اهمیت سئو سایت چیست؟(به فکر سئو سایتتان باشید!)

تا به حال فکر کردید که اهمیت سئو بعد از راه اندازی و ساخت سایت چیست؟ با توجه به اینکه بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید به فکر سئو و بهینه سازی سایت تان باشید. اهمیت سئو بسیار زیاد است و باید بعد از راه‌اندازی سایت تان به فکر این باشید که سایتتان را در نتایج اول گوگل بخصوص رتبه اول گوگل باشید.

اگر واقعاً قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را دارید باید خودتان را آماده کنید تا مباحث سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید. به زبان ساده سئو و بهینه سازی سایت یعنی کاری کنید که سایتتان در نتایج اول گوگل نشان داده شود.

آیا تا به حال فکر کردید که اگر سایتتان در کلمات کلیدی حوزه کاری تان رتبه اول گوگل باشد چه اتفاقی می افتد؟ اگر شما بتوانید در کلمات کلیدی سایتتان به نتایج اول گوگل برسید می توانید کاری کنید که مخاطبان و کاربران تان شما را پیدا کنند و اگر به درستی اعتماد سازی کنید و روی آنها بازاریابی اینترنتی انجام دهید می توانید آن ها را به مشتری تبدیل کنید. با این وجود می بینید که اهمیت سئو کسب و کارهای اینترنتی چقدر مهم است و باید به فکر تو سایت تان باشید.

اگر می خواهید بیشتر با اهمیت سئو و بهینه سازی سایت آشنا شوید و اصلا ببینید که سئو چیست پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اهمیت سئو چیست؟

اهمیت سئو چیست؟

سئو و بهینه سازی سایت اهمیت بسیار زیادی در کسب و کارهای اینترنتی دارد.

1- وقتی سایتتان را بهینه سازی می کنید باعث می شود که مخاطبان و کاربران زیادی شما را پیدا کنند و در نهایت وقتی در نتایج اول گوگل دیده شوید به صورت کاملاً رایگان می توانید مخاطبان هدف تان را جذب وبسایتتان کنید. البته قبل از اینکه با مبحث سئو و بهینه سازی سایت آشنا شوید باید حتماً به فکر راه اندازی و ساخت سایت تان باشید. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید سایت تان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید که در اصطلاح به بهینه سازی سایت سئو یا SEO گفته می شود.

2- یکی دیگر از اهمیت های سئو این است که وقتی سایتتان را بهینه سازی کنید باعث می شود به صورت کاملا رایگان بدون نیاز به هیچ هزینه تبلیغاتی ترافیک سایت تان افزایش پیدا کند. یعنی سئو و بهینه سازی سایت یکی از روشهای کاملا رایگان برای افزایش بازدید سایت است.

3- وقتی سایت تان را بهینه سازی می کنید باعث می شود کاری کنید که افرادی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند شما را خیلی راحت پیدا کنند. وقتی این افراد شما را پیدا کنند باعث می شود به مشتریان شما تبدیل شوند و محصولات و خدمات شما را تهیه کنند.

4- یکی از روش های اعتماد سازی در کسب و کار اینترنتی این است که سایت ها را بهینه سازی کنید. وقتی کسی عبارتی را در گوگل جستجو می کند و سایت شما در نتایج اول گوگل دیده شود باعث می شود که راحت تر به شما و کسب و کارتان اعتمادسازی کند. اعتماد سازی نقش بسیار مهمی در کسب و کارهای اینترنتی دارد. به این نکته توجه کنید تا وقتی مخاطبان و کاربران تا به شما اعتماد نکنند هرگز محصول را از شما خرید نمی کنند. و هدف اصلی شما باید این باشد که بتوانید کاری کنید مخاطبانتان وارد سایت تان شوند و به شما اعتماد کنند از محصولات و خدمات آن استفاده کنند.

5- سئو و بهینه سازی سایت یکی از روشهای کاملا رایگان بازاریابی اینترنتی است. اگر مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی ما را خوانده باشید می بینید که تقریباً یکسری از روشهای بازاریابی اینترنتی نیاز به سرمایه های اولیه دارند در صورتی که سئو و بهینه سازی سایت به هیچ سرمایه اولیه نیاز ندارد و به صورت کاملاً رایگان اگر مباحثه سئو را کامل یاد بگیرید می توانید سایتتان را خودتان بهینه سازی کنید.

چرا باید به فکر سئو و بهینه سازی سایتمان باشیم؟

همانطور که فهمیدید اهمیت سئو و بهینه سازی سایت بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. اگر سایت تان را بهینه سازی نکنید باعث می شود که نتوانید مخاطبان و کاربران هدفتان را جذب کنید. وقتی نتوانید کاربران هدف تان را جذب کنید نمی توانید درآمدتان را افزایش بدهید. پس فهمیدید که سئو چقدر مهم است! البته در ادامه بیشتر شما را با مبحث سئو و بهینه سازی سایت آشنا خواهیم کرد.

