بهترین سایت های فریلنسری ایرانی در سال ۱۴۰۱

با توجه به تغییراتی که در زمینه فعالیت های شغلی ایجاد شده است، دیگر نیازی نیست که برای کار کردن یا انجام پروژه ای خاص محدود به زمان و مکان خاصی باشید. می توانید فریلنسر شوید و آزادی عمل بیشتری در کارتان داشته باشید. در کنار حذف تمامی محدودیت های زمانی و مکانی می توانید درآمد بسیار بالا و مناسبی هم داشته باشید!

فریلنسری از مزایای فوق العاده ای برخوردار است به صورتی که شما با هر تخصصی که دارید دیگر نیاز نیست در محیط استرس زا در یک شرکت یا سازمان فعالیت کنید، بلکه می توانید با فریلنسینگ یا دورکاری فشار را از روی خود بردارید! شاید به خاطر همین است که به تعداد فریلنسرها روز به روز افزوده می شود.

قصد دارم شما را با مفهوم فریلنسر به صورت کامل و جامع آشنا کنم و سپس چگونگی کسب در آمد به عنوان یک فریلنسر یا اصطلاحا دورکار را برای شما بیان کنم. در ادامه مزایا و معایب کار به صورت فریلنسری را برای شما عنوان خواهم کرد تا دید باز تری نسبت به این موضوع داشته باشید.

همچنین نکاتی را در ارتباط با موفقیت و مطرح شدن شما به عنوان یک فریلنسر به شما می گویم. در نهایت تعدادی از معروف ترین و مطرح ترین سایت های ایرانی در زمینه فریلنسری را برای شما مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهم داد تا بتوانید با مطالعه آن به سراغ بهترین ها برای شروع کار خود بروید.

فریلنسر کیست؟

فریلنسر کیست؟

فریلنسر به کسی گفته می شود که شاغل است و برای خودش کار می کند. یعنی در واقع با هر تخصص و با هر استعداد و توانایی که دارد، بر اساس این استعداد و مهارت خدماتی را به موسسات، شرکتها و اشخاص ارائه می دهد.

به صورت مستمر و دائم مشغول به کار نیست و نحوه انجام فعالیت کاری فریلنسر به صورت پروژه ای است. در واقع می توان گفت که به جای کارمند بودن و کار کردن  برای یک سازمان خاص، به صورت مستقل عمل می کند و با سازمان های مختلف به صورت پروژه محور همکاری می کند. در واقع یک فریلنسر همزمان می تواند روی چند پروژه کار کند و درآمد بیشتری کسب کند.

می توان گفت که یک فریلنسر رئیس خودش است! و خودش تعیین کننده لیست خدماتی است که ارائه می دهد. تعرفه های کاری و بازار هدفش ههم دست خودش است.

نکاتی برای موفقیت یک فریلنسر

 • داشتن یک رزومه خوب و حرفه ای
 • انجام کار ها مطابق با خواسته کارفرمایان
 • داشتن مهارت و تخصص کافی در زمینه های گوناگون
 • ساخت یک برند شخصی معتبر
 • ساخت یک پروفایل مناسب همراه با یک عکس مناسب از خود
 • انجام پروژه ها با تعرفه پایین تر برای شروع رقابت در بازار کار
 • ارائه پیشنهادات متنوع همراه با خلاقیت و نوآوری به کارفرما
 • استفاده از سایت های فریلنسری برای یافتن کار مناسب در زمینه تخصصی خود
 • متعهد بودن و اهمیت دادن به زمان در انجام پروژه های گوناگون

مزایای آزاد کاری برای فریلنسر ها

فریلنسر

محدود به زمان و مکان خاصی نیست

یکی از بهترین مزیت های فریلنسری محدود نبودن است! در واقع یک فریلنسر در هر زمانی از شبانه روز که بخواهد می تواند مشغول به فعالیت شود. فریلنسر می تواند با بالا بردن ساعات کاری خود در طول روز، تعداد روز هایی را که قرار است بر روی پروژه ای خاص کار کند را کاهش دهد.

فریلنسر ها حتی محدود به مکان خاصی هم نیستند! آنها می توانند در خانه، کافه، ساحل و یا هرجایی که احساس راحتی می کنند می توانند مشغول به فعالیت شوند و پروژه خود را تکمیل کنند. همین موضوع باعث می شود حتی نیازی به هزینه کردن و تهیه مکان خاصی برای انجام فعالیت های کاری، وجود نداشته باشد.

این مورد در واقع آزادی عمل را به فریلنسر ها می بخشد تا بتوانند آن طور که خودشان می خواهند برنامه کاری خود را تنظیم کنند. این انعطاف در برنامه باعث می شود بتوانند زمان خود را بهتر مدیریت کرد.

