بلاگری چیست؟ (آموزش جامع بلاگری+درآمد میلیونی)

بلاگری یکی از شغل های پردرآمد و پولساز در دنیاست. شاید ندانید که منظور از شغل بلاگری چیست ولی مطمئن هستم این کلمه زیاد به گوشتان خورده است. یکی از پر درآمد ترین و پولساز ترین مدل های کسب و کار اینترنتی شغل بلاگری است. در این روش شما با تولید محتوا های با کیفیت افراد زیادی را جذب می‌کنید. البته این را هم بگویم قبل از اینکه شروع به کسب درآمد از این روش کنید شما باید یک پیج اینستاگرام داشته باشید تا افراد شما را در آن دنبال کنند.

البته در نگاه اول شاید فکر کنید که این شغل ممکن است کار بسیار سخت و دشواری باشد یا این که نتوانید از پس این کار بر بیایید! ولی می خواهم به شما بگویم اگر در این کار استمرار داشته باشید و خیلی اصولی شروع به تولید محتوا کنید هم افراد زیادی شما را دنبال می کنند و همین که میتوانید از طریق این کار به درآمدهای بالایی برسید.

درست است که می‌گویند هرکاری سختی خودش را دارد! اما برای افرادی که به این شغل پولساز علاقه مند هستند و می خواهند زندگی روزمره خود را با دیگران به اشتراک بگذارند یک شغل بسیار شیرین و جذاب است.

البته اول راه ممکن است کار سخت و دشواری به نظر برسد اما وقتی کار بلاگری را تبدیل به عادت کنید دیگر هیچ سختی برای شما ندارد و روزانه کارهایی که انجام می دهید را از روی عادت هایتان انجام می دهید. وقتی کاری تبدیل به عادت برای شما شود دیگر برایتان سخت نیست.

هدف اصلی من از این مقاله این است که به صورت کامل شما را با آموزش بلاگری آشنا کنم و نکاتی را به شما بگویم که با رعایت کردن آن می توانید چه در حوزه کاری تان به یک بلاگر حرفه ای تبدیل شوید و اگر هم هیچ کاری ندارید همین حالا با راه اندازی یک پیج اینستاگرام می‌توانید این کار را شروع کنید.

بلاگری چیست؟

شاید بپرسید بلاگری چیست؟ در این مقاله به صورت کامل شما را با بلاگری آشنا کردیم و گفتیم چطور با استفاده از آن میتوانید درآمد میلیونی داشته باشید

بلاگری یا blogger به افرادی گفته می‌شود که در زمینه های مختلف شروع به تولید محتوا میکنند محتواهایی که تولید می‌کنند را با دیگران به اشتراک می گذارند. اگر شما در هر زمینه محتوای آموزشی تولید می کنید و چه در سایت تان و حتی که در شبکه های اجتماعی تان مثل اینستاگرام، یوتیوب و هر سایت دیگری به اشتراک می گذارید شما یک بلاگر هستید. اگر فرمت محتوا های تان بیشتر به صورت ویدیو است و فقط فایل های آموزشی ویدیویی قرار می دهید به شما ولاگر میگویند.

وظیفه اصلی شما این است که با تولید محتوای با کیفیت نیاز کاربر های تان را برطرف کنید و حس و حال خوبی به آنها منتقل کنید. شما می توانید در حوزه کاری تان به یک بلاگر موفق و حرفه‌ای تبدیل شوید.

مثلا اگر حوزه کاری شما فروش کیف و کفش است می توانید در آن زمینه فعالیت تان را شروع کنید. البته انواع بلاگری زیادی وجود دارد که در ادامه سعی می کند شما را با آنها آشنا کنم اما می خواهم به شما بگویم که اگر خودتان کسب و کار دارید دیگر نیازی نیست در یک زمینه متفاوت فعالیت تان را شروع کنید. چون در همان زمینه ای که فعالیت می کنید میتوانید Blogger هم باشید.

اما ممکن است شما هیچ کسب و کار و شغل نداشته باشید می توانید یک موضوع برای بلاگری انتخاب کنید و در همان زمینه کسب و کارتان را راه اندازی کنید . البته اگر هیچ موضوعی برای شروع کار ندارید در ادامه به صورت کامل شما را با انواع بلاگری آشنا کردیم که در آن زمینه ها می توانید فعالیت تان را شروع کنید.

