بهترین فروشگاه های اینترنتی ایرانی در سال ۱۴۰۱ (آپدیت جدید)

خرید اینترنتی از فروشگاه اینترنتی به یکی از کارهای روزمره ما ایرانی تبدیل شده است. نسبت به چند سال گذشته خرید های اینترنتی، بسیار زیاد شده اند. از محصولات آرایشی بهداشتی گرفته تا محصولات صوتی تصویری و لوازم آشپزخانه و مواد غذایی در فروشگاه های اینترنتی به فراوانی موجود است.

از صدقه سری دیجی کالا هم فرهنگ خرید اینترنتی در کشور ما به خوبی جا افتاده است و مردم خیلی راحت تر از قبل خرید های آنلاین خود را انجام می دهند. قبل از دیجی کالا فروشگاه اینترنتی های زرد با محصولات بی کیفیت زیاد بودند و هنوز هم هستند. از وقتی که دیجی کالا در ایران معروف شده است خریدهای اینترنتی ما خیلی مطمئن تر انجام می شود.

به همین دلیل تصمیم گرفتم در این مقاله از بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران را در چند سال اخیر بررسی و معرفی کنم. درست است که دیجی کالا همیشه اول بوده و اول خواهد ماند ولی باید بدانید فروشگاه های اینترنتی دیگری هم هستند که مردم خرید های اینترنتی شان را از آن ها انجام می دهند. نکات مثبت و منفی در فروشگاه های اینترنتی زیاد به چشم می خورد. به همین خاطر شاید هر کسی تمایل نداشته باشد که فقط از دیجی کالا خرید های خود را انجام دهد. شاید دیجی کالا برای همه خریدهای آنلاین شما مناسب نباشد!

در این مقاله علاوه بر عنوان کردن ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب، 10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران را با بررسی نقاط قوت و ضعف آن ها معرفی می کنم تا هم با دیگر فروشگاه های اینترنتی آشنا شوید و هم خودتان گزینه مورد نظر را برای خرید های آنلاین روزمره خود انتخاب کنید.

ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن چیست؟

فروشگاه های اینترنتی ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارند. به همین دلیل همه مردم خریدهای خود را فقط از یک فروشگاه اینترنتی انجام نمی دهند! در ادامه سعی می کنم مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب را عنوان کنم تا بدانید بهترین فروشگاه اینترنتی که انتخاب کردید چه ویژگی های باید داشته باشد.

لازم به ذکر است اکثر مواردی که قصد دارم عنوان کنم مربوط به تجربه کاربری در فروشگاه اینترنتی می باشد که بسیار بسیار قضیه مهمی است. از آن جایی که فروشگاه های اینترنتی مشتریان زیادی در روز دارند بهتر است تجربه کاربری دلنشینی را برای مشتریان خود رقم بزنند.

رابط کاربری

رابط کاربری یا UI یکی از مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب ایرانی است. رابط کاربری چیزی است که مشتری از فروشگاه اینترنتی می بیند. مثل فونت نوشته ها، تصاویر محصولات، دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی و مواردی که مربوط به ظاهر یک فروشگاه اینترنتی می شود.

خیلی مهم است که قبل از هر چیز مشتری با وارد شدن به یک فروشگاه اینترنتی ظاهر زیبای آن را ببیند و بعد شروع به جست و جوی کالای مورد نظر برای خرید کند. ظاهر زیبای فروشگاه اینترنتی باعث ایجاد حس اعتماد اولیه در مخاطب می شود.

تجربه کاربری

یکی از مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که تجربه کاربری در آن به درستی طراحی شده باشد. منظور از UX یا تجربه کاربری این است که کاربر با وارد شدن به فروشگاه اینترنتی به راحتی بتواند محصول مورد نظر خود را پیدا کند، انتخاب کند و به صورت آنلاین و بدون هیچ معطلی سفارش دهد.

تجربه کاربری در یک کلام یعنی راحت بودن کاربر زمانی که در سایت یا فروشگاه اینترنتی زمانش را سپری می کند.

فرایند خرید

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که فرایند خرید در آن برای مشتری ساده باشد. متاسفانه بعضی از فروشگاه های اینترنتی فرایند خرید سخت و پیچیده ای دارند و به همین دلیل، روزانه مشتریان زیادی را هنگام ثبت سفارش از دست می دهند.

بهینه سازی فرایند خرید در سایت یا فروشگاه اینترنتی هم یکی از مراحل طراحی UX و تجربه کاربری است. بهتر است مراحل ثبت نام و سفارش محصول چند مرحله ای باشد تا کاربر خسته نشود و مشتاق شود تا مراحل انجام سفارش را تا انتها انجام دهد.

جست و جو و دسته بندی محصولات

یکی از دیگر ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که به راحتی و خیلی سریع بتوان در آن محصول مورد نظر را پیدا کرد. دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که هر محصول را با هر مدل، رنگ، اندازه و … بتوان به راحتی پیدا کرد.

همچنین جست و جوی حرفه ای در فروشگاه های اینترنتی مهم است. جست و جو بر اساس فیلتر گذاری قیمت، برند یا رنگ و … باعث می شود مشتری، خیلی سریع بتواند محصول مورد نظرش را پیدا کند.

به همین دلیل فروشگاه اینترنتی هایی که جست و جوی دقیقی دارند و دسته بندی محصولات در آن ها به خوبی طراحی شده است می توانند فروش بالایی داشته باشند و جزء بهترین فروشگاه های اینترنتی باشند.

تضمین بهترین کیفیت و قیمت

یکی از دیگر مواردی که باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی را مطمئن جلوه دهد تضمین کردن بهترین کیفیت و قیمت مناسب کالا است. متاسفانه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی محصولات تقلبی را با قیمت اصلی کالا ارائه می دهند در صورتی که باید کمتر از قیمت اصلی باشد چون اصل نیست!

به همین دلیل از فروشگاهی باید خرید کنید که تضمین کیفیت محصولات را می کند و همینطور مناسب ترین قیمت را برای خرید آن کالا ارائه می دهد. معمولا فروشگاه های اینترنتی مارکت پلیس (چند فروشنده) مثل دیجی کالا محصولاتی با چند گارانتی و قیمت ارائه می کنند.

گارانتی بازگشت وجه و مرجوعی کالا

یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن، قانون گارانتی بازگشت وجه و مرجوعی کالا باید داشته باشد. فروشگاه های اینترنتی در ایران وجود دارند که گارانتی بازگشت وجه 7 روزه دارند ولی پایبند به آن نیستند و با هزار دوز و کلک نمی خواهند زیر بار مرجوعی کالا بروند. این فروشگاه های اینترنتی اصلا قابل اطمینان نیستند و خرید اینترنتی از آن ها پیشنهاد نمی شود.

فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن است که به صورت واضح قوانین مرجوعی کالا و گارانتی بازگشت وجه را هنگام خرید یا در صفحه ای مجزا کامل شرح دهد و پایبند به آن باشد.

سیستم اتوماتیک سازی فرایندها

هر فروشگاه اینترنتی با توجه به ترافیک بالایی که در روز دارد باید سیستم اتوماتیک سازی فرایندها هم داشته باشد. فروشگاه اینترنتی خوب است که در آن همه چیز اتوماتیک باشد. به عنوان مثال ممکن است هنگام خرید به علت کافی نبودن موجودی حساب تان، مجبور باشید سبد خرید را ترک کنید! آیا نباید بعدا به شما ایمیل یا اس ام اس یادآوری برای ادامه خریدتان ارسال شود؟

یا به عنوان مثال اگر محصولی را از یک فروشگاه اینترنتی خرید کرده اید و بعد از آن ایمیل تایید دریافت کردید از خریدتان مطمئن نمی شوید؟

همه این کارها بر عهده سیستمی است که به صورت اتوماتیک از قبل تنظیم شده است و همه فروشگاه های اینترنتی باید ازش برخوردار باشند. این مورد هم دقیقا رابطه مستقیم با تجربه کاربری دارد.

ارائه تخفیف ها و فرصت های ویژه

همه مردم عاشق تخفیف هستند. همه دوست دارند محصول مورد نظرشان را با تخفیف حتی اگر تخفیف کمی داشته باشد تهیه کنند. ارائه تخفیف های ویژه یکی از بهترین مزیت های یک فروشگاه اینترنتی خوب است. فروشگاه اینترنتی که همیشه محصولات تخفیف دار داشته باشد قطعا فروش بالایی هم خواهد داشت.

ارائه فرصت های ویژه در فواصل زمانی مختلف هم از دیگر ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب است. درست مثل فروشگاه اینترنتی بامیلو که برای هر فصل پیشنهادهای ویژه ای را برای کاربرانش ایمیل می کند.

اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی

یکی از مهمترین عواملی که یک فروشگاه اینترنتی را مطمئن و خوب جلوه میدهد داشتن اینماد و مجوزهای دیگر کسب و کار است. اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. با وجود اینکه دیجی کالا فرهنگ خرید اینترنتی را در ایران جا انداخته است ولی باز هم بسیاری از کاربران اینترنتی در خریدهای اینترنتی شان تردید دارند.

بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که مجوزهای لازم کسب و کار اینترنتی را داشته باشد. البته تنها همین مورد باعث اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی نمی شود!

موارد دیگری مثل پشتیبانی همیشه آنلاین، مشخص بودن قوانین مرجوعی و بازگشت وجه، پاسخ به سوالات متداول، داشتن صفحاتی برای شکایت و پیگیری سفارش، استفاده از لوگوی اسپانسر ها و … از مواردی است که باعث اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی می شوند.

ارسال به موقع و سریع سفارشات

یکی از ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که سفارشات مشتریان را به موقع و در سریع ترین حالت به دست شان برساند. این مورد می تواند یک مزیت رقابتی بین فروشگاه های اینترنتی باشد. بعضی از فروشگاه های اینترنتی هستند که در کمتر از دو ساعت سفارش مشتری را به دستش می رسانند! این واقعا معرکه است از دید یک مشتری.

پس فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن است که به موقع و سر وقت سفارش مشتری را به دست او برساند. حداقل این است که باید زمان دقیق ارسال سفارش را مشخص کنند و به آن عمل کنند.

داشتن فروشگاه اینترنتی چه فرصتی‌‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

قصد دارم به شما نکاتی را بگم که بدانید داشتن فروشگاه اینترنتی چه فرصتی را در اختیار شما قرار می‌دهد و چطور باعث می‌شود شما از رقباتون پیشی بگیرید.

 • فروش 24 ساعته و بدون محدودیت:

اولین فرصتی که یک فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهد این است که می‌توانید 24 ساعته و بدون محدودیت در فروشگاه اینترنتی‌تان فروش داشته باشید.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که این روزها با زیاد شدن دغدغه‌های فکری و شغلی مردم و همچنین نداشتن زمان کافی مردم خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند به همین دلیل خرید اینترنتی افزایش پیدا کرده است. با شروع کار فروشگاه اینترنتی خود می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و فروش خود را افزایش دهید و درآمد عالی داشته باشید.

 • پیشی گرفتن از رقبا:

اگر با چند فروشگاه در ارتباط هستید با اینترنتی کردن کار خود و ارائه خدمات اینترنتی به مشتریان خود می‌توانید از رقبا پیشی بگیرید و فروش چند برابری داشته باشید. اینجوری علاوه بر خدمات رسانی راحت‌تر به مشتریان خودتان، می‌توانید مشتریان رقبا را جذب کنید و هم می‌توانید در کل کشور مشتری داشته باشید و به مشتریان سراسر کشور خدمات ارائه کنید.

 • هزینه کمتر و درآمد بیشتر

شما برای داشتن یک فروشگاه بزرگ لازم است کلی نیرو جذب کنید تا کارهای مربوط به فروشگاه را برای شما انجام دهد. اینجوری مجبورید ماهانه به افراد زیادی حقوق دهید و کلی هزینه کنید، حالا هزینه‌ی نگه داری کالا‌ها و همچنین هزینه‌ی خود فروشگاه هم هست که این هزینه را چندین برابر می‌کند. اما داشتن فروشگاه اینترنتی این مخارج را کمتر می‌کند و همچنین باعث می‌شود درآمد بیشتری هم داشته باشید. برای فروشگاه اینترنتی تا مدت‌ها می‌توانید به تنهایی فروش داشته باشید و کالاها را با پست ارسال کنید. وقتی دیدید فروشگاهتان بزرگ شد، می‌توانید افرادی را استخدام کنید.

 • افزایش استفاده از اینترنت و خرید اینترنتی

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از اینترنت روز به روز افزایش پیدا می‌کند و در کنار آن خرید حضوری هم جای خودش را به خرید اینترنتی می‌دهد.  افرادی هم که خرید اینترنتی انجام می‌دهند اولین کارشان جستجو در اینترنت هستش تا اطلاعات مورد نیازشان را در مورد آن کالا بدست آورند. اگر این افراد را جذب فروشگاه اینترنتی خود کنید کالایی که مورد نیازشان است را از فروشگاه اینترنتی شما خرید می‌کنند.

 • داشتن فروشگاه اینترنتی به معنی داشتن شعبه در تمام کشور است

آخرین مزیت داشتن فروشگاه اینترنتی این است که داشتن فروشگاه اینترنتی یعنی داشتن شعبه در سراسر کشور.  با داشتن فروشگاه اینترنتی می‌توانید از سراسر کشور مشتری جذب کنید و خودتان را محدود به یک محله یا منطقه نکنید.

معرفی 10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 1401

خب در این قسمت نوبت به معرفی بهترین فروشگاه های اینترنتی می رسد. در این قسمت 10 فروشگاه برتر اینترنتی ایران را بر اساس رتبه الکسا، میزان ترافیک، تعداد مشتریان و دیگر معیارهایی که مشخص شده است معرفی می کنم.

همینطور مزایا و معایبی که هر کدام از آن ها دارند را عنوان می کنم تا نسب به هر فروشگاه اینترنتی شناخت بهتری پیدا کنید. البته این یک مقایسه و بررسی تخصصی نیست! صرفا معرفی 10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران بر اساس جایگاهی که دارند است.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

دیجی کالا در بین فروشگاه اینترنتی های ایران شماره یک است. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با رتبه الکسای 3 در ایران بعد از آپارات پربازدید ترین سایت ایران است. دیجی کالا با بیش از 10 سال قدمت قدیمی ترین فروشگاه اینترنتی ایران است که بر خلاف دیگر فروشگاه های اینترنتی ایرانی از همان ابتدا با هدف مشخصی توسط برادران محمدی راه اندازی شد.

مدل کسب و کار فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بر گرفته از سایت های CNET و آمازون است. یعنی هم نقد و بررسی کالا و محصولات و هم فروش اینترنتی آن ها. دقیقا مثل دو سایت نام برده شده که سی نت برای نقد و بررسی کالا است و آمازون هم که بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا است.

هدف اصلی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در ابتدا فقط فروش محصولات دیجیتال بود اما امروزه در دیجی کالا همه جور کالا از جمله محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم تحریر، مواد غذایی و خودرو نیز پیدا می شود. به گفته مدیران دیجیکالا هدف بعدی دیجی کالا فروش کالا به دیگر کشورهای خاورمیانه است.

دیجی کالا یک MarketPlace اینترنتی است. یعنی واسطه ای بین فروشنده ها و مردم است. قبلا اینطور نبود! قبلا دیجی کالا یک انبار بزرگ و پر از محصولات دیجیتال داشت که کم کم تصمیم گرفت تبدیل به یک مارکت پلیس شود.

از نقات قوت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بازاریابی محتوایی اش و نقد و بررسی های تخصصی محصولاتی که می فروشد است. ابتدای کار هم دیجی کالا یک سایت نقد و بررسی کالا بود و خبری از فروش اینترنتی محصولات نبود! دیجی کالا به مردم کمک می کند تا ابتدا از کالای مورد نظر خود شناخت کافی را پیدا کنند و سپس تصمیم درست خود را برای خرید بهترین نوع آن بگیرند.

از دیگر مزیت های دیجی کالا سرعت بسیار بالای بارگذاری صفحاتش است. با دسته بندی و جست و جوی حرفه ای تعبیه شده در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا کاربران به راحتی و به سرعت می توانند به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

دیجی کالا یکی از قوی ترین کسب و کارهای آنلاین در ایران از نظر سرمایه است که تقریبا هیچ جایی پیدا نمی شود که نام دیجی کالا آن جا نباشد. از وب سایت های اینترنتی گرفته تا اپلیکیشن های موبایلی همه با دیجی کالا همکاری می کنند. به تازگی هم که سیستم همکاری در فروش خود را راه اندازی کرده است و کسب و کارهای زیادی را حاضر به همکاری با خود کرده است. بسیاری از صاحبان سایت های بزرگ برای کسب درآمد بیشتر با سیستم فروش واسطه ای دیجی کالا کار می کنند.

دیجی کالا دارای یک تیم خلاق و حرفه ای است که روز به روز روش های جدید و تازه را در دیجیتال مارکتینگ ازشان می بینیم. خصوصا در همکاری خلاقانه با استارت آپ های دیگر، طراحی مسابقات نویسندگی، پیشنهاد های ویژه، تخفیف های روزانه و مناسبتی، طراحی CTA های جذاب داخل فروشگاه، طراحی ایمیل های تبلیغاتی جذاب، طراحی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی و …

دیجی کالا مزیت ها و ویژگی های فوق العاده ای دارد که اگر بخواهیم به همه آن ها اشاره کنیم و هر کدام از آن ها را با هم بررسی کنیم از معرفی دیگر فروشگاه های اینترنتی ایرانی جا می مانیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا دیجی کالا به این موفقیت رسیده است.