رئیس خودتان هستید

از دیگر مزایای فریلنسری این است که برای خود کار می کنید و هیچ رئیسی بر انجام فعالیت های شما نظارت نمی کند. در واقع شما می دانید که دوست دارید چه کاری انجام دهید، و چه کاری را بهتر انجام می دهید، اما وقتی در حال کار برای شخص دیگری هستید، ممکن است هیچ یک از این موارد برای سرپرست یا مدیر شما مهم نباشد.

شما به عنوان یک فریلنسر آزادی خاصی در کنترل کار و فعالیت خود دارید و خودتان باید برای نحوه انجام آن برنامه داشته باشید. مسئولیت کاری که انجام می دهید به گردن شماست و در قبال انجام آن مسئول هستید.

پتانسیل کسب درآمد بیشتر

یکی از مزیت هایی که فریلنسری را از بقیه فعالیت های شغلی متفاوت می سازد این است که درآمد شما بستگی به میزان فعالیت خودتان دارد. در واقع شما می توانید تعداد پروژه هایی را که قبول می کنید متناسب با توانایی خود بالا ببرید و با انجام پروژه های بیشتر درآمد بیشتری داشته باشید.

فریلنسر محدود به تنها پروژه ای که سازمان می پذیرد نیست!

می توانید پروژه های تخصصی تری را قبول کنید و به جای اینکه درآمد آن را مانند سازمان ها میان افراد تقسیم  کنید، خودتان به تنهایی آن را انجام دهید و کل درآمد حاصل برای شما شود. با انجام اینکار علاوه بر اینکه درآمد چند نفر به شما تعلق می گیرد، بخش دیگری از سود نیز به رئیس و سازمان هم تعلق نخواهد گرفت.

در واقع این میزان تخصصی بودن فعالیت تان در کنار آن مقدار فعالیت شما است که می تواند پتانسیل شما در کسب درآمد بالا از فریلنسری را مشخص کند.

بازار کار تخصصی و مناسب تر

شما به عنوان یک فریلنسر وقتی هزینه های مدیریت سازمان مانند پرداختی به کارمندان، دفتر کار، وعده های غذایی کارمندان و استفاده از اینترنت را ندارید. پس می توانید به راحتی هزینه های پذیرفتن پروژه ها را کمی کاهش داده تا کارفرمایان به جای سازمان ها به سراغ شما بیایند.

از سوی دیگر می توانید به صورت کامل تمرکز خود را بر حرفه تخصصی خود بگذارید. با انجام این کار علاوه بر پیشرفت شغلی درآمد بیشتری نیز نصیب شما خواهد شد و همچنین بازار کار خود را خواهید داشت.

در واقع شما بین پیشنهادات شغلی و کارفرمایان گوناگون حق انتخاب خواهید و می توانید آن شغل و پروژه ای را انتخاب کنید که متناسب با معیار های شما باشد. همه این ها یعنی آزادی عمل فوق العاده ای که فریلنسری برای شما به همراه دارد.

رقابت و هیجان

اگر فردی هستید که به روند عادی مشاغل سازمانی علاقه ای ندارید فریلنسری برای شما بسیار مناسب است. در زمینه فریلنسری شما هستید که می توانید با تکیه بر توانایی های خود و داشتن اعتماد به نفس و انجام کار حرفه ای به راحتی در بازار کار رقابت کنید و فرصت های برتر شغلی را بدست آورید.

رقابت در زمینه بازار کار بسیار وابسته به کیفیت کاری و معیار های دیگری برای انجام کار حرفه ای است، در واقع همین فعالیت ها است که تفاوت ها را رقم می زند. در واقع خود این رقابت موجود در بازار کار باعث ایجاد انگیزه و هیجان می گردد.

معایب آزاد کاری برای فریلنسر ها

در حالی که فریلنسری با مزایایی که دارد یکی از محبوب ترین شغل های دنیاست اما معایبی هم دارد که باید با آن ها آشنا شوید.

معایب فریلنسری

همه کارها را خودتان باید انجام دهید

از زاویه ای دیگر اگر بخواهیم به فریلنسری نگاه کنیم، تمامی کار ها باید توسط خودتان انجام شود. کار هایی مانند حسابرسی و حسابداری، فعالیت های بازاریابی در زمینه های مختلف، انجام پروژه و تحویل آن، داشتن ارتباط و تعامل با مشتری و سایر فعالیت هایی از این قبیل را باید به تنهایی مدیریت کرده و انجام دهید.

انجام همه این فعالیت ها می تواند زمان بسیاری را از شما بگیرد و هزینه بر نیز می باشد. در کنار همه اینها کار شما را تا حدودی سخت می کند!

عدم وجود نظم و برنامه مناسب

شما اگر کارمند یک شرکت یا سازمان باشید، دریافتی ها و حقوق شما یک زمان مشخص دارد. وجود این نظم در زمان های پرداخت از سوی شرکت باعث می شود شما بتوانید یک برنامه مناسب برای خود و زندگیتان تنظیم کنید.

