راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی از 0 تا 100

راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از روش های کسب درآمد از اینترنت است. شما با راه اندازی فروشگاه اینترنتی می توانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید و از طریق اینترنت درآمدزایی کسب کنید. بسیاری از افراد قصد ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارند و می خواهند برای خودشان فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند اما اصلا نمی داند که چگونه می توانند فروشگاه اینترنتی شان را راه اندازی کنند.

در این مقاله که یکی از کامل ترین و جامع ترین مقاله ها در زمینه ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی است قصد دارم شما را به صورت کامل و قدم به قدم با راه اندازی فروشگاه اینترنتی آشنا کنم و به شما آموزش بدهم که چطور می توانید بدون اینکه حتی یک خط کد نویسی بلد باشید فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی از 0 از تا 100

ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی مناسب افرادی است که قصد دارند محصول و خدماتشان را در اینترنت بفروشند. اگر کسب و کار اینترنتی دارید یا می خواهید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید باید فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. راه اندازی فروشگاه اینترنتی در کسب و کار اینترنتی و فروش محصولات نقش بسیار مهمی دارد.

ممکن است شما هم قصد داشته باشید یک فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا راه اندازی کنید. از زمانی که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا راه اندازی شد و به موفقیت های عظیمی رسید و جزء بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در ایران شناخته شد بسیاری از افراد هم تصمیم گرفتند که با راه اندازی فروشگاه اینترنتی از طریق اینترنت درآمدزایی کنند.

با این حال بسیاری از افراد فکر می کنند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی حتماً باید کد نویسی و برنامه نویسی بلد باشند. در جلسه مشاوره هایی که به بسیاری از افراد می دهم وقتی می گویم برای اینکه که بتوانید محصول و و خدماتتان را در اینترنت بفروشید باید حتماً سایت فروشگاه داشته باشید فکر می‌کنند که باید کار طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی شان را به شرکت های طراحی سایت بسپارند. ولی اصلاً اینطور نیست.

اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید به هیچ عنوان نیاز نیست کار طراحی فروشگاه اینترنتی تان را به شرکت های طراحی سایت بسپارید چون ممکن است هزینه زیادی را بابت طراحی سایت تان از شما بگیرند.

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

من پیشنهاد می کنم که خودتان دست به کار شوید و خودتان فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. برخلاف اینکه بسیاری از افراد فکر می کنند که راه اندازی فروشگاه اینترنتی ممکن است هزینه بر باشد. ولی اصلا نیازی به هزینه‌های اضافی ندارید و میتوانید در کمتر از یک ساعت فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

آیا تصور می کنید که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا حتماً باید سرمایه و هزینه زیادی داشته باشید؟ بسیاری از افراد که قصد دارم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند به من می گویند که می خواهیم یک فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا راه اندازی و طراحی کنیم. اگر بخواهید این کار را به شرکت های طراحی سایت بسپارید تا برای شما یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی مثل دیجی کالا راه اندازی کنند باید چند ده میلیون تومان بابت راه‌اندازی چنین فروشگاه اینترنتی سرمایه داشته باشید.

ولی باز هم اصلاً من توصیه نمیکنم کار راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان را به شرکت های طراحی سایت بسپارید. چون راه اندازی و ساخت سایت توسط شرکت های طراحی سایت دارای یکسری معایب است که در ادامه به آنها اشاره خواهم کرد.

با توجه به پیشرفت علم اغلب کسب و کارهای فیزیکی و سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین کشیده شده اند. با توجه به اینکه روز به روز حضور مردم در شبکه های اجتماعی بیشتر می شود اغلب کسب و کارها به سمت کسب و کارهای اینترنتی آمده‌اند. همین موضوع باعث شده است که افراد به سمت راه اندازی کسب و کارهای سنتی نرود.

آموزش راه اندازی فروشگاه آنلاین در منزل

اگر بخواهید یک فروشگاه فیزیکی راه اندازی کنید و محصولات و خدماتتان را در آن بفروشید ممکن است به چند ده میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز داشته باشید تا بتوانید یک فروشگاه فیزیکی برای فروش محصولاتتان تهیه کنید. ولی برای فروشگاه های اینترنتی اصلاً این طور نیست. شما نهایتاً با چند صد هزار تومان می توانید خودتان یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات راه اندازی کنید و محصولات تان را در آن بفروشید.

البته اگر محصولات فیزیکی دارید اصلاً نگران نباشید. ممکن است شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید و محصولاتتان را به صورت فیزیکی بفروشید. اگر صاحب یک فروشگاه فیزیکی هستید پیشنهاد می کنم حتما به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان باشید چون این یک موقعیت و فرصت عالی برای شماست تا بتوانید محصولاتتان را به صورت اینترنتی بفروشید.

به عنوان مثال ممکن است شما فروشگاه فیزیکی فروش لباس داشته باشید. شما می توانید در کنار فروشگاه فیزیکی لباستان یک فروشگاه اینترنتی لباس هم راه اندازی کنید و محصولاتتان را به صورت اینترنتی در سراسر کشور بفروشید این یک موقعیت و فرصت عالی برای شما است.