مزیت های فروشگاه اینترنتی دیجی کالا:

 • طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری حرفه ای
 • جست و جوی هوشمندانه و سریع در سایت
 • عضویت سریع و بی دردسر هنگام سفارش محصول
 • ارائه تخفیف ها و پیشنهادهای ویژه روزانه
 • پیدا کردن سریع محصولات تخفیف دار
 • پیشنهاد خرید محصولات مرتبط
 • تضمین بهترین قیمت و کیفیت کالا
 • نمودار تغییر قیمت محصولات در ماه های گذشته
 • گارانتی مرجوعی و بازگشت وجه تا 7 روز
 • امکان مطلع شدن از موجود شدن محصولات
 • نمایش محصولات قبلا دیده شده برای مشتریان
 • نمایش سه بعدی برخی از محصولات دیجیتال
 • بررسی و مقایسه تخصصی کالاهای دیجیتال
 • بازاریابی محتوای قوی در بخش دیجی مگ
 • معرفی محصولات جدید در بخش TV
 • دارای اپلیکیشن موبایلی برای اندروید و آیفون
 • راه اندازی بخش همکاری در فروش

معایب فروشگاه اینترنتی دیجی کالا:

 • بالا بودن قیمت بعضی از کالاهای موجود
 • تخفیف های غیر واقعی روی برخی از محصولات
 • کاهش سرعت تحویل کالا به مشتریان
 • بی تفاوتی نسبت به مشتریانی که سفارش کمتری دارند
 • عدم پاسخگویی و پیگیری ضعیف مرجوعی ها
 • عدم تحویل سفارش به مشتری در داخل ساختمان
 • افزایش ناموجود بودن محصولات
 • عدم نمایش صحیح سایت در موبایل و تبلت (مشکل در ریسپانسیو بودن)

کسب درآمد از طریق ایجاد فروشگاه محصولات خود بصورت رایگان در سرکالا

اگر هر کدام از شما کسب و کاری داره چه کسب و کار خانگی و یا مغازه ای داره و علاقه داره که کارشو توسعه بده و محصولاتش رو بیشتر معرفی کنه و  فروشگاه اینترنتی داشته باشه میتونه فروشگاه خودشو تو سایت سرکالا درست کنه و محصولاتشو و اجناس مغازه شو تو فروشگاه خودش بذاره و لینک فروشگاه خودشو تو کانال های مختلف بذاره و یا به دوستان خودش بده تا محصولاتشو تو فروشگاهش ببینند و خرید کنند .

هدف از ایجاد سایت فروشگاهی سرکالا، تجمع محصولات و کالاهای موجود در مغازه‌های کوچک گسترده سطح شهر در یک فروشگاه جامع و کامل و ارائه حق انتخاب بهینه به مشتریان از میان انبوهی از کالاهای مشابه و دسترسی سریع و آسان به آنهاست.

هدف، ایجاد یک ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار است به‌گونه‌ای که فروشنده بتواند تمامی کالاهای موجود در فروشگاه خود را در کمترین زمان ممکن و به نحو احسن به خریدار معرفی کند و خریدار نیز بتواند کالاهای موردنیاز خود را با دقت و اطلاعات کامل و با صرف کمترین وقت و انرژی و مناسب‌ترین قیمت تهیه کند

دستورالعمل اجرایی

برای ساختن فروشگاه خودتون مراحل زیر را دنبال کنید

مراحل ایجاد فروشگاه با موبایل :

۱- وارد سایت زیر بشید .

۲- گزینه حساب کاربری رو در پایین بزنید

۳-عضویت را بزنید

۴-گزینه من یک فروشنده هستم را بزنید و اطلاعات خود را وارد کنید ودکمه عضویت را بزنید .

۵-دقت داشته باشید در بخش اطلاعات ایمیل شما و گذر واژه شما نام کاربری و پسورد شما برای ورود به سایت هستند که باید جایی یادداشت کنید که فراموش نکنید .

در زیر باکس اسم فروشگاه لینکی نمایش داده میشود که این لینک آدرس فروشگاه شماست که باید آنرا هم جایی یادداشت کنید تا برای دیگران بفرستید .

۶- بقیه مراحل را ادامه دهید تا پنل پیشخوان فروشگاه شما ایجاد شود .

۷ – سپس وارد تنظیمات پنل پیشخوان شما شوید و عکس بنر و پروفایل فروشگاه خود را ایجاد کنید .

بعد از اینکه فروشگاهتون رو ساختید حالا نوبت گذاشتن محصولاتتون تو فروشگاهتون است

روش گذاشتن محصول در فروشگاهتون

1- وارد سایت سرکالا بشید

2- با یوزر نیم و پسورد وارد پیشخوان فروشگاه خودتون بشید

3- در پیشخوان و در باکس مشکی وسط صفحه منو را باز کنوید

4- گزینه محصولات و افزودن محصول جدید را بزنید

5- تصاویر و قیمت و توضیحات محصول خود را اضافه کنید و افزودن محصول را بزنید و در صفحه جدیدی که باز میشود اطلاعات محصول را چک کنید و ذخیره اطلاعات را بزنید .
محصول شما در فروشگاهتان ذخیره شد

فروشگاه اینترنتی دایان شاپ

فروشگاه اینترنتی دایان شاپ

فروشگاه اینترنتی دایان شاپ، از جمله آنلاین شاپ‌های فعال در زمینه فروش انواع پوشاک مردانه و زنانه، کفش، لوازم دیجیتال، اکسسوری و انواع کیف‌های چرمی است که در چند سال اخیر جایگاه خود را در بین مشتریان خرید اینترنتی، پیدا کرده است.

تنوع بالای کالا در دسته‌های مختلف و قیمت مناسب، باعث شده که معمولا بازدیدکنندگان این فروشگاه، دست خالی از آن خارج نشوند.

به عنوان کلیدی‌ترین شاخصه‌های دایان شاپ، می‌توان به قیمت‌های منصفانه و پرداخت هزینه سفارش در محل اشاره کرد؛ همچنین تمام کالاهای خریداری شده از این فروشگاه شامل گارانتی و مهلت تست سه‌روزه هستند.

لازم به ذکر است که دایان شاپ تیمی قوی از پشتیبانان تلفنی را نیز در اختیار دارد که کمک می کند مشتریان در ثبت سفارش و پیگیری موقعیت مرسوله تا زمان دریافت، اطلاعات مورد نیازشان را به آسانی و با کم‌ترین مشکل، دریافت کنند.

در نتیجه اگر قصد ست کردن استایلی به‌روز، با هزینه به‌صرفه را دارید یا به‌دنبال فروشگاهی بی‌دردسر برای خرید محصولات دیجیتال مورد نیازتان هستید، بازدید از دایان شاپ می‌تواند شما را در مسیر خریدی مطمئن قرار دهد.

مزایای دایان شاپ:

 • پایین‌ترین و به‌صرفه‌ترین قیمت بازار
 • ثبت و پیگیری آسان سفارشات از طریق پشتیبانی تلفنی
 • تنوع در نحوه پرداخت هزینه (آنلاین و درب منزل در سراسر کشور)
 • گارانتی سه روزه کالا به همراه پشتیبانی 7/24
 • شارژ سریع محصولات ناموجود
 • ارائه کالاهایی با تخفیف ویژه در قسمت «شگفت انگیز» به‌صورت دوره‌ای
 • ارائه تصاویر متنوع از محصولات با جزئیات کامل
 • انتخاب روش ارسال توسط مشتری (تیپاکس یا پست)

معایب دایان شاپ:

 • تنوع کم در برخی از دسته‌ها، مانند لوازم منزل
 • نداشتن اپلیکیشن موبایل
 • رنج قیمتی محدود (موجود نداشتن کالاهای لاکچری و برند با قیمت بالا)
 • عدم تعیین زمان ارسال توسط مشتری
 • عدم ارائه خدمات ویژه به خریداران پرتکرار
 • عدم امکان خرید حضوری برای مشتریان

فروشگاه دیدنگار

فروشگاه اینترنتی دیدنگار

دیدنگار در سال ۱۳۸۹ توسط دکتر علی فروغی تاسیس شد. این فروشگاه بهترین و بزرگ ترین فروشگاه آنلاین در زمینه فروش تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری هست. دیدنگار شامل بخش های مختلف از جمله تعمیرگاه آموزشگاه عکاسی مجله عکاسی و قاب دیدنگار می باشد از مهم ترین ویژگی های این کمپانی این است که توانسته صفر تا صد نیاز افراد در زمینه عکاسی و فیلمبرداری را بر طرف کند.

معرفی بخش های مختلف دیدنگار

فروشگاه دیدنگار

در این فروشگاه عکاسان و فیلمبرداران می توانند همه کالا های مورد نیاز خود را مشاهده کنند و برای خرید آن از مشاوران دیدنگاران به صورت رایگان مشاوره بگیرند. همچنین در یک سال گذشته این فروشگاه توانسته با گسترش کالاهای دیجیتال خود نیاز سایر افراد را در زمینه کالاهای دیجیتال برطرف کند. این فروشگاه با همکاری وارد کنندگان معتبر کالاهای دیجیتال توانسته تعداد زیادی از کالاهای دیجیتال را با قیمت مناسب در اختیار مشتریانش قرار دهد.