آیا بدون سئو و بهینه سازی سایت موفق میشویم؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بدون نیاز به هیچ سرمایه ای و بدون نیاز به هیچ هزینه اولیه ای کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کنند. اگر سایت تان را بهینه سازی نکنید باید به فکر استفاده از روش های پولی مثل تبلیغات گوگل و تبلیغات در سایت های دیگران باشید که ممکن است به هزینه های بسیار زیادی نیاز داشته باشید. پس من از شما می‌خواهم که حتما به فکر یادگیری سئو و بهینه سازی سایت باشید.

مفهوم سئو و بهینه سازی سایت به زبان ساده

مفهوم سئو و بهینه سازی سایت به زبان ساده

اگر بخواهم به زبان ساده شما را با مبحث سئو (SEO) آشنا کنم به شما می گویم که سئو یعنی کاری کنید که سایتتان در کلمات کلیدی تان در نتایج اول گوگل دیده شود. منظور از کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران در گوگل جستجو می‌کنند تا نیازشان برطرف شود.

در هر حوزه ای که سایت تان را راه اندازی کنید ممکن است هزاران سایت در آن زمینه در حال فعالیت باشند و اگر بخواهید با این سایت ها رقابت کنید باید بیشتر روی سئو سایتتان زمان بگذارید.

کلا سئو به سه مرحله تقسیم می شود. مرحله اول انتخاب کلمات کلیدی، مرحله دوم سئو داخلی و مرحله سوم سئو خارجی نام دارد.

در اولین مرحله شما باید بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را برای سایتتان پیدا کنید. در هر حوزه ای که سایت تان را راه اندازی کرده اید مخاطبان و کاربران زیادی وجود دارد که با توجه به نیازشان یکسری از عبارات کلیدی را در گوگل جستجو می کنند. در اولین مرحله قبل از اینکه شروع به بهینه سازی سایت دانلود کنید باید این کلمات را پیدا کنید.

دومین مرحله درس سئو داخلی است. بعد از این که بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کردید در این مرحله باید یک سری کارهایی داخل سایت تان انجام دهید تا سایت تان بهینه سازی شود. مثل تولید محتوای سئو شده، افزایش سرعت سایت، بهینه سازی تصاویر و دسته ها، بهینه سازی کدهای سایت و…

و سومین مرحله در سئو، سئو خارجی نام دارد. منظور از تور خارجی به مجموعه کارهایی که خارج از سایتتان باید انجام دهید تا سایت تان برای گوگل بهینه سازی شود مثل ساخت بک لینک که با کیفیت.

در ادامه بیشتر شما را با این سه مرحله آشنا خواهیم کرد.

1- اهمیت سئو در انتخاب درست کلمات کلیدی

1- اهمیت سئو در انتخاب درست کلمات کلیدی

مهمترین مرحله در سئو و بهینه سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی است. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بسیاری از افراد در سئو سایت این است که بعد از اینکه سایت شان را راه اندازی می کنند به سراغ کلمات کلیدی اصلی می‌روند و توقع دارند که یک سایتی که تازه تاسیس شده است در کلمات کلیدی اصلی و سخت رتبه بگیرد! در صورتی که این کار یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در سئو و بهینه سازی سایت است.

اهمیت سئو در انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است و شما باید بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید به جای اینکه روی کلمات کلیدی سخت متمرکز شوید وب سایت تان را بهینه سازی کنید باید روی کلمات راحت کار کنید.

داشتن استراتژی در انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است و باید به درستی بهترین کلمات کلیدی را برای سایت تان انتخاب کنید.

برای این که بتوانید روی کلمات کلیدی اصلی سایت تان رتبه بگیرید باید در اولین قدم روی کلمات راحت کار کنید بعد از این که روی کلمات کلیدی راحت کار کردید باید روی کلمات کلیدی متوسط کار کنید و بعد از اینکه روی کلمات کلیدی متوسط کار کردید و به نتایج اول گوگل رسیدید حالا وقت آن رسیده که تمرکزتان را روی کلمات کلیدی سخت بگذارید. برای اینکه این موضوع را واضح تر متوجه شوید بهتر است طبق مثال زیر کلمات کلیدی تان انتخاب کنید.

به عنوان مثال در سایت آکادمی سبز برای اینکه روی کلمات کلیدی اصلی مثل ” کسب درآمد اینترنتی” رتبه بگیریم باید روی کلمات کلیدی راحتی مثل ” آموزش کسب درآمد از اینترنت” ، “آموزش کسب درآمد از اینترنت رایگان “، ” کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه ” و… رتبه بگیریم. بعد از اینکه این کلمات را گرفتیم روی کلمات کلیدی اصلی سایت مان کار کنیم. دقیقا با همین استراتژی شما باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید.

اما ممکن است بپرسید که چطور می توانیم بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟ شما با استفاده از ابزار های گوگل مثل keyword planner و یا حتی خود گوگل می توانید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید. البته بهترین ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی خود گوگل است.

برای اینکه کلمات کلیدی سایت تان را از طریق گوگل پیدا کنید باید اصلی ترین کلمه کلیدی تان را در گوگل جستجو کنید و در انتهای صفحه گوگل به شما کلمات کلیدی پیشنهاد می کند. کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد میکند میتواند بهترین کلمات کلیدی و به سایت تان باشد.