اما از سوی دیگر فعالیت به صورت فریلنسری با مشکلاتی همچون یافتن کارفرمایان کافی و خوب روبه رو است. ممکن است نتوانید بر اساس یک برنامه زمانی مشخص فعالیت های خود را تنظیم کنید. این باعث می شود که روند پیشبرد اهدافتان مطابق میل و برنامه ریزی انجام شده نباشد.

این عیب یک مشکل دائمی نیست و شما می توانید با رعایت کردن نکاتی خاص تا حدودی آن را رفع کنید. موردی که می تواند در این زمینه به کمک شما بیاید این است که شما باید سابقه کاری بیشتر و با کیفیت تری برای خود فراهم کنید. در کنار آن باید صبور باشید و با انجام فعالیت های تخصصی روزانه مشتری و کارفرمای بیشتری را جذب کنید.

از همه صحبت های انجام شده در این زمینه می توان برداشت کرد که شما مسئول پیدا کردن کار برای خودتان هستید!

کار بدون بیمه و بازنشستگی

اگر بخواهیم به یکی دیگر از معایب فریلنسری اشاره کنیم باید گفت که، در این کار از بیمه و بازنشستگی خبری نیست!

کار فریلنسری ممکن است در بازه زمانی مشخصی تعداد زیادی پروژه را نصیب شما کند و یا برعکس. یعنی حتی امکان دارد در بازه زمانی کاری به شما پیشنهاد نشود. پس باید با داشتن یک برنامه ریزی دقیق و منظم در زمان زیاد بودن پروژه ها آن ها را مدیریت کرد. در کنار آن برای وقتی که کار کم است و یا اینکه اصلا نیست چاره ای اندیشید.

در واقع باید در مدت زمانی که مشغول به کار هستید بتوانید سرمایه و پس انداز خوبی جمع آوری کنید. در کنار آن می توانید خودتان را هم بیمه کنید. اما دیگر این فعالیت ها به صورت سازمان یافته از سوی شرکتی خاص برای شما انجام نمی شود.

مزایای فریلنسری برای کارفرما

 • کارفرما به راحتی می تواند با استفاده از قابلیت های مختلف همچون بهترین سایت های فریلنسری (که قصد دارم در ادامه برای شما معرفی کنم) شروع به جست و جو کند. در کنار آن با در نظر گرفتن میزان هزینه ای که قصد دارد بپردازد و مهارت هایی که برای انجام پروژه خود نیاز دارد، اقدام به مقایسه و انتخاب فریلنسر مورد نظر خود کند.
 • در واقع استفاده از فریلنسرینگ به کارفرمایان این امکان را می دهد که بتوانند با جذب فریلنسر های متعدد، میزان فعالیت های خود برای بخش هایی که تخصص کمتری در آن دارند را کم کنند و سپس تمرکز خود را بر بخش های اصلی و تخصصی کار قرار دهند. با این کار زمینه های رشد و پیشرفت فراهم می شود و می توان راندمان کار را به صورت چشمگیری بالا برد.
 • چون رقابت زیادی بین فریلنسر ها وجود دارد کارفرما می تواند با معیار قرار دادن فاکتور هزینه، با پرداخت هزینه کمتری از فریلنسر هایی با توانایی های بالا استفاده کند.
 • دیگر نیازی به جذب تعداد زیادی کارمند نیست. پس می توان نتیجه گرفت که خبری از پرداخت ماهیانه هم نیست. بلکه کارفرما می تواند پروژه خود را به فرد یا تیم فریلنسر بسپارد و پس از انجام کار هزینه آن را پرداخت نماید. همین موضوع از حجم کاری کارفرما برای اختصاص حقوق و دیگر مسائل از این قبیل کم می کند.

 

معایب فریلنسری برای کارفرما

 • از معایب فریلنسری برای کارفرما می توان به این مورد اشاره کرد که دیگر کنترل و نظارتی بر روند کار ندارد. یعنی می توان گفت که از مراحل اجرای کار و زمانبندی اجرای آن آگاه نیست. این موضوع می تواند برای کارفرما خوشایند نباشد.
 • با توجه به مورد قبل و اینکه کارفرما تسلط کافی بر روی فرآیند اجرای پروژه ندارد، باید گفت که تنها راه حل مشکل باید یک قرارداد مناسب و حرفه ای با فریلنسر بسته شود. در صورت مناسب نبودن قرارداد یا حتی متعهد نبودن فریلنسر به انجام دقیق و به موقع پروژه، می تواند مشکلات بسیاری پیش آید.

 بهترین سایت های فریلنسری ایرانی

در این قسمت شما را با بهترین سایت های فریلنسری ایران آشنا می کنم. توجه داشته باشید که سایت های معرفی شده هم از نظر ترافیک، هم تعداد فریلنسرهای فعال و هم پروژه های به سرانجام رسیده در سطح بالایی قرار دارند. پس تا حدود زیادی می توان به آن ها اعتماد کرد.