آموزشگاه دیدنگار

خیلی از افراد هستند که تازه کار عکاسی و فیلمبرداری را شروع کرده اند آموزشگاه دیدنگار با همکاری اساتید حرفه ای و با تجربه هر ساله دوره های آموزشی تخصصی و کاملی را برای هنرجویان برگزار می کند مهم ترین مزیت این دوره ها این است که هنرجویان را برای ورود به بازار کار و کسب درآمد آماده می کند.

تعمیر گاه دیدنگار

اگر شما چندین سال از دوربین عکاسی خود استفاده کنید نیاز به خدمات تعمیر و نگه داری دوربین پیدا می کنید. تعمیر گاه دیدنگار با همکاری کارشناسان حرفه ای در زمینه تعمیر و نگه داری دوربین توانسته نیاز های جامعه عکاسان را در زمینه خدمات تعمیر و نگه داری دوربین برطرف کند.

قاب دیدنگار

قاب یک پلتفرم ساخت رزومه و کاریابی برای عکاسان و فیلمبرداران در شهر ها و استان های مختلف می باشد همچنین افرادی که در شهر ها و استان های مختلف آتلیه عکاسی دارند می توانند در قاب نمونه کار ها و اطلاعات شغلی خود را به همراه لوکیشن خود ثبت کنند تا افراد در هر شهری بتوانند بهترین عکاس و فیلمبردار و یا آتلیه دار پیدا کنند و از آن ها خدمات بگیرند.

مزایای فروشگاه اینترنتی دیدنگار:

 • وارد کننده بهترین تجهیزات عکاسی با قیمت مناسب
 • وارد کننده بهترین کالاهای دیجیتال با قیمت مناسب 
 • مشاوره تخصصی قبل از خرید محصول
 • ارائه دوره ها و فیلم های آموزشی تخصصی برای عکاسان و فیلمبرداران
 • گارانتی و خدمات پس از فروش برای تجهیزات عکاسی
 • امکان مقایسه محصولات مختلف قبل از خرید
 • ایجاد فضای تبلیغاتی برای عکاسان و فیلمبرداران برای معرفی خدمات
 • داشتن سایت حرفه ای برای سهولت دسترسی کاربران در سایت

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل اولین فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک در ایران است که به صورت کاملا حرفه ای فعالیت خود را آغاز کرده است. دیجی استایل زیر مجموعه دیجی کالا است. از آنجایی که دیجی کالا توانسته بهترین فروشگاه اینترنتی ایران شود از این فرصت برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دیگر در زمینه فروشگاه اینترنتی لباس و اکسسوری استفاده کرده است. به همین دلیل دیجی استایل از طریق قدرتی که دیجی کالا دارد توانسته به خوبی و خیلی سریع دیده شود.

اما این تنها دلیل موفقیت و دیده شدن دیجی استایل نیست! بلکه مهمترین ویژگی فروشگاه اینترنتی دیجی استایل ارائه محصولات اورجینال با ضمانت بهترین کیفیت برای اولین بار در ایران است. به طور کلی محصولاتی که در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل مشاهده می کنید اعم از عینک دودی، اکسسوری تا کیف و کفش و کت و شلوار از بهترین برندهای دنیا می باشد و ضمانت اصل بودن کالا را دارند.

از این گذشته بهترین مزیت فروشگاه اینترنتی دیجی استایل پشتیبانی از پرو و بازگشت کالا در صورت عدم رضایت است. این به این معنی است که اگر از دیجی استایل مثلا کتونی سفارش دادید و بعد از تحویل گرفتن آن متوجه شدید که سایز آن به شما نمی خورد می توانید آن را پس بفرستید. برای اولین بار در ایران توسط فروشگاه اینترنتی دیجی استایل این فرهنگ در بین مردم رواج داده شده است که هر کسی با خیال راحت بتواند خرید اینترنتی لباس داشته باشد.

از دیگر نقاط قوت فروشگاه اینترنتی دیجی استایل برندسازی قوی توسط پلتفرم های تبلیغات کلیکی، شبکه های اجتماعی و هینطور استفاده از خود دیجی کالا است. به همین دلیل با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که ترافیک بازگشتی و مستقیم دیجی استایل حاکی از این است که برندسازی برای آن به خوبی انجام شده است.

با وجود فروشگاه اینترنتی دیجی استایل مردم با خیال راحت محصولات اورجینال خود را سفارش می دهند و گول بعضی از نمایندگی هایی که محصولات فیک عرضه می کنند را نمی خورند!

مزایای فروشگاه اینترنتی دیجی استایل:

 • رابط کاربری ساده و به دور از شلوغی
 • ثبت نام سریع با اکانت گوگل هنگام ثبت سفارش
 • سرعت بالا در پیدا کردن محصول مورد نظر
 • جست و جو بر اساس برندها
 • ارائه مشخصات دقیق کالا
 • ارائه محصولات مرتبط به انتخاب مشتری
 • ارائه محصولات اورجینال با بهترین کیفیت
 • نماینده رسمی بسیاری برندهای مطرح دنیا
 • درج تصاویر محصول از زوایای مختلف
 • ارسال رایگان سفارش های بالای 100 هزار تومان در تهران
 • گارانتی بازگشت کالا تا 7 روز
 • مشخص کردن شرایط بازگرداندن کالا
 • مشخص بودن زمان تست و پرو برای مشتری
 • تحویل فوری و ارزان سفارش مشتریان
 • پشتیبانی حرفه ای مشتریان
 • دارای اپلیکیشن موبایلی برای راحتی کاربران

معایب فروشگاه اینترنتی دیجی استایل:

 • ساده بودن بیش از حد صفحه اول فروشگاه
 • عدم ارائه تخفیف های ویژه مانند دیجی کالا
 • گران بودن بیش از حد بسیاری از محصولات ارائه شده
 • عدم نمایش صحیح سایت در موبایل و تبلت
 • عدم دسته بندی صحیح بعضی از محصولات
 • نداشتن سیستم وفادار سازی مشتری
 • اهمیت ندادن به مشتریان خاص
 • سخت گیری در بازپس گیری سفارش مشتری

فروشگاه اینترنتی مدیسه

فروشگاه اینترنتی مدیسه

فروشگاه اینترنتی مدیسه هم یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی های ایران با رتبه 55 الکسای ایران است. همانطور که مشخص است فروشگاه اینترنتی مدیسه هم یک فروشگاه اینترنتی لباس است و به صورت تخصصی روی فروش اینترنتی پوشاک زنانه و مردانه کار می کند. فروشگاه اینترنتی مدیسه با تمرکز ویژه روی فروش لباس مردانه، زنانه و همینطور بچه گانه توانسته یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی های پوشاک در ایران باشد.

فروشگاه اینترنتی مدیسه با ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب از برندهای مطرح دنیا توانسته نیاز قشر جوان را به خوبی برطرف کند. همینطور گارانتی تست و پرو لباس توسط مشتری از مزیت هایی است که هر فروشگاه اینترنتی در ایران ندارد!

در فروشگاه اینترنتی مدیسه به طور کلی طیف وسیعی از محصولات شامل کیف، کفش، پیراهن،‌ مانتو، لباس مجلسی، شال، روسری، پالتو، شلوار، عینک آفتابی، بلوز، دامن، تونیک، شومیز، لباس و کفش ورزشی، اکسسوری ورزشی، اسکوتر، تیشرت، پیراهن، شلوار، کت، کمربند، کلاه، دستکش، کفش، کیف، بارانی، پالتو،‌ کاپشن و … پیدا می شود.

همچنین به تازگی محصولاتی از قبیل تنقلات مثل انواع قهوه و نوشیدنی و لوازم جانبی الکترونیک مثل هدفون و لوازم خانه و آشپزخانه هم ارائه می دهد.

فروشگاه اینترنتی لباس مدیسه محصولاتی که در دسته بندی پوشاک و اکسسوری ها دارد را از برترین برندهای جهان از قبیل GAP, H&M, Giordano, La Senza, Nike, Adidas, Oysho, Ray-Ban, Versace, Chanel, BVLGARI, Zara و …  به دست شما می‌رساند.

جالب است بدانید مدیسه با اینکه روی بسیاری از کلمات سخت مثل خرید اینترنتی لباس رتبه یک را در گوگل دارد باز هم از تبلیغات گوگل در این کلمات و عبارات کلیدی مشابه استفاده کرده است. و از این قضیه می توان فهمید مدیسه به هیچ وجه نمی خواهد جای خودش را به دیگر رقبای سر سختش مثل دیجی استایل بدهد. البته با توجه به ترافیک و رتبه الکسای ایران مدیسه بالاتر از دیجی استایل قرار دارد.

جالب تر اینکه فروشگاه اینترنتی مدیسه به تازگی محصولات مصرفی روزانه و مواد غذایی هم ارائه می دهد و بخش مجزایی به نام سوپرمارکت اینترنتی مدیسه راه اندازی کرده است.

