تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

اگر ساعت هایی از روز را در اینستاگرام می گذرانید، حتما متوجه شده اید که کاربران از استوری به تعداد دفعات زیادی استفاده می کنند، اما در بین آن ها استوری هایی را مشاهده خواهید کرد که متن ان ها از فونت و رنگ جذابی برخوردار است، همین سبب می شود تا استوری شخص برای کاربران بسیار زیبا به نظر برسد.

اینستاگرام این امکان را فراهم آورده است تا همه افراد بتوانند از این امکانات رنگ و فونت استوری را تغییر دهند و استوری هایی متفاوت را به اشتراک بگذارند. در ادامه شما را به طور کامل با نحوه تغییر رنگ و فونت اینستاگرام آشنا خواهیم کرد، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

چگونگی تغییر رنگ متن استوری اینستاگرام

در استوری ها متن بسیار مهم است و علاوه بر معنا و مفهوم آن، رنگ می تواند تاثیر بسیار بالایی بر مخاطبان داشته باشد. شما می توانید پس از نوشتن متن، رنگ دلخواه خود را برای متن انتخاب کنید.

توصیه می کنیم از کنار رنگ ها به سادگی نگذرید زیرا متن در کنار رنگ مناسب می تواند خواسته شما را به کاربران بهتر منتقل کند.

 1. برای این کار باید متن نوشته شده را در فونت دلخواه بنویسید که در قسمت های بعدی نحوه تغییر فونت را نیز برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد.
 2. برای تغییر رنگ باید متن یا کلمه موجود در استوری را انتخاب کنید و سپس بر روی رنگ ها ضربه بزنید.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام
 3. در زمان نوشتن در پایین صفحه رنگ های مختلفی به نمایش گذاشته می شود که با لمس هر کدام، متن استوری به همان رنگ در می آید.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

4.به همین راحتی می توان از این قابلیت استفاده کرد و در استوری های خود آن را به کار برد.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

چگونگی تغییر فونت متن در استوری اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که می توانید در استوری خود از آن استفاده کنید، فونت های مختلف است که زیبایی خاصی را به استوری شما می بخشد و می توانید با استفاده درست از آن ها، نظر کاربران را به خود جلب کنید.

در اینستاگرام برای استوری ها 5 فونت در نظر گرفته شده است که در زمان نوشتن آن ها را در پایین صفحه می توان مشاهده کرد و با انتخاب متن و ضربه زدن بر هر کدام از فونت ها، فونت نوشته انتخاب شده تغییر می کند.

در ادامه با فونت استوری ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 1. فونت کلاسیک

این فونت پیش فرض است و متنی که در ابتدا نوشته می شود، دارای فونت کلاسیک می باشد. حتی اگر فونت را تغییر دادید، اما نظر شما این است که فونت کلاسیک برای متن زیباتر بود می توانید در میان فونت ها آن را انتخاب کنید.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

 1. فونت مدرن

این فونت بیشتر رسمی است بنابراین برای متن ها و نوشته هایی بیشتر قابل استفاده است که لحن و گفته آن رسمی باشد. این فونت به نوشته های حالت bold مانندی می دهد که همین امر سبب می شود، کاربر به راحتی آن را بخواند. متن هایی که در استوری می نویسید، اگر انگلیسی هستند از فونت مدرن برای آن استفاده کنید.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

 1. فونت strong

یک فونت با سایز و اندازه بزرگ می باشد که بهترین گزینه برای نوشتن تیتر هاست زیرا با توجه به درشت بودن آن، نوشته ها سریع به چشم فالوور می آیند و توجه او را به سمت خود جلب می کند.

اگر صاحب کسب و کار در اینستاگرام هستید، اخبار و اتفاقات مهم کاری خود را با این فونت در استوری ها به نمایش بگذارید.

نکته مهم: متن های طولانی را با فونت strong ننویسید و فقط برای متن های کوتاه از این فونت استفاده کنید.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

 

 1. فونت neon

فونت نئون نوشته ها را به واسطه براقی خاصی که به اطراف آن ها می دهد، بسیار زیبا می کند و متن استوری اینستاگرام را بسیار جذاب خواهد کرد.

خانم ها این فونت را بیشتر می پسندند پس توصیه می کنیم، کسب و کارهایی که مخاطبان و خریداران آن ها بانوان هستند، در زمان استوری کردن این فونت را به یاد داشته باشند.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

 1. فونت type writer

این فونت نیز دارای ابعاد و سایز مناسبی است و می توان در متن هایی که عمومی است، از آن استفاده شود. این فونت در نوشته های فارسی پیج های شخصی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.تغییر رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام

متن استوری خود را رنگین کمانی کنید.

می توان رنگ متن استوری را به صورت رنگین کمانی درآورد و طیف وسیعی از رنگ ها را در استوری خود نشان داد، این روش برای جذب مخاطب بسیار موثر است. در ادامه روش انجام رنگ رنگین کمانی یا gardiant ذکر شده است.

 • در استوری یک متن دلخواه بنویسید و همه متن را انتخاب کنید.
 • در ادامه انگشت خود را بر روی یکی از رنگ ها که در قسمت پایین صفحه نمایان است قرار دهید و هم زمان با این کار انگشت خود را بر روی متن انتخاب شده بگذارید.
 • حال هر دو انگشت را به سمت چپ صفحه نمایشگر گوشی بکشید تا رنگ ها در طیف مختلفی نمایش داده شوند.

در زمان تغییر رنگ می توانید سرعت انگشتان خود را تغییر دهید تا رنگ کلمات نیز متفاوت شوند.

 نکات مهم در زمان تغییر رنگ متن استوری در اینستاگرام

این که رنگ ها می توانند متن را بیش از پیش زیبا کنند، شکی نیست اما باید در نحوه استفاده و به کار بردن آن نیز نکاتی را در نظر گرفت تا اثر بخشی و زیبایی استوری را به دنبال داشته باشد. در زیر چند مورد از این نکات ذکر شده است.

 • رنگ هایی را استفاده کنید که متن را به خوبی نشان دهند و خواندن متن را برای کاربران دشوار نکند.
 • رنگ ها را در تناسب با متن انتخاب کنید.
 • می توانید متن را رنگارنگ کنید، منظور این است که برای هر کلمه از متن یک رنگ را انتخاب کنید. این خاصیت بیشتر برای معرفی لوگوها و یا کلماتی که از اهمیت برخوردار هستند و کاربر باید متوجه آن شود، بسیار کار آمد می باشد زیرا تفاوت رنگ ان با قسمت های دیگر نظر کاربر را جلب می کند.

 جمع بندی

از ابزاری که به ایجاد یک استوری زیبا و جذاب کمک می کند، نوع فونت و رنگ متن است که می توان از آن ها استفاده کرد. در این مقاله نحوه تغییر رنگ و فونت متن در استوری اینستاگرام در کنار معرفی انواع فونت ذکر شد که امیدواریم بتوانید از این اطلاعات نهایت استفاده را ببرید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

9 + چهار =