با جذاب‌ترین ابزارهای آمازون برای تحویل و جابجایی کالا آشنا شوید

فروشگاه اینترنتی آمازون با فعالیت در بسیاری از کشورها، به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین در دنیا شناخته می‌شود. این فروشگاه بزرگ تنها در آمریکا ۱۰۰ میلیون کاربر آمازون پرایم دارد. چنین فروشگاه بزرگی برای مدیریت و ارسال بسته‌ها به دست مشتریان، به یک سیستم حمل و نقل اختصاصی و قوی نیاز دارد. سیستم حمل و نقل و تحویل کالای آمازون وسایل نقلیه مختلفی را در بر می‌گیرد که در این مطلب به ۹ مورد از مهم‌ترین‌ آن‌ها می‌پردازیم:

ناوگان هوایی آمازون ایر

آمازون

آمازون در ماه ژوئیه اعلام کرد ۱۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ تبدیل شده را به صورت لیزینگ از سرویس هوایی جنرال الکتریک تحویل گرفته است. این شرکت از سال ۲۰۱۶ توسعه یک ناوگان هوایی را برای جابجایی مرسوله‌های خود آغاز کرده است و تا پیش از تحویل گرفتن این ۱۵ هواپیما، تعداد ۵۰ فروند بوئینگ ۷۶۷ را نیز در اختیار داشت. همچنین آمازون اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۱ تعداد هواپیماهایش را به ۷۰ فروند می‌رساند تا بتواند به‌طور کامل تعهد خود در تحویل سفارش‌های پرایم را اجرایی کند.

مرکز اصلی آمازون ایر در فرودگاه بین المللی کنتاکی است و بیش از ۲۰ مرکز فعالیت دیگر نیز در سراسر ایلات متحده دارد.

باربری دریایی

آمازون

آمازون اجناس وارداتی از چین را از طریق حمل و نقل دریایی و با سیاست‌های خاص خودش مدیریت می‌کند. تمامی فروشندگانی که محصول خود را در چین تولید می‌کنند، می‌توانند در کانتینرهایی که آمازون به سواحل غربی آمریکا می‌فرستد، برای محصولات خود فضای اختصاصی رزرو کنند. این اقدام آمازون، وابستگی خرده‌فروشان به شرکت‌های حمل و نقل بین المللی را از بین می‌برد.

طبق گزارش USA Today، این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۳۰۰ کانتینر را از چین به آمریکا منتقل کرد. البته هیچ یک از کشتی‌های مورد استفاده در تملک آمازون نیست!

تریلی ها

آمازون

آمازون در سال ۲۰۱۵ هزاران دستگاه کامیون و تریلی خریداری کرد تا محموله‌ها را بین مراکز پخش این شرکت جابجا کنند.

کامیون‌های بدون راننده

آمازون

شاید جالب باشد بدانید که آمازون در بزرگراه بین ایالتی شماره ۱۰ که از کالیفرنیا تا فلوریدا کشیده شده است، به صورت محدود از کامیون‌های خودران و بدون راننده تولید شده توسط Embark برای جابجایی محموله‌هایش استفاده می‌کند.

ون‌های مرسدس بنز اسپرینتر

آمازون

این فروشگاه اینترنتی در سال گذشته میلادی ۲۰ هزار دستگاه ون مرسدس بنز اسپرینتر را خریداری کرد تا وظیفه تحویل نهایی کالا به منزل مشتری را انجام دهند. آمازون با این خرید به بزرگترین مالک ون‌های اسپرینتر در دنیا تبدیل شد و وابستگی‌ خود را به شرکت‌هایی مانند فداِکس و سرویس پست ایالات متحده کاهش داد.

ون‌های Walk-in

آمازون

آمازون به تازگی تعداد ۲۲۳۷ دستگاه ون Utilimaster walk-in را از اسپارتان پیش خرید کرد تا کالاها را به منازل مشتریان برسانند. این ون‌ها در نیمه دوم ۲۰۱۹ تولید و تحویل داده خواهند شد. مزیت ون‌های Walk-in نسبت به مرسدس بنز اسپرینتر، بزرگتر بودن آن‌ها است که تعداد بیشتری بسته را در خود جای می‌دهند.

وسایل نقلیه شخصی

آمازون

برنامه‌ای تحت عنوان آمازون فلکس وجود دارد که از طریق آن، رانندگان به استخدام آمازون درمی‌آیند تا محصولات را به مشتریان تحویل دهند. رانندگان در این طرح می‌توانند از خودرو شخصی (سدان‌های معمولی یا بزرگتر) برای جابجایی بسته‌ها استفاده کنند.

البته در مناطق خاص، دوچرخه سواران نیز به شرط تجهیز دوچرخه به یک سبد، می‌توانند در این طرح فعالیت کنند.

Scout

آمازون

از ماه ژانویه تا کنون، آمازون فعالیت آزمایشی Scout را در ایالت واشنگتن آغاز کرده است. این وسیله الکتریکی در واقع یک ربات خودران است که به ۶ چرخ و یک محفظه بار مجهز است و به دلیل ابعاد کوچک خود از پیاده‌رو استفاده می‌کند تا محموله‌ها را در مسافت‌های نزدیک تحویل دهد.

پهپادهای پرایم ایر

آمازون

پهپادها نیز دستگاه‌های دیگری هستند که چند سالی است توجه بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا را به خود جلب کرده‌اند. سرویس تحویل مرسوله پرایم ایر با هدف ارسال محموله‌ها در کمتر از ۳۰ دقیقه توسعه داده شده است. این سرویس اولین بار به صورت محدود در سال ۲۰۱۶ و در مناطق روستایی انگلستان به آزمایش گذاشته شد.

اما در ماه ژوئیه آمازون از طراحی پهپاد خودران جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند یک محموله به وزن ۵ پوند (۲.۲ کیلوگرم) را تا ارتفاع ۱۵ مایلی (۲۴.۱ متری) جابجا کند. این شرکت به تازگی گواهینامه پرواز آزمایشی پهپادهای خود را از اداره هوانوردی فدرال آمریکا دریافت کرده و اعلام کرده است که طی چند ماه آینده تست آن‌ها را آغاز می‌کند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

2 + بیست =