مزایای فروشگاه اینترنتی مدیسه:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری حرفه ای
 • ثبت نام سریع و سفارش محصول
 • جست و جوی سریع در بین انواع مدل ها و برندها
 • دسته بندی مناسب محصولات
 • تضمین اصل بودن کالا
 • تضمین بهترین قیمت کلا
 • تامین کالا از برندهای مطرح دنیا
 • ارسال رایگان سفارش های بالای 100 هزار تومان
 • تخفیف های ویژه دوره ای روی بعضی از محصولات
 • تنوع در محصولات فروشگاه
 • تخفیف 35 هزار تومانی فقط با عضویت در سایت
 • داشتن اپلیکیشن موبایلی
 • نمایش تصاویر با کیفیت واقعی از محصولات
 • تضمین تست و پرو پوشاک
 • گارانتی بازگشت وجه در 7 روز
 • سئو قوی روی کلمات خیلی سخت

معایب فروشگاه اینترنتی مدیسه:

 • قیمت بالای بعضی از محصولات
 • تخفیف های کم و محدود
 • کاهش سرعت ارسال سفارش ها
 • ارائه محتوای ضعیف در بخش بلاگ (ضعف در بازاریابی محتوا)
 • عدم نمایش صحیح سایت در موبایل

فروشگاه اینترنتی خانومی

فروشگاه اینترنتی خانومی

فروشگاه خانومی یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی و عطر است. این فروشگاه فعالیت خود را از سال 1393 با راه اندازی سایت خانومی شروع کرد.

فروشگاه خانومی با تبلیغاتی که بلاگرهای مختلف و محبوبی مثل صدف بیوتی، ملینا تاج  و … برای او انجام دادند توانست خیلی سریع بین مردم شناخته شود. تمامی محصولات فروشگاه خانومی، چه محصولات ایرانی چه محصولات غیر ایرانی کاملا اصل هستند.

از مزیت‌های این فروشگاه اینترنتی امکان درخواست اشانتیون توسط مشتری است. مشتریان این فروشگاه اینترنتی می‌توانند بعد از هر خرید هدیه خرید خود را دریافت کنند. این کار سبب جذب مخاطب بیشتر برای این فروشگاه شده است و یک نوع تبلیغ اثربخش است.

مزیت‌های فروشگاه خانومی:

 • انتخاب اشانتیون
 • امکان بازگشت کالا
 • معرفی تخصصی محصولات آرایشی و بهداشتی
 • ارسال رایگان کالا
 • انتشار مقالات تخصصی در حوزه آرایشی و مراقبتی
 • بسته بندی زیبا و با کیفیت
 • ارائه محصولات متنوع از برند‌های اصل ایرانی و خارجی
 • ارائه تخفیف برای مشتریان

معایب فروشگاه اینترنتی خانومی:

 • نداشتن اپلیکیشن موبایل؛ برای سفارش کالا حتما باید به سایت مراجعه کرد
 • داشتن سرچ ضعیف؛ به راحتی نمی‌توان کالای مد نظر را جستجو کرد
 • رابط کاربری این سایت بسیار ضعیف است و جذابیتی برای مخاطبین ندارد
 • نداشتن تنوع در محصول عطر، با وجود اینکه این سایت آرایشی بهداشتی است اما تنوع عطر پایینی دارد.

فروشگاه اینترنتی موبیت

فروشگاه اینترنتی موبیت

فروشگاه اینترنتی مبیت، یک فروشگاه اینترنتی کالای دیجیتال مانند دیجی کالا است. این فروشگاه کار خود را از سال 1392 شروع کرده است. فروشگاه موبیت در استان کرمان واقع شده است.

این فروشگاه آنلاین جزء فروشگاه‌های اینترنتی مورد اعتماد در زمینه فروش موبایل، تبلت، لوازم جانبی تلفن همراه  مانند پاوربانک، شارژر گوشی، کیف و کاور گوشی، گلس، هندزفری و…، لوازم جانبی تبلت، تلوزیون، لپ‌تاپ، کامپیوتر و… است.

باید به علاقه‌مندان بازی بگویم که انواع کنسول بازی مانند ایکس‌ باکس، پلی استیشن و … و همچنین لوازم جانبی کنسول‌های بازی مانند دسته بازی، فن خنک‌کننده، کاور، برچسب و… در این فروشگاه با بهترین قیمت و کیفیت به فروش میرسد.

در فروشگاه آنلاین مبیت تلاش بر این است که با ارائه مقرون به صرفه‌ترین و منصفانه‌ترین قیمت‌ها، خرید جذاب و هیجان‌انگیزی را برای شما رقم زده شود. البته فروشگاه موبیت با عضویت در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و کسب تمام مجوزهای لازم مانند مجوز رسمی نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) و نشان ملی ثبت (رسانه‌های دیجیتال) فضای امنی را برای خرید آنلاین گوشی و تجهیزات آن ایجاد کرده است.

مزیت های فروشگاه اینترنتی موبیت:

 • ثبت سفارش راحت و آسان
 • تجربه کاربری عالی و طراحی زیبا
 • ارسال رایگان برای خرید های بالای 100 هزار تومان
 • گارانتی ضمانت محصول
 • بسته بندی مطمئن و با کیفیت
 • 7 روز ضمانت بازگشت و ضمانت اصل بودن کالا
 • قیمت مناسب
 • امکان پرداخت هزینه در محل برای مشتریان کرمانی

معایب فروشگاه اینترنتی موبیت:

 • نداشتن خدمات ویژه به مشتریان پرو پا قرص و ویژه
 • فروشگاه جدیدی است نسبت به دیگر رقبا
 • تنوع محصول پایین
 • عدم ارسال رایگان برای کل کشور
 • عدم پرداخت در محل برای کل کشور
 • نداشتن پشتیبانی 24 ساعته
 • نداشتن امکان خرید با تعداد بالا در برخی از محصولات

فروشگاه اینترنتی کالا تیک

فروشگاه اینترنتی کالا تیک

فروشگاه اینترنتی کالا تیک کار خود را از تابستان 96 آغاز نموده است و در حوزه‌های متفاوت عرضه محصولات دیجیتال فعالیت می‌نماید.
فروشگاه اینترنتی کالاتیک توسط چند مجموعه‌ی فروشگاهی محصولات دیجیتال، اقدام به فروش محصولات الکترونیک با نازل‌ترین قیمت در بازار ایران نموده است.

این سایت ایتدا کار خود را با تمرکز بر روی فروش گوشی های موبایل آغاز کرد اما درحال حاضر اقدام به فورش انواع محصولات دیجیتال کرده است.

سایت خرید اینترنتی کالاتیک با هدف معرفی، بررسی و فروش محصولات الکترونیک شامل: انواع گوشی موبایل، فبلت، تبلت، گجت، لپ تاپ، کامپیوتر و … برای سهولت دسترسی و خرید آنلاین کاربران ایرانی راه اندازی شده است.
کالاتیک با پیاده سازی روش‌های پرداخت آسان، امکان خرید را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده برای شما عزیزان فراهم نموده است.
 

مزیت‌های فروشگاه اینترنتی کالا تیک:

 • انتشار مقالات و ویدئوهای نقد و برررسی گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند
 • تنوع محصولات در انواع برند
 • قیمت مناسب محصولات
 • ارائه‌ی تخفیف‌های ویژه برای محصولات
 • 10روز ضمانت بازگشت کالا
 • ارائه جدول‌های مشخصات فنی محصول

معایب فروشگاه اینترنتی کالا تیک:

 • نداشتن رابط کاربری جذاب و مدل قدیمی سایت
 • نداشتن خرید اقساطی
 • عدم امکان پرداخت درب منزل

فروشگاه اینترنتی اتما

فروشگاه اینترنتی اتما

فروشگاه اتما اولین فروشگاه اینترنتی است که به صورت اقساطی کار می‌کند و از سال 1391 کار خود را آغاز کرده است. عمده‌ی محصولات ارائه دهنده‌ی این فروشگاه، لوازم خانگی و کالاهای دیجیتال بوده است. این فروشگاه برای فرهنگیان، کارمندان دولت و دارندگان کارت حکمت خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

تمام کاربران این فروشگاه اینترنتی، برای خرید اینترنتی با معرفی یک ضامن فرهنگی و کارمند، بدون نیاز به چک بانکی تا سقف 20 میلیون تومان می‌توانند خریدکنند و اقساط آن محصول را با کسر از حقوقشان پرداخت کنند.

این سایت امکان خرید خودرو را هم به صورت اقساطی فراهم کرده است.  شما با شرکت در جشنواره‌های این فروشگاه از  تخفیف‌های جذابی بهره‌مند شوید.

مزیت های فروشگاه اینترنتی اتما:

 • قیمت مناسب کالا
 • داشتن اپلیکیشن موبایل برای خرید راحت‌تر
 • ارائه کدهای تخفیف
 • ارسال رایگان به سراسر کشور
 • فروش اقساطی

معایت فروشگاه اینترنتی اتما:

 • تنوع پایین کالا برای سفارش
 • خرید اقساطی فقط برای فرهنگیان، کارمندان دولت و نیروهای مسلح امکان پذیر است.

