آموزش کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer (فریلنسر)

آموزش کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer (فریلنسر)

کسب و کار هایی که به صورت Freelancing هستند، آمار رو به رشدی دارند. همینطور افرادی که به دنبال شغل هستند هم فریلنسر را به عنوان یکی از اولویت های اولیه خود قرار داده اند. در بین سرویس های خارجی Freelancer.com یکی از بهترین خدمات دهنده های برای فریلنسر ها جهت کسب درآمد است. امروز در انزل وب روش کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer را به شما آموزش می دهیم.

آموزش تصویری نحوه کار و کسب درآمد از سایت فریلنسر (Freelancer.com)

How to Working as a Freelancer on Freelancer.com

فریلنسر یا آزاد کار می تواند یک شغل اول یا دوم برای افراد مختلف باشد. در فریلنسینگ مکان جغرافیایی شما مهم نیست و می توانید پروژه های مورد نیاز کارفرما ها را از هر نقطه ای از دنیا در خانه خود انجام دهید. ما قبلا در انزل وب ۱۴ سایت استخدام دورکاری و فریلنسر فارسی و خارجی را به شما معرفی کرده ایم که یکی از آن ها Freelancer است. اگر شما قادر و مایل به انجام پروژه های آزادکاری بین المللی هستید، سایت Freelancer یک گزینه مناسب برای کسب درآمد آنلاین شما می باشد که در ادامه روش ثبت نام و کار با آن در ایران را بررسی خواهیم کرد.

کسب درآمد از سایت Freelancer در ایران

برای استفاده از این سرویس در ایران، شما باید با شخص دیگری که در خارج از کشور است ارتباط داشته تا از اطلاعات فردی و پی پال (PayPal) او جهت ساخت حساب استفاده کنید. در غیر اینصورت احتمال از دست رفتن درآمد و حساب کاربری وجود دارد.

پس از ساخت حساب Verify شده و کسب درآمد، شخص رابط می تواند با کمک وبسایت های واسط در ایران، درامد را به شما منتقل کند. روند کار این وبسایت ها به این صورت است که شخص رابط درآمد کسب شده شما را به حساب پی پال وبسایت های واسط در این زمینه واریز کرده و سایت معادل مبلغ آن را در ایران به شما پرداخت می کند و کارمزد خود را دریافت می کند. برای استفاده از این سرویس فعلا فقط به همین شکل می توانید کسب درآمد داشته باشید.

اگر هم خودتان قصد ساخت اکانت پی پال را داشتید، مطالعه مطلب آموزش کامل تصویری روش ساخت اکانت پی پال (PayPal) برای شما کاربردی خواهد بود. همینطور مطالعه مطلب آشنایی با پرفکت مانی، وب مانی را هم در همین زمینه فراموش نکنید.

ساخت اکانت در سایت Freelancer

اولین قدم شما در استفاده از سایت، ساخت اکانت و ثبت نام در سایت Freelancer است. ابتدا وارد سایت Freelancer شده و روی دکمه Sign UP کلیک کنید.

برای ایجاد حساب کاربری شما ۲ گزینه خواهید داشت:

 • استفاده از اکانت فیسبوک
 • استفاده از ایمیل و رمز عبور

پس از انتخاب گزینه مورد نظر، نوبت به انتخاب نام کاربری می رسد. این نام برای لاگین شدن به سایت کاربرد دارد و نام مورد استفاده جهت معرفی به کارفرما نیست.

حال باید نوع حساب خود را انتخاب کنید:

 • Work: برای کار کردن به عنوان فریلنسر
 • Hire: برای استخدام و جذب فریلنسر ها به عنوان کارفرما یا مشتری

از آنجایی که شما قصد فریلنسر شدن دارید، گزینه I Want to Work را انتخاب کنید.

حال باید برای کسب درآمد از سایت Freelancer مهارت های خود را از بین صد ها گزینه های موجود انتخاب کنید. با حساب کاربری رایگان، شما قادر به انتخاب ۲۰ مهارت مختلف هستید. برای راحتی می توانید از باکس سرچ استفاده کنید یا با انتخاب رده شغلی، مهارت های مورد نیاز را ببینید. با کلیک روی Next Step به مرحله بعد بروید.

در پنجره بعدی ثبت نام در سایت Freelancer باید اطلاعات دیگری از خود مانند نام خودتان (نامی که به مشتری نشان داده می شود و جهت برقراری اطمینان بهتر است نام اصلی خودتان باشد)، زبان هایی که به آن مسلط هستید، سطح مهارت در زمینه های انتخاب شده را وارد کنید.

اکنون از شما خواسته می شود که حساب اعتباری یا کارت اعتباری خود را ثبت کنید تا حسابتان Verify شود. انجام این مرحله فعلا ضروری نیست اما کارفرما به افرادی که حساب تایید شده و وریفای Freelancer داشته باشند، بیشتر اعتماد می کنند و برای دریافت دستمزد و.. هم به این حساب نیاز خواهید داشت.

