بهترین سایت های فریلنسری یا دورکاری در ایران کدامند؟

بهترین سایت های فریلنسری یا دورکاری در ایران کدامند؟

امروزه در حوزه وب، استفاده از سایت‌های دورکاری و یا آزادکاری بسیار رایج شده است و برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد. افرادی که به دنبال راه‌های اضافی برای کسب درآمد هستند و یا کسانی که نیاز به آزاد کاری دارند روشی عالی است. سایت‌های زیادی وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید به عنوان کارفرما یا فریلنسر نیاز خود را برطرف کنید.

بهترین سایت های فریلنسری یا دورکاری در ایران کدامند؟

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، با جستجوی عبارت بهترین وب‌سایت‌های فریلنسری (Freelancer) احتمالاً با کسب و کارهای مختلفی روبرو می‌شوید. برای انتخاب بازار کار آنلاین مناسب، موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. در این بین با توجه به نیازها و ترجیحات شما ویژگی‌های مثبت و منفی برای هر وب‌سایتی وجود دارد. بنابراین برای این که کار شما راحت شود؛ در این مطلب بهترین سایت‌های فریلنسری را به شما معرفی می‌کنیم.

مزایا و معایب فریلنسری

یکی از بهترین مزایای دورکاری و یا فریلنسری این است که به ساعت یا مکان کاری خاصی محدود نیستید. شما می‌توانید در منزل خود نیز به عنوان نیروی متخصص یا کارفرما در سایت‌های فریلنسر فعالیت کنید. همچنین به عنوان یک نیروی متخصص دورکار، می‌توانید پیشنهادات مختلف را بررسی کرده و کاری که مد نظرتان است را انتخاب کنید. علاوه بر این‌ها درآمد شما کاملاً به خودتان بستگی دارد و با انجام پروژه‌های بزرگ‌تر و بیش‌تر می‌توانید به درآمد بالایی برسید.

 

البته این شغل معایبی نیز دارد. به عنوان مثال از حق بیمه، بازنشستگی، پاداش و یا محل کار مناسب بهره نخواهید برد. تمام کارها نیز به عهده خودتان است.

کسب و کار فریلنسرینگ شامل مشاغل زیادی از جمله؛ طراحی، ترجمه، گرافیک، تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، ویراستاری، نرم افزار، طراحی سایت، نوشتن آگاهی و… است.

برترین وب سایت های فریلنسری (Freelancer)

در ادامه چند نمونه از بهترین سایت‌های دورکاری ایران را به شما معرفی می‌کنیم. هرکدام از این سایت‌ها ویژگی‌هایی دارند که با آن‌ها آشنا می‌شود. همچنین در پایان مطلب نیز با Upwork، یکی از بهترین سایت‌های فریلنسری دنیا آشنا خواهید شد.

پونیشا (Ponisha.ir)

به طور قطع می‌توان گفت بزرگترین و بهترین سایت فریلنسرینگ در ایران پونیشا است. تقریباً هرکسی که در زمینه دورکاری فعالیت می‌کند با پونیشا آشنایی دارد. پونیشا تقریباً تمام مشاغلی که در زمینه خدمات وب و دیجیتال مارکتینگ است را پوشش می‌دهد. از دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، طراحی و برنامه نویسی گرفته تا مشاوره و فروش در سایت پونیشا انجام می‌شود.

پونیشا معتقد است که یک بازار کار آنلاین نیست. بلکه یک کارخانه آنلاین است که با فراهم کردن ابزار مناسب برای انسان‌های با انگیزه، جهان را به مکان بهتری تبدیل می‌کند. پرداخت کاملا امن، بیش از 270 هزار فریلنسر و انجام بیش از 60 هزار پروژه موفق از جمله دیگر ویژگی‌های Ponisha محسوب می‌شود.

بهترین سایت های فریلنسری یا دورکاری در ایران کدامند؟

چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان متخصص از پونیشا استفاده کنید، ویژگی‌های بسیار زیادی برایتان خواهد داشت. همچنین پونیشا شامل مزایای زیر نیز است:

  • عضویت کاملا رایگان
  • فضای کاملاً رقابتی
  • فریلنسرهای کاملاً حرفه ای و با تجربه
  • پرداخت امن
  • پشتیبانی از مشاغل گوناگون
  • رابط کاربری بسیار عالی
  • بررسی نمونه کار فریلنسرها

برای استفاده و آشنایی بیش‌تر با پونیشا، می‌توانید به نشانی ponisha.ir مراجعه کنید.

سایت فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

انجام میدم

انجام میدم نیز مانند دیگر سایت‌های فریلنسری دارای محیط کاربری بسیار خوبی است. نحوه کار انجام میدم با سایر وب‌سایت‌های این حوزه کمی متفاوت است. در این سایت فریلنسر تخصص خود را بنابر ویژگی‌هایی مشخص می‌کند. کارفرمایان با جستجو در سایت تخصص شما را دیده و در صورت نیاز با شما همکاری می‌کنند.

البته میزان حق کمیسیون این سایت کمی بالاتر از رقبا بوده و حدود 20 درصد درآمد فریلنسر متعلق به سایت است.

دورکار

سایت دورکار نیز یکی از سایت‌های امن در این حوزه است. دورکار رابط کاربری بسیار خوبی داشته و نیازی به خرید اشتراک ماهانه نیز ندارد. در سایت دورکار 10 درصد از هزینه پروژه‌های موفق به سایت تعلق می‌گیرد. کارفرمایان و فریلنسرها در هرجای ایران می‌توانند از دورکار استفاده کنند.

پارسکدرز

پارسکدرز به عنوان اولین بازار کار آنلاین شناخته می‌شود. عضویت در این سایت کاملاً رایگان است و محیط کاربری آن نیز بسیار خوب است. همچنین کارمزد سایت حدود 8 یا 10 درصد در نظر گرفته می‌شود. پرداخت امن و سابقه بالا در زمینه فریلنسرینگ از دیگر مزایای سایت پارسکدرز است. برای ارتقا عضویت نیز مانند بسیاری از سایت‌های دیگر، باید هزینه‌ای پرداخت شود.

در ادامه مطلب؛ سایت Upwork که یکی از بهترین سایت‌های فریلنسری در جهان است را به شما معرفی می‌کنیم.

Upwork

Upwork یک بازار کار آنلاین جهانی است که مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین مزایای Upwork این است که فریلنسرها را بررسی و تایید می‌کند. بنابراین کارفرما مطمئن است که یک فرد متخصص را برای کار خود استخدام کرده است. همچنین مانند سایت پونیشا می‌توانید نمونه کارهای افراد دورکار را بررسی کنید.

عضویت در این سایت کاملاً رایگان است و به لطف رابط کاربری عالی ارتباط برقرار کردن با FreeLancer یا کارفرما بسیار آسان است. مانند بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، Upwork برای هر پروژه کارمزد می‌گیرد. تعداد پروژه‌های انجام شده و متخصصان Upwork نیز نشانه از کیفیت بالای آن دارد.

سخن آخر…

با توجه به پیشرفت سایت‌های فریلنسری، دیگر نیازی نیست برای کسب درآمد حتما در یک مکان مشغول به کار باشید. شما می‌توانید در سایت‌های Freelancer ثبت نام کرده و کسب درآمد کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یازده − 9 =