 

فروشگاه اینترنتی زز زاگرس

فروشگاه اینترنتی زز زاگرس

زز زاگرس به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه های کشور در زمینه واردات و فروش محصولات شوینده و بهداشتی، فعالیت خود را در سال 1382 با 3 شعبه فیزیکی در منطقه آزاد ارس و یک شعبه فیزیکی در منطقه آزاد انزلی شروع کرد. در سال 1397 به جهت راحتی و رفاه خریداران، فروشگاه اینترنتی زز زاگرس تاسیس شد تا خریداران تمامی اجناس و محصولات مورد نیاز خود را در هر کجای کشور که باشند در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایند.

فروشگاه زاگرس سبد فروش محصولات خود را با محصولات شوینده و بهداشتی، آرایشی، غذایی ومحصولات مراقبت از پوست و موی برندهای مطرح دنیا پر کرده است و تمامی این محصولات را از تولیدکننده اصلی برند تهیه و بدون واسطه وارد کشور می کند. سیستم تأمین کالا به گونه ای است که واسطه ‌ها حذف ‌شده و بنابراین سفارشات با قیمت بسیار مناسب تری به دست مشتری می رسند.

یکی از مهم ترین معیارها برای اطمینان خاطر از معتبر و قابل اعتماد بودن یک سایت، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. سایت زاگرس در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و دارای نماد اعتماد دو ستاره است.

مزیت‌های فروشگاه اینترنتی زز زاگرس:

 • قیمت مناسب محصولات
 • تضمین ضمانت کالا
 • امکان بازگشت محصول در صورت راضی نبودن
 • داشتن اپلیکیشن موبایل برای راحتی در خرید
 • امکتن خرید تلفنی
 • ارسال رایگان برای خریدهای بالای 100 هزار تومان
 • داشتن تخفیف‌های دوره ای برای کاربران
 • تنوع بالای محصولات
 • راهنمایی تلفنی و آنلاین قبل از خرید

معایب فروشگاه اینترنتی زز زاگرس:

 • عدم امکان پرداخت در محل
 • عدم امکان پیگیری سفارش
 • عدم وجود تصاویر منایب از محصولات

فروشگاه اینترنتی ماه بانو

فروشگاه اینترنتی ماه بانو

فروشگاه اینترنتی ماه بانو را از چندین لحاظ می توان به نسبت فروشگاه های هم رده خود برتر دانست. تنوع بالای محصولات در این فروشگاه به شما کمک می کند تا با خرید از یک مرکز واحد همه نیازهای منزل خود را برطرف کرده و نیازی به خرید از چندین مکان مختلف نداشته باشید. به دلیل واردات مستقیم این مجموعه تضمین بهترین قیمت را داده و علاوه بر این مورد بر روی فاکتور مشتری با مهر معتبر فروشگاه قید و تضمین اصالت کالا را کرده و طی گفته خودشان در هر زمان که مشتری بتواند تشخیص غیر اصلی بودن محصول را بدهد، بدون هیچ تردیدی اقدام به عودت وجه خواهند کرد که در اوضاع این روزهای بازار این خود تعهدی متفاوت به حساب می آید.

تمامی محصولات این فروشگاه دارای گارانتی معتبر شرکتی بوده و تا 2 سال ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش را شامل می شوند.

شیوه های خرید از فروشگاه اینترنتی ماه بانو

شما می توانید با گشت و گذار در سایت محصول مورد نظر خود را یافته و اقدام به ثبت سفارش کنید در زمانی اندک با شما تماس گرفته و روییه ارسال با شما هماهنگ خواهد شد.اما اگر نیاز به دریافت مشاوره قبل از خرید داشتید می توانید با شماره های پشتیبانی تماس حاصل کرده و از راهنمایی های آنها بهره ببرید و حتی سفارش خود را تلفنی به ثبت برسانید.

مزیت های فروشگاه اینترنتی ماه بانو:

 • دریافت وجه درب منزل
 • جستجوی آسان در بین محصولات
 • عدم نیاز به عضویت برای ثبت سفارش
 • ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه روزانه
 • تخفیف ثابت به مشتریان قبلی
 • گارانتی بدون تاریخ اصالت کالا
 • پشتیبانی تلفنی

معایب فروشگاه ماه بانو:

 • معتبر نبودن برخی قیمت ها
 • عدم ذکر قیمت در برخی محصولات
 • محتوای ضعیف وبلاگ
 • نداشتن اپلیکیشن

فروشگاه اینترنتی زنبیل

فروشگاه اینترنتی زنبیل

زنبیل هم جزء یکی از بهترین و موفق ترین فروشگاه اینترنتی های ایران است. فروشگاه اینترنتی زنبیل با رتبه الکسای 365 ایران یکی از پربازدیدترین فروشگاه های اینترنتی ایران است. فروشگاه اینترنتی زنبیل با هدف ارائه محصولات متنوع به بهترین قیمت و تضمین بهترین کیفیت راه اندازی شده است. تنوع محصولات در فروشگاه اینترنتی زنبیل یکی از مزیت های آن محسوب می شود. تحویل به موقع سفارشات، خدمات قبل و بعد از فروش برای مشتریان از مزیت های زنبیل محسوب می شود.

فروشگاه اینترنتی زنبیل با ارائه کالای اصل از برندهای مطرح دنیا در دسته بندی های لوازم خانگی، تهویه مطبوع، دیجیتال، آرایشی و بهداشتی، پزشکی و سلامت، ساعت و اکسسوری، سیسمونی نوزاد، مبلمان اداری، لوازم ورزشی و … یکی از محبوب ترین فروشگاه اینترنتی های ایرانی است.

یکی از مزیت های منحصر به فرد فروشگاه اینترنتی زنبیل در تضمین قیمت محصولاتش است. به شکلی که اگر محصولی را از زنبیل خرید کردید و احساس کردید قیمت آن گران تر از جای دیگر بود با ارائه سند و مدرک می توانید محصول خریداری شده را برای زنبیل پس بفرستید و پول خود را پس بگیرید. این یک مزیت رقابتی قابل قبول است که زنبیل برای اولین بار در بین فروشگاه اینترنتی ها اجرا کرده است.

از دیگر مزیت های منحصر به فرد زنبیل طرح “چتر حمایتی زنبیل” است. در این طرح ارائه شده توسط زنبیل در صورتیکه کالای خریداری شده توسط مشتریان در طول دوران گارانتی دارای هر گونه مشکل یا ایراد فنی گردد، دیگر نیازی به مراجعه مشتری به شرکتهای ارائه دهنده خدمات گارانتی نمی باشد.

تنها کافیست با پشتیبانی زنبیل تماس بگیرید و آن ها خودشان برای شما پیگیری های لازم را انجام می دهند. در واقع در این طرح پشتیبان های زنبیل موظف هستند تا کالای مرجوعی را از مشتری تحویل بگیرند، به شرکت خدمات پس از فروش تحویل دهند و سپس بعد از رفع مشکل دوباره آن را به مشتری تحویل دهند. تمام این فرایند توسط فروشگاه اینترنتی زنبیل به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

اما دو عیب بزرگی که در فروشگاه اینترنتی زنبیل وجود دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد یکی نداشتن اپلیکیشن موبایلی است و دیگری ریسپانسیو نبودن سایت است. این دو مورد دقیقا به تجربه کاربری مربوط می شود که متاسفانه فروشگاه اینترنتی زنبیل چندان علاقه ای به راحت بودن کاربرانش ندارد!

مزایای فروشگاه اینترنتی زنبیل:

 • رابط کاربری ساده
 • 10 روز گارانتی خرید محصولات
 • تضمین بهترین قیمت کالا
 • چتر حمایتی زنبیل
 • امکان پرداخت وجه در محل
 • پیگیری آخرین وضعیف سفارش
 • تخفیف های ویژه ای لحظه ای
 • پشتیبانی خوب و پیگیری سریع
 • تولید محتوای مفید در بخش بلاگ
 • تحویل فوری سفارشات در 3 ساعت

معایب فروشگاه اینترنتی زنبیل:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری ضعیف
 • عدم خلاقیت در طراحی CTA ها
 • نداشتن سیستم وفادار سازی مشتریان
 • کم بودن تخفیف های ویژه
 • نداشتن اپلیکیشن موبایلی
 • ریسپانسیو نبودن سایت

فروشگاه اینترنتی کالا

فروشگاه اینترنتی کالا

فروگاه اینترنتی کالا هم یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی های ایران است که با همکاری شرکت گسترش تجارت الکترونیکی کالای کیش و تجارت الکترونیک پارسیان راه اندازی شده است. هدف اصلی فروشگاه اینترنتی کالا کمک به تولید کنندگان داخلی، تامین کنندگان و عرضه کنندگان کالا در ایران است. در واقع فروشگاه اینترنتی کالا یک MarketPlace است و محصولات متنوعی را به کمک فروشندگان برتر ایرانی به مردم عرضه می کند.

