آموزش ولاگری از 0 تا 100 (آپدیت جدید)

آموزش ولاگری، ولاگری یکی از شغل های پردرامد و پولساز در دنیاست است که بسیاری از افراد با استفاده از ساخت ویدیو های آموزشی کاربردی تولید می‌کنند و برای افراد به اشتراک می‌گذارند. در این مقاله به صورت کامل می خواهیم درباره آموزش ولاگری با شما صحبت کنیم! نکات بسیار کاربردی را به شما آموزش خواهیم داد که با رعایت کردن این نکات می توانید از طریق ولاگری به درآمد بالایی برسید.

واژه ولاگری تفاوت زیادی با بلاگری دارد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ولاگری همان بلاگری است، البته درست است تقریباً این دو تا مانند هم هستند.

تفاوت بلاگری و ولاگری این است که در بلاگری شما اطلاعات مفید و کاربردی به مخاطبانتان می دهید. ولاگر شامل همان اطلاعات همراه با ویدیو است. ممکن است شما در بلاگری یک محتوای تصویری و عکس تولید کنید و نکات کلیدی به صورت عکس نوشته به کاربرانتان آموزش بدهید.

در صورتی که در ولاگری ما همان اطلاعات را به صورت کاملاً ویدیویی به مخاطبان آموزش می دهید.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از ولاگری هستند می‌خواهند از این مدل کسب و کار اینترنتی استفاده کنند در این مقاله به صورت کامل شما را با انواع روش های درآمدزایی از ولاگری آشنا خواهیم کرد.

یاد خواهید گرفت که برای تبدیل شدن به یک ولاگر حرفه‌ای چه مهارت ها و چه ابزارهایی نیاز دارید. بزرگترین اشتباه بسیاری از افراد این است که فکر می کنند اگر بخواهند به یک ولاگر تبدیل شوند حتماً باید بهترین تجهیزات مثل دوربین فیلمبرداری، تجهیزات حرفه ای نورپردازی، رینگ لایت، پرده سبز، سافت باکس و… داشته باشند در صورتی که در ادامه به شما خواهیم گفت گفت که برای درآمد زایی از این مدل نیازی به هیچ کدام از این ابزارها ندارید.

خب دیگر بهتر است به سراغ اصل موضوع برویم. از شما می‌خواهم تا انتهای مقاله همراه من باشید چون قرار است نکات کلیدی و جدید بسیار کاربردی در زمینه آموزش ولاگر ای یاد بگیرید.

آموزش ولاگری به زبان ساده

توی این مقاله آموزش ولاگری از 0 تا 100 شما را با شغل ولاگری آشنا کردیم. اگه به دنبال بهترین آموزش ولاگر هستین حتما تا انتها مقاله همراه من باشید

تا به اینجا تفاوت بین بلاگری و ولاگری را کامل متوجه شدید. یک ولاگر حرفه ای سر و کارش با گوشی موبایل و ضبط کردن ویدیو های آموزشی و کاربردی برای دیگران است. برای اینکه شما در این کسب و کار موفق شوید باید خلاقیت کافی داشته باشید.

خلاقیت چیزی است که خودتان باید آن را ایجاد کنید! شاید فکر کنید که اول راه هستیم ولی هیچ خلاقیتی ندارید! کاملاً درست است، اگر هیچ خلاقیتی ندارید کاملاً طبیعی است. حالا برای اینکه به یک فرد خلاق تبدیل شوید و خلاقیت تان را رشد بدهید از شما می خواهم که از ولاگر های معروف و مشهور در اینستاگرام و یوتیوب ایده بگیرید.

مثلاً اگر می خواهید در اینستاگرام شروع به فعالیت کنید کافیست که 10 تا 20 ولاگر معروف اینستاگرام را دنبال کنید و ببینید که دقیقا چه کارهایی انجام میدهند شما هم از آن ها الگو برداری کنید و همان کارها را انجام بدهید.

