ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران با درآمد عالی

در این مقاله قصد دارم پولسازترین ایده های کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنم. خیلی از افراد قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند اما در انتخاب ایده دچار مشکل می شوند. نمیدانند که چه ایده ای را برای کسب و کار آنلاین نشان انتخاب کنند.

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود خیلی از افراد در کسب و کار اینترنتی شان شکست بخورند این است که ایده مناسبی را انتخاب نمی کنند. بدون هیچ تجزیه و تحلیلی یک ایده را انتخاب کرده و آن را راه اندازی می‌کنند. در این مقاله ابتدا شما را با کسب و کار اینترنتی آشنا می کنیم و سپس پولساز ترین ایده های کسب و کار اینترنتی را که می توانید در ایران راه اندازی کنید را به شما معرفی خواهیم کرد. پس اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید اما ایده ای ندارید پیشنهاد میکنم از ایده های زیر ایده مورد علاقه تان را انتخاب کنید و کسب و کار اینترنتیتان را راه اندازی کنید.

چرا کسب و کارهای اینترنتی؟؟

کسب و کار اینترنتی (internet business) ، به کسب و کاری که در اینترنت راه اندازی می شود و از اینترنت و درآمدزایی از طریق اینترنت باشد را کسب و کار اینترنتی میگویند.

اینترنت فضای مناسبی را برای افرادی که قصد دارند کسب درآمد کنند فراهم کرده است. با راه اندازی کسب و کار اینترنتی میتوانید به درآمدهای بسیار زیادی در ماه دست پیدا کنید.

برای اینکه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید به هیچ مهارت خاصی نیاز ندارید. فقط لازم است که یک وب سایت طراحی کنید و محصولات و خدماتتان را داخل آن وبسایت بفروشید. خیلی از افراد فکر می کنند برای راه اندازی و طراحی سایت باید کد نویسی و برنامه نویسی بلد باشند. اصلاً این طور نیست! شما بدون کد نویسی و برنامه نویسی هم می توانید برای کسب و کار آنلاین تان وب سایت راه اندازی کنید.

با استفاده از سایت ساز وردپرس که کاملاً رایگان هم است می‌توانید سایت حرفه ای با تمام امکانات برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید. به این نکته توجه کنید که در کسب درآمد اینترنتی حتما باید وب سایت داشته باشید. البته این را هم بگویم که برای طراحی سایت به هیچ هزینه و سرمایه بالایی نیاز ندارید.

اگر بخواهید خودتان سایتتان را طراحی کنید با کمترین سرمایه ممکن، فقط با خرید یک هاست و دامین که نهایتاً 200 هزار تومان سرمایه لازم دارد میتوانید یک وب سایت کاملاً حرفه‌ای با تمام امکانات لازم را راه اندازی کنید.

اما اگر بخواهید کار طراحی سایت تان را به شرکت های طراحی سایت و افراد برنامه نویس بدهید باید چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان برای طراحی سایت تان سرمایه داشته باشید.

من اصلا پیشنهاد نمی کنم که کار طراحی سایت تان را به شرکت های طراحی سایت و افراد برنامه نویس بدهید. همانطور که گفتم خودتان با خرید یک هاست و دامین و نصب وردپرس بر روی آن می توانید سایتتان را راه اندازی کنید.

یکی از بزرگترین ویژگی ها و مزیت های هر کسب و کار اینترنتی این است که درآمد مشخصی ندارد، یعنی درآمد در کسب و کارهای اینترنتی درآمد پایدار است. خیلی راحت با رشد کسب و کارتان می توانید درآمد تان را چندین و چند برابر کنید. پس درآمدی که از کسب و کارهای اینترنتی که کسب می کنید یک درآمد پایدار است و به راحتی می توانید درآمدتان را چندین و چند برابر کنید.

یکی از بزرگترین ویژگی ها و مزیت های هر کسب و کار اینترنتی این است که درآمد مشخصی ندارد، یعنی درآمد در کسب و کارهای اینترنتی درآمد پایدار است. خیلی راحت با رشد کسب و کارتان می توانید درآمد تان را چندین و چند برابر کنید. پس درآمدی که از کسب و کارهای اینترنتی که کسب می کنید یک درآمد پایدار است و به راحتی می توانید درآمدتان را چندین و چند برابر کنید.

همانطور که گفته شد برای راه اندازی کار آنلاین به هیچ سرمایه خاصی نیاز ندارید. من در سایت آکادمی سبز مقالات زیادی در مورد آموزش کسب و کار اینترنتی قرار دادم و بیشتر از این نمی خواهم وقتتان بگیرم.

