آموزش کسب و کار اینترنتی + چند ایده پولساز{100%کاربردی}

کسب و کار اینترنتی یکی از پولسازترین مدل کسب و کار در جهان است. یکی از بزرگترین دغدغه بسیاری از افراد راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد. این افراد نمی دانند چطور و چگونه کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کنند، یا این که کسب و کار اینترنتی دارند اما نمی توانند کسب و کارشان را به درآمدزایی برسانند. ما در این مقاله آموزش کسب و کار اینترنتی شما را از صفر تا صد با راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز آشنا خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنم اگر قصد دارید از اینترنت درامد زایی کنید و یک کسب و کار پول سازی داشته باشید این مقاله را کامل مطالعه کنید.

این مطلب یک مطلب جامع و بسیار کاربردی است که شما را به صورت کامل با کسب و کار اینترنتی آشنا خواهند کرد. مطالب گفته شده در این مقاله آموزش کسب و کار اینترنتی تمام من منحصر به فرد است.

این مقاله مناسب افرادی است که قصد دارند با کمترین سرمایه ممکن کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کنند و آن را به درآمد میلیونی برسانند.

یکی از مهم ترین قسمت های این مقاله قسمتی است که شما را با پولسازترین و پردرآمدترین ایده های کسب و کار اینترنتی آشنا خواهیم کرد. در ادامه به شما ایده هایی را خواهم گفت که اگر یکی از این ایده ها را برای کسب و کار اینترنتی تان انتخاب کنید میتوانید به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسید.

همانطور که میدانید در شرایط اقتصادی بسیار سخت و دشواری قرار گرفتیم. با توجه به گرانی و مخارج زندگی کار کردن در این شرایط بسیار سخت و دشوار است. اگر بخواهید خودتان یک کسب و کار سنتی و یا فیزیکی راه اندازی کنید به سرمایه بسیار بالایی نیاز دارید( چند ده تا چند صد میلیون)، اگر بخواهید وارد یک شغل اداری و یا دولتی شوید حقوق که دریافت خواهید کرد بسیار کم و ناچیز است.

اما پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید به درآمد بالایی در ماه رسید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. اگر کارمند هستید میتوانید به عنوان یک شغل دوم کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. اگر هم دانشجو هستید می توانید در کنار درس خود یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و آن را توسعه بدهید. پس شما در تمام شرایط قادر خواهید بود که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

آیا کسب و کار اینترنتی برای همه لازم است؟

آیا کسب و کار اینترنتی برای همه لازم است

با توجه به پیشرفت علم و فناوری و اینترنتی شدن اغلب سیستم ها، حرکت کردن یک کسب و کار فیزیکی به سمت کسب و کار اینترنتی میتواند یک موقعیت پولساز برای مدیران کسب و کار ها باشد.یعنی اگر شما صاحب یک کسب و کار فیزیکی هستید می توانید بسته به نوع کسب و کارتان آن را به یک کسب و کار اینترنتی تبدیل کنید به عنوان مثال:

اگر شما یک لباس فروشی دارید می توانید لباسهایتان را به صورت اینترنتی به تمام کشور بفروشید. اگر عینک فروشی دارید می توانید اجناس تان را به صورت کاملاً اینترنتی به تمام مردم بفروشید و…

در کل وجود اینترنت در هر کسب و کاری میتواند موفقیت و پیشرفتهای های عظیمی را همراه داشته باشد.

اما اصلا نیازی نیست برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی محصول و خدمات فیزیکی داشته باشید. در ادامه مدل هایی را به شما معرفی می کنیم که بدون هیچ محصول فیزیکی و با توجه به علاقه و تخصصتان یک کسب و کار اینترنتی با درامد عالی و بسیار بالایی راه اندازی کنید.

واقعا کسب و کار اینترنتی چیست؟

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی از 0 تا100

یکی سوالات های رایجی که خیلی از افراد در این زمینه از من میپرسند این است که” کسب و کار اینترنتی چیست؟”. به زبان ساده به کسب و کارهایی که در فضای اینترنت راه اندازی می شود و درآمدزایی از طریق اینترنت باشد را کسب و کار اینترنتی میگویند.در کسب و کارهای اینترنتی خودتان صاحب این کسب و کار هستید و اصلاً برای کسی کار نمی کنید. درآمدی که از طریق کسب و کارهای اینترنتی که کسب می کنید یک درآمد پایدار و همیشگی است.

