آموزش یوتیوبری از 0 تا 100 (آپدیت جدید)

با توجه به اینکه خیلی از افراد به دنبال کسب درآمد دلاری در ایران هستند در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین مدل های کسب درآمد اینترنتی آشنا کنیم.  امروز در این مقاله قصد دارم نکات بسیار کلیدی و مهمی در زمینه درآمدزایی از یوتیوبری را  به شما بگویم.

البته قبل از اینکه شروع به آموزش یوتیوبری کنم می خواهم به شما بگویم که کسب درآمد از یوتیوب به خاطر یک سری از تحریم ها در ایران کار بسیار سختی شده است. اما با این حال افراد زیادی هستند که در حال کسب درآمد دلاری از طریق یوتیوبری هستند.

یکی از بزرگترین  تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای این است که شما می توانید از طریق آن درآمد دلاری داشته باشیدو با توجه به اینکه در ایران قیمت دلار بسیار بالا است این یک شانس بسیار خوبی است برای افرادی که می خواهند از طریق اینترنت درآمد دلاری داشته باشند.

نکته بسیار کلیدی و مهمی که می خواهم به شما بگویم این است که اگر خیلی جدی قصد درآمدزایی از یوتیوب را داشته باشید باید  به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوید. حالا شاید بپرسید که اصلاً منظور از یوتیوبر چه کسی است؟ در ادامه به صورت کامل پاسخ این سوال را به شما دادیم.

پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را به صورت کامل با آموزش یوتیوبری آشنا کنیم و نکاتی را به شما بگوییم که با رعایت کردن آن می توانید به یک یوتیوبر حرفه‌ای در یوتیوب تبدیل شوید.

آموزش یوتیوبری به زبان ساده

در این مقاله شما را از 0 تا 100 با آموزش یوتیوبری آشنا کردیم و گفتیم که چطور میتوانید به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید. پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید

یوتیوب افرادی هستند که از طریق تولید محتوای ویدیویی در شبکه اجتماعی youtube کسب درآمد می‌کنند. افراد یوتیوبر در تمام زمینه ها محتواهای جذاب و کاربردی تولید می کنند در یوتیوب به اشتراک می‌گذارند.

میزان درآمدی که می توانید از طریق یوتیوب کسب کنید به تعداد سابسکرایبرها و بازدیدهای ویدیو تان بستگی دارد. هر چقدر بتوانید محتوای ویدیویی جذاب‌تری تولید کنید و بتوانید افراد زیادی را عضو کانال یوتیوب تان کنید می توانید درآمد بیشتری کسب کنید.

البته برای اینکه از طریق این مدل کسب و کار اینترنتی درآمد زایی داشته باشید باید شما با پیش نیازهای لازم برای یوتیوبر شدن آشنا باشید. مدل های زیادی برای کسب درآمد از این روش وجود دارد در ادامه شما را با انواع این روش ها آشنا کرده ایم.

انواع روش های یوتیوبری

راه و روش های زیادی برای اینکه شما بتوانید از طریق یوتیوبری کسب درآمد کنید وجود دارد. به خاطر تحریم هایی که در ایران وجود دارد درآمدزایی از یوتیوبری تقریباً کار سختی شده است.

اما با این حال با توجه به این که بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از این روش هستند در این بخش از مقاله آموزش یوتیوبری قصد داریم شما را با اصلی ترین و مهمترین روش های درآمدزایی از یوتیوب آشنا کنیم.

شما برای اینکه بتوانید از طریق یوتیوب و درآمد زایی کنید باید حساب google Adsense داشته باشید. یکی از بزرگترین مشکلات برای افرادی که می‌خواهند حساب گوگل ادسنس داشته باشند این است که برای احراز هویت باید حتماً یک نفر در کشور های خارجی داشته باشید، چون برای احراز هویت از سمت گوگل یک عدد چند به صورت پستی برایتان ارسال میشود که باید از طریق آن حسابتان را تایید کنید.

و بزرگترین مشکل برای افرادی که می خواهند از طریق یوتیوبر شدن کسب درآمد کنند همین احراز هویت است. چون اگر در ایران زندگی کنید بخاطر تحریم ها نمی توانید کد تاییدیه گوگل را دریافت کنید.

البته در ادامه شما را با روش های اصلی کسب درآمد از یوتیوبری آشنا کردیم!

راه اصلی کسب درآمد از یوتیوبر شدن

اگر به دنبال آموزش یوتیوبر شدن هستید پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. چون به شما نکات کلیدی و مهمی را آموزش دادیم.