بعد از یک ماه شما هم به فرد خلاقی در این زمینه تبدیل میشوید. پس از الگو برداری از دیگران آن یکی از بهترین راه هایی است که روی خلاقیت تان بسیار اثر می گذارد. خود من هم در اوایل راه که سایت آکادمی سبز را راه اندازی کردم در اوایل راه فقط است از رقبا الگو برداری کردم. هر حوزه‌ای که می‌خواهید وارد شوید برای اینکه مهارت های لازم را خودتان یاد بگیرید باید از دیگران تقلید کنید.

ولاگری چیست؟

ولاگری یکی از شغل های پولساز و پر درآمد است که مخاطب های بسیار زیادی دارد

به زبان خیلی ساده منظور از ولاگری به کارهایی که یک شخص در طول روز انجام می دهد و آنها را به صورت کاملاً ویدیویی با دیگران به اشتراک می گذارد ولاگری گفته میشود.

ولاگری از دو کلمه ولاگ (vlog) و بلاگری تشکیل شده است. یعنی در اصل شما بلاگری هستید که با تولید ویدیو های کاربردی و دیگران به افراد کمک میکنید.

شما تمام اتفاقات روزمره زندگی تان را با دیگران به اشتراک می گذارید. یکی از اهداف شما در بلاگری این است که باید احساسات خوب را در کاربرانتان ایجاد کنید. در ولاگری هم به همین صورت!

اگر در هر زمینه ای می خواهید فعالیت کنید و از هر ابزار و شبکه اجتماعی می خواهید استفاده کنید سعی کنید حال کاربران تان را خوب کنید. همین احساسات خوب باعث می شود افراد زیاد شما را دنبال کنند.

مثلاً در طول روز اگر بیرون می روید میتوانید از تمام اتفاقاتی که برایتان افتاده و یا در مکان و محل خاص قرار دارید فیلم بگیرید و یک نکته کاربردی در آن ویدیو به کاربران تان بگویید.

اگر می‌خواهید در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت کنید میتوانید در استوری هایی که میگذارید از روزمرگی های تان فیلم بگیرید. مثلا اگر به کافه می روید و نمای بسیار خوبی دارد از آن کافه فیلم بگیرید و استوری کنید.

اگر به دل طبیعت می روید از محیط آنجا فیلم بگیرید و یک نکته آموزنده به کاربرانتان بگویید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد انجام می دهند این است که فقط شروع به گرفتن ویدیو میکنند.

گرفتن ویدیو به تنهایی هیچ فایده ای ندارد و اصلاً حس و حال کاربر را درگیر نمی کند. برای این که بهترین اثر بخشی را داشته باشید و احساسات کاربرانتان را درگیر کنید باید در اکثر ویدیوهای تان خودتان جلوی دوربین باشید. علاوه بر آن سعی کنید وقتی ویدیویی می گیرید حتماً یک نکته آموزشی به کاربرانتان یاد بدهید. در این صورت از شما می توانید به یک ولاگر حرفه‌ای تبدیل شوید و افراد زیاد شما را دنبال کنند.

مهارت های لازم برای ولاگری

رسیدیم به مهارت های لازم در آموزش ولاگری . اگه به دنبال این شغل پولساز هستید حتما حتما تا آخر این مقاله با من باشید

در این قسمت از مقاله آموزش ولاگری قصد دارم شما را با مهارت هایی که باید یاد بگیرید تا بتوانید به یک بلاگر حرفه‌ای تبدیل شوید آشنا کنم. اگر می خواهید از این روش کسب درآمد از اینترنت استفاده کنید حتماً حتماً تمام مهارت هایی که به شما معرفی خواهیم کرد را باید یاد بگیرید.

خب بهتر است وقت را تلف نکنید و به سراغ مهارتهای لازم برویم!

1- سخنرانی و فن بیان

اولین و مهمترین مهارتی که شما باید داشته باشید مهارت سخنرانی و فن بیان است. اگر می خواهید ویدیوهای کاربردی تولید کنید و کاری کنید که افراد شما را دنبال کنند باید فن بیان بسیار خوبی داشته باشید.