پس از ثبت اطلاعات، به شما پیشنهاد برای خرید رایگان اکانت کاربری ویژه برای یک ماه می شود. در حساب کاربری ویژه شما باید هر ماه هزینه اشتراک پرداخت کنید. درباره سایت Freelancer در حساب کاربری ویژه از امکانات بیشتری برخوردار خواهید بود و بیشتر دیده می شوید.

به همین راحتی حساب شما ساخته می شود.

ساخت پروفایل موثر در سایت Freelancer

پس از ساخت حساب کاربری، جهت استفاده از سایت Freelancer وقت آن است که پروفایل خود را آماده کنید.

در نظر داشته باشید که تعداد بسیار زیادی فریلنسر آماده به کار در این سرویس هستند. پس با تهیه اکانت و پروفایل مناسب می توانید در نمایش مهارت ها و رقابت با سایر کاربران موفق تر باشید. برای ساخت پروفایل باید موارد زیر را کامل کنید:

Headline: این قسمت عنوان و تیتر معرفی شما است که می تواند شامل مهارت شما باشد. اولین چیزی که افراد با مشاهده پروفایل شما می بینند این قسمت است که نمایانگر حرفه شما است. به طور مثال (SEO-Savvy Content Developer و..)

Personal Bio: در مورد خوتان و کارتان در این قسمت بنویسید. زمان تجربه های کاری، دستاورد ها و هر چیزی که می تواند به کارفرما نشان دهد که شما می توانید انتخاب او باشید را بنویسید.

Portfolio: نمونه کاره ای قبلی را معرفی کرده و یا به نمایش بگذارید.

Work Experience: تجربه های کاری خود را معرفی کنید.

Education: تحصیلات خود را اعلام کنید.

Set Your Rate: نرخ رنج دستمزد خود برای کار در سایت فریلنسر تعیین کنید. (مبالغ منصفانه باشد نه آنقدری که زیاد باشد و نظر مشتری را جلب نکند و نه آنقدر که خود را کم مهارت نشان دهید)

Certification Exams: آزمون هایی که می توانید انجام دهید تا تخصص خود را در زمینه های مختلف نشان دهید.

این آزمون ها در سطوح مختلف هستند و شامل پرداخت هزینه می شوند. همچنین برخی از مشاغل نیازمند دریافت Certification هستند.

پیشنهادات و گزینه های عضویت در سایت Freelancer

در ادامه آموزش  استفاده از سایت Freelancer باید بگوییم که عضویت شما در سایت رایگان است اما محدودیت های زیادی برای شما اعمال می شود. به طور مثال می توانید فقط ۸ پیشنهاد در هر ماه بدهید. بنابراین در نهایت مجبور می شوید که اشتراک کاربر ویژه سایت را بخرید. پیشنهاد ما این است که ابتدا تا زمان آشنایی با سایت از حالت رایگان استفاده کنید. پس از مسلط شدن اقدام به دریافت یک ماه اشتراک رایگان کنید و پس از آن می توانید با پرداخت هزینه از امکانات سایت استفاده نمایید. اگر سایت Freelancer منبع درآمد خوبی برای شما باشد، هزینه کردن برای آن سرمایگذاری قابل قبولی خواهد بود.

هزینه اشتراک سایت Freelancer بسته به سطوح مختلف متفاوت است و پیسنهادات ویژه ای بر اساس تعداد پیشنهادات ماهانه، روش اخذ درامد، تعداد مهارت ها، استفاده از نوتیفیکشن و.. وجود دارند. می توانید از سطوج پایین و ارزان قیمت تر شروع کنید و به مرور آن را افزایش دهید. در حال حاظر  پلن هایی با هزینه ۰٫۹۹ دلار در ماه تا ۵۹٫۹۵ دلار در ماه وجود دارد.

همچنین اگر به دنبال کسب درآمد از یوتیوب هم هستید، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش کامل نحوه کسب درآمد از یوتیوب (Youtube) را هم مطالعه نمایید.

پیدا کردن کار در سایت Freelancer

حال به هدف اصلی خود یعنی پیدا کردن کار و کسب درآمد از سایت Freelancer می رسید. شما برای پیدا کردن کار های مناسب باید سخت جستجو کنید. برای افزایش تجربه کار در Freelancer پیشنهاد می کنیم کارهای ساده و ارزان را در ابتدا انجام دهید تا نمونه کار و سابقه کاری برای خود بسازید. همینطور برای پیدا کردن شغل می توانید از فیلتر های زیر استفاده کنید:

 • Project Type: شما می توانید نوع پروژه که در ادامه معرفی می کنیم را انتخاب کنید.
 • Skills: مهارت های مورد نیاز برای پروژه ها
 • Listing Type: از بین گزینه هایی مانند تمام وقت، فوری و.. حالت مورد نظر خود را برای مرتب سازی لیست استفاده کنید.
 • Fixed/Hourly Price: نوع قیمت گذاری پروژه (ساعتی و ثابت) و همچنین میزان حداکثر و حداقل را می توانید تعیین کنید.
 • Location: محل جغرافیایی برای اجرای کار
 • Language: زبانی که پروژه در آن به باید تهیه شود.