 

پونیشا

پونیشا

از بهترین و مطمئن ترین سایت های فریلنسری در ایران می توان به پونیشا اشاره کرد. پونیشا فعالیت های بسیاری در زمینه فریلنسری انجام داده است و یک بازار کار آنلاین بزرگ در ایران محسوب می شود. رتبه الکسا سایت پونیشا 117 است و در کنار آن از سرعت مناسبی هم برخوردار است.

در واقع سایت پونیشا در زمینه وجود اعتماد و اطمینان برای انجام کار بدون حضور فیزیکی در محل کار گام بزرگی برداشته است. در همین راستا کمک کرده تا بتوان از وقت استفاده بهینه تری کرد و درآمد بهتری نیز کسب کرد.

از قابلیت های سایت پونیشا می توان به داشتن حالت های مختلف عضویت مانند معمولی، برنزی، نقره ای، طلایی اشاره کرد. به دو صورت ماهیانه و سالیانه می توان از این عضویت ها بهرمند شد که در صورت استفاده از گزینه سالیانه از 30 درصد تخفیف بهره مند خواهید شد. البته عضویت معمولی در این سایت رایگان است!

پنل های عضویت در پونیشا

با وجود بیش از 270 هزار فریلنسری که در این سایت فعالیت می کنند دیگر پروژه ای بدون متقاضی برای انجام آن، نخواهد ماند. در این سایت بیش از 60 هزار پروژه موفق به ثبت رسیده است. این نشان دهنده این است که فریلنسری در این سایت سخت و رقابتی خواهد بود.

علاوه بر سرعت و کیفیت قابل قبول این سایت، می توان به قابلیت پرداخت امن و مطمئن آن نیز اشاره کرد.

با ایجاد پروژه یا مسابقه در پونیشا می‌توانید افراد متخصص پیدا کنید و با پرداخت امن پونیشا می‌توانید با اطمینان با آنها بصورت آنلاین کار کنید. در این سیستم پس از به اشتراک گذاشتن پروژه از سوی کارفرما، و پیدا کردن فریلنسر مورد نظر باید مبلغ آن را به سایت پرداخت کند، پس از انجام کار و مورد تایید کارفرما قرار گرفتن آن، هزینه مورد نظر به فریلنسر پرداخت می شود.

پونیشا تنها 10 درصد کارمزد از فریلنسر ها دریافت می کند و مکان بسیار مناسبی برای استفاده فریلنسر ها و پیدا کردن کارها و پروژه هایی متناسب با تخصص و مهارت خاص خود است. همچنین این سایت دارای ایجاد قابلیت مسابقه برای انجام پروژه ای خاص است که می توان پس از انجام از جوایز آن برخوردار شد.

پونیشا دارای نماد اعتماد الکترونیکی است و دارای قابلیت های خاصی است که کاربران در خارج از کشور هم می توانند به راحتی از این سایت استفاده کنند و حساب خود را شارژ کنند!

مزایای پونیشا

 • رابط کاربری ساده و در عین حال جذاب
 • نسبتا ساده بودن روند ثبت نام و برخورداری از خدمات سایت
 • داشتن دسته بندی مناسب و دقیق
 • داشتن بخش خاص برای نمایش نمونه کار های فریلنسر ها
 • داشتن قابلیت برگزاری مسابقه
 • پرداخت پس از رضایت از کار
 • مورد استفاده کاربران در خارج از کشور
 • دارای بیش از 270 هزار فریلنسر ماهر
 • دارای بیش از 60 هزار پروژه موفق
 • برگزاری رویداد فریلند

سایت فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

پارس کدرز

پارس کدرز

از دیگر سایت های قدیمی و برتر در زمینه بهترین سایت های فریلنسری، پارسکدرز است. با استفاده از این سایت به راحتی می توانید نیروی کار، فریلنسر یا اصطلاحا دور کار مورد نظر خود را پیدا کنید. این سایت دارای رتبه 308 الکسا در ایران است و نشان دهنده پر بازدید بودن آن است، در کنار آن از سرعت نسبتا بالایی هم برخوردار است.

این سایت برای افرادی که در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب فعالیت می کنند گزینه بسیار مناسبی است. در این سایت یک فرآیند حرفه ای و مناسب برای ایجاد پروژه و کسب درآمد تدارک دیده شده است که با استفاده از آن می توان به راحتی درخواست کار و یا نیروی کار کرد.

پارس کدرز همانطور که در تصویر بالا هم مشخص است بیش از 12 سال سابقه فعالیت در این زمینه را دارد و چیزی نزدیک به 150 هزار متخصص دارد که بیش از 42 هزار پروژه موفق از خود به جای گذاشته اند. نزدیک به 28 هزار خریدار راضی طبق آمار گیری هایی که در این سایت انجام شده ثبت شده است.

