اولین قدم کسب و کار اینترنتی در منزل : آموزش جامع

در این مطلب قصد دارم شما را با اولین قدم کسب و کار اینترنتی در منزل آشنا کند ,  اگر که قصد دارید یک کسب و کار اینترنتی پولساز برای خودتان راه اندازی کنید توصیه می کنم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید چون که اولین قدم کسب و کار اینترنتی یکی از مرحله های مهم می باشد که اگر آن را اشتباه انتخاب کنید مطمئن باشید در کسب و کار اینترنتی خود به مشکل خواهید خورد.

اولین قدم کسب و کار اینترنتی از 0 تا 100

اولین قدم کسب و کار اینترنتی در منزل انتخاب  یک ایده مناسب و حوزه فعالیت مناسب می باشد, شما باید به فکر انتخاب یک ایده مناسب و پولساز باشید .

اگر شما هم میخواهید که یک کسب و کار اینترنتی پولساز برای خودتان راه اندازی کنید و آن را به درآمد برسانید باید اولین قدم را به درستی  بردارید.

همانطور که گفتم ایده یابی و یا انتخاب یک ایده مناسب در جهت راه اندازی کسب و کار آنلاین بسیار مهم می باشد ,  ما یک سری نکات مهم را برای این که اولین قدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را درست بردارید برایتان قرار دادیم که می توانید طبق این  نکات یک ایده مناسب و پولساز برای خودتان انتخاب کنید

فرض کنید شما قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را دارید ,  شما به پیش یک مدرس و یا مشاوره کسب و کار اینترنتی می روید و با او صحبت می کنید و مدرس به شما می گوید که باید یک سایت برایa کسب و کار اینترنتی خود راه اندازی کنید ولی شما نمی دانید که چه محصولات و خدماتی را باید به دیگران ارائه بدهید .

وقتی شما ندانید که چه محصول و خدمات را باید به دیگران ارائه بدهید و وب سایتتان را راه‌اندازی کنید قطعاً نمی توانید  از اینترنت کسب درآمد داشته باشید که این ممکن است یک شکست تلخ برای شما باشد و دیگر اصلا به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم نباشید.

دقیقا من خودم هم برای این موضوع در ابتدا که با کسب و کار اینترنتی آشنا شدم دچار  شکست در کسب و کار اینترنتی خودم شدم.

دقیقا من خودم هم برای این موضوع در ابتدا که با کسب و کار اینترنتی آشنا شدم دچار  شکست در کسب و کار اینترنتی خودم شدم .

من وقتی با کسب و کار اینترنتی آشنا شدم نمی‌دانستم که چگونه باید یک کسب و کار آنلاین و پولساز برای خودم راه اندازی کنم .

بعد از اینکه من در اولین کسب و کارهای اینترنتی خودم شکست خوردم با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم که اولین قدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی  را اشتباه انتخاب کردم و نمی‌توانم آن را به درآمد برساند و بعد از رعایت این نکات و اصولی که در ادامه به شما خواهم گفت توانستم به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند.

خب حالا می پردازیم به اولین قدم کسب و کار اینترنتی که چطور شما میتوانید یک ایده پولساز را برای خودتان پیدا کنید.

اولین قدم کسب و کار اینترنتی این است که شما برای شروع یک ایده مناسب را پیدا  کنید و محصولات و خدمات خود را در آن زمینه تولید کنید. که در ادامه به صورت کامل در مورد این نکات مهم در اولین قدم کسب و کار اینترنتی   توضیح دادم .

نکات مهم در اولین قدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای انتخاب یک ایده مناسب و پولساز باید نکاتی را که در ادامه به شما آموزش می دهیم مو به مو رعایت کنید تا بتوانید یک ایده پولساز و مناسب برای کسب و کار اینترنتی خودتان انتخاب کنید .

انتخاب ایده بر اساس تخصص و علاقه خود :

برای انتخاب یک ایده پولساز شما دو راه دارید :

بر اساس تخصص و مهارتی که دارید یک ایده را انتخاب کنید و حالت دوم اینکه یک ایده را بر اساس علاقه تان انتخاب کنید.