انواع شغل و پروژه های موجود در سایت Freelancer

در این سرویس شغل ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که ساختار و هزینه های متفاوتی دارند:

 • Hourly Projects: پروژه های ساعتی که در آن شما و مشتری با نرخ ساعتی موافق می کنید و در ازای میزان زمانی که برای پروژه قرار داده اید، دستمزد دریافت می کنید. در این موارد شما اید برنامه Freelancer Desktop App را نصب کنید تا با همکاری کارفرما، روند انجام پروژه نظارت شود و ساعت نهایی که کار می کنید ثبت شود. همچنین از روند انجام کار عکس گرفته می شود.
 • Fixed Projects: پروژه های ثابت که در آن قیمت مشخص شده است و شما و مشتری آن را قبول می کنید یا بر سر آن به توافق می رسید.
 • Contests: رقابتی که در آن کارد آن ها و کارشناس ها با یکدیگر رقابت می کنند. این نوع کار کاملا به نفع مشتری است و در آن فریلنسر ها باید پروژه کامل را ارسال کنند تا کارفرما تنها یکی از آن ها را که بهتر می داند انتخاب کند.
 • Services: خدمات پیشنهادات شغلی است که توسط خود فریلنسر ها قرار داده می شود. شما انتخاب می کنید که چه خدماتی می دهید (با پیشنهادات وتخفیف های خاص) و یک پست تهیه می کنید تا مشتری به سراغ شما بیاید.
 • Preferred Freelancer Program: در این دسته معیار های خاصی وجود دارد که فقط واجدین شرایط می توانند آن ها را قبول کنند. درامد این قسمت بیشتر است ولی فقط افرادی که مهارت خود را ثابت کرده و Certification دارند می توانند پیشنهاد بدهند.

اموزش کامل سایت Freelancer، ارسال پیشنهاد برای کار در سایت Freelancer

در هنگام استفاده از سایت Freelancer و پس از پیدا کردن پروژه مورد نظر خود، با کلیک روی Bid on This Project می توانید یک پیشنهاد برای انجام آن کار ارسال کنید. در این پیشنهاد باید مبلغ پیش پرداخت، ضمانت، در برخی مبلغ پیشنهادی انجام کل پروژه و مطالب مورد نظر خود را بنویسد. این قسمت یکی از مهم ترین گام های دریافت پروژه است.

برای ارسال پیشنهاد موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شرح کامل پروژه یا شغل را بخوانید.
 • سوالات و ابهامات را بپرسید.
 • هر پیشنهاد را منحصر به فرد بنویسید و عمل کپی پیست کردن متن پیشنهادات برای هر پروژه را انجام ندهید.
 • در صورت امکان نمونه کار ها مشابه پروژه را جداگانه در پیشنهاد خود قرار دهید.
 • زمان مورد نیاز و هزینه ها را کامل در نظر بگیرید.
 • نقاط عطف و مثبتی در کار خود نسبت به سایر همکاران قرار دهید تا به مشتری آپشن بیشتر بدهید.

مدیریت پروژه در سایت Freelancer

پس از این که کارفرما به شما اطمینان کرد، باید پروژه را به بهترین شکل ممکن پیش برده و مدیریت کنید. پیشنهاد می کنیم به طور مرتب وضعیت پیشرفت را گزارش دهید، اگر جزییات روشن نیست آن را مطرح کنید و برنامه ریزی برای اتمام به موقع داشته باشید.

با دریافت بازخورد مناسب پس از اتمام کار، پروژه های بعدی را راحت به دست خواهید آورد.

حل اختلاف در سایت Freelancer

هر چند که امیدواریم در استفاده از سایت Freelancer به این قسمت نیاز نداشته باشید، اما در صورت بروز اختلاف بین شما و کارفرما، می توانید از قسمت Dispute Resolutions استفاده کنید. اگر خودتان به هیچ توافق نرسیدید، در این قسمت با ارائه توضیحات و.. وضعیت و شرایط کار برای شما مشخص می شود.

در پایان اگر با کیف پول بیت کوین ، محبوب ترین پول مجازی برای انتقالات آنلاین ارزیآشنا نیستید، مطالعه مطلب آموزش کامل تصویری ثبت نام و ساخت کیف پول بیت کوین را فراموش نکنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

2 + 4 =