نکته جالب در رابطه با سایت پارسکدرز این است که شما علاوه بر فعالیت های فریلنسری از طریق تبلیغات برای این سایت هم می توانید کسب درآمد داشته باشید!

به عنوان مثال در این سایت به ازاء هر خریداری که شما به وسیله دعوت از مخاطبین خود در لینکدین به سایت پارسکدرز ارجاء دهید درصدی از سود حاصل به صورت زیر به شما پرداخت می شود:

 • ۵۰ درصد از سود اولین پروژه ای که کاربر به عنوان خریدار در سایت پارس کدرز قرار می دهد (۵ درصد از کل مبلغ پروژه)
 • ۳۰ درصد از سود پروژه های بعدی که کاربر به عنوان خریدار در سایت پارس کدرز قرار می دهد (۳ درصد از کل مبلغ پروژه)
 • ۵۰ درصد از هزینه ای که کاربر به عنوان مجری جهت ویژه نمودن حساب خود پرداخت می کند (3500 تومان)

که برای جلوگیری از فریب، سود پس از اتمام کار و تایید آن از طرف خریدار محاسبه و پرداخت می گردد.

زمینه های کاری در پارسکدرز شامل طراحی وب، برنامه نویسی، گرافیک، تایپ، ترجمه و ویرایش، سئو و موارد آموزشی می شود. که می توانید به راحتی در این سایت ثبت نام کنید و از خدمات این سایت استفاده لازم را ببرید.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد الکترونیک با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین در این سایت شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که پارسکدرز چیزی بین 8 تا 10 درصد کارمزد از هر پروژه بر می دارد و عضویت در این سایت و استفاده از خدمات آن نیز رایگان است.

 

مزایای پارسکدرز

 • رابط کاربری کارآمد و جذاب
 • نمایش نظرات مشتریان و کاربران
 • داشتن بخشی برای نمایش آخرین پروژه های ثبت شده و انجام شده
 • داشتن حساب کاربری فعال در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام
 • دارای سیستم مالی گروگذاری وجه برای تضمین امنیت مالی
 • دارای فرآیند ساده برای ثبت نام در سایت و برخورداری از خدمات آن
 • نزدیک به 43 هزار پروژه موفق و 150 هزار متخصص ثبت شده
 • سیستم کسب درآمد از انجام کار های تبلیغاتی
 • دسته بندی مناسب و دقیق
 • دارای سیستم داوری کار های انجام شده و ثبت نظرات
 • پشتیبانی قوی و پاسخگویی مناسب

انجام میدم

انجام میدم

یکی دیگر از سایت هایی که توانسته است میان بهترین سایت های فریلنسری ایران جایگاه خوبی برای خود ایجاد کند، انجام میدم است. این سایت نسبتا پربازدید دارای رتبه 202 الکسا است و از سرعت خوبی هم برخوردار است. انجام میدم فعالیت خودش را از سال 1395 شروع کرده و به صورت فعال در این زمینه به انجام کار می پردازد.

عضویت در سایت انجام میدم رایگان است و فریلنسر هزینه ای نباید پرداخت کند. تعرفه ها در انجام میدم به این صورت است که سهم کاربر در حالت عادی 81 درصد خواهد بود. در صورت تحویل به موقع سفارش، با توجه به سطح فریلنسر، از 5 تا 8 درصد از مبلغ سفارش به فریلنسر هدیه داده می‌شود. یعنی سهم کاربر می تواند تا 89 درصد ارتقا یابد.

سایت انجام میدم دارای بلاگی است که در آن مقالات معتبری در زمینه های گوناگون همچون فلسفه قیمت گذاری، سئو و دیگر موارد قرار داده می شود. از این مقالات می توان در راستای بهبود اطلاعات و حتی بهبود شرایط کاری بهره مند شد.

فرآیند ثبت نام در انجام میدم و استفاده از خدمات این سایت ساده است. اما اگر با مشکلی روبه رو شدید، می توانید با استفاده از دو راهنمای جامع که در سایت قرار داده شده است مشکل خود را حل کنید. عناوین این دو راهنما به صورت راهنمای گام به گام انتخاب خدمات برای کسب و کار ها و راهنمای جامع استخدام فریلنسر و برونسپاری کار ها است.

از بخش های جالب سایت انجام میدم می توان به بخش مرکز حل اختلاف اشاره کرد. این بخش در زمینه مشکلاتی که میان فریلنسر ها و کارفرمایان ایجاد می شود، فعالیت می کند و سعی می کند آن ها را حل کند.