پس بریم سراغ اصل مطلب که می خواهم پولسازترین و پردرآمدترین ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران را به شما معرفی کنم. قبل از اینکه برویم و ایده های کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم بهتر است در ابتدا مدل های کسب درآمد از اینترنت را به شما بگوییم، که شما از طریق چه مدل هایی می توانید از اینترنت کسب درآمد کنید.

مدل های کسب درآمد از اینترنت:

کلا کسب و کارهای اینترنتی به سه مدل دسته بندی می شوند.
مدل اول: فروش کالا و محصولات
مدل دوم: فروش خدمات
مدل سوم: فروش اطلاعات و محتوا

۱- مدل اول فروش کالا و محصولات

در این مدل کسب و کار اینترنتی شما محصولات و کالایی را درون اینترنت به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به مخاطبانتان میفروشید. البته فروش محصولات و کالا به دو دسته تقسیم بندی می شود. ۱) فروش کالا و محصولات دیگران(سیستم همکاری در فروش) _۲) فروش کالا و محصولات خود.

۱- در روش اول شما محصولات و کالای دیگران را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم می فروشید و به ازای هر فروش مبلغی را دریافت میکنید. که در اصطلاح به این روش سیستم همکاری در فروش گفته می شود. این مدل یکی از پولساز ترین مدل های کسب و کار اینترنتی که بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در ایران و حتی جهان از این مدل به درآمدهای میلیاردی درمانگاه رسیدند. دقیقا مثل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا که محصولات خودش و حتی دیگران را برای فروش ارائه می کند.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران که همان دیجیکالا نام دارد از این روش توانسته است به درآمدهای چند میلیاردی در ماه برسد. فروشگاه اینترنتی آمازون (amazon) که بزرگترین فروشگاه اینترنتی در دنیاست توانسته است به درآمدهای بسیار زیادی در روز برسد (این ایده مناسب افرادی است که می خواهند محصول خدمات دیگران را بفروشند).

۲- در روش دوم اگر محصول و کالایی دارید خودتان می توانید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم محصولاتتان را به مشتریانتان بفروشید. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه فیزیک ساعت فروشی دارید می توانید با راه اندازی فروشگاه اینترنتی ساعت فروشی محصولاتتان را در سراسر ایران بفروشید (این مدل کسب و کار اینترنتی مناسب افرادی است که قص دارند کالا و محصولاتشان را درون اینترنت بفروشند).

۲-مدل دوم فروش خدمات

در این مدل کسب و کار اینترنتی خدماتی را به صورت مستقیم و یا واسط به مشتریانتان میفروشید. دقیقا مثل فروشگاه های فروش هاست و دامین که هم خودشان سرور برای ارائه خدمات دارند و هم به صورت واسط خدمات شرکت های هاستینگ خارجی را به مشتریان شان ارائه می دهند.

یا شرکت های ارائه خدمات طراحی سایت که با طراحی و راه اندازی سایت برای دیگران کسب درآمد می کنند. شما هم اگر در زمینه تخصص و مهارت دارید که میتوانید از طریق خدمات به دیگران کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید پیشنهاد می کنم این مدل کسب و کار اینترنتی را پیاده سازی کنید.

۳- مدل سوم فروش اطلاعات و محتوا:

سومین مدل که یکی از بهترین و پولساز ترین مدلهای کسب و کار اینترنتی است، فروش اطلاعات و محتوا است. این مدل یکی از کم دردسرترین و راحت ترین مدل های کسب و کار اینترنتی است که خیلی ساده و راحت با راه اندازی این مدل می‌توانید به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسید. دقیقا هدف اصلی ما برای شما که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید همین مدل است.

یعنی شما با توجه به ایده های کسب و کار اینترنتی که در ادامه به شما معرفی می کنیم این میتوانید مدل کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنید.

در مدل اول و دوم شما نیاز به سرمایه دارید. اما در مدل سوم که فروش اطلاعات و محتوا است بدون سرمایه و یا با کمترین سرمایه ممکن هم می توانید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

 ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران

خوب رسیدیم به بخش اصلی این مقاله، و در این بخش می خواهم پولساز ترین ایده های کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنم. ایده هایی که اگر راه اندازی کنید مطمئن باشید به درآمدهای بسیار زیادی در ماه و یا حتی در روز می رسید. تک تک این ایده ها تست شده می باشند افراد زیادی با راه‌اندازی این ایده های کسب و کار اینترنتی توانستند به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسند.

