تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت

تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت

شاید برایتان جای سوال باشد که تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت چه اندازه هست ؟ یا شاید بهتر باشد سوال را کمی کلی تر طرح کنم که موبایل چگونه موجب تغییر در کسب و کارها شده است؟ بدبین ترین آدم ها به دنیای کسب و کار ،الان اذهان دارد که کسب درآمد نسبت به دو دهه قبل کاملا متفاوت و دگرگون شده هست و این تفاوت به دلیل رشد فناوری و نیاز مشتری روی داده است. امروزه فناوری در خدمت تجارت و کسب و کار بوده و شیوه سنتی و قدیمی کسب و کار را کنار زدند.

این نوع تغییر فضای کسب و کار در دهه های اخیر به تجارت الکترونیک هم کشیده شده و کسب و کار آنلاین یا اینترنتی هم بسیار متحول شده است . یکی از ابزارهای مهم در تجارت آنلاین تلفن همراه یا گوشی های هوشمند است در سایت پول یابی قصد داریم تا تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت را شرح دهیم با ما همراه باشید:

بررسی دسترسی به وبسایت از طریق ابزارهای مختلف:

برای بررسی تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت باید ابتدا به تاریخچه سطح ورود ابزارها به وبسایت مراجعه کرد. در سال ۲۰۱۲ حدود ۸۰ درصد از دسترسی به وبسایت از طریق کامپیوترهای شخصی ( pc) و سهم تبلت ها ۵/۶ درصد و گوشی های هوشمند ۱۴/۶ بوده است.

این آمار بیانگر آن است که کامپیوترهای شخصی تا این سال، دارای اهمیت خاصی بودند و وبسایتها در طراحی سایت جهت کسب درآمد به کامپیوترهای شخصی بیشتر توجه می کردند و سایتهایی موفق بودند که مطابق با کامپیوترهای شخصی، طراحی و پیاده سازی شوند و در طراحی قالب و ارائه خدمات آن را لحاظ می کردند.

تغییرات و شروع تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت

اگرچه تا سال ۲۰۱۲ سهم کامپیوترهای شخصی زیاد بود ولی در سال ۲۰۱۳ اوضاع کاملا تغییر کرد و گوشی های هوشمند گوی رقابت را از سایر رقبا ربودند و با سرعتی خیره کننده بازار کسب و کار اینترنتی را در دست گرفتند .برای اولین بار در این سال تعداد وسایل الکترونیکی برای وبگردی جابجا شد و این تغییر در همه زمینه ها مشهود بود . این تغییر چنان شگرف و زیاد بود که موجب تعجب همگان شده بود.

برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ تعداد موبایل از تعداد کامپیوترها برای دسترسی به وب بیشتر شد . در این سال تعداد کامپیوترها برای وبگردی ۱/۷۸ میلیارد بود در حالی که تعداد موبایل از عدد ۱/۸۲ میلیارد گذشته بود . این تغییر نشانه اقبال و توجه همگانی مردم به استفاده از موبایل برای وبگردی است.

درآمد از طریق سایت  فریلنس پارس

(www.freelancepars.com)

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

www.freelancepars.com

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت و خریدهای اینترنتی

رشد فزاینده استفاده از گوشی هوشمند فقط منحصر به وبگردی نبود بلکه این تغییرات در خرید اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی هم کاملا مشهود بوده است . بر اساس آمارهای رسمی درصد خرید به وسیله موبایل در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۱ رشد داشته است .

افزون بر اینها حجم پرداخت پولی از طریق موبایل هم دچار تحول بزرگی شده بود. بر اساس گزارش پی پال، حجم پرداخت های الکترونیکی در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل آن ۱۹۰ درصد افزایش داشته است .

تغییرات و تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت فقط مربوط به این موارد نیست بلکه تعداد افرادی که با موبایل اقدام به خرید می کردند هم در حال افزایش بود. در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل آن، ۱۶۶ درصد تعداد افرادی که از طریق موبایل خرید الکترونیکی انجام می دهند افزایش یافته است.

تجربه زمان مدت زمان استفاده از موبایل

در ادامه تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت، باید به مقایسه و تفاوت مدت زمانی که کاربر منتظر باز شدن صفحه وب در کامپیوتر و موبایل می ماند، اشاره کرد. در سال ۲۰۱۲ مدت زمان انتظار برای کامپیوتر ۳ ثانیه و برای موبایل ۵ ثانیه بود یعنی کاربر موبایل ۲ ثانیه بیشتر منتظر می ماند که این موضوع دلایل خاصی داشته است.

و نکته آخر در این مقایسه اینکه، آمارها نشان می دهد میزان کلیک بر روی تبلیغات آنلاین در موبایل های هوشمند برای تبلیغاتی که موقعیت مکانی در آنها ذکر شده است ۲۰۰ درصد بیشتر از حالتی است که ذکر نشده است.

سخن پایانی تاثیر موبایل در کسب درآمد از اینترنت

آمار و ارقام نشان می دهد که از سال ۲۰۱۲ اقبال و میزان استفاده از گوشی های هوشمند نسبت به سایر ابزارها بیشتر شده و این رشد بسیار چشمگیر و فزاینده است و در سالهای اخیر بی رقیب می باشد . این استقبال همه جنبه های تجارت الکترونیک و کسب درآمد از اینترنت را هم تحت الشعاع قرار داده است. لذا توجه به آن حائز اهمیت است.

سایت های اینترنتی باید در طراحی این موضوع را لحاظ کرده و وبسایتهای خود را واکنشگرا و متناسب با انواع گوشی ها کنند کسانی که در طراحی ، انتخاب قالب، کدنویسی و… متناسب با گوشی های هوشمند عمل نکنند در واقع بازار بزرگ کسب و کار اینترنتی را به رقبا داده و ضرر جبران ناپذیری را متحمل می شوند . افزون بر این موتورهای جستجو به ویژه گوگل به تطبیق سایتها با گوشی همراه حساسیت خاص داشته و به عنوان یک امتیاز بزرگ به ان نگاه می کنند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یک × یک =