بهترین سایت‌های حسابداری ایرانی و خارجی

بهترین سایت‌های حسابداری ایرانی و خارجی

بهترین سایت‌های حسابداری

حسابدار هستید یا به دانش مالی و حسابرسی نیاز دارید؟ منابع زیادی تنها با جستجوی ساده در اختیارتان قرار می‌گیرند. حالا کدامشان مناسب هستند؟ حسابداری شغلی رو به رشد است. در نتیجه سایت‌های آموزشی و حرفه‌ای زیادی برای بهره برداری از این ظرفیت درآمدزایی طراحی شده‌اند.

برای شناسایی بهترین سایت‌ها در هر رشته‌ای، به روز بودن اطلاعات و امنیت آنها بیش از هر چیزی اهمیت دارد. هر گاه وارد سایت جدیدی شدید، سوابق و اعتبارش را بسنجید. برای این کار وارد قسمت «درباره ما» یا «about us»شوید. همچنین اعتبار نمادهای الکترونیکی قرار گرفته در سایت را بررسی کنید. اگر به شغل حسابداری علاقه مندید، در اینجا بهترین سایت‌های حسابداری ایرانی و خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین سایت‌های حسابداری ایرانی

به طور کلی سایت‌های ایرانی این رشته را می‌توان به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم کرد. هر کدام از این سایت‌ها هم در حیطه‌های مختلف نظارتی، آموزشی، پژوهشی و شغلی فعال هستند.

سایت‌های حسابداری دولتی ایرانی

سازمان حسابرسی (https://audit.org.ir)

سازمانی دولتی برای حسابرسی و نظارت بر سایر ارگانهای دولتی، نیمه دولتی و خصوصی است. تنظیم مقررات و اصول حسابرسی، خدمات مشاوره مالی، پژوهش و نشر مطالعات حسابرسی و مالی هم در این نهاد انجام می‌شود. مجله حسابرس(http://www.hesabras.com) هم تحت نظارت این سازمان منتشر می‌شود.

سایت‌های حسابداری ایرانی

دیوان محاسبات کشور (www.dmk.ir)

این سازمان به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی در حوزه حسابرسی مشغول به فعالیت است. در سایت این سازمان به کتابخانه الکترونیک، نشریات، آثار علمی و پژوهشی و دوره‌های آموزشی هم دسترسی دارید.

ایرانداک (https://irandoc.ac.ir)

نهادی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در این سایت درخواست پیشینه پژوهشی، همانندجویی نوشتار علمی و ثبت پایانامه و رساله در تمامی رشته از جمله حسابداری میسر است.

سایت‌های حسابداری خصوصی

جامعه حسابداران رسمی (www.iacpa.ir)

جامعه حسابداران رسمی ایران به عنوان انجمنی غیرانتفاعی و مستقل فعالیت دارد. این جامعه به دنبال ارتقای تشکل‌ها، خدمات و مهارتهای حسابداران ایرانی است.

سایت‌های حسابداری خصوصی

انجمن حسابداران خبره ایران (https://iica.ir)

یکی از با سابقه ترین و بزرگ‌ترین انجمن‌ها و سایت‌های حسابداری در ایران است. در سایت این انجمن، انواع اخبار و رویدادهای حسابرسی، اطلاعات آموزش حرفه‌ای و فایل مجله حسابدار(https://iica.ir/hesabdar-magazine) در اختیار علاقمندان قرار دارد.

انجمن حسابرسی ایران (www.iraua.com)

این موسسه به دنبال تشکیل کار گروههای تخصصی ، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و برگزاری همایش‌های ملی و بین المللی حسابرسی است.

پایگاه مرکز علمی اطلاعات جهاد دانشگاهی (www.sid.ir)

سایتی که دسترسی آزاد به بانک نشریات، همایش‌ها و طرح‌های پژوهشی فارسی و انگلیسی را فراهم کرده است. اگر دانشجوی این رشته هستید؛ پس حتماً از منابع علمی این سایت استفاده کنید. اطلاعات مربوط به ژورنال‌های مالی و حسابرسی کشور از جمله موارد زیر در این پایگاه در دسترس قرار دارد:

سایت‌های حسابداری پژوهشی

بعلاوه اطلاعات و مقالات نشریات فوق در سامانه مگیران(https://www.magiran.com/) هم در دسترس علاقمندان به این رشته قرار دارد. اکثر نشریات مذکور متعلق به مراکز دانشگاهی دولتی، آزاد و پیام نور در کلان شهرها هستند.

آی آر حسابداران (https://www.irhesabdaran.ir)

یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های حسابداری و مختص دانشجویان، اساتید و دانش آموزان این رشته است. محصولات مختلف حسابداری از جمله کتابها، جزوه‌ها، مقالات، پکیج‌های آموزشی و فایل‌های حسابرسی در این سایت به فروش می‌رسند.