فقط به این نکته مهم توجه کنید که ایده را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه داشته باشید. اولین معیار بسیار مهم در انتخاب یک ایده مناسب عشق و علاقه می باشد. باید ببینید که در چه زمینه ای علاقه دارید و در همان زمینه کسب و کار آنلاین تان را راه اندازی کنید.

۱_ راه اندازی سایت آموزشی:

اولین ایده از ایده های کسب و کار اینترنتی که می تواند شما را به درآمد های بسیار زیادی در ماه برساند راه اندازی سایت آموزشی است. این ایده یکی از مناسب ترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل است.

بی شک آموزش و یادگیری یکی از مهمترین موضوعاتی است که هرکس به آن نیاز دارد و امروزه یکی از پر درآمد ترین ایده های کسب و کار اینترنتی که بسیاری از افراد درآمدهای چند صد میلیونی در ماه رسیدند همین ایده می باشد.

شما در هر زمینه ای که تخصص و مهارت دارید می توانید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. یک وب سایت آموزشی راه اندازی می کنید و مهارت و تخصص آن را به فایل های آموزشی صوتی، ویدیوی، کتاب های الکترونیکی و… تبدیل کرده و بفروشید.

مطمئن باشید اطلاعات شما بسیار مهم است. افراد زیادی هستند که دوست دارند در جایگاهی که شما هستید قرار بگیرند شما با ارائه دوره های آموزشی می توانید به این افراد کمک کنید.

شما می توانید این دوره ها را به صورت رایگان و پولی برگزار کنید. دوره های رایگان را می توانید در وب سایت های اشتراک ویدیو مثل یوتیوب قرار دهید و کاربران را به سایت تان هدایت کنید. مطمئن باشید که این ایده می‌تواند زندگیتان را متحول کند. پس اگر قصد دارید که یک کسب و کار اینترنتی پول سازی را راه اندازی کنید پیشنهاد می کنم این ایده را عملی و اجرا کنید.

۲_ خدمات کسب و کارهای اینترنتی:

دومین ایده از ایده های کسب و کار اینترنتی راه اندازی خدمات می باشد.راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر اساس مهارت ها و تخصص و فروش آن به دیگران می تواند گزینه خوبی برای درآمدزایی از طریق اینترنت باشد. شما علاوه بر آموزش می توانید با راه اندازی خدمات کسب و کار اینترنتی و ارائه خدمات به دیگران کسب درآمد کنید. خدماتی که ارائه می‌کنید می‌تواند به صورت فیزیکی و یا حتی دانلودی باشد دقیقا مثل خدمات طراحی سایت، بهینه سازی و سئو، تولید محتوا و…

البته برای اینکه بتوانید از طریق خدمات کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید، باید ببینید که با استفاده از تخصص و مهارت آن میتوانید این ایده را راه‌اندازی کنید یا نه؟ چون یک سری از مهارت ها قابلیت درآمدزایی از این ایده کسب و کار اینترنتی را ندارد.

۳_ راه اندازی فروشگاه اینترنتی:

یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی که می توانید راه اندازی کنید، فروشگاه اینترنتی است. شما با راه اندازی فروشگاه اینترنتی می توانید محصولات خود و دیگران را بفروشید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی اصلا کار سخت و دشواری نیست و شما بدون هزینه و سرمایه و حتی بدون نیاز به علم برنامه نویسی و کدنویسی می توانید فروشگاه اینترنتی تان را خودتان راه اندازی کنید.

خیلی از افراد فکر می کنند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید حتماً برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشند. اما اصلاً اینطور نیست. همانطور که بالا گفتم برای راه اندازی سایت میتوانید از وردپرس استفاده کنید و برای اینکه سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید می توانید از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده کنید. ووکامرس یک فروشگاه ساز اینترنتی که به راحتی در کمتر از چند دقیقه می توانید سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کردید می توانید محصولات خود یا دیگران را در آن بفروشید. اگر محصولی داشته باشید می توانید محصولات خودتان را در فروشگاه اینترنتی تان بفروشید. اما اگر محصول نداشته باشید می توانید محصولات دیگران را درون فروشگاه اینترنتی تان بگذارید و بفروشید و به ازای هر فروش مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت کنید که به این ایده کسب و کار اینترنتی همکاری در فروش گفته می شود.

۴_ فروش لایک، ویو و فالوور اینستاگرام:

یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی راه اندازی خدمات اینستاگرام می باشد. شما با راه اندازی یک وبسایت در زمینه خدمات اینستاگرام مثل فروش فالوور، فروش لایک و فروش ویو اینستاگرام می توانید به درآمد های بسیار زیادی در ماه برسید.