منظور از درآمد پایدار در کسب و کار اینترنتی چیست؟

در این قسمت از مقاله آموزش کسب و کار اینترنتی می خواهم شما را با درآمد پایدار در کسب و کارهای اینترنتی آشنا کنم و بگم که منظور از درآمد پایدار چیست؟
درآمد پایدار یعنی درآمدی که همیشه در حال واریز به حساب شماست. به درآمدی که دائم و همیشگی است درآمد پایدار می گویند.

مثلا قبل از فیلتر شدن تلگرام نوعی کسب و کار اینترنتی وجود داشت که تبلیغات تلگرامی و ممبر تلگرام می‌فروختند و درآمد روزانه آنها به بالای سه میلیون تومان هم رسید. اما آیا باز هم همان کسب و کار ها وجود دارند؟ آیا بعد از اینکه تلگرام فیلتر شد درآمد آنها افزایش یافت؟

این مدل کسب و کارهای اینترنتی درآمد پایدار نخواهند داشت. البته مدل هایی را که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد مدل هایی هستند که خیلی راحت میتوانید با استفاده از آنها به درآمد پایدار و همیشگی برسید.

انواع مدل های کسب و کار اینترنتی پولساز

در این بخش می خواهم شما را با پولساز ترین مدل های کسب و کار اینترنتی که می توانید با راه اندازی آن ها به درآمد پایدار و همیشگی برسید آشنا کنم.

مدل های کسب و کار اینترنتی به سه دسته زیر تقسیم بندی می شود:

  1. فروش محصولات دانلودی و آموزشی
  2. فروش خدمات
  3. فروش کالا

1- فروش محصولات آموزشی و دانلود:

یکی از بهترین و پولساز ترین مدل های کسب و کار اینترنتی که می تواند خیلی ساده و راحت شما را به درآمدهای بسیار بالایی در ماه برساند مدل فروش محصولات آموزشی می باشد.

در این مدل صاحب کسب و کار با توجه به علاقه و مهارتی که دارد شروع به ساخت محتوا و دوره های آموزشی می کند، افرادی که به آن محصول و خدمات نیاز دارند با پرداخت مبلغ آن می توانند محصول را به صورت کاملا اتوماتیک دریافت و سپس دانلود کنند.

این مدل مخصوص افرادی است که هیچ محصول فیزیکی برای فروش ندارد. این مدل یکی از پر درآمدترین و پرسودترین مدل های کسب و کار اینترنتی است.

2_ فروش کالا و محصولات فیزیکی:

این مدل مناسب افرادی است که قصد دارند محصولات فیزیکی شان را به صورت اینترنتی و آنلاین به فروشند. ‏ در این مدل شما از دو روش می توانید کسب درآمد کنید:

۱- فروش محصولات خود: اگر صاحب یک کسب و کار و فروشگاه فیزیکی هستید می‌توانید محصولاتتان را به صورت کاملا آنلاین و اینترنتی به سراسر کشور بفروشید. به عنوان مثال اگر دارای یک فروشگاه عطر فروشی هستید می توانید یک فروشگاه اینترنتی عطر راه اندازی کنید و محصولاتتان را به صورت اینترنتی بفروشید (این مدل برای افرادی است که محصولات فیزیکی دارند).

۲- فروش محصولات دیگران: در این مدل از کسب و کار اینترنتی یک وب سایت راه اندازی می کنید و محصولات فیزیک دیگران را به صورت اینترنتی و آنلاین می فروشید. وب سایت های زیادی هستند که از طریق فروش محصولات دیگران به درآمدهای میلیاردی رسیدند.از جمله به معروف ترین این مدل کسب و کار اینترنتی در ایران می توان به دیجی کالا و به معروف ترین این مدل کسب و کار اینترنتی در جهان می توان به آمازون اشاره کرد. به این مدل از کسب و کار اینترنتی مدل سیستم همکاری در فروش میگویند.