تازه‌های حسابداری (http://www.accpress.com)

در این سایت اخبار جدید، قوانین، مفاهیم، استانداردها و مصوبات مالی و اقتصادی در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

حسابداری با ما (https://www.accbama.com)

در این سایت خدمات حسابرسی، مالیاتی، ترجمه تخصصی، طراحی نرم افزار مالی، سرمایه گذاری و غیره به وسیله فریلنسرها انجام می‌شود. کارفرما فقط باید اطلاعات پروژه را ثبت کند و منتظر پیشنهادات فریلنسرها بماند.

سایت‌های حسابداری آموزشی

مجتمع فنی آریا تهران (www.aryatehran.com)

این آموزشگاه تحت نظارت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت دارد. این مرکز، آموزش‌های فنی در حوزه‌های مختلفی از جمله حسابداری را به طور رایگان و پولی در قالب کلاس‌های حضوری و آنلاین ارائه می‌دهد. این مجتمع در ابتدا برای خدمت رسانی به ایرانیان خارج از کشور در کویت مشغول به فعالیت شد. حالا شعبات مختلفی در سراسر کشور دارد.

مرکز آموزش حسابداری خبره (https://pact.ir)

آموزشگاه برگزار کننده دوره‌های مقدماتی تا پیشرفته امور مالی و حسابرسی است. دوره‌های این مرکز تحت نظارت اساتید خبره برگزار می‌شود. این آموزشگاه یکی از نمایندگان حسابداران خبره انگلستان است. همچنین دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت بین‌المللی را برگزار می‌کند.

نشانی سایر سایت‌های حسابداری فعال در زمینه آموزش مالی و حسابرسی هم به شرح زیر هستند:

سایت‌های حسابداری علمی

بهترین سایت‌های حسابداری خارجی

دنیای کسب و کار و مقررات‌های مالی به خاطر جلوگیری از کلاهبرداری همواره در حال تغیر هستند. پس حسابداران باید از جدیدترین اتفاقات و تغییرات در این حرفه مطلع شوند. برای این کار استفاده از منابع و سوابق کاری سایر کشورها و شرکت‌ها هم مفید است. در اینجا فهرستی از سایتهای خارجی مفید را در چهار دسته انجمن‌ها، سایت‌های کاری، خبری و مجلات را به حسابداران معرفی می‌کنیم.

سایت انجمن‌های حسابداری

سایت‌های حسابداری خارجی

 • انجمن حسابداری و امور مالی زنان (http://www.afwa.org): سازمانی حرفه‌ای برای زنان شاغل در صنعت مالی ایالات متحده و سراسر جهان است.
 • انجمن حسابداری آمریکا (http://aaahq.org/index.cfm): بزرگ‌ترین انجمن علمی حسابداران جهان است.
 • انجمن امور مالی و حسابداری آمریکا (http://www.aafa.com): گروهی از متخصصین در حوزه استخدام و به کارگیری افراد حرفه‌ای هستند.
 • انجن مدیریت حسابداری (http://www.cpaadmin.org): شبکه‌ای از مدیران حسابداری ایالات متحده است.

سایت‌های حسابداری آمریکایی

 • انجمن حرفه‌ای‌های امور مالی و حسابداری در کسب و کار (http://www.imanet.org): انجمن جهانی متشکل از حرفه‌ای‌های حوزه حسابداری و امور مالی که مشغول کسب و کارهای مختلف هستند.
 • انجمن حسابداران دولتی (http://www.agacgfm.org): سازمانی آموزشی برای کارکنان شاغل در شرکتهای دولتی محلی، ایالتی و فدرال است.
 • بتا آلفا پی اس آی (https://www.bap.org/): انجمن بین المللی برای دانشجویان و متخصصان حوزه مالی است.
 • استانداردهای گزارشگری مالی (https://www.ifrs.org): سازمانی برای تدوین، انتشار و استفاده از استانداردهای گزارش دهی مالی است.
 • انجمن بین المللی آموزش و پژوهش حسابداری (http://www.iaaer.org): سازمانی برای اساتید حسابداری است.
 • فدراسیون بین المللی حسابداران (http://www.ifac.org/auditing-assurance): سازمانی جهانی که در خدمت منافع همگانی است.
 • جامعه حسابداری حرفه‌ای آمریکا (http://www.thepasa.org): سازمانی حرفه‌ای برای کارکنان تازه کار و شاغلان شرکتهای حسابرسی است.
 • مسیر CPA شدن (https://www.thiswaytocpa.com): شعبه دانشجویی AICPA محسوب می‌شود.

 سایت‌های حسابداری کاری

 • سواد مالی 360 درجه (http://www.360financialliteracy.org): سایت مربوط به برنامه رایگانی برای مشتریان این حرفه است. انجمن از این برنامه برای آموزش امور مالی شخصی به افراد عادی استفاده می‌کند.