آموزش بلاگری به زبان ساده

در این مقاله آموزش بلاگری شما را از 0 تا 100 و به زبان ساده و قدم به قدم شما را با مباحث تبدیل شدن به یک بلاپر حرفه ای آشنا کردیم. فقط باید نکات گفته شده را یاد بگیرید و پیاده سازی کنید

شاید فکر کنید که تبدیل شدن به یک Blogger کار بسیار سختی است. در صورتی که اگر اصول کار را کامل یاد بگیرید می توانید هم از این شغل به درآمد بالایی برسید و هم از زندگی کردن لذت ببرید. قبل از اینکه شروع به آموزش این مبحث مهم کنیم می خواهم به شما بگویم که اگر قصد دارید به یک بلاگر تبدیل شوید باید اول از همه یاد بگیرید که نیاز کاربران و مخاطبان تان را کامل برطرف کنید.

باید یاد بگیرید که حس و حال خوب را به کاربران تان بدهید. هر نکته آموزشی که یاد می گیرید را باید در قالب انواع فرمت های محتوا مثل ویدیو و متن در شبکه اجتماعی تان قرار بدهید.

شروع کار Blogger

شروع کار Blogger اصلا کار سختی نیست فقط باید استمرار داشته باشید و روز به روز برای موفق شدن تلاش کنید. مطمئن باشید با استفاده از شغل بلاگری به هر درآمدی که میخواهید میرسید

برای شروع این مدل کسب و کار شما باید یک شبکه اجتماعی انتخاب کنید. شما باید طرفداران تان را در یک جا جمع کنید. برای شروع بهترین شبکه اجتماعی در ایران اینستاگرام است که می توانید با راه اندازی یک پیج اینستاگرامی خیلی زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید افراد زیادی را جذب کنید و فعالیت آن را شروع کنید.

اگر Blogger خارجی را ببینید می بینید که بیشتر آنها در در یوتیوب فعالیت شان را شروع میکند و حتی افراد زیادی آنها را دنبال می کنند. اما با توجه به این که یوتیوب برای ایرانیان فیلتر است و افراد عمومی از این شبکه اشتراک ویدیو استفاده نمیکنند بهترین شبکه اجتماعی اینستاگرام است. هر فرد در طول روز تقریباً پنج ساعت در در این شبکه اجتماعی فعالیت می کند.

پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کنید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک شخص که می خواهد به یک بلاگر حرفه ای تبدیل شود راه اندازی پیج اینستاگرام است. شما اول باید یک پیج اینستاگرام طبق نکاتی که در ادامه به شما آموزش می دهیم راه اندازی کنید. باید پیج استانداردی داشته باشید تا افراد زیادی شما را دنبال کنند و جذب پیج تا نشوند. حتما برای اینکه یک پیج اینستاگرام راه اندازی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

• حتماً یک عکس مناسب از خودتان بگیرید و روی پروفایل اینستاگرام تان بگذارید. سعی کنید در عکسی که می گیرید لبخند بزنید و از یک بک گراند ساده و جذاب استفاده کنید. همین لبخندی که در عکس پروفایل تان میزنید باعث می‌شود احساس خوب به کاربر هایتان منتقل شود.
• حتماً یک بیو حرفه‌ای برای پیج اینستاگرام متن بنویسید. نوشتن بیو مناسب باعث می شود کاربر ها خیلی راحت شما را دنبال کنند و جذب کسب و کارتان بشوند.
• در بیو خود پاسخ این سوال را بدهید که “چرا باید افراد شما را دنبال کنند؟”
• حتماً برای نوشتن بیو و انتخاب عکس اینستاگرامتان از بلاگرهای حرفه ای استفاده کنید.شما برای اینکه به یک Blogger حرفه‌ای تبدیل شوید باید تمام پیج های ایرانی بلاگری را دنبال کنید و از آن ها ایده بگیرید.

پیش نیاز های لازم برای شروع حرفه ای

برای اینکه در این زمینه فعالیت تان را شروع کنید شما به هیچ تجهیزات خاصی نیاز ندارید. خیلی از افراد فکر می کنند حتماً برای اینکه فعالیت شان را در این زمینه شروع کنند باید بهترین گوشی موبایل، بهترین دوربین حرفه‌ای، بهترین تجهیزات نور، بهترین میکروفون حرفه‌ای را داشته باشند. اگر بخواهید بهترین تجهیزات را برای شروع داشته باشید ممکن است به ۱۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز داشته باشید.