انجام میدم قابلیت خرید امن را با شرط پرداخت هزینه پس از تحویل سفارش فراهم کرده است. در صورت عدم انجام کار به صورت درست ضمانت بازگشت وجه هم دارد. از دیگر ویژگی های این سایت تضمین کیفیت خدمات و پشتیبانی مناسب و قوی در زمان های گوناگون است.

شما با استفاده از سایت انجام میدم می توانید تمامی مهارت های مطرح و شناخته شده خود را برای کسب درآمد به اشتراک بگذارید. تاکنون بیش از 198 هزار سفارش انجام کار در سایت انجام میدم ثبت شده است.

سایت انجام میدم برای سفارش کار به شما مقایسه ای از فریلنسر ها، سابقه کاری آنها و قیمت های گوناگون در زمینه خواسته شده، نشان می دهد. این قابلیت یک قابلیت بسیار جالب و کابردی در سایت انجام میدم است!

مزایای انجام میدم

 • طراحی زیبا و رابط کاربری منحصر به فرد
 • دسته بندی منظم و دقیق
 • دارای سیستم شتابدهی به استارتاپ ها
 • دارای کالکشن خدمات گلچین شده
 • دارای بخش کار های ویژه و برگزیده
 • بررسی و به نمایش گذاشتن کار های در حال رشد
 • پرداخت امن و صرفه جویی در زمان و هزینه
 • دارای بلاگ مقالات آموزشی
 • راهنمای جامع و کامل برای تمامی کاربران
 • دارای نماد تجارت الکترونیک
 • فعال در رسانه های اجتماعی از جمله آپارات

 

کاریشه

کاریشه

از دیگر سایت هایی که با سرعت رشد خوبی در زمینه فریلنسری در حال پیشروی است، کاریشه است. این سایت فعالیت خود را از سال 1396 شروع کرده است. اکنون دارای رتبه 3600 الکسای ایران است ولی از سرعت چندان خوبی برخوردار نیست. کاریشه کم کم سعی بر این دارد که جایگاه خوبی برای خود بدست آورد.

کاریشه دارای بلاگی است که در آن مقالات گوناگونی در دو دسته بندی دانستنی ها و اخبار کاریشه قرار می دهد. دانستنی ها بخشی است که به مطالب روز از جمله دیجیتال مارکتینگ و ویدئو مارکتینگ می پردازد که می تواند بسیار آموزنده و مناسب باشد.

کارمزد کاریشه از انجام خدمات برای فریلنسر ۸ درصد است. که این مبلغ پس از انجام هر قسمت از پروژه در هنگام آزاد سازی پرداخت امن و دریافت پول از وی کسر می شود.

سایت کاریشه از سرویس امن سپار استفاده می کند که روند کاری این سرویس تقریبا شبیه پونیشا است. فرآیند امن سپار به این صورت است که ابتدا کارفرما هزینه پروژه خود را به سایت کاریشه پرداخت می‌کند و سپس بعد از تکمیل پروژه توسط فریلنسر و کسب رضایت کارفرما، این پول به فریلنسر پرداخت می شود.

با این روش هم خیال فریلنسر راحت خواهد بود و هم خیال کارفرما، زیرا این پول تا پایان پروژه به عنوان امانت، نزد کاریشه باقی خواهد ماند!

کاریشه دارای فرآیند حل اختلاف و داوری هم هست. به این صورت که اختلاف از نظر آنها دارای سه مرحله است مذاکره، پیشنهاد آخر و داوری. مدارک و مستندات لازم در این مراحل جمع آوری و نسبت به آنها بررسی های لازم صورت می گیرد. سپس در جهت حل اختلاف طرفین می کوشند.

سایت کاریشه دارای یک بخش راهنما است. در قسمت راهنما برای تمامی سوالات متداول و مشکلاتی که ممکن است در استفاده از بخش های مختلف سایت برای شما پیش بیاید، پاسخی مناسب در نظر گرفته شده است.

کاریشه با بیش از 41 هزار فریلنسر در زمینه های گوناگون مشغول به فعالیت است. از نکات جالبی که در رابطه با این سایت می توان به آن اشاره کرد این است که در قسمت دسته بندی مهارت ها، تعداد فریلنسر های آن مهارت هم ذکر شده است.

کاریشه دارای اپلیکیشن موبایلی است. با استفاده از اپلیکیشن کاریشه فریلنسرها و کارفرمایان می توانند به صورت مستقیم و راحت تر با یکدیگر تعامل داشته باشند. این ویژگی از جمله مزایایی است که کاریشه را از دیگر پلتفرم های فریلنسری متفاوت کرده است.