حالا ممکن است بپرسید که چطور بعضی از افراد از این روش در حال کسب درآمد هستند؟

مشکل بزرگ کسب درآمد از طریق شبکه اجتماعی یوتیوب این است که شما باید یک حساب گوگل ادسنس داشته باشید و آن را احراز هویت کنید.

برای همین اگر خیلی جدی قصد کسب درآمد از یوتیوبری را دارید باید از روشهای قانونی اقدام کنید. متاسفانه ساخت حساب گوگل ادسنس به آدرس و حساب بانکی نیاز دارد. متاسفانه به دلیل تحریم ها شما نمی توانید حساب بانکی ایرانی خود را همراه با آدرس تان وارد کنید.

برای احراز هویت شما نیاز به فردی را دارید که خارج از کشور زندگی می کند. اگر دوست یا آشنایی دارید که خارج از کشور زندگی می کند می توانید با آن صحبت کنید و از آن درخواست همکاری کنید.

باید شخصی که خارج از کشور ایران زندگی میکند یک حساب ایجاد کند و آدرس پستی اش را وارد کند تا کد تاییدیه گوگل اسیستنت به آن آدرس بیاید. فقط حواستان باشد که حتماً شخص قابل اعتماد و مناسبی را انتخاب کنید.

چون افراد سود جویی زیادی هستند که از این روش شروع به کلاهبرداری می کنند. خب حالا دیگر بهتر است به سراغ آموزش یوتیوبری برویم و به شما بگوییم که چطور میتوانید از طریق تبدیل شدن به یوتیوبر درآمد بالایی داشته باشید.

البته اصلا جای نگرانی نیست! چون در ادامه روش هایی را به شما گفتیم که بدون نیاز به دور زدن تحریم ها میتوانید از طریق یوتیوبری کسب درآمد بالایی داشته باشید!

1- فروش محصولات خود در یوتیوب

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید از طریق یوتیوبری درآمدزایی داشته باشید این است که محصولات و خدمات خودتان را در این شبکه اشتراک ویدیو برای فروش قرار بدهید و بفروشید.

همانطور که میدانید سایت یوتیوب یکی از بزرگترین و پر بازدید ترین سایت ها در دنیا است و روزانه افراد زیادی در این سایت در حال گشت و گذار هستند. شما با ساخت یک کانال در یوتیوب می توانید فعالیت تان را شروع کنید.

برای اینکه از این مدل یوتیوبری استفاده کنید باید در زمینه محصولات و خدماتی که می فروشید شروع به ضبط ویدیو های آموزشی و معرفی محصول کنید. اگر ویدیو های حرفه‌ای تولید کنید مطمئن باشید می توانید افراد زیادی را به مشتری تبدیل کنید.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده ام وقتی کاربران شما را در یک ویدیو آموزشی یا یک ویدیو معرفی محصول ببینند ۸۰ درصد روی فروشتان تاثیر مثبتی می گذارد. وقتی شما از خودتان ویدیو می گیرید و به اشتراک می گذارید باعث ایجاد اعتماد سازی می شود افراد زیادی که ویدیوهای شما را می‌بینند خیلی راحت به شما و کسب و کارتان اعتماد می‌کنند.

نکته خیلی مهمی که می خواهم در این بخش به شما بگویم این است که اگر بخواهید از این مدل روش آموزش یوتیوبری کسب درآمد کنید نیازی به دور زدن تحریم‌ها نیست. چون شما می توانید به صورت کاملاً رایگان و بدون احراز هویت ویدیو هایتان را در این شبکه به اشتراک بگذارید و محصولات و خدماتتان را معرفی کنید.

در هر زمینه ای که فعالیت می کنید میتوانید از این روش کسب درآمد از یوتیوبری استفاده کنید.

2- همکاری در فروش اینترنتی

یکی دیگر از روش های پولساز کسب درآمد از یوتیوبری، همکاری در فروش اینترنتی است. شاید بپرسید منظور از همکاری در فروش اینترنتی چیست؟

به زبان خیلی ساده وقت شما محصولات و خدمات دیگران را از طریق اینترنت میفروشید و به ازای هر فروشی که شما انجام می دهید پورسانت را دریافت می کنید با این روش همکاری در فروش اینترنتی میگویند.

شما می توانید از طریق بازاریابی محتوا و تولید محتوای آموزشی و انتشار آنها در یوتیوب کسب درآمد کنید. در ویدیو هایی که ضبط میکنید میتوانید محصولات دیگران را معرفی کنید و بفروشید.

مثلاً فروشگاه اینترنتی amazon یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در دنیا ست، افراد زیادی از طریق همکاری در فروش اینترنتی در یوتیوب از این فروشگاه اینترنتی درآمد بسیار بالایی را کسب می کنند.