۳- فروش خدمات:

در این مدل هر خدماتی که می توانید در اینترنت ارائه داد را ارائه میدهید. اگه در زمینه خاصی مثل طراحی سایت، بهینه سازی سایت یا seo، زبان خارجی و… تخصص داشته باشید می توانید از این مدل کسب درآمد کنید. به عنوان مثال:
اگر در زمینه طراحی سایت مهارت دارید می توانید با راه اندازی خدمات طراحی سایت برای دیگران وب سایت طراحی کنید.
اگر در زمینه زبان خارجی مهارت دارید می توانید با انجام پروژه های مترجمی زبان که بازار بسیار داغی دارد کسب درآمد کنید.
و…

آموزش کسب و کار اینترنتی از 0 تا 100

رسیدیم به مبحث اصلی آموزش کسب و کار اینترنتی و در این بخش می خواهم شما را از 0 تا100 با راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا کنم. در این بخش می خواهم شما را با نکات بسیار مهمی آشنا کنم که اگر این نکات را رعایت کنید می توانید یک کسب و کار اینترنتی پولساز با درآمد عالی راه اندازی کنید.

۱- شناسایی مهارت و توانایی ها

در اولین مرحله برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید توانایی ها و مهارت خود را شناسایی کنید. باید ببینید که در چه زمینه ای توانایی دارید. شناسایی مهارت و توانایی ها اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. در حقیقت کسب و کار اینترنتی که راه اندازی میکنید بر پایه و اساس مهارت و توانایی شماست یعنی شما کسب و کاری را راه اندازی می کنید که به آن علاقه دارید به عنوان مثال:

اگر شما زبان خارجی تان خوب است این یک توانایی محسوب می شود. اگر فن بیان خوبی دارید این یک توانایی خوب است. اگر در زمینه قانون جذب و موفقیت کتاب های زیادی را مطالعه کردید و در این زمینه مهارت دارید این یک توانایی خوبی است که می توانید کسب و کار اینترنتی تان را در این زمینه راه اندازی کنید.

پس در اولین قدم باید مهارت و توانایی هایتان را شناسایی کنید. با توجه به همین مهارت و توانایی هاست که شما می‌توانید حوزه کاری و یا حوزه فعالیت خود را انتخاب کنید. اگر در یک زمینهای مهارت و توانایی کمی دارید اصلا نگران نباشید باز هم تا حدودی می‌توانید کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

پس در اولین قدم برای کسب درآمد از اینترنت باید مهارت و توانایی هایتان را شناسایی کنید. پس همین حالا یک کاغذ و خودکار بردارید و در هر زمینه ای که مهارت و تخصص دارید را یادداشت کنید. در ادامه شما باید بهترین و مهمترین مهارت خود را شناسایی کنید.

۲- انتخاب حوزه فعالیت و ایده مناسب

بعد از اینکه مهارت توانایی‌هایتان را شناسایی کردید نوبت به انتخاب ایده و حوزه فعالیت میرسد. شما باید برای کسب و کارتان یک ایده مناسب انتخاب کنید. اصلاً منظورم از انتخاب یک ایده، یک ایده ای که قبلا توسط شخص دیگری عملی نشده است نیست.

مهم این است ایده ای را که انتخاب می کنید باید طرفدارهای زیادی داشته باشد. هر چقدر طرفدار بیشتر باشد و بتوانید نیازهای مردم را برطرف کنید یک ایده مناسب است.

در انتخاب ایده شما میتواند با توجه به علاقه و مهارت های شما باشد. به عنوان مثال اگر شما در زمینه طراحی سایت مهارت دارید ولی تا الان هیچ کسب و کار اینترنتی نداشته اید می توانید از این مهارت خود استفاده کنید و یک وب سایت آموزشی در زمینه طراحی سایت راه اندازی کنید.

اگر هم فکر می کنید که در زمینه تخصص و مهارتی ندارید اصلا نگران نباشید. شما می توانید ایده مناسبی را با توجه به علاقه خود انتخاب کنید و مهارت خود را در آن زمینه افزایش دهید. به عنوان مثال اگر من در زمینه قانون جذب علاقه زیادی دارم اما مهارت و تخصص ندارم می توانم این ایده را انتخاب کنم و همراه با راه اندازی کسب و کارم مهارت و تخصصم را افزایش بدهم.

۳- طراحی و راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

سومین قدم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی می باشد. داشتن سایت در کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است. می توان گفت قلب اصلی کسب و کارتان وب سایت شما. بالای ۹۸ درصد از افرادی که شما را پیدا می کنند از طریق وب سایت تان است.

پس به این نکته بسیار مهم دقت کنید که داشتن سایت یکی از الزامات و موارد مهم در هر کسب و کار اینترنتی است. خیلی از افراد فکر می کنند برای طراحی و ساخت سایت حتما باید برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشند، اصلاً این طور نیست.