اولین قدم برای انتخاب یک ایده مناسب علاقه و  تخصص تان می باشد , الان شما یک کاغذ و قلم بردارید و در هر حوزه ای که تخصص و علاقه دارید را به صورت کامل یادداشت کنید,  این کار را حتما الان انجام بدهید که در مرحله بعد این ایده هایی را که یادداشت کرده اید را باید بررسی کنیم به عنوان مثال اگر شما فردی هستید  که در زمینه قانون جذب , فن بیان, طراحی سایت, آموزش زبان انگلیسی, و بدنسازی تخصص دارید. مهارت و تخصصتان را به صورت کامل یادداشت میکند

شما به صورت کامل در هر  زمینه ای تخصص و علاقه دارید را به صورت کامل یادداشت کنید تا در قسمت بعد با یکی از ابزارهای گوگل میزان محبوبیت تخصص و علاقه تان را بررسی کنیم و پولسازترین ایده را مشخص کنیم.

اگر تخصص و علاقه نداشته باشیم چکار کنیم ؟

خیلی از دوستان در بعضی مواقع در انتخاب یک ایده مناسب دچار مشکل می شوند و از من این سوال را خیلی می پرسند  ” که اگر در زمینه تخصص و علاقه نداشته باشیم چه کار کنیم؟ ”

اول اینکه غیر ممکن است شما در هیچ زمینه علاقه و تخصص نداشته باشید و باز هم اگر شما این مشکل را داشته باشید می توانید یکی از  ایده های پولساز ای که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد را انتخاب کنید و در آن زمینه متخصص شوید پس اصلا شما نگران هیچی نباشید.

برسی ایده هایی که انتخاب کردید :

دومین مرحله برای اینکه بتوانید یک ایده مناسب را انتخاب کنید باید آن را توسط یکی از ابزارهای گوگل  بررسی کنید.

ابزار بسیار قدرتمند در این زمینه دارد به اسم google trends که شما با این ابزار قدرتمند می توانید میزان ترند و رشد ایده هایتان را در بازه زمانی خاص با توجه به محبوبیت که در بین مردم دارند شناسایی کنید.

برای این کار وارد ابزار گوگل ترند شده و ایده هایی که در مرحله قبل نوشتید را در این سایت وارد کنید.

حال من با توجه به مثالی که گفتم ایده‌های زیر را در جهت محبوبیت هرکدام بررسی می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم که کدام یک از این ایده ها مناسب راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشند:

 • قانون جذب
 • فن بیان
 • طراحی سایت
 • آموزش زبان انگلیسی
 • بدنسازی

در این تصویر نمودار محبوبیت را مشاهده می کنید , می‌بینید که بدنسازی و آموزش زبان انگلیسی محبوبیت بسیار بالایی را دارد .  شما در بین ایده هایی که نوشته می توانید آن که رشد بالایی را دارد شناسایی کنید و به عنوان ایده اصلی انتخاب کنید . الان شما اولین قدم کسب و کار اینترنتی را گذراندید.

آیا در قدم اول کسب و کار اینترنتی باید ایده جدیدی راه اندازی کنیم ؟

خیلی از افراد فکر میکنند که در اولین قدم کسب و کار اینترنتی ایده ای را باید انتخاب کنند که جدید است و کسی آن را تا به حال راه اندازی نکرده است .  اصلا نیازی نیست که شما در اولین قدم ممکن چنین ایده ای را راه اندازی کنیم.

البته اگر بتوانید چنین ایده‌ای را پیدا کنید می‌توانید به سود بسیار بالایی در ماه برسید  , که کار بسیار سخت و دشواری میباشد , به عنوان مثال :

انتخاب کردن یک ایده جدید یک سری معایب دارد مثل سرمایه ,  تیم و صبر و …

ایده های جدیدی مثل اسنپ ,  دیوار , آپارات , بازار و… و یا هر کسب و کار اینترنتی که برپایه جدیدی را اندازی شود امروزه به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کردند.

این ایده های جدید برای کسب و کار خود سرمایه گذاری های بسیار زیادی را انجام دادند که تیم بسیار قدرتمند در زمینه بازاریابی و تولید محتوا و …  دارند .

اگر شما به دنبال یک ایده جدید هستید باید چنین سرمایه ای را داشته باشید تا بتوانید با توجه به تبلیغات های زیاد و تشکیل تیم خیلی زود رشد کنید.