از مزیت های کالا می توان به ارائه محصولات متنوع با قیمت مناسب و کیفیت عالی در دسته بندی های مختلف، ارسال سریع سفارشات مشتریان، تخفیف های ویژه برای مشتریان خاص، بازپس گیری کالا بدون شرایط سخت اشاره کرد.

نکته قابل توجه در فروشگاه اینترنتی کالا تولید محتوای مفید برای کاربران در بخش مگ است. که سعی شده از طریق تولید محتوای کاربر پسند و ارائه راهنماهای خرید، مشتریان بیشتری را جذب کند. وجود بخش بلاگ در فروشگاه های اینترنتی ضروری است ولی متاسفانه فروشگاه های اینترنتی ایرانی زیاد روی تولید محتوا مانور نمی دهند.

فروشگاه اینترنتی کالا هم سعی دارد مثل بخش مگ دیجی کالا محتوای قوی تولید کنید. حالا باید دید می تواند به خوبی دیجی کالا محتوای خوب و کاربر پسند تولید کند یا خیر!

مزایای فروشگاه اینترنتی کالا:

 • رابط کاربری زیبا و منحصر به فرد
 • تجربه کاربری دلنشین
 • فرایند آسان خرید از فروشگاه
 • جست و جوی سریع و هوشمندانه
 • تحویل اکسپرس و فوری
 • تضمین بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت کلا
 • ارسال رایگان سفارشات بیش از 80 هزار تومان
 • ارائه تخفیف های طلایی و ویژه
 • داشتن CTA های جذاب در صفحه اول
 • وجود دسته بندی پرفروش ترین ها، جدیدترین ها، محبوب ترین ها
 • تخفیف ویژه به کاربران اپلیکیشن موبایلی
 • داشتن اپلیکیشن موبایلی
 • عدم سخت گیری در بازپس گیری کالا
 • نمایش صحیح سایت در موبایل و تبلت
 • تمرکز روی بازاریابی محتوا (تولید محتوای کاربر پسند)

معایب فروشگاه اینترنتی کالا:

 • شلوغ بودن بیش از حد در دسته بندی محصولات
 • عدم امکان پیگیری دقیق وضعیت سفارش
 • وجود بی مورد دسته بندی محصولات در پایین تمام صفحات سایت
 • موجود نبودن بعضی از محصولات پر طرفدار و ضروری

فروشگاه اینترنتی بانه دات کام

فروشگاه اینترنتی بانه دات کام

یکی از قدیمی ترین فروشگاه اینترنتی های لوازم خانگی در ایران فروشگاه اینترنتی بانه دات کام با بیش از 8 سال فعالیت است. از رتبه الکسای ایران بانه دات کام می توان فهمید که ترافیک روزانه بالایی دارد. همانطور که از نام این فروشگاه اینترنتی مشخص است واقع در بانه استان کردستان است. بیشتر محصولاتی هم که در این فروشگاه اینترنتی عرضه می شوند از بانه می باشد.

یکی از مزیت های فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی بانه دات کام گارانتی بازگشت وجه و کالا در 7 روز است که این شرایط باعث اعتماد سازی بیشتر برای خریداران شده است.

البته از آنجایی که خیلی از مردم با دیدن نام بانه فکر می کنند محصولات عرضه شده در این فروشگاه اینترنتی ممکن است اصل نباشد یا گارانتی نداشته باشد صاحبان این فروشگاه اینترنتی برای اعتماد سازی بیشتر تمام مجوزهای لازم برای فعالیت یک فروشگاه اینترنتی را گرفته اند. برای دیدن و بررسی این مجوزهای کافی است به صفحه “اعتماد سازی” در فروشگاه اینترنتی بانه مراجعه کنید.

فروشگاه اینترنتی بانه دات کام عرضه کننده محصولاتی در دسته بندی لوازم صوتی و تصویری، کالای دیجیتال، لوازم خانگی، لوازم سرمایشی و گرمایشی، زیبایی و سلامت، لوازم خودرو و … با بهترین کیفیت و تضمین اصل بودن کالا از بهترین برندهای دنیا است.

مزایای فروشگاه اینترنتی بانه دات کام:

 • رابط کاربری منحصر به فرد سایت
 • ارائه محصولات متنوع با تضمین اصل بودن کالا
 • ضمانت کمترین قیمت روی محصولات
 • تخفیف های ویژه تا 50 درصد
 • ارسال سریع سفارشات
 • امکان پرداخت در محل
 • 7 روز تضمین تعویض کالا
 • ارائه پکیج های ویژه مخصوص جهیزیه
 • استفاده از چندین روش برای وفادار سازی مشتریان
 • پشتیبانی 24 ساعته به صورت حرفه ای

معایب فروشگاه اینترنتی بانه دات کام:

 • ضعیف بودن تجربه کاربری در سایت
 • ضعف در جست و جوی دقیق محصولات
 • نداشتن اپلیکیشن موبایلی
 • عدم موجود بودن برخی از کالا ها

فروشگاه اینترنتی آلیار

فروشگاه اینترنتی آلیار

فروشگاه اینترنتی آلیار هم یکی دیگر از فروشگاه اینترنتی های خوب ایرانی محسوب می شود. فروشگاه اینترنتی آلیار توسط هلدینگ سنتال در سال 96 با هدف برطرف کردن نیاز مردم شهر تبریز در خرید اینترنتی کالا راه اندازی شد. البته این فروشگاه اینترنتی به تمام نقاط ایران سرویس می دهد و شما هر کجای ایران که باشید می توانید محصولات مورد نظر خود را از آلیار سفارش دهید.

علاوه بر این تنوع محصولات ارائه شده در این فروشگاه اینترنتی بسیار بالاست و همچنین کیفیت بالا و قیمت پایین بسیاری از محصولات موجود در آلیار از مزیت های رقابتی آن محسوب می شود.

فروشگاه اینترنتی آلیار در حال حاضر محصولاتی در دسته بندی های مد و پوشاک، خانه و آشپزخانه، هدایا و اکسسوری ،بهداشت، سلامت و ورزشی، کالای دیجیتالی، لوازم التحریر، لوازم جانبی خودرو و مواد غذایی نیز ارائه می دهد. فروشگاه اینترنتی آلیار به تازگی سوپرمارکت اینترنتی خود را نیز راه اندازی کرده است و عزیزان تبریزی می توانند مواد غذایی مصرفی خود را از آلیار سفارش دهند.

از دیگر نکات قابل توجه در فروشگاه اینترنتی آلیار داشتن سیستم همکاری در فروش است که به تازگی راه اندازی کرده است. که هر کسی بدون سرمایه اولیه می تواند از طریق این سیستم کسب درآمد داشته باشد و در سود فروشگاه اینترنتی آلیار شریک شود.

نکته مهم در فروشگاه اینترنتی آلیار این است که تامین کننده تمام محصولات موجود در فروشگاه خود آلیار است و فروشندگان دیگری در این فروشگاه اینترنتی فعالیت نمی کنند. در واقع آلیار یک مارکت پلیس نیست! به همین دلیل کیفیت کار این فروشگاه اینترنتی به مراتب بهتر از دیگر فروشگاه های اینترنتی است.

مزایای فروشگاه اینترنتی آلیار:

 • رابط کاربری زیبا و دلنشین
 • ارائه تخفیف های ویژه و طلایی تا 40 درصد
 • تنوع بالای محصولات
 • تضمین کیفیت کالا
 • دارا بودن سوپر مارکت اینترنتی
 • دارای اپلیکیشن موبایلی
 • امکان تست 7 روزه کالا و گارانتی بازگشت وجه
 • ارسال رایگان سفارشات بالای 50 هزار تومان در تبریز
 • ارسال رایگان سفارشات بالای 100 هزار تومان در سایر استان
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روزه هفته
 • امکان پیگیری دقیق سفارشات
 • ارائه مشخصات دقیق برای هر کالا

معایب فروشگاه اینترنتی آلیار:

 • ارائه تخفیف های کم
 • عدم موجود بودن برخی از کالاهای ضروری
 • عدم اطلاع از موجود شدن کالاها

فروشگاه اینترنتی موتن رو

فروشگاه اینترنتی موتن رو

یکی از فروشگاه های اینترنتی که مدت زمان زیادی از تاسیس آن نمی گذرد ولی با این حال بسیار پر بازدید است فروشگاه اینترنتی مو تن رو است. این فروشگاه اینترنتی دارای رتبه 363 الکسا است. موتن رو مجموعه کاملی از برند های لوازم آرایشی و بهداشتی در سراسر جهان را فراهم آورده تا در زمینه فعالیت خود بتواند کم نظیر باشد.

این فروشگاه اینترنتی فعالیت خود را از سال 1395 شروع کرده است و در این مدت کم توانسته بیش از 30 درصد از بازار فروش محصولات آرایشی آنلاین را به خود اختصاص دهد!