عکس از سایتهای همکاری در فروش به ازای هر محصول یک لینک اختصاصی به شما می دهند کسی که از طریق آن لینک وارد سایت شما بشود و محصولی را خرید کند شما به صورت کاملا اتوماتیک پورسانت آن را دریافت می کند.

شما می توانید از خودتان ویدیو های آموزشی ضبط کنید و محصولات دیگران را در این ویدیوها معرفی کنید و در قسمت توضیحات ویدیو لینک های تخصصی خودتان را قرار بدهید. اگر ویدیو های با کیفیت و جذابیت تولید کرده باشید مطمئن باشید می توانید خیلی راحت محصولات دیگران را بفروشید.

3- افزایش بازدید سایت با یوتیوبری

حالا قصد دارم در این مقاله ” آموزش یوتیوبری ” شما را با یکی از روش‌های غیر مستقیم درآمدزایی از این مدل کسب درآمد آنلاین آشنا کنم.

در این روش شما به صورت کاملاً غیر مستقیم از یوتیوب کسب درآمد میکنید. این روش بیشتر مناسب افرادی است که صاحب یک سایت یا شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام هستند.

اگر وب سایتی دارید که در آن محصولات و خدماتی را به صورت کاملاً اینترنتی می‌فروشید این روش میتواند یکی از بهترین روشهای کسب درآمد از یوتیوبری باشد.

اگر وب سایت داشته باشید یوتیوب گزینه ای دارد که با استفاده از آن میتوانید ترافیک سایتتان را افزایش بدهید. هر چقدر بتوانید ترافیک سایت تان را بیشتر افزایش بدهید می توانید بیشتر محصولات و خدماتتان را به دیگران بفروشید.

البته نکته کلیدی و مهمی که می خواهم به شما بگویم این است که برای اینکه از این روش بتوانید محصولاتتان را بفروشید شما باید محتوا های آموزشی با کیفیتی در یوتیوب قرار بدهید و افراد را به سایت تان هدایت کنید.

اگر محتواهایی که تولید می‌کنید بسیار با کیفیت و جذاب باشد می توانید افراد زیادی را به مشتری تبدیل کنید. پس هدف اصلی شما باید تولید محتوای کتاب با کیفیت و هدفمند باشد.

مهمترین فاکتوری که باید رعایت کنید این است که معیار تان برای تولید محتوای هدفمندی می باشد که وقتی کاربری محتوای ویدیویی شما را دید کامل نیازش برطرف شود. پس به دنبال رفع نیاز کاربران باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

4- درآمدزایی از گوگل ادسنس

یکی از اصلی ترین روشهای یوتیوبری کسب درآمد از گوگل ادسنس است. البته این روش برای ایرانی هایی که میخواهند به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوند کار بسیار سخت و دشواری است.

چون همانطور که گفتیم برای درآمدزایی از گوگل ادسنس شما باید به صورت کامل احراز هویت شوید. در این روش شما بعد از اینکه کانال یوتیوب تان را ساختید باید یک حساب گوگل ادسنس ایجاد کنید و حساب یوتیوب و گوگل ادسنس تان را به هم متصل کنید.

روش درآمدزایی از طریق گوگل ادسنس به این صورت است که شما وقتی محتوای ویدیویی تولید میکنید یوتیوب یکسری تبلیغات در ویدیو های شما قرار می دهد. کسانی که روی تبلیغات ویدیویی شما کلیک کنند و آن تبلیغات را کامل ببینند گوگل به شما پول میدهد.

البته اصلی‌ترین روش کسب درآمد از یوتیوب برای همین روش است که متاسفانه برای ایرانیان بسیار سخت شده است.

نکات مهم برای درآمدزایی از طریق یوتیوبری

خوب تا اینجا شما را با مهمترین روش های درآمدزایی از طریق یوتیوبری آشنا کردیم. در این بخش از مقاله ” آموزش یوتیوبری ” نکات بسیار کلیدی و مهمی را به شما بگوییم که باید رعایت کنید.

