انواع کار در منزل، در روزهای کرونا در خانه هم پول درآورید

انواع کار در منزل، در روزهای کرونا در خانه هم پول درآورید

 

 

در شیوع کرونا ویروس، باید به دنبال انواع کار در منزل باشیم که پول در بیاوریم اما چگونه؟ در دنیا بسیاری از آدم‌ها هستند که از سال‌ها پیش در منزل‌شان کار می‌کردند و به این ترتیب تمام طول روز کنار خانواده‌شان بودند. در دوران کرونا که همگی قرنطینه خانگی هستیم، می‌توانیم از تجربه این افراد درس بگیریم و در خانه کار کنیم. اگر دوست ندارید کاری برای خودتان در منزل داشته باشید، می‌توانید به کارفرمای‌تان پیشنهاد دهید که کارهای دفتری یا برخی کارهای یدی را به شما در منزل خودتان بسپارد تا کار نخوابد، نه او ضرر کند و نه شما بی‌پول شوید. در ادامه با انواع راه‌کارهای کسب درآمد در خانه آشنا می‌شوید.

درآمد از طریق سایت  فریلنس پارس

(www.freelancepars.com)

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

www.freelancepars.com

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

با انواع کار در منزل آشنا شوید

 

بسیاری از ما تصور میکنیم که برای کسب درامد از منزل یا باید شاگرد خصوصی داشته باشیم یا نهایتا خیاطی کنیم. امروزه بسیاری از زنان و مردان در سطح جهان، در خانه شان با انواع کار در منزل که در ادامه معرفی میکنیم، کلی پول در می آورند و شرایط خوبی دارند. این کارها برای افراد 14 سال به بالا انجام پذیر است، چه مرد، چه زن، چه نوجوان.

انواع کار در منزل با هنر دست

اگر از محاسبه و کار با کامپیوتر و اعداد و ارقام بیزارید و شخصیت آرامی دارید، به سمت کارهای هنری بروید و با انواع کار در منزل با دست و هنر و خلاقیت تان پول در بیاورید.

با دست‌پخت‌تان کسب در آمد کنید.

شاید دست‌پخت خوبی دارید و به آشپزی علاقمندید، ببینید طبخ کدام غذاها برای مردم در خانه سخت است، با دستمزدی معقول،آنها را بپزید و با پیک برای‌شان بفرستید.

 • نگرانی: مردم در دوران کرونا از من غذا نمی‌خرند.
 • پاسخ: با خودتان صادق باشید و تمامی اصول بهداشتی مبارزه با کرونا را رعایت کنید، تمام این مراحل را برای اطرافیان توضیح دهید، به مرور به شما اعتماد می‌کنند و غذا به شما سفارش می‌دهند.

کاردستی‌های هنری بفروشید

 1. خیاطی: بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند مرتب لباس‌های نو داشته باشند، اگر خیاطی‌تان خوب است، با الگوهای ساده برای سایز‌های مختلف لباس بدوزید.
 2. چرم‌دوزی: چرم‌دوزی یکی از انواع کار در منزل است که هزینه چندانی ندارد. می‌توانید انواع دستبند، گوشواره، گردنبند، کیف دستی و کیف پول برای، علاقمندان به هنر درست کنید و در اینستاگرام بفروشید.
 3. نقاشی: اگر کاریکاتور یا طراحی از چهره بلدید، به مردم بگویید، عکس شان را برای شما بفرستند، سپس اثری زیبا برای آنها خلق کنید و دستمزد بگیرید.
 4. زیورآلات: با مهره، مونجوق یا انواع لوازمی که در خرازی‌ها پیدا می‌شود، برای علاقمندان به زیورآلات، کلی کار دست‌ساز آماده کنید. افرادی که در آمد خوبی دارند معمولا برای هر لباس‌شان، رنگ و مدل خاصی از زیورآلات را خریداری می‌کنند.
 5. سبد بافی: انواع سبد پارچه‌ای و حصیری در خانه‌های امروزی، به شدت استفاده می‌شود زیرا هر کدام ما کلی خرده‌ریز داریم که اگر سبد و ظرف‌های با سایزهای مختلف نداشته باشیم، در کمدمان، قیامت به پا می‌شود. انواع سبد را ببافید و در اینستاگرام بفروشید.

انواع کار در منزل برای کودکان

آموزش به مدرسه‌ای‌ها

در دوران کرونا که بچه‌ها در منزل مانده‌اند، بسیاری از پدرمادرها از کار کردن درس با آنها کلافه می‌شوند؛ برخی بچه‌ها مه درس را به صورت آنلاین از معلم مدرسه‌شان یاد نمی‌‌گیرند و خانواده‌ها به کسانی نیاز دارند که درس را حوصله بیشتری به فرزندشان بیاموزد. می‌توانید به صورت ویس کال، از راه دور با دانش‌آموز کلاس بگذارید.

 • نگرانی: شاگرد از کجا پیدا کنم؟
 • پاسخ: در سایت‌های اینترنتی آگهی بدهید یا برای خودتان یک اکانت اینستاگرام باز کنید، آنهایی که معلم خصوصی نیاز دارند، شما را پیدا می‌کنند.