ولی برای اینکه تازه کارتان را شروع کنید اصلاً نیازی به این هزینه‌های اضافی ندارید. مهمترین تجهیزات لازم برای شروع بلاگری یک گوشی موبایل معمولی و یک میکروفون یقه ای است. بهتر است اگر می خواهید میکروفون یقه ای بگیرید مارک میکروفون boya mb1 را خریداری کنید. چون بهترین میکروفن یقه ای باکیفیت خوبی است که میتوانید تهیه کنید.

بعد از این که به درآمد رسید و خواستید کسب و کارتان را گسترش بدهید می توانید بقیه تجهیزات بلاگری که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد را خریداری کنید. تجهیزاتی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد تجهیزاتی هستند که باید در طول کسب و کارتان بعد از اینکه به درامد رسید آنها را خریداری کنید.

• رینگ لایت برای نورپردازی حرفه ای
• سه پایه معمولی
• بک گراند یا پرده سبز

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد در بلاگری می‌کنند این است که فکر می کنند حتماً باید یک دوربین حرفه ای در این زمینه داشته باشند تا بتوانند محتوای با کیفیت تهیه کنند. می خواهم به شما بگویم اصلا به هیچ تجهیزاتی مثل دوربین فیلمبرداری و دوربین حرفه ای نیاز ندارید. اگر بلاگر های حرفه ای در زمینه های مختلف را ببینید می بینید که تمام آنها از گوشی موبایلشان استفاده میکنند. پس خودتان را نباید درگیر چیزهای اضافه کنید.

وظیفه اصلی یک بلاگر چیست؟

وظیفه اصلی یک بلاگر این است که با تولید محتوای با کیفیت بتواند نیاز کاربرانشان را کامل برطرف کند. مثلا اگه شما در یک زمینه خاص می خواهید فعالیت تان را شروع کنید باید برای اینکه کاربرها دنبالتان کنند چیزی برای گفتن و آموزش دادن داشته باشید. فقط بخواهید چند تا عکس و ویدیو معمولی در پیج اینستاگرام تان قرار بدهید مطمئن باشید هیچ کس شما را دنبال نمی کند و در نهایت شکست می خورید.

اگر می خواهید به یک بلاگر حرفه‌ای تبدیل شوید باید سعی کنید حس و هوای خوب را در در کاربرانتان ایجاد کنید. باید کارهایی را انجام دهید که کاربرانتان دوست داشته باشند انجام بدهند و کارهایی که انجام می دهید را در قالب استوری برای آنها قرار بدهید.
وظیفه اصلی شما این است که هر روز مطالب جدید یاد بگیرید و همان مطالب جدیدی که یاد گرفته اید را به کاربرانتان هم آموزش بدهید.

وقتی شما یک مطلب را یاد می‌گیرید و همان مطلب را به دیگران آموزش می دهید باعث می شود شما تسلط بیشتری به همان موضوع داشته باشید و در نهایت در زندگیتان رشد و پیشرفت کنید. مثلاً من امروز تصمیم دارم یک کتاب در زمینه موفقیت و بهبود فردی مطالعه کنم.

بعد از اینکه این کتاب را مطالعه کردم تمام نکات جدیدی که از این کتاب یاد گرفتم را در قالب استوری و یا حتی پست های آموزشی برای کاربرانم قرار می دهم.

وظیفه اصلی شما این است که در طول روز کارهای هدفمند انجام بدهید و نتیجه کارهای تان را با فالوور هایتان به اشتراک بگذارید. مثلاً من برای ورزش به باشگاه بدنسازی میروند کارهایی که انجام می دهم را با فالوورهایم به اشتراک می‌گذارم.

فقط به این نکته توجه کنید که حواستان باشد استوری های بی کیفیت و پست های بی کیفیت در پیج تان قرار ندهید. اگر پست ها و استوری های بی کیفیتی بگذارید باعث می شود افراد شما را آنفالو کنند.

یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف شما در بلاگر این است که حتماً معروف ترین بلاگرهای ایرانی را در اینستاگرام دنبال کنید و ببینید که چطوری فعالیت می کنند. شما هم دقیقاً مانند آنها فعالیت کنید و سعی کنید یک درصد از آنها بهتر باشید.

شما هیچ کمتر از آنها ندارید! فقط و فقط باید شروع کنید و استمرار داشته باشید تا به موفقیت که میخواهید برسید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

1 + یازده =