درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی راهکاری برای کسب‌وکارهای پیشرو

دیجی‌پی به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه دیجی‌کالا، در حوزه‌ی فناوری مالی (Fintech) فعالیت می‌کند. این شرکت با عرضه کردن راهکارهای هوشمند و نوآورانه به فروشگاه‌های اینترنتی و وب‌سایت‌های فعال در حوزه‌ی فروش کالا و خدمات، تلاش دارد میزان خطا در فرایند پرداخت و انجام تراکنش را به حداقل برساند. این شرکت با عرضه کردن خدمات پرداخت نوآورانه در قالب درگاه پرداخت هوشمند و اپلیکیشن پرداخت دیجی‌پی، توانسته است در مدت کوتاه فعالیتش، توجه بسیاری را به خود جلب کند.

درگاه پرداخت هوشمند (Smart IPG) یکی از محصولات دیجی‌پی است که برای اولین بار در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا استفاده شد. پس از گذشت چند سال از عرضه شدن این درگاه پرداخت، اکنون امکان استفاده از آن برای سایر وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها نیز فراهم شده است. درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی همان خدمتی است که در صفحه‌ی پرداخت فروشگاه دیجی‌کالا استفاده می‌شود. این شرکت تلاش کرده الگوریتم پرداخت خود را طوری طراحی کند که کمترین میزان خطا در فرایند پرداخت و کمترین زمان ممکن در بازپرداخت وجوه را داشته باشد.

الگوریتم درگاه پرداخت هوشند دیجی‌پی حجم بالایی از تراکنش‌ها روی درگاه‌های پرداخت شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) مختلف را به‌صورت لحظه‌ای بررسی کرده و به هر درگاهی امتیاز می‌دهد. این امتیازها در هر لحظه، براساس عملکرد هر درگاهی تغییر می‌کنند و حجم تراکنش‌های ارسالی به آن را تغییر می‌دهند.

به گفته‌ی کارشناسان دیجی‌پی، در این میان اگر به‌خاطر مشکلات موجود در شبکه، کیفیت یکی از درگاه‌ها برای لحظه‌ای کاهش پیدا کند، الگوریتم دیجی‌پی به‌سرعت آن را تشخیص و امتیاز درگاه را تا زمان رفع مشکل کاهش می‌دهد. در نتیجه‌ی این پردازش لحظه‌ای، تراکنش‌های کمتری به‌سوی درگاهی هدایت می‌شوند که مشکل دارد. بنابراین شانس پرداخت موفق کاربر تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی چیست؟

شرکت نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان (دیجی‌پی) این امکان را فراهم کرده است که صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی به‌جای مراجعه کردن به شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) مختلف و ثبت و  پیگیری چندین قرارداد برای استفاده از خدمات درگاه اینترنتی هر یک از شرکت‌های مد نظر خود، فقط با ثبت قرارداد با این شرکت، و راه‌اندازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی، از خدمات همه‌ی درگاه‌های پرداخت به‌طور هم‌زمان بهره‌مند شوند. سایر اقدامات و پیگیری‌ها بر عهده‌ی کارشناسان دیجی‌پی خواهد بود.

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی دیجی‌پی، ویژگی‌های این درگاه پرداخت برای پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی از قرار زیر هستند.

کیفیت بالای پرداخت آنلاین: درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی بالاترین درصد موفقیت در انجام تراکنش را دارد. این درصد بالا به‌خاطر تقسیم هوشمند و لحظه‌ای تراکنش‌ها روی چندین درگاه‌ پرداخت مختلف و معتبر کشور است.
پنل اختصاصی دیجی‌پی: دیجی‌پی به هر وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی پنل اختصاصی می‌دهد. صاحبان کسب‌وکار با مراجعه کردن به این پنل اختصاصی، می‌توانند گزارش‌های مختلفی از همه‌ی درگاه‌های پرداخت را به تفکیک، با کیفیت و جزئیات بالا دریافت کنند.
فقط یک مسیر قراردادی: با راه‌اندازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی، کارشناسان دیجی‌پی هماهنگی استفاده از چندین درگاه پرداخت را برای شما انجام می‌دهند و می‌توانید از خدمات همه‌ی این درگاه‌های پرداخت معتبر به‌صورت هم‌زمان استفاده کنید.
راه‌اندازی آسان درگاه پرداخت: دیجی‌پی رابط نرم‌افزاری آسان و کاربردی در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار می‌دهد و امکان برقراری ارتباط با تیمی از کارشناسان فنی را برای دسترسی و راه‌اندازی همه‌ی روش‌های پرداختی مورد نیاز شما فراهم کرده است.
پشتیبانی ۲۴ساعته: تیم پشتیبانی دیجی‌پی، به‌صورت شبانه‌روزی عملکرد درگاه پرداخت هوشمند خود را کنترل می‌کند تا خطاهای احتمالی را به کمترین میزان ممکن برساند.

کسب‌وکارهای طرف قرارداد با دیجی‌پی، به‌عنوان پذیرنده در درگاه پرداخت هوشمند تعریف می‌شوند؛ حساب‌های بانکی تعریف‌شده برای هر پایانه هم به‌نام کسب‌وکار موردنظر خواهند بود. تمامی تراکنش‌های روزانه هم طبق سیکل واریزی شاپرک به حساب پذیرنده واریز خواهد شد. در واقع شرایط تسویه درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی تفاوتی با درگاه‌های مستقیم ندارد. حتی اگر از خدمات درگاه پرداخت جامع دیجی‌پی استفاده کنید، مبالغ واریزی از مسیر درگاه پرداخت مبتنی بر کیف پول هم به‌صورت خودکار و روزانه به حساب تعریف‌شده شما واریز خواهند شد.

به‌طور کلی می‌توان دیجی‌پی را به‌خاطر ارزیابی و گزینش هوشمند چندین درگاه پرداخت معتبر و به حداقل رساندن احتمال بروز خطا در فرایند پرداخت، راهکار پرداختی بسیار خوبی برای کاربران پلتفرم‌های عرضه‌ی محصولات و خدمات دانست. این درگاه به‌خاطر بازپرداخت خودکار وجه هنگام بازگرداندن کالای خریداری‌شده، زمان دریافت وجه بازگشتی را نیز برای بیشتر خریدها به کوتاه‌ترین زمان ممکن کاهش می‌دهد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

دوازده − 2 =