از شما باید خیلی هوشمندانه بهترین کلمات کلیدی را برای سایت تان انتخاب کنید. حالا که با اهمیت سئو در انتخاب کلمات کلیدی آشنا شده اید بهتر است اهمیت بقیه مراحل سئو و بهینه سازی سایت بپردازیم.

2- اهمیت سئو داخلی سایت

2- اهمیت سئو داخلی سایت

سئو و بهینه سازی داخلی سایت نقش بسیار مهمی دارد و یکی از اهمیت های سئو محسوب می‌شود. منظور از سئو داخلی یعنی کارهایی که باید داخل سایت تان انجام دهید تا سایتتان بهینه سازی شود را سئو داخلی یا on page seo میگویند.

البته یکسری از کارهایی که در سئو داخلی سایت باید انجام دهید با یک بار انجام دادن کفایت می کند. مثل استفاده از یک هاست با کیفیت یا بهینه سازی کدهای قالب سایت. اما یک سری از کارهای سئو داخلی را باید به صورت مداوم انجام دهید مثل تولید محتوای سئو شده و بهینه سازی تصاویر و…

البته برای اینکه با سئو داخلی بیشتر آشنا پیشنهاد می کنم کارهای زیر را انجام دهید.

حتماً برای راه اندازی و ساخت سایتتان از هاست با کیفیت که دارای سرعت بالایی است استفاده کنید. برای استفاده از هاست با کیفیت پیشنهاد می کنم از شرکت های هاستینگ معتبر استفاده کنید.

حتماً سرعت سایتتان را بهینه سازی کنید. برای بهینه سازی سرعت سایت باید کدهای قالب سایتتان را بهینه سازی کنید و حجم تصاویر سایت تان را کاهش دهید. برای اینکه سرعت سایت تان را بسنجید می توانید از سایت جی تی متریکس استفاده کنید.

کد های قالب تان را سایتتان را بهینه سازی کنید. برای بهینه سازی کدهای سایتتان اصلا نیاز نیست علم برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشید. اگر سایتتان وردپرسی است میتوانید با افزونه wp rocket کدهای سایت و بهینه سازی کنید و سرعت سایت تان را بالا ببرید.

حتماً محتوایی که تولید می کنید یک محتوای کامل و جامع باشد. برای اینکه بتوانید در کلمات کلیدی مدنظرتان رتبه بگیرید باید محتوا تان نسبت به رقیبانتان کاملتر و جامع تر باشد. پس برای همین است توصیه می کنیم قبل از این که شروع به تولید محتوا کنید حتماً کلمات کلیدی مدنظرتان را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در صفحه اول گوگل هستند را کامل بررسی کنید.

سعی کنید محتوای تان کامل‌تر و جامع‌تر از رقیبانتان باشد. به عنوان مثال اگر رقیبتان در مورد موضوعی 3000 کلمه نوشته بود شما سعی کنید 4000 کلمه بنویسید.

سعی کنید هر ماه و یا هر چند وقت یکبار محتواهای قدیمی سایت تان را بروزرسانی کنید. این کار باعث می شود در اکثر کلمات کلیدی سایت تان نتایج بهتری بگیرید.

با رعایت کردن این نکاتی که به شما در این بخش آموزش داده ایم می توانید محتوا های با کیفیتی برای سایتتان تولید کنید. به قول بیل گیتس محتوا پادشاه است. و تولید محتوا مهمترین فاکتور در سئو و بهینه سازی سایت محسوب می‌شود. اگر می خواهید با مبحث تولید محتوا بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را مطالعه کنید .

3- اهمیت سئو خارجی سایت

3- اهمیت سئو خارجی سایت

سومین مرحله در سئو و بهینه سازی سایت سئو خارجی است. منظور از سئو خارجی به مجموعه کارهایی که باید خارج از سایتتان انجام دهید تا سایت تان برای گوگل بهینه سازی شود را صحیح خارجی می گویند مثل ساخت بک لینک با کیفیت و خرید رپورتاژ آگهی.

به این نکته توجه کنید که شما در کلمات کلیدی اصلی سایتتان به تنهایی نمی‌توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. برای اینکه بتوانید در نتایج اول گوگل دیده شوید علاوه بر اینکه محتوای تان باید با کیفیت باشد باید کلیپ های با کیفیت برای سایت تان بسازید.

شاید بپرسید که منظور از بک لینک چیست؟ منظور از بک لینک یعنی وقتی یک سایتی به سایت شما لینک میدهد برای شما بک لینک محسوب می‌شود. مثلاً شما وارد سایت های انجمنی می شوید و یا در سیستم های وبلاگ دهی وبلاگ می سازید و به سایتتان لینک می دهید.که این کار باعث می شود اعتبار سایت تان افزایش پیدا کند. و علاوه بر این که محتوای آن باید با کیفیت باشد باید بک لینک های با کیفیتی هم برای سایتتان بسازید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هفده + سه =