مزایای کاریشه

 • تنها 8 درصد کارمزد دارد
 • طراحی ساده و زیبا
 • رابط کاربری کابردی و در عین حال ساده
 • دارای اپلیکیشن موبایلی
 • دارای بلاگ با محتوای مناسب
 • دارای راهنمای کامل و جامع
 • امکان درخواست مشاوره در زمینه فریلنسری
 • دسته بندی مناسب همراه با تعداد فریلنسر در هر دسته
 • فعال در رسانه های اجتماعی
 • دارای بیش از 41 هزار فریلنسر
 • دارای سیستم داوری و حل اختلاف

پارس فریلنسر

پارس فریلنسر

از دیگر سایت های فریلنسری در ایران می توان به سایت پارس فریلنسر اشاره کرد. این سایت از سرعت رشد خوبی برخوردار است و در حال پیشرفت در میان سایت های فریلنسری ایرانی است. رتبه الکسا این سایت نسبتا پربازدید 5370 است و سرعت مناسبی هم دارد.

روند کاری این سایت به این صورت است که می توانید به صورت رایگان برای پروژه های خود مناقصه برگزار کنید. سپس در مدت زمان کمی از پیشنهادات مناسب و عالی برای انجام آن برخوردار شوید. همچنین این سایت دارای پلتفرم سفارش خدمات است که با استفاده از آن می توان استعلام قیمت برای انجام پروژه گرفت.

این سایت از پلتفرم های دیگری همچون نمونه کار، کاریابی و استخدام و برون سپاری برخوردار است. پلتفرم نمونه کار برای فریلنسر ها به وجود آمده است تا بتوانند با اشتراک گذاشتن کار های خود برای کارفرمایان، نظر و توجه آنان را جلب کنند.

از مزایای سایت پارس فریلنسر می توان به این مورد هم اشاره کرد که تعرفه آن رایگان است. به این معنی که هیچ هزینه و کارمزدی از مبلغ خدمات، از کارفرما و فریلنسر دریافت نمی کند.در این سایت هزینه ثبت پروژه و سفارش خدمات محلی رایگان و هزینه انتشار آگهی استخدام 10000 تومان است. همچنین شما می توانید محصولات و خدمات خود را به صورت رایگان به دیگران معرفی کنید و تصاویر آن ها را منتشر کنید.

پارس فریلنسر از چندین زبان انگلیسی، فارسی، عربی، روسی، تاجیکستانی و ترکی پشتیبانی می کند! این سایت دارای بخشی است که کاربران می توانند نظرات خود را درباره محصولات و خدمات با دیگران به اشتراک بگذارند.

دیاگرام نحوه فعالیت در پارس فریلنسر را در تصویر پایین مشاهده می کنید:

 دیاگرام نحوه فعالیت در پارس فریلنسر

در سایت پارس فریلنسر پرداخت کارفرما به فریلنسر از طریق سیستم پرداخت امن انجام می شود، به اینصورت که کارفرما هزینه ی انجام پروژه را در سایت سپرده گذاری می کند و هر زمان که پروژه را تحویل گرفت و از نتیجه کار رضایت داشت پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کرده و سایت مبلغ سپرده گذاری شده را به حساب فریلنسر انتقال می دهد .

مزایای پارس فریلنسر

 • پشتیبانی از چند زبان زنده دنیا
 • ارسال پیشنهاد و رزومه رایگان برای فریلنسر
 • ایجاد پروژه و برونسپاری آن برای کارفرما
 • مناقصه و سپردن پروژه به فریلنسر ها
 • امکان استعلام قیمت از فریلنسر ها
 • رابط کاربری ساده و جذاب
 • ریسپانسیو بودن سایت
 • داشتن اپلیکیشن موبایلی برای تعامل بیشتر
 • پشتیبانی 24 ساعته از طریق ایمیل، تلفن و تلگرام
 • دارای بخش نمونه کار
 • گواهینامه تایید فریلنسر

تایپایران

تایپایران

تایپایران اولین سایتی است که به صورت تخصصی در زمینه انجام کار های تایپی در ایران شروع به فعالیت کرده است. این سایت فعالیت خود را از سال 1391 شروع کرده است. رتبه الکسا این سایت 1454 است و از سرعت مناسبی هم برخوردار است.

کارفرما وقتی پروژه را در سایت تایپایران ثبت می کند و به صورت آنی و رایگان در سایت قرار می گیرد. پس از آن، فریلنسر آن آگهی را در سراسر کشور می بیند و درخواست کاری و رزومه خود را برای کارفرما ارسال می کند. حال کارفرما می تواند مقایسه ای بین در خواست ها داشته باشد و انتخاب خود را انجام دهد.

ارائه معیار های مختلف برای مقایسه توسط کارفرما همچون نتایج آزمون های آنلاین، رتبه و امتیاز، نظرات سایر کارفرمایان، رزومه و آمار سوابق و پروژه ها از طرف سایت تایپایران انجام می شود.

