلدینگ استفاده کنید ممکن است اگز تازه شروع به لینک سازی کردید برایتان خطرناک باشد. چون لینک سازی pbn یکی از روش های کاملا کلاه سیاه است که اگر گوگل متوجه شود ممکن است سایت شما را پنالتی کند. پس قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک pbn کنید حتما حتما اصول لینک سازی پی بی ان را یاد بگیرید و بعد برای سایت تان شروع به لینک سازی به روش pbn کنید.

تاثیر رپورتاژ در لینک بیلدینگ

یکی از مهمترین روش ها در لینک بیلدینگ خرید رپورتاژ آگهی است. وقت شما به یک سایت که اعتبار خیلی خوبی دارد پول می دهید و یک محتوا در سایت شما منتشر می کند و به یک صفحه یا چند صفحه از سایت شما لینک میدهد رپورتاژ آگهی گفته می شود.

در بعضی کلمات کلیدی که می خواهید به نتایج اول برسید باید کامل بررسی کنید و ببینید که رقیبانتان در چه سایت هایی رپورتاژ خرید کردند. اگر رقیبتان برای سایتش شروع به خرید رپورتاژ آگهی کرده باشد شما هم باید برای سایتتان رپورتاژ آگهی خرید کنید.

از بین تمام روش های لینک سازی که به شما معرفی کردیم بهترین روش رپورتاژ آگهی است. البته برای اینکه بتوانید برای سایتتان رپورتاژ خریداری کنید باید اصول رپورتاژ نویسی را کامل بلد باشید در غیر این صورت نمی توانید نتیجه مطلوبی از رپورتاژ آگهی بگیرید.

البته باید به شما بگویم که نکات بسیار مهم و کلیدی زیادی برای نوشتن رپورتاژ آگهی وجود دارد که اگر بخواهم در این مقاله آنها را به شما بگویم ممکن است این مقاله خیلی طولانی شود برای همین اگر میخواهید برای سایتتان رپورتاژ آگهی خرید کنید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله آموزش رپورتاژ آگهی را مطالعه کنید تا به صورت کامل شما را با رپورتاژ نویسی آشنا کنیم.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هفده − 8 =