ممکن است در اول راه خیلی توپوق بزنید، این کاملاً طبیعی است! بعضی از افراد وقتی می خواهند در این حوزه وارد شوند ی می بیند که خیلی توپ می‌زنند و نمی‌توانند جلوی دوربین صحبت کنند کلاً دلسرد می شوند و کارشان را ادامه نمی دهند. می خواهم به شما بگویم که اگر شما هم خیلی توپوق میزنید نباید هرگز دلسرد شوید.

برای یادگیری مهارت سخنرانی و فن بیان تکنیک ها و تمرینات زیادی وجود دارد. یک کتاب آموزش سخنرانی و فن بیان تهیه کنید و سعی کنید تمرینات گفته شده در آن کتاب را اجرا کنید. اگر بخواهیم یک کتاب در این زمینه به شما معرفی کنم کتاب آیین سخنرانی اثر دیل کارنگی است. حتماً این کتاب را خریداری کنید و مطالعه کنید.

2- خلاقیت داشته باشید

داشتن خلاقیت یکی دیگر از مهارت هایی است که حرف بلاگر و ولاگر باید بلد باشد. اگر تازه می خواهید از طریق ولاگری کسب درآمد کنید این کاملاً طبیعی است که ممکن است هیچ خلاقیتی نداشته باشید.

برای اینکه به یک فرد خلاق تبدیل شوید باید از افراد موفق در حوزه ولاگری الگو برداری کنید. ببینید که چه پست هایی ضبط می کنند. ببینید که اگر در اینستاگرام استوری میگذارند چه استوری های میگذارند و چطور استوری های شان را جذاب میکنند.

ببینید که در استوری ها و پست هایشان چه کپشن ها و توضیحات مینویسند. وقتی میگم از ولاگر های حرفه ای الگو برداری کنید نباید به فکر کپی‌برداری باشید! چون خیلی از افراد کپی برداری را با الگوبرداری اشتباه می‌گیرند.

3- صحبت کردن جلوی دوربین

یکی دیگر از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مهارتی که هر ولاگر باید یاد بگیرد مهارت صحبت کردن جلوی دوربین است. اگر اول راه هستید مسلمان صحبت کردن جلوی دوربین فیلم برداری برایتان کمی سخت است. این مورد کاملاً طبیعی است!

خود من هم وقتی پیج اینستاگرام را راه اندازی کردم و حتی میخواستم برای سایتم ویدیو ضبط کنم کار خیلی سختی برام بود. بعضی وقتا یک ویدیوی 5 دقیقه ای که ضبط می کردم حتی ۲ ساعت زمان می برد.

بعد از اینکه کم کم جلو دوربین صحبت کردم دیگ برام خیلی راحت شد. الان مثلا توی دو ساعت میتونم پنج تا ۱۰ تا ویدیو چند دقیقه ضبط کنم.

برای اینکه بتوانید جلوی دوربین صحبت کنید فقط و فقط باید روزانه یک ربع تا نیم ساعت از خودتون فیلم بگیرید و فیلم هایی که می گیرید را یک بار نگاه کنید. مطمئن باشید بعد از از دو هفته خیلی حرفه ای می توانید جلوی دوربین صحبت کنید.

4- کار با نرم افزار های گرافیکی

یکی دیگر از مهمترین مهارت هایی که در طول کارتان باید یاد بگیرید مهارت کار با نرم افزارهای گرافیکی که کامپیوتر است. شما باید کار با فتوشاپ و کار با نرم افزار پریمیر را در حد معمول یاد بگیرید.

وقتی صحبت از یاد گرفتن نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و پریمیر میشود اصلاً هدفم این نیست که بروید و این دو تا نرم افزار را به صورت فوق حرفه ای یاد بگیرید. در این حد که بتوانید با استفاده از فتوشاپ کاور های جذابی برای ویدیوهای تان بسازه کافیست.

در این حد که بتوانید قسمتی از ویدیو های تان را حذف کنید یا اینکه یک آهنگ و یا صدایی را روی ویدیوهای تان بگذارید و نور ویدیو های تان را تنظیم کنید یادگیری پریمیر کافیست.

