براحتی از زندگی لذت ببرید در حالیکه اکثر مردم اینکار را نمی کنند

از زندگی خود لذت ببرید

اکثر افراد فکر می کنند که باید تغییرات زیادی در عاداتهایشان بدهند, برای اینکه شاد باشند باید روتین باشند و در زندگی شان توازن داشته باشند. با این اوصاف, هیچ سوژه ای برای شاد بودن شان وجود نخواهد داشت. اما, در حال حاضر هر چیزی که نیاز باشد از زندگی مان لذت ببریم وجود دارد

۲۵ روش برای اینکه بیشتر از زندگی لذت ببرید در این مقاله ذکر شده است, همین امروز شروع کنید!

۱- روی خودمان تمرکز کنیم

انیانها برای اینکه نظراتشان را در موردمان ابراز کنند, همیشه در دسترس می باشند. بهر حال, ما خودمان تنها شخصی هستیم که, با عواقب تصمیماتی که می گیریم زندگی خواهیم کرد.

۲- زمانی را برای استراحت در نظر بگیریم

اوقاتی را مختص آرامش و ارتباط مجدد با خودمان قرار دهیم با این روش برای رویارویی با دوره های چالشی زندگی مان مجهز خواهیم شد.

۳- از شنیدن اخبار اجتناب کنیم

خیلی راحت است که غرق درام های زندگی اجتماعی شویم, چه در دنیای آنلاین و یا زندگی روزمره. باور داشته باشیم که اگر اتفاق بزرگی بیافتد, حتماً از آن مطلع خواهیم شد. بهر حال, انرژی و وقت خود را صرف کارهای ارزشمند تری کنیم.

۴- روابط مثبت خود را پرورش بدهیم

زمانی را مختص به تقویت رابطۀ مثبت با دوستان و خانواده مان قرار بدهید. افرادی را که باعث ارتقاء ما می شوند شناسایی کنیم و تمام تمرکز و انرژی مان را بروی آنها بگذاریم.

۵- با افراد جدید آشنا بشویم

یکی از بزرگترین نیازهای ما بودن در اجتماع است. یک تلاش مداوم برای شناخت افرادی که به ما کمک می کنند تا نیازهایمان را برطرف کنیم و ما را با ایده ها و دیدگاه های تازه آشنا می کنند.

۶- با مکان های جدید آشنا بشویم

فرهنگ ها و مکان های جدید بعد تازه ای از دنیا را به ما نشان می دهند و جان تازه ای به الهامات و قابلیت های ما می بخشند.

۷- لیست آرزوهایمان را نگهداری کنیم

زمانیکه به چیزی فکر می کنیم که دوست داریم انجامش دهیم, یا مکانی که دوست داریم ببینیم, آنها را بنویسیم و در مجموعه ای نگهداری نماییم. اینکار رویاهایمان را زنده نگه خواهد داشت و آنرا به عنوان یک خاطرۀ فراموش شده, دیگر در ذهنمان نخواهیم داشت.

۸- کارهای جدید را امتحان کنیم

متعهد شویم که تعدادی از موارد لیست آرزوهایمان را همه ساله امتحان کنیم, با اینکار اطمینان حاصل می کنیم که آنها صرفاً یک آرزو باقی نمی مانند.

۹- صرف پول برای تجربیات تازه, نه اموال و دارایی

آن چیزی که به زندگی معنا و خاطره می بخشد, تجربیات است, نه اموال و دارایی.

۱۰- دور و برمان را خلوت کنیم

آشفتگی جسمی باعث ایجاد آشفتگی روحی خواهد شد; هر چقدر اطراف ما مرتب تر و خلوت تر و آرام تر باشد, حالت ذهنی آرامش در زندگی مان ایجاد میشود.

۱۱- زمانی را برای سپاسگزاری در نظر بگیریم

یک برنامۀ روتین برای درج سه چیزی که در زندگی برایش سپاسگزار هستیم بنویسیم, اینکار به ما کمک خواهد کرد تا توجهمان را بروی چیزهایی که برایش سپاسگزار هستیم معطوف نماییم.

۱۲- پی گیری کنیم که زمانمان را چطور سپری می کنیم

خیلی راحت است تا به آخر روز برسیم و شگفت زده بشویم که هنوز هیچ کاری نکردیم, پس حداقل برای یک هفته پی گیری کنیم که زمانمان را برای چه کاری صرف می کنیم. وقتی پی ببریم که چگونه زمانمان را صرف می کنیم, براحتی می توانیم آنرا مدیریت نماییم.

