راز محبوبیت برند شکلات کیت کت

مطمئن هستم شما هم مانند من با شنیدن نام شکلات کیت کت بسته‌ بندی قرمز را در ذهنتان مجسم خواهید کرد که ویفر تردی با روکش شکلاتی داخل آن قرار دارد. زیرا کیت کت یک برند جهانی و معروف شکلات می باشد که در سال ۱۹۳۵ در انگلستان راه اندازی شد.

لازم به ذکر است که کیت کت در سال ۱۹۸۸ توسط برند نستله خریداری شده. اما کیت کت همچنان به عنوان یک برند مستقل شکلات در بین مصرف کنندگان شناخته میشود. در سال ۲۰۱۴ شکلات کیت کت به عنوان تأثیرگذارترین شکلات موجود شناخته شد. اما سوال این است که محبوبیت برند کیت کت ناشی از چیست و این برند چگونه توانسته به چنین موفقیتی دست پیدا کند؟ زیرا گاهی یک اشتباه کوچک در بازاریابی می تواند سرنوشت یک برند یا کارخانه را تغییر دهد. برای پاسخ به این سوال در ادامه با همراه باشید.

بررسی عوامل موثر در محبوبیت برند شکلات کیت کت

۱- داشتن شعار تبلیغاتی موثر و ماندگار

می توان گفت شعار ساده و به یادماندنی شکلات کیت کت “Have a Break, Have a Kit Kat” تأثیر به سزایی در برقراری یک ارتباط موثر با طرفداران آن داشته است. در واقع می توان گفت داشتن یک شعار به ظاهر ساده و معمولی ولی جذاب راز محبوبیت برند کیت کت و ورود آن به میان وعده‌ ها می باشد. شکلات کیت کت با چاپ نمودن این شعار بر روی بسته‌ بندی تک تک شکلات‌ های خودش و همچنین منتشر کردن آن در تمام تبلیغات آنلاین خود آن را در ذهن مردم نهادینه کرده است. در حقیقت امروزه نام شکلات کیت کت کاملاً با این شعار در هم تنیده شده است. از این رو بسیاری از افراد با شنیدن نام کیت کت این شعار را در ذهن خود مرور خواهند کرد.

نتیجه گیری : می توانیم بگوییم که داشتن یک شعار به ظاهر ساده اما معنی دار خواهد توانست تأثیر به سزایی بر نفوذ در ذهن و قلب مشتری و محبوبیت برند داشته باشد. بنابراین در انتخاب شعار تبلیغاتی محصولات خود با دقت عمل کنیم.

۲- نوآوری در محصول با ارائه طعم های خاص به بازار

کیت کت با ارائه ی طعم های خاص و منحصر به فرد شکلات به بازار سعی نموده که ذائقه‌ های مختلفی را تحت پوشش قرار دهد. این نوآوری در محصول باعث این شده که روز به روز محبوبیت این برند افزایش پیدا کند و بر طرفداران این شکلات افزوده شود. از این رو فیلم‌ های مختلفی در مورد شکلات کیت کت در یوتیوب موجود است. محبوبیت این برند شکلات باعث این شده که بسیاری از هنرمندان معروف نیز هنگام تست طعم های جدید شکلات کیت کت ویدیوهایی را تهیه کنند و در شبکه‌ های اجتماعی خود منتشر نمایند. این امر به خودی خود گام موثری در پیشبرد تبلیغات این شکلات خواهد داشت.

نتیجه‌ گیری : می توانیم بگوییم نوآوری در محصول یکی از موثرترین رازهای موفقیت و محبوبیت یک برند می باشد. از سوی دیگر رسانه‌ های اجتماعی نیز نقش موثری در پیشبرد استراتژی های بازاریابی یک برند میتوانند داشته باشند. در حقیقت رسانه‌ های اجتماعی یکی از موثرترین ابزارهای تبلیغات هستند.

۳- بازاریابی لحظه‌ ای و تعامل با مصرف‌ کنندگان در فضای مجازی و به کمک ابزارهای دیجیتال

همانگونه که می دانید میلیون ها نفر از مردم سراسر دنیا کانال‌ ها و شبکه‌ های اجتماعی برند محبوب خود را دنبال می‌ کنند. زیرا این کار به آنها کمک می کند تا در جریان کامل اخبار و به روز رسانی های برند محبوب خود باشند. شکلات کیت کت نیز از قدرت و تأثیرگذاری شبکه های دیجیتال و رسانه های اجتماعی در جذب مشتری و افزایش محبوبیت برند خود بهره می‌ برد. برند شکلات کیت کت در رسانه‌ های اجتماعی خود از عواطف و احساسات مردم به نفع برند خودش استفاده می نماید.

رئیس نستله و برند جهانی کیت کت “کریستین درایبرگ” از این استراتژی به نام بازاریابی لحظه‌ ای یاد می کند. از نظر او درایبرگ زمانی که برندها در تعامل با سایر برندها و مصرف کنندگان آنلاین قرار می گیرند بهترین زمان برای استفاده از خلاقیت است. استفاده از محتوای طنزآمیز یکی از روش های خلاقانه بازاریابی است که خواهد توانست تاثیر شگفت‌ انگیزی بر رشد و توسعه برندها داشته باشد. محتوای طنزآمیز معمولاً بازخورد مثبت و کشش رسانه‌ ای قوی دارد. اما این نکته را فراموش نکنیم که استفاده از محتوای طنزآمیز باید به گونه‌ ای باشد که به وجهه برند آسیبی وارد نکند.

نتیجه‌ گیری : انسان‌ ها موجودات اجتماعی هستند و علاقه‌ ی زیادی به تعامل و برخورد دوستانه دارند. بنابراین تعامل سازنده با مخاطبان در رسانه‌ های اجتماعی و به کارگیری خلاقیت نقش موثری در محبوبیت برند دارد.

طراحی شکلات کیت کت با طرح اندروید نمونه‌ ای از همکاری شکلات کیت کت با گوگل

۴- خلاقیت در تعامل دیجیتالی شکلات کیت کت با برندهای دیگر

پس از کسب محبوبیت، شرکت کیت کت تلاش خود را برای موفقیت بیشتر در زمینه‌ ی دیجیتال متوقف نکرد. از این رو در اواخر سال ۲۰۱۳ شکلات کیت کت به دنبال برندی برای همکاری می‌ گشت تا به کمک هم ایده‌ های خلاقانه‌ ی بازاریابی عملی کنند. در این میان شرکت گوگل برای معرفی سیستم عامل آندروید نسخه ۴.۴ خود پیشنهاد همکاری به شکلات کیت کت داد. به این ترتیب شرکت شکلات کیت کت با طرح آندروید طراحی شد. دلیل شرکت گوگل برای این پیشنهاد همکاری این بود که مهندسان گوگل عاشق شکلات کیت کت بودند. همین همکاری گام موثری برای محبوبیت برند شکلات کیت کت شد. پس از معرفی سیستم اندروید بیش از ۵۰ میلیون شکلات کیت کت در ۱۹ کشور جهان فروخته شد. امروزه هنوز هم شکلات کیت کت با انرژی به فعالیت‌ های دیجیتالی خود ادامه می‌ دهد و با میلیون‌ ها کاربر در سراسر دنیا در تعامل است.

نتیجه‌ گیری : تعامل و همکاری با سایر برندها یک راه حل استراتژیک برای تعامل با مخاطبان جدید است. اجرای کمپین‌ های خلاقانه می‌ تواند یکی از راه‌ های موفقیت برندها باشد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

14 + 3 =