البته اگر اول راه هستید پیشنهاد می کنم ویدیو های تان را با نرم افزارهای موبایلی مثل اینشات ادیت کنید.اپلیکیشن اینشات یک برنامه بسیار کاربردی است که از طریق آن می توانید با استفاده از گوشی تان هم کاور های حرفه‌ای برای ویدیو های تان بسازید و همین که ویدیو های تان را به صورت حرفه ای ادیت کنید. اگر اول راه هستید من توصیه می کنم حتماً کار با نرم افزار اینشات را یاد بگیرید. اگر می خواهید با این نرم افزار کار کنید پیشنهاد می کنم حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

ابزارهای لازم برای ولاگر شدن

در این قسمت از مقاله آموزش ولاگری به صورت کامل می خواهم درباره ابزارها و تجهیزاتی که نیاز دارید صحبت کنم. خیلی از افراد به این دلیل وارد این حوزه پولساز نمیشوند به خاطر اینکه فکر می کنند اگر بخواهند وارد این حوزه شوند حتماً باید حرفه ای ترین تجهیزات لازم را داشته باشند.

در صورتی که اگر اول راه هستید همانطور که در این مقاله به شما گفتم می توانید با همین تجهیزاتی که در اختیار دارید به یک ولاگر حرفه‌ای تبدیل شوید. تجهیزاتی که برای شروع کار نیاز دارید عبارت است از گوشی موبایل برای فیلمبرداری و عکسبرداری، یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی برای ادیت حرفه ای تر و یک سه پایه معمولی موبایل.

تنها تجهیزاتی که نیاز دارید همین تجهیزات است!

بعد از اینکه درآمد تان بیشتر شد می توانید تجهیزات حرفه ای تر مثل دوربین فیلمبرداری، میکروفون یقه ای حرفه ای، تجهیزات نورپردازی و… خریداری کنید. پس اگر در ائل راه هستید حتما حتما با همین تجهیزاتی که الان دارید کسب و کار ولاگری را شروع کنید.

مهمترین نکته در موفقیت این است به جای کمال گرایی فردی عملگرا باشید! در این صورت مطمئن باشید موفق میشوید.

جمع بندی

خوب رسیدیم به انتهای مقاله آموزش ولاگری ! مهمترین نکته ای که در این زمینه می خواهم به شما بگویم این است که اگر بخواهید در این زمینه موفق شوید فقط و فقط باید شروع کنید. به جای این که کمال گرا باشید و به دنبال بهترین شرایط برای شروع کردن باشید. بهتر است همین الان اگر به شغل ولاگری علاقه مند هستید، بعد از خواندن این مقاله برنامه ریزی کنید و به فکر راه اندازی کسب و کار تان باشید.

همین طور که در این مقاله آموزش ولاگری خواندید برای شروع کار همین تجهیزاتی که در این مقاله به شما معرفی کردیم کافیست! نیازی به تجهیزات حرفه‌ای‌تر ندارید. هدف اصلی شما از این شغل باید رفع نیاز کاربرها و رسیدن به درآمد باشد. بعد از این که به درآمد بالایی رسیدید می توانید به مرور زمان تجهیزات حرفه ای تر برای کسب و کار تان بگیرید.

سعی کنید تمام مهارت هایی که در این مقاله به شما آموزش داده ایم را کامل یاد بگیرید. وقتی کاربران ویدیو های آموزشی شما را می بینند، وقتی ببینند مهارت لازم در سخنرانی و فن بیان را دارید خیلی راحت تر به شما اعتماد می کنند. پس از یادگیری مهارت هایی که در این مقاله به شما ما معرفی کردیم الزامی است و باید آنها را یاد بگیرید.

و نکته آخر اینکه می خواهم در انتهای این مقاله آموزش ولاگری به شما بگویم این است که ممکن است ساخت ویدیو های آموزشی کار بسیار سختی باشد. هرکاری سختی خودش را دارد! اما برای اینکه بخواهید به درآمد بالایی برسید باید تمام این سختی ها را پشت سر بگذارید.ممکن است در طول مسیر سختی های زیادی باشد. من از شما می خواهم که فقط و فقط راهتان را ادامه بدهید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

17 − 10 =