۱۳- بروی انتخاب هایمان تعمق بیشتری بکنیم

بسیاری از ما فرصت هایی را که برای ایجاد زندگی رویایی مان می خواستیم, نداشتیم, هنوز هم بسیاری از ما زندگی مان را از روی غریزه انجام می دهیم. تعمقی بروی انتخاب هایمان نداشتیم: بخاطر داشته باشیم که این زندگی ماست نه فرد دیگری.

۱۴- بروی خودمان سرمایه گذاری کنیم

هرچقدر که خودآگاه و خود پذیر باشیم, شادتر خواهیم بود. زمانی را به خواندن کتاب های توسعۀ شخصی، مجلات، و تمرکز بر ارج نهادن به خودمان اختصاص دهیم.

۱۵- باید بدانیم که تمام احساسات گذرا هستند

کلید اساسی برای لذت بردن از زندگی این است که ما نمی توانیم ۱۰۰% در همۀ لحظه های زندگی مان شاد باشیم. در اوقات پر چالش مان بخاطر داشته باشیم که, زندگی چرخه ای از بالا و پایین هاست, و به یا داشته باشیم که همه چیز گذرا است.

۱۶- پیروزی هایمان را جشن بگیریم

در یک اجتماع هدفگرا و موفق, خیلی راحت است تا از نقطه ای به نقطۀ دیگر بدون اینکه برای پیروزی هایمان جشن بگیریم جهش کنیم. زمانی را برای جشن گرفتن اختصاص بدهیم مهم نیست که چقدر کوچک باشد, بجای تمرکز بروی مقصد از خود سفر لذت ببریم.

۱۷- به خودمان اجازۀ شاد بودن بدهیم

بسیاری از ما برای اینکه از زندگی عادیمان لذت ببریم دچار چالش هستیم. به خودمان این اجازه را بدهیم تا از زندگی لذت ببریم و سعی کنیم این لذات را در تجربیات روزانه مان پیدا کنیم.

۱۸- تمرین تمرکز حواس

برای اینکه از ذهنمان خارج شویم بهترین راه این است که بروی احساس و محیط اطرافمان تمرکز کنیم, با اینکار از نگرانی هایمان دور می شویم, و به دلیل و معنی واقعی زندگی پی خواهیم برد.

۱۹- بیرون برویم

جریان باد را بروی صورتمان حس کنیم, پرتو خورشید را احساس کنیم, و از ویتامین D و هوای تازه استفاده نماییم.

۲۰- با ذهنمان صحبت کنیم

وقتی افکار, نظرات و امیالمان را بخاطر ترس از دیگران دور می کنیم, دیگر خود واقعی مان نیستیم. با ذهنمان صحبت کنیم شاید در کوتاه مدت احساس ناخوشایندی به ما بدهد, اما در بلند مدت بیشتر از زندگی لذت خواهیم برد.

۲۱- لحظه های شاد را ثبت و ضبط کنیم

عکس بگیریم, یادداشت بنویسیم, هر کاری که لازم است برای ثبت و ضبط این لحظات انجام بدهیم.

۲۲- فعال باشیم

تمرین ورزشی آزاد کنندۀ اندروفین ها، درد و استرس و از بین برندۀ مواد شیمیایی استرس زا می باشد.

۲۳- مدام بیاموزیم

لذت داشتن احساس هدف را در خودمان ایجاد کنیم و زمانی را اختصاص دهیم به کاوش در موضوعات مورد علاقه مان.

۲۴- شفقت را تمرین کنیم

وقتی که بتوانیم برای خودمان و یا دیگران احساس دلسوزی کنیم, حتی موقعیت های دشوار برایمان موهبتی میشود و, در نهایت, بیستر از زندگی لذت می بریم.

۲۵- بازگردانیم

زمانمان را بروی فعالیت هایی بگذاریم که در زندگی دیگران تفاوت ایجاد میکند, مثلاً تدریس داوطلبانه, اینکار به القای حس معنا و مفهوم به زندگی مان کمک میکند. حتی اگر برخی فعالیت ها لذت بخش و هیجان انگیز نباشد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

شانزده + 3 =