این ایده یکی از راحت ترین ایده های کسب و کار اینترنتی می باشد که شما خیلی ساده و راحت می توانید با راه اندازی یک وب سایت در زمینه خدمات اینستاگرام این خدمات را به مخاطبان ارائه بدهید. دوستان زیادی که در دوره کسب درآمد میلیونی از فروش فالوور لایک و ویو اینستاگرام سایت آکادمی سبز شرکت کردند توانستند با این ایده به درآمدهای بسیار زیادی در ما دست پیدا کنند. اگر شما هم قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید و می خواهید زود به درآمد برسید این ایده را به شما پیشنهاد می کنیم.

۵_ همکاری در فروش:

البته قبلا به این ایده اشاره کردم، اما خواستم به صورت کامل تر و جامع تر در مورد ایده همکاری در فروش صحبت کنم. در این ایده شما محصولات و خدمات دیگران را به کاربران می فروشید و به ازای هر فروش مبلغی را دریافت می کنید. برای اینکه از این ایده استفاده کنید باید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. اگر بخواهم به صورت کامل در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی با شما صحبت کنم ممکن است این مقاله خیلی طولانی شود و سعی می کنم یک مقاله جامع و کامل در مورد ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای شما قرار بدهم.

۶_ راه اندازی سایت و فروش تبلیغات:

یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی راه اندازی سایت و فروش تبلیغات و بنری می باشد. در این ایده کسب و کار اینترنتی شما یک وب سایت راه اندازی میکنید و شروع به تولید محتوا و جذب کاربر می‌کنید. بعد از اینکه مخاطبان و ورودی سایتتان افزایش پیدا کرد می توانید با تبلیغ کردن وبسایت های دیگران و خدمات تبلیغات به درآمد بسیار زیادی در ماه برسید. در این روش شما باید اصول تولید محتوا را کامل بدانید. وب سایت های زیادی هستند که این خدمات را ارائه می دهند و بابت هر تبلیغات چندین تا چند ده میلیون تومان هزینه می گیرند.

۷_ تولید محتوا برای برندها:

یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی تولید محتوا حرفه ای برای دیگران می باشد. در این روش شما باید اصول سئو محتوا و تولید محتوای حرفه ای را بلد باشید. با تولید محتوا برای دیگران یا شرکت‌های دیگر می توانید به درآمدهای بسیار زیادی در ماه دست پیدا کنید. یکی از شرکت کننده های دوره آموزش تولید محتوا توانست با راه اندازی این ایده به درآمد های چند ده میلیونی در ماه دست پیدا کند.

در این کاربر با راه اندازی خدمات تولید محتوا به ازای هر محتوایی که برای دیگران تولید می کند مبلغی مابین 500 هزار تومان تا 1 میلیون تومان دریافت می کند. اگر اصول تولید محتوای حرفه‌ای را بدانید می توانید با راه اندازی این خدمات خیلی ساده به درآمد های بسیار زیادی در ماه دست پیدا کنید.

۸_ برگزاری کارگاه و سمینار:

یکی دیگر از پولساز ترین ایده های کسب و کار اینترنتی برگزاری کارگاه و سمینار به صورت مجازی و یا حضوری می باشد. شما با توجه به تخصص و مهارت آن میتوانید برای افرادی که دوست دارند مهارت شما را یاد بگیرند کارگاه و سمینارهای مجازی و یا حتی حضوری تشکیل بدهید. به عنوان مثال اگر در زمینه موفقیت مهارت و تخصص دارید می‌توانید با برگزاری کلاس های آنلاین( وبینار) و یا حتی کلاس های حضوری می توانید درآمد زیادی را کسب کنید.

9_ بهینه سازی سایت و سئو:

نهمین ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، بهینه سازی سایت یا سئو(SEO) می باشد. اگر به یک متخصص سئو حرفه ای تبدیل شوید میتوانید بابت مشاوره، آموزش و حتی خدمات سئو درآمد بسیار زیادی را از کاربران تان دریافت کنید. کسب درآمد از سئو یکی از پولساز ترین و پر درآمد ترین ایده های کسب و کار اینترنتی می باشد. برای راه اندازی این ایده شما باید اصول سئو و بهینه سازی سایت را یاد بگیرید و یک وب سایت در زمینه سئو راه اندازی کنید. البته کسب درآمد از بهینه سازی سایت راه و روش های گوناگونی دارد که در مقاله کسب درآمد سئو به صورت کامل شما را با این ایده آشنا کردم. پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

2 × سه =