سایت‌های حسابداری کاری

 • اکانتینگ کوچ (http://www.accountingcoach.com): منبع آنلاین حاوی اصول و اطلاعات حسابداری است.
 • اکانتینگ تودی (http://www.accountingtoday.com): سایتی حاوی تازه‌های این رشته و جامعه کاری آن است.
 • اکانتینگ وب (http://www.accountingweb.com): تازه‌های حوزه حسابداری آمریکا و انگلستان در این سایت مطرح می‌شود.
 • آموزش حرفه‌ای بکر (http://www.becker.com/cpa-review): اطلاعات و کمکهای لازم در زمینه آزمونهای CPA را فراهم می‌کند.
 • حسابداران حرفه‌ای کانادا (https://www.cpacanada.ca): سایت کانادایی برای دسترسی به اطلاعات و قوانین به روز حسابرسی است.

سایت‌های حسابداری کانادایی

 • سی پی‌ای دات کام (http://www.cpa.com): وب سایتی که روشهای دیجیتال را در اختیار شرکت‌های CPA قرار می‌دهد.
 • ترندهای سی پی ای (http://cpatrendlines.com): خدمات پژوهشی و مشاوره در حوزه مالیات، امور مالی و حسابرسی را ارائه می‌کند.
 • مجموعه استانداردهای حسابداری مالی (http://www.fasb.org/public): منبعی خوب برای دسترسی به استاندارهای به روز است.
 • اینوستوپدیا (http://www.investopedia.com): سایتی حاوی مقالات و اطلاعات کاری در صنعت مالی است.

سایت‌های خبری

 • اخبار کاری ای بی سی (http://abcnews.go.com/Business): یکی از سازمانهای خبری پیشگام در ایالات متحده است.
 • زندگی حسابرسی (https://www.accountancylive.com): سایت خبری که در روز چند بار به روز می‌شود.
 • بی بی سی نیوز (http://www.bbc.com/news/business): اخبار بین‌المللی دنیای کسب و کار را ارائه می‌دهد.
 • سی بی اس مانی واچ (http://www.cbsnews.com/moneywatch): اخبار جدید کسب و کارهای ایالات متحده را گزارش می‌کند.
 • سی ان بی سی (http://www.cnbc.com): جدیدترین اخبار مالی و شغلی را مطرح می‌کند.

سایت‌های حسابداری خبری

مجلات و ژورنال‌های مالی

 • مجلات ای ای ای (https://aaahq.org/Research/Journals): انجمن حسابداری آمریکا ژورنالهای متعددی را در حوزه‌های آموزشی، مروری، پژوهشی، فناوری، مدیریت حسابرسی و غیره منتشر می‌کند.

سایت‌های حسابداری ژورنالی

 • سی پی‌ای ژورنال (http://www.cpajournal.com): مجله حسابداری انجمن حسابداران نیویورک است.
 • اکونومیست (http://www.economist.com/topics/corporate-accounting): مجله تخصصی کسب و کار و اقتصاد است.
 • فایننشیال تایمز (http://www.ft.com/home/us): سایت خبری محبوب انگلستانی که اخبار و مقالات به روز دنیای کسب و کار را منتشر می‌کند.
 • فوربس (http://www.forbes.com/fdc/welcome_mjx.shtml): نشریه‌ای که به صنعت مالی و تجارت می‌پردازد.
 • هاروارد بیزنس ریویو (https://hbr.org/): مجله دانشکده بازرگانی هاروارد و حاوی مقالات و پژوهشهای شغلی است.
 • اینسایتز (http://www.gsb.stanford.edu/insights/about/magazine): مجله دانشکده بازرگانی استفورد است.

سایت‌های حسابداری دانشگاهی

 • این د بلک (http://intheblack.com/magazines): مجله‌ استرالیایی پیشگام در حوزه کسب و کار است.
 • ژورنال حسابداری (http://journalofaccountancy.com): مجله تحت نظارت AICPA که اطلاعات مالیاتی، گزارش دهی مالی و حسابرسی را منتشر می‌کند.
 • مجله حسابداری، حسابرسی و امور مالی (http://jaf.sagepub.com): مجله‌ای مناسب پژوهشگران، اعضای هیأت علمی و دانشجویان این رشته است.
 • نیو اکانتنت (http://www.newaccountantusa.com): ژورنال آموزشی و حاوی مقالات مناسب تمامی سنین از جمله دبیرستانی‌ها است.
 • وال استریت ژورنال (http://online.wsj.com/public/page/news-financial-services.html): روزنامه معروف که سایت آنلاینی برای اخبار کسب و کار دارد و بخشی را به حسابداری اختصاص داده است.

در نهایت…

در این مقاله مجموعه‌ای از بهترین سایت‌های حسابداری داخلی و خارجی معرفی شدند. نام کدام‌شان برایتان آشنا بود؟ اطلاعات به روز و کاربردی این سایتها به شما در زمینه مدیریت امور مالی فردی و کاری کمک می‌کند. بی‌شمار سایت و وبلاگ دیگر هم در این زمینه فعال هستند. شما کدامیک را ترجیح می‌دهید؟

فراموش نکنید که برای سفارش یا انجام پروژه های حسابداری و همچنین استخدام حسابدار دورکار و حرفه ای، می‌توانید از پلتفرم فریلنسینگ کارلنسر استفاده کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هفده − نه =