سرگرمی کودکان

میان انواع کار در منزل،ف سرگرمی درست کردن برای کودکان هم ایده پول‌سازی است. اگر هنر جذابی برای کودکان دارید یا بلدید با صداهای مختلف برای بچه‌ها داستان تعریف کنید، الان موقع کسب در آمد است. بسیاری از والدین خودشان در خانه کلافه شده‌‌اند و نیاز دارند فرزندشان حداقل 1 ساعت در روز آنها را آزاد بگذارد.

 • نگرانی: اصلا کسی من را پیدا می‌کند؟
 • پاسخ: در اینستاگرام اکانت بسازید. از اجرای خود فیلم بگیرید. اعلام کنید که برنامه‌های جذابی برای کودکان دارید، برای حضور در این برنامه‌ها سانس و بلیط تعیین کنید. هر کس بلیط را خرید به یک گروه آنلاین دعوتش کنید و برای همگی اجرا را پخش کنید.

انواع کار در منزل با در آمد دلاری

 1. درآمد کلیکی: مثلا  Amazon Mechanical Turk) MTurk) زیر نظر آمازون است. در آن ثبت نام میکنید و کارهایی خیلی ساده آنلاین برای دیگران انجام میدهید.
 2. کار آزاد: در سایتی مثل Elance.com با مهارت یا تخصصتان پول در بیاورید. نمونه های کارتان را آپلود میکنید، مثلا اگر کسی به فتوشاپ نیاز داشته باشد و از نمونه کار شما خوشش بیاید، به شما درخواست کار میدهد.
 3. انتشار کتاب: میتوانید کتابهایی که دارید را به نسخه صوتی تبدیل کنید و در سایت های اشتراک صوت بگذارید. هر بار که کسی این کتاب را دانلود کند باید به شما پول بدهد.
 4. درآمد با عکاسی: اگر دوربین دارید و از در، دیوار، گیاه و هر سوژه ای کلی عکس دارید، عکس های خود را در سایت Fotolia آپلود کنید. کسانی که برای سایت یا کارهای حرفه ای به عکس نیاز دارند. می آیند عکس سرچ میکنند و اگر از عکس شما خوششان بیاید، برای دریافت آن پول میپردازند.
 5. در آمد با آمارگیری: سری به سایت Swagbucks بزنید. اینجا باید برای سایتهای مختلف نظرسنجی بگذارید. این طوری کاربران سایت وقتی نظرات شما را بخوانند، هنگام خرید یا تصمیمگیری بهتر عمل میکنند، بنابراین صاحبان سایتها برای این نظرات حاضراند پول بدهند.
 6. پروژه اداری کوچک: وارد سایت Fiverr شوید و برای دیگران انواع کارهای کامپیوتری و فکری را انجام دهید و پول بگیرید. از حسابداری و برنامه کاری تا ادیت عکس و فیلم و صدا گذاری.
 7. آموزش: وارد Skillshare شوید و اکانت بسازید، هر علم و تخصصی که دارید را با اسلاید و فیلم به زبان انگلیسی توضیح دهید و از خارجیها پول بگیرید.
 8. دستیار: الان بسیاری از خارجیها هم مثل ما هزار تا کار دارند اما در خانه قرنطینه هستند. پس در سایت Zirtual دنبال دستیار میگردند که در کارها دستیارشان شوند.

جزئیات انواع کار در منزل دلاری

 • چه کسی سفارش میدهد؟ هر کس که در دنیا دسترسی به اینترنت دارد میتواند به شما سفارش دهد
 • پولم را از کجا بگیرم؟ تعدادی از سایتها هستند که پول را با واسطه به شما ارسال میکنند
 • در تحریم مشکلی ایجاد نمیشود؟ با برخی سایتهای واسطه میتوانید مبدا اتصال به اینترنت را تغییر دهید
 • درامدش می ارزد؟ صد در صد. این معامله دو سر برد است. کارفرما بسته به درجه تخصص کار، ساعتی بین 8 تا 30 دلار پول پرداخت میکند. این ارقام در اروپا، امریکا، آسیای شرقی و کشورهای عربی، واقعا ناچیز است اما در تبدیل به ریال ایران، واقعا مبلغ بالایی است.

مزایا و معایب انواع کار در منزل

در شرایطی که فعلا داریم، کار در منزل واقعا تنها راه پیش روی ماست اما با این حال این نوع شغل هم مانند دیگر مشاغل مزایا و معایبی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم

مزایای انواع کار در منزل

 • در شرایطی که بازار خوابیده، کسب درآمد می‌کنید
 • نیازی به پرداخت هزینه رفت‌و‌آمد ندارید
 • کنار همسر و فرزندان‌تان هستید

معایب انواع کار در منزل

 • در خانه حوصله‌تان سر می‌رود
 • باید هزینه تلفن، اینترنت و برق بیشتری پرداخت کنید
 • بیمه ندارید
 • کار همیشگی نیست

پایان کار در منزل

در این مطلب انواع کارهایی که میتوانید با آنها در خانه تان کسب درامد داشته باشید را گفتیم. انواع کارهای دستی و هنری یا کارهای فکری. با این حال شما ببینید تخصصی دارید که در این شرایط به درد دیگران بخورد تا بتوانید از آن پول در بیاورید؟ میتوانید در اینستاگرام چیدانه با ما در ارتباط باشید.

 

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

پانزده + شش =