برای به وجود آمدن اطمینان سیستم گروگذاری دو طرفه در این سایت پیاده سازی شده است. فریلنسر مبلغ ضمانتی را که کارفرما تعیین کرده را به امانت می گذارد و کارفرما هم برای بیعانه همین کار را انجام می دهد. پس از انجام پروژه، کارفرما بقیه هزینه را پرداخت می کند و کار را تحویل می گیرد. و فریلنسر نیز مبلغ گرو گذاری شده و هزینه کار خود را دریافت می کند.

تایپایران دارای پلتفرم های گوناگونی مثل ترجمه ایران، طراح ایران، کدرز ایران، کارفولد است که در هر کدام از آنها خدمات تخصصی را ارائه می دهد که روند کاری آن مطابق چیزی است که در قسمت بالا توضیح داده شده است.

این سایت بیش از 103 هزار کاربر در زمینه تایپ دارد و نزدیک به 350 هزار پروژه در آن به انجام رسیده است. البته این تعداد در زمینه های ترجمه و طراحی و غیره متفاوت است. کارمزد دریافتی این سایت 15 درصد است.

 

مزایای تایپایران

 • طراحی ساده و دارای جلوه های زیبا
 • دسته بندی دقیق و مناسب
 • دارای بخش بازخوردها برای انتشار نظرات کاربران
 • دارای راهنمای سایت جذاب و کاربردی
 • بلاگ با مقالات مفید در زمینه های گوناگون
 • پشتیبانی از زبان های عربی و انگلیسی
 • امکان تست سرعت تایپ
 • ثبت پروژه به صورت رایگان
 • رابط کاربری جذاب و کاربردی
 • ایجاد زمینه های تخصصی دیگر برای کار فریلنسری

ورکفا

ورکفا

آخرین سایتی که در زمینه سایت های فریلنسری ایران قصد دارم به شما معرفی کنم سایت ورکفا است. ورکفا از سایت هایی است جا برای رشد بیشتر دارد. این سایت دارای رتبه 7030 الکسای ایران است و در کنار آن از سرعت خوبی نیز برخوردار است.

در کنار استفاده از مزایای فریلنسری شما می توانید با استفاده از انجام کار های تبلیغاتی برای ورکفا کسب درآمد کنید. شما می توانید لینک یا بنر معرفی خود را دریافت کرده و آن را به اشتراک بگذارید. پس از آن با هر پرداخت یا ارتقاء حساب کاربری آنان شما میزان مشخصی (برای هر بار 5 هزار تومان) پورسانت دریافت می کنید.

تا کنون 1436 کاربر به این سایت دعوت شده اند و چیزی نزدیک به 850 هزار تومان پورسانت پرداخت شده است. البته این سایت به تازگی شروع به فعالیت کرده و شما می توانید با انجام چند کار خوب و تخصصی خودتان را در آن تبدیل به یک برند کنید.

تعرفه های خدمات سایت بسته به نوع انتخاب شما می تواند متفاوت باشد. تمامی آن ها را می توانید در قالب جدول زیر مشاهده کنید:

ورکفا دارای وبلاگی است که در آن درباره فریلنسری و نکات آن توضیحات بسیاری داده شده است. با استفاده از این وبلاگ شما می توانید اطلاعات زیادی در این زمینه داشته باشید و به راحتی موفق شوید.

مراحل کار در این سایت هم به این صورت است که شما پس از ایجاد پروژه، با انجام مقایسه ای میان فریلنسر ها، فریلنسر مورد نظر خود را انتخاب می کنید. پس از انجام کار و تایید کارفرما مبلغ دریافت و به حساب فریلنسر واریز می گردد.

مزایای ورکفا

 • ایجاد پروژه به صورت رایگان
 • رابط کاربری ساده و مناسب
 • فعال در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام
 • کسب درآمد از روش تبلیغات
 • دسته بندی کاربردی و ساده
 • دارای بیش از 17 هزار فریلنسر
 • انجام 733 پروژه موفق
 • دارای وبلاگ مناسب برای فریلنسر ها
 • فرآیند ثبت نام ساده
 • دسته بندی دقیق فریلنسر ها و پروژه های موجود

 

دیگر سایت های فعال داخلی و خارجی در زمینه فریلنسری

خب تا اینجا برترین سایت های فریلنسری ایران را به شما معرفی کردم. از آنجایی که این سایت ها طرفدار زیادی در ایران دارند و اکثر کارفرما ها و فریلنسر ها با این سایت ها کار می کنند پیشنهاد من هم این است که شما هم در این سایت ها فعالیت کنید.

اما چند سایت داخلی و خارجی دیگر هم وجود دارند که تصمیم گرفتم این سایت ها رو هم تیتر وار به شما معرفی کنم. شاید قصد داشته باشید با سایت های فریلنسری خارجی هم آشنا شوید یا با آنها کار کنید.

 • منکارتو
 • سان تایپ
 • کاریتو
 • دورکار
 • Upwork
 • Freelancer
 • Craigslist
 • Guru
 • 99Designs

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یک × 3 =