از دیگر مزایای فروشگاه اینترنتی مو تن رو می توان به ویژگی هایی همچون اصل بودن کالا (تایید مجوز بهداشت)، گارانتی بازگشت وجه، ارسال سریع و مشاوره تخصصی اشاره کرد. این فروشگاه از زمان آغاز به کار خود کوشیده است که موارد ذکر شده را رعایت کرده و به آنها پایبند باشد.

فروشگاه مو تن رو طیف گسترده ای از محصولات مانند محصولات لوازم آرایشی، پوست و مو، لوازم شخصی برقی، عطر و سایر محصولات از این قبیل را شامل می شود که هر کدام از آنها بسیاری از زیر مجموعه های خاص خود را دارند. علاوه بر آن با بسیاری از برند های مطرح و سرشناس ایرانی و خارجی همچون لانکوم، مک، مارال و غیره همکاری می کنند.

فروشگاه اینترنتی مو تن رو عضو اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی و دارای نشان تجارت الکترونیکی و همچنین دارای گواهینامه ایزو 9001 و ایزو 1004 است. همچنین پس از فروش کالا دارای یک روند ارسال سریع است که در کنار آن فرصت هفت روزه برای بازگشت و مرجوعی کالا دارد.

یکی دیگر از نکاتی که در ارتباط با مو تن رو می توان به آن اشاره کرد این است که دارای یک رابط کاربری ساده با طراحی بسیار جذاب است که توانسته جایزه بهترین ‌سایت تخصصی در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی را در جشنواره وب و موبایل ایران در سال 97 از آن خود کند.

در کنار همه موارد گفته شده کاربر می تواند به راحتی وارد این سایت شود و سرعت لود این فروشگاه اینترنتی بسیار سریع است، همچنین روند فعالیت در این سایت برای خرید محصول از شروع سفارش یعنی مرحله ثبت نام تا پرداخت و تحویل گرفتن محصول، روند کاملا ساده ای است که کاربر می تواند با طی کردن آن به راحتی از محصولات مو تن رو برخوردار شود.

این سایت دارای بخشی با عنوان مجله تخصصی آرایشی و بهداشتی مو تن رو است که به صورت تخصصی در زمینه سلامت و بهداشت فعالیت می کند و می توان با مراجعه به مجله های گوناگون آن، اطلاعات جامع و مفیدی در این زمینه بدست آورد.

مزایای فروشگاه اینترنتی مو تن رو:

 • رابط کاربری ساده و جذاب
 • دارای روند ارائه تخفیف روزانه
 • ثبت نام ساده و فرآیند ثبت سفارش آسان
 • معرفی دقیق محصولات آرایشی و بهداشتی
 • امکان مقایسه محصولات با یکدیگر
 • دارای مجله تخصصی آرایشی و بهداشتی و سلامت
 • سرعت لود بسیار بالا
 • تضمین اصالت کالا و ضمانت 7 روزه برای بازگشت کالا
 • دارای ابزار های خدماتی مانند کادویاب
 • دارای تیم پشتیبانی و مشاوره قوی و مناسب در زمینه آرایشی و بهداشتی
 • رسپانسیو بودن وب سایت

 

معایب فروشگاه اینترنتی مو تن رو:

 • نداشتن اپلیکیشن موبایلی برای برقراری تعامل با مشتریان
 • عدم پیگیری مجدد پس از ثبت گزینه لغو سفارش
 • کم بودن تخفیف های ویژه
 • نداشتن بخش خدمات ویژه برای مشتریان خاص

فروشگاه اینترنتی اکالا

فروشگاه اینترنتی اکالا

فروشگاه اینترنتی افق کوروش یا اکالا در رده برترین و پر بازدید ترین فروشگاه های اینترنتی ایران قرار گرفته است. این فروشگاه اینترنتی که دارای رتبه الکسا 354 ایران است یکی از موفق ترین فروشگاه های اینترنتی ایرانی است.

طیف محصولات این فروشگاه اینترنتی بسیار گسترده و شامل مواد غذایی، ابزار و ملزومات، پوشاک، آرایشی بهداشتی و غیره است که تقریبا می توان گفت که با نیاز های روز مره مردم سروکار دارد و آنها را بر طرف می سازد.

سال 93 افق کوروش وارد صنعت خرده فروشی کشورمان شد و پس از گذشت تنها 2 سال بزرگترین خرده فروشی زنجیره ای کشور شد و توانست صنعتی را که در آن فعالیت می کند به صورت کلی متحول سازد. در سال 96 نیز خدمات فروش اینترنتی خود را از تهران آغاز کرد. در ادامه حتی اپلیکیشن مخصوص خود را رونمایی کرد.

از ویژگی‌های اپلیکیشن اکالا امکان جستجوی محصولات با صوت و اسکن به وسیله بارکد است. همچنین امکان ایجاد لیست خرید و اضافه کردن محصولات به لیست در اپلیکیشن اکالا وجود دارد و در زمان دلخواه می‌توانید لیست تشکیل شده را خریداری نمایید. همچنین خدمات پرداخت از جمله مدیریت کیف پول، شارژ موبایل، بسته‌های اینترنتی، پرداخت قبوض در این اپلیکیشن وجود دارد.

از ویژگی های جالب این سایت می توان به رابط کاربری ساده و در عین حال کارآمد آن اشاره کرد که کاربر می تواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و نیاز خود را برطرف کند. از مزیت جالبی که این فروشگاه اینترنتی دارد این است که استفاده از لوکیشن شما، نزدیکترین فروشگاه زنجیره ای افق کوروش را بررسی کرده و کالا های موجود در آن را برای شما نمایش می دهد.

از دیگر ویژگی های فروشگاه اینترتی اکالا می توان به ارسال سریع و تحویل رایگان اشاره کرد. همچنین این فروشگاه اینترنتی تخفیف هایی تا سقف 50 درصد را به شما ارائه می دهد و در صورت نارضایتی دارای ضمانت بازگشت کالا می باشد.

این فروشگاه اینترنتی دارای بلاگی است که در آن توضیحات کاملی برای نحوه انجام فعالیت خرید اینترنتی برای کاربران خود آورده است که کاربران بتوانند با استفاده از آن فعالیت خرید را به راحتی انجام داده و حتی بتوانند توضیحاتی درباره کیف پول آنلاین مخصوص اکالا را خوانده و از آن بهره مند شوند.

 

مزایای فروشگاه اینترنتی اکالا:

 • رابط کاربری کارآمد و ساده
 • رسپانسیو بودن وب سایت اکالا
 • دارای اپلیکیشن موبایلی برای افزایش تعامل با مشتریان
 • دارای قابلیت تماس تلفنی برای ثبت سفارش
 • سرعت لود بسیار بالا وب سایت
 • دسته بندی مناسب محصولات در سایت
 • انجام ساده و راحت فرآیند ثبت نام و خرید
 • استفاده از لوکیشن برای برقراری ارتباط با نزدیکترین فروشگاه افق کوروش
 • ارسال سریع و تحویل رایگان
 • ارائه منظم تخفیفات تا سقف 50 درصد
 • دارای ضمانت بازگشت کالا
 • دارای نماد تجارت الکترونیک
 • عضو اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی

معایب فروشگاه اینترنتی اکالا:

 • همچنان به صورت کامل در سراسر ایران خدمات دهی ندارد
 • بعضی اوقات در پیدا کردن لوکیشن مورد نظر دچار اشتباه می شود
 • فعالیت کم در شبکه های اجتماعی
 • نداشتن سیستم وفادار سازی مشتریان

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله سعی شد بهترین فروشگاه اینترنتی های ایران را معرفی کنم و به نکات قوت و ضعف آن ها اشاره کنم. همین نکات ضعف و قوت هستند که تصمیم شما برای خرید اینترنتی را عوض می کنند!

هدف اصلی آشنایی با مزایای فروشگاه های اینترنتی ایرانی و مقایسه آن ها از نظر مزیت رقابتی بود. به این ترتیب شما کاربران عزیز بهتر می توانید تصمیم تان را برای خرید اینترنتی بگیرید.

البته تعداد فروشگاه اینترنتی های خوب ایرانی بیشتر از این هاست ولی من سعی کردم بهترین فروشگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدید کننده در روز، رتبه الکسا، جایگاه در گوگل، تعداد مشتری و تجربه کاربری را به شما معرفی کنم. هر چند که این مقاله با روی کار آمدن فروشگاه اینترنتی های خوب دیگر زود به زود آپدیت می شود.

قطعا این مقاله نواقص زیادی دارد. از شما نقاضا دارم اگر نظری یا تجربه خرید از هر کدام از فروشگاه اینترنتی های نام برده یا نام نبرده در این مقاله را دارید حتما اعلام کنید. اگر فکر می کنید جای فروشگاه اینترنتی که از نظر شما خوب بوده در این لیست خالی است حتما به آن و مزایای آن اشاره کنید. منتظر اشتراک تجربیات شما با دیگر دوستان هستم.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

چهار − 4 =