برای راه اندازی و طراحی سایت و یک فروشگاه اینترنتی اصلا به هیچ برنامه نویسی و کد نویسی نیاز ندارید و خودتان می توانید حتی بدون یک خط کدنویسی یک وبسایت کاملا حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید. البته در ادامه مراحل طراحی و راه اندازی سایت را به صورت کامل به شما آموزش دادیم. مراحل طراحی سایت شامل مراحل زیر می باشد:

۱- انتخاب نام دامنه و نام برند:

در این مرحله شما باید یک نام برای سایت تان انتخاب کنید.نام دامنه همان نام برند شماست مثلا نام برند ما آکادمی سبز و نام دامنه www.academysabz.com میباشد.

در انتخاب نام برند و دامنه بسیار دقت کنید و زمان بگذارید. نام دامنه و برند بسیار مهم است چون که تمام مشتریان و کاربران شما، شما را از طریق این نام خواهند شناخت.

باید برای دامنه و برندتان نامی را انتخاب کنید که قبلاً توسط هیچ کسی ثبت نشده باشد. قبل از ثبت دامنه حتما نام دامنه و برند تان را در گوگل سرچ کنید و کامل بررسی کنید. بهترین پسوند برای دامنه تان com و ir است.

۲- انتخاب بهترین هاست:

بعد از این که دامنه و نام برندتان را انتخاب کردید، نوبت به تهیه و خرید هاست میرسد. در این مرحله برای سایتتان باید یک هاست مناسب تهیه کنید.
هاست همان فضای میزبانی سایت شماست که تمام اطلاعات سایتتان مثل نوشته ها، محصولات، مقالات، تصاویر و… در آن ذخیره سازی می شود. در انتخاب و تهیه هاست بسیار دقت کنید و از شرکت های هاستینگ معتبر هاست با کیفیت و پرسرعت بگیرید.

۳- راه اندازی و ساخت سایت:

بعد از اینکه دامین به هاست تان را تهیه کردید نوبت به ساخت و طراحی سایت میرسد. برای طراحی سایت راه و روش های مختلفی وجود دارد که مهمترین آن استفاده از سایت ساز کاملا رایگان وردپرس یا wordpress است. شما با استفاده از این سایت ساز می توانید یک وب سایت کاملا حرفه ای با تمام امکانات بدون یک خط کد نویسی در کمتر از یک ساعت راه اندازی کنید.

وردپرس بهترین سایت ساز در جهان است که بالای ۸۰ درصد سایت ها با استفاده از این سایت ساز طراحی و ساخته شده اند. مهمترین مزیت این سایت ساز این است که زبان فارسی را پشتیبانی می کند.
استفاده از وردپرس یکی از رایج ترین روش ها برای راه اندازی سایت است که می توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک وبسایت کاملا حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید.

۴- راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی:

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید آن را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید. باز هم برای تبدیل سایت به فروشگاه اینترنتی به برنامه نویسی و کد نویسی نیاز ندارید و میتوانید در کمتر از 5 دقیقه وب سایت تان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل کنید.

برای تبدیل سایت به یک فروشگاه اینترنتی باید افزونه و پلاگین ووکامرس (woocommerce) را بر روی سایت تان نصب و فعال سازی کنید. ووکامرس یک پلاگین کاملاً رایگان است که این امکان را به شما می دهد وب سایت تان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل کنید. کار با ووکامرس بسیار ساده و راحت است و زبان فارسی را پشتیبانی می کند.

۴- ارائه و تولید محتوا و ساخت محصول:

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید نوبت به تولید محتوا و ساخت محصول میرسد. تولید محتوا یکی از مهمترین بخش های کسب و کار اینترنتی است.

برای اینکه کاری کنید که مخاطبان و کاربران خیلی راحت شما را پیدا کنند باید در سایت تان شروع به تولید محتوا کنید. با تولید محتوا های رایگان مثل مقالات، فیلم و صوت رایگان می توانید مخاطبان زیادی را جذب کسب و کارتان کنید.

برای تولید محتوا باید یک برنامه مشخصی داشته باشید. پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان در اوایل راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان به کسب درآمد و درآمدزایی فکر نکنید چون ممکن است با شکست مواجه شوید. در ابتدای راه فقط و فقط باید به فکر جلب توجه و جلب اعتماد کاربران و مخاطبان تان باشید.