مزایای ایده های جدید کسب و کار اینترنتی :

 1. نبود رقیب
 2. کسب درآمد با هاشیه سود بالا 

البته این ایده های جدید کسب و کار اینترنتی مزایای بسیار خوبی را دارند ,   شما سرمایه کافی برای راه اندازی این ایده هاا را داشته باشید خیلی سریع می‌توانید بازار گسترده‌ای را جذب خودتان کنید .  در این ایده ها سود بسیار زیادی نصیب شما می شود .

ایا در اولین قدم باید ایده جدیدی راه اندازی کنیم ؟

خیر,  اصلا نیاز نیست  که در اولین قدم کسب و کار اینترنتی خود یک ایده جدید و  راه اندازی کنید , با همان تخصص و علاقه خود می توانید یک ایده پولساز برای خودتان انتخاب کنید .

شما از ساده ترین ایده های ممکن می توانید به درآمدهای بسیار بالایی در ماه برسید که در ادامه قصد دارم یک سری از ایده های کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنم .

ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی در منزل :

در این بخش شما را به چند ایده پولساز که می توانید از آنها به درآمد بالایی برسید را به شما معرفی می کند .

1_تخصص و مهارت خودتان را بفروشید :

یکی از پولساز ترین ایده های کسب درامد اینترنتی واقعی در ایران و جهان فروش اطلاعات می باشد , چون با تبدیل مهارت و تخصص خود به اطلاعات و فایل های آموزشی خیلی ساده می توانید از طریق این ایده به درآمد بسیار بالا در ماه برسید.

برای راه اندازی ایده شما و اصلا به سرمایه بالایی نیاز نداریم کافی است که تخصص و مهارت آن را به صورت فایل های آموزشی در قالب کتاب ویدیو pdf و غیره تبدیل کنید و آنها را برای فروش در وب سایت خودتان قرار دهید.  این ایده یکی از پولساز ترین ایده های کسب و کار اینترنتی می باشد .

2_فروشنده محتوا :

اگر در زمینه تولید محتوا مهارت و تخصص دارید می‌توانید با تولید محتوا برای وب سایت های دیگر و یا افراد دیگر به درآمد بسیار بالایی در ماه برسید .البته در این ایده باید شما اصول سئو و بهینه سازی وب سایت را بلد باشید تا محتوای که برای کاربران تولید می کنید برای گوگل مفید باشد .

3_تبلیغ نویسی کنید :

یکی دیگر از ایده های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی تبلیغ نویسی می باشد,   شما اگر مهارت تبلیغ نویسی را داشته باشید می‌توانید با تبلیغ نویسی برای وب سایت‌های دیگر به درآمد بسیار بالایی در ماه برسید .

4_راه اندازی وبسایت خبری :

یکی دیگر از ایده های پرسود در زمینه کسب و کار اینترنتی که به هیچ سرمایه بالایی نیاز ندارد راه اندازی وب سایت خبری می باشد .

کافی است شما هر روز به دنبال اخبار باشید و اخبار را در سایتتان انتشار دهید می توانید یک وب سایت خبری برای خودتان راه اندازی کنید.

در این نوع ایده یک کسب و کار اینترنتی شما باید به صورت مرتبط برای وب سایت تان تولید محتوا کنید و پس از مدتی که وبسایتتان به بازدید بسیار بالایی در ماه رسید کسب و کارهای دیگر به سراغتان خواهند آمد و درخواست تبلیغات و یا رهبر در آگهی از شما می کنند از این را می‌توانید به درآمد بسیار بالایی در  ماه برسید البته استفاده از این ایده به زمان و حوصله نیاز دارد .

جمع بندی مطلب :

 • قدم اول کسب و کار اینترنتی یکی از مهمترین مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی میباشد .
 • شما باید در ابتدا یکی از ایده های مناسب برای خودتان انتخاب کنید تا بتوانید به درآمد بالایی در ماه برسید .
 • برای انتخاب حوزه فعالیت و یک ایده ی مناسب شما باید توانایی ها و علاقه خود را پیدا کنید .
 • شما با کمترین سرمایه ممکن میتوانید یک کسب و کار اینترنتی پولساز برای خودتان راه اندازی کنید

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

شانزده + سیزده =