 1. برای اینکه بتوانید شما از طریق یوتیوب برای درآمد زایی کنید نیاز به 1000 سابسکرایب فعال دارید.
 2. اگر میخواهید به صورت کاملاً مستقیم از طریق این شبکه اشتراک ویدیو درآمدزایی داشته باشید باید به فکر ساخت حساب گوگل ادسنس باشید.
 3.  برای تایید حساب گوگل ادسنس تان حتما از یک شخص معتبر و قابل اعتماد که کامل آن را می شناسید استفاده کنید.
 4.  به هیچ عنوان به فکر زدن بازدید فیک و سابسکرایب فیک نباشید. افراد زیادی با خرید بازدید و سابسکرایب فیک میخواهند یوتیوب را دور بزنند، اما این کاملاً ریسک پذیر است و اگر یوتیوب متوجه شود مطمئن باشید حسابتان را بلاک میکند.
 5.  قانون کپی رایت در یوتیوب را کامل رعایت کنید و بر اساس قوانین یوتیوب شروع به انتشار محتوای ویدیویی کنید. اگر چندین بار ویدیو هایی که مخالف قانون یوتیوب هست را منتشر کنید یوتیوب حساب شما را بلاک میکند.
 6.  اگر از روش های مستقیم نمی توانید از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید می توانید از بقیه روش های غیر مستقیم استفاده کنید.
 7. به خاطر تحریم ها احراز هویت حساب گوگل ادسنس در ایران کار غیر قابل انجامی است.

ابزارهای لازم برای شروع کار

برای اینکه بتوانید از طریق یوتیوبری در شبکه اجتماعی یوتیوب کسب درآمد کنید به یک سری ابزارها و تجهیزات لازم نیاز دارید. البته به این نکته توجه کنید که اصلاً هدف من این نیست که شما بهترین تجهیزات برای فیلمبرداری و نورپردازی را تهیه کنید.

در ادامه پرکاربردترین و مهمترین تجهیزاتی را به شما معرفی خواهیم کرد که هر یوتیوبر باید داشته باشد تا بتواند شروع به فعالیت کند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد انجام می دهند این است که فکر می کنند حتماً باید بهترین گوشی موبایل، بهترین دوربین فیلمبرداری و بهترین تجهیزات نورپردازی را داشته باشند تا بتوانند کارشان را شروع کنند.

در صورتی که می خواهم به شما بگویم اصلا نیازی به چنین تجهیزات ندارید! تنها تجهیزاتی که نیاز دارید عبارت است از:

 1. گوشی موبایل
 2. کاپیوتر یا لپ تاپ معمولی
 3. سه پایه موبایل

به جای اینکه به دنبال کمال گرایی باشید باید فردی عملگرا باشید تا بتوانید در حوزه یوتیوبری به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوید.

مهارت های لازم برای شروع کار

در این قسمت قصد داریم شما را با مهمترین مهارت هایی که هر یوتیوبر باید بداند و یاد بگیرد آشنا کنیم. کسب درآمد از یوتیوبری دقیقا مانند بلاگری است. در هر زمینه ای که بخواهید فعالیت تان را شروع کنید باید مهارت هایی که لازم دارید را یاد بگیرید.

مهارت هایی که برای شروع کار نیاز دارید تا بتوانید به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوید عبارت است از:

 • مهارت فن بیان برای سخنرانی حرفه جلوی دوربین
 • کار با نرم افزار فتوشاپ برای ساخت کاور های حرفه ای
 • کار با نرم افزار پریمیر برای ادیت ویدیو ها
 • کار با نرم افزار های گرافیکی موبایلی مثل اینشات، picsart و…

همین مهارت های مقدماتی را کامل یاد بگیرید می توانید فعالیت تان را شروع کنید. به این نکته توجه کنید که اصلا نیازی به این ندارید تا در تمام این مهارت ها به یک فوق حرفه‌ای تبدیل شوید. کار مقدماتی با این نرم افزار ها را یاد بگیرید و مهارت فن بیان را تا حدی که بتوانید جلوی دوربین صحبت کنید را یاد بگیرید می توانید از فردا کارتان را شروع کنید.

جمع بندی

در این مقاله آموزش یوتیوبری به صورت کامل و مفصل به شما گفتیم که چطور می توانید از طریق تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای کسب درآمد کنید.

متاسفانه برای افرادی که میخواهند به صورت مستقیم از طریق یوتیوب کسب درآمد کنند به خاطر وجود یکسری تحریم ها درآمدزایی از این روش کار بسیار سخت و دشواری است.

اما با این حال افراد زیادی هستند که در ایران زندگی می کنند و درآمد بسیار زیادی دارند. اگر شرایط لازم برای کسب درآمد مستقیم از طریق یوتیوب ری در یوتیوب یا را ندارید می توانید از روش های غیر مستقیم که نیاز به احراز هویت ندارد استفاده کنید.

اگر مهارت لازم تولید محتوای ویدیویی را کامل یاد بگیرید و کار با نرم افزارهای گرافیکی را یاد بگیرید تا بتوانید محتوا ها و ویدیوهای بسیار حرفه‌ای تولید کنید مطمئن باشید می توانید به موفقیت های بزرگی در این زمینه برسید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

7 − پنج =