بهترین راه برای جلب توجه و اعتماد تولید محتوا های ارزشمند و رایگان برای سایتتان است. باید برای سایتتان محتواهای جامع و ارزشمند و با کیفیت تولید کنید. اگر محتوای که تولید میکنید کامل و جامع باشد مخاطبان و کاربران تان به شما اعتماد می کنند.

مهم ترین عامل برای افزایش درآمد اعتمادسازی است. پس در اوایل راه به جای فکر کردن به درآمد زایی فقط و فقط به فکر اعتماد سازی باشید. اگر کاری کنید که کاربران به شما اعتماد کنند می‌توانید افراد زیادی را به مشتری دائم و همیشگی تبدیل کنید.

۵- جذب مخاطب و کاربر:

پنجمین مرحله جذب ترافیک و کاربر است. در این مرحله شما باید مخاطبان و کاربرانی که به حوزه فعالیت شما علاقه دارند را جذب کنید.

مهمترین و موثرترین راه برای جذب مخاطب تولید محتوا رایگان و بهینه سازی سایت یا همان سئو می باشد. در قدم اول باید برای سایتتان محتواهای جامع و زیاد تولید کرده باشید و آنها را برای گوگل و موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید.

بهینه سازی سایت یا سئو باعث می شود مخاطبان و کاربرانی که به محصول و خدمات شما نیاز دارند خیلی راحت شما را پیدا کنند.

چند ایده پولساز برای کسب و کار اینترنتی

چند ایده پولساز برای کسب و کار اینترنتی

در این قسمت می خواهم شما را با چندین ایده پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا کنم. اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید اما ایده خاصی ندارید میتوانید از این ایده‌ها در کسب و کار اینترنتی تان استفاده کنید.

اولین ایده: بازاریابی واسطه

یکی از پولساز ترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی سیستم همکاری در فروش و یا بازاریابی واسطه می باشد. در این روش برای کسب و کار اینترنتیتان یک وب سایت راه اندازی می کنید و محصول و خدمات دیگران را می فروشید و به ازای هر فروش مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد.

اگر ایده مناسبی ندارید، این ایده یکی از پولساز ترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد که وب سایت های زیادی در ایران با راه اندازی سیستم همکاری در فروش به درآمدهای میلیاردی رسیدن مثل دیجی کالا، مدیسه، ۵۰۴۰ و…

دومین ایده: طراحی و ساخت سایت

یکی از ایده های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی طراحی و ساخت سایت می باشد. شما اگر بتوانید به یک طراح سایت تبدیل شوید می توانید با راه اندازی یک وب سایت و ارائه آموزش و خدمات در زمینه طراحی سایت به درآمدهای بسیار بالایی در ماه برسید.

همانطور که میدانید اکثر کسب و کارهای فیزیکی به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده شده اند و همین عامل باعث شده است که بسیاری از افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شان به وب سایت نیاز داشته باشند.

البته این نکته را هم بگویم که برای طراحی سایت اصلا به برنامه نویسی نیاز ندارید و شما با طراحی سایت بدون کد نویسی برای دیگران بابت هر پروژه میتونه چندین میلیون تومان سود کنید. البته داخل دوره آموزش جامع راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر تا صد طراحی سایت را کامل توضیح دادم.

سومین ایده: تولید محتوا

تولید محتوا یکی از پولساز ترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد. اگر قصد دارید که یک ایده مناسبی را انتخاب کنید می توانید با راه اندازی یک وب سایت و ارائه خدمات تولید محتوا به دیگران برای وب سایت های دیگران تولید محتوا کنید و بابت هر محتوا حرفه ای چندین میلیون تومان سود کنید.

چهارمین ایده: محصولات آموزشی و دانلودی

یکی از پر درآمد ترین و پولساز ترین ایده ها در راه اندازی کسب و کار اینترنتی تولید و ساخت محصولات آموزشی در زمینه ای که مهارت و تخصص دارید می باشد.
محصولات آموزشی مثل محصولات صوتی، تصویری و کتاب های الکترونیکی است.

اگر در زمینه مهارت و تخصصی دارید می‌توانید آنرا به محصولات آموزشی تبدیل کنید و درون سایتتان بفروشید به عنوان مثال اگر در زمینه موفقیت و قانون جذب فعالیت می کنید می توانید با ساخت دوره های آموزشی در این زمینه به درآمد میلیونی بسیار بالایی در ماه برسید. کسب درامد از این روش صد در صد تضمینی است.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

4 × 1 =