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اما ممکن است هیچ محصول یا خدمات فیزیکی نداشته باشید. اگر محصول و خدمات فیزیکی نداشته باشید می توانید بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان محصولات دانلودی و آموزشی تولید کنید و درون سایتتان بفروشید. پس اصلا نباید هیچ بهانه ای برای اینکه محصولی ندارید بیاورید.

اگر شما هم قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید و یا اینکه می خواهید خودتان با دستان فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید اصلاً نگران نباشید! در این مقاله که یکی از کامل ترین و جامع ترین مقاله ها در وب فارسی تصمیم دارم به صورت کامل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به شما یاد بدهم. پس اصلا نگران نباشید چون این مقاله یک مقاله کامل و جامع در این زمینه است است و مقاله ای به جامعه و کاملی این مقاله پیدا نخواهید کرد.

در این مقاله قصد دارم 0 تا 100 راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به شما آموزش بدهم. راه اندازی فروشگاه اینترنتی اصلاً کار سختی نیست البته اگر بدانید که چطور و چگونه می توانید فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان به هیچ برنامه نویسی و کد نویسی نیاز ندارید. فقط باید بدانید که از کجا باید شروع کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا به شما نحوه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را به صورت کامل و قدم به قدم به شما آموزش بدهم.

 آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی از صفر تا صد

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی از صفر تا صد

در این بخش قصد دارم شما را به صورت کامل و جامع با راه اندازی فروشگاه اینترنتی آشنا کنم. راه اندازی فروشگاه اینترنتی هیچ فرقی با راه اندازی فروشگاه فیزیکی ندارد. در فروشگاه های فیزیکی شما باید محصولاتی که می خواهید بفروشید را مشخص کنید. برای این که بتوانیم محصولات تان را بفروشید باید حتماً اعتماد سازی کرده باشید. تا مخاطبان و کاربران تان به شما اعتماد نکنند هرگز محصولی را از شما خرید نخواهند کرد.

اگر فکر می کنید که بدون اعتماد سازی و جلب توجه با راه اندازی فروشگاه اینترنتی میتوانید مخاطبان و کاربران زیادی را به مشتری تبدیل کنید سخت در اشتباه هستید. در اوایل راه اندازی کسب و کار اینترنتی من چون تخصص و تجربه ای در این زمینه نداشتم وقتی کسب و کار اینترنتی خود راه اندازی کردم درآمد پایینی داشتم.

بعد از این که روی اعتماد سازی سایت کار کردم در آمدم چندین و چند برابر شد. می خواهم به شما بگویم بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کردید باید به فکر اعتماد سازی و جلب توجه مخاطبانتان باشید تا آنها را به مشتری تبدیل کنید.

تنها راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ملاک موفقیت شما نیست. در ادامه از ۰ تا ۱۰۰ مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به صورت کامل به شما آموزش خواهد داد. به شما تمام ابزارها و روش هایی را که لازم دارید تا یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای را راه اندازی کنید . به شما روشی را خواهم گفت که با کمترین هزینه ممکن نهایتاً با خرید یک هاست و دامین این یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید.

اما به این نکته توجه کنید که این فقط کافی نیست است و برای اینکه بتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی تا به درآمد برسید باید هدف مشخصی داشته باشید و اعتماد سازی کنید. اگر هدفتان این باشد که فقط یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده باشید و فقط در اینترنت حضور داشته باشید مطمئن باشید که شکست خواهید خورد. پس همراه من باشید تا شما را از صفر تا صد با راه اندازی فروشگاه اینترنتی آشنا کنم.

مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در این بخش قصد دارم به صورت کامل مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به شما آموزش بدهم. و نقشه راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به شما بگویم. اگر قصد دارید خودتان فروشگاه اینترنتی تان را با سلیقه خودتان راه اندازی کنید باید مراحل زیر را مو به مو انجام بدهید. پس در ادامه همراه من باشید تا شما را با مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت کامل آشنا کنم.

مرحله اول : مشخص کردن نوع محصول

مرحله اول : مشخص کردن نوع محصول

اولین مرحله در راه اندازی فروشگاه اینترنتی این است که باید محصولات تان را مشخص کنید. دقیقاً مثل یک فروشگاه فیزیکی باید مشخص کنید که قرار است چه محصولاتی را بفروشید. در فروشگاه اینترنتی هم به همین صورت است باید محصولات تان را مشخص کنید.

محصولات شما ممکن است محصولات فیزیکی و دانلودی باشد. اگر فروشگاه فیزیکی داشته باشید می توانید در فروشگاه اینترنتی تان محصولات فیزیکی تان را بفروشید. همانطور که قبلا مثال زدم ممکن است شما یک فروشگاه فیزیکی لباس داشته باشید. می توانید لباس های تان را دسته بندی کنید و درون فروشگاه اینترنتی تان برای فروش قرار بدهید. اگر هم محصولات دانلودی و آموزشی دارید می توانید محصولات دانلودی تان را مشخص کنید و درون فروشگاه اینترنتی تان قرار بدهید.

البته ممکن است در مشخص کردن محصولات تان دچار مشکل شوید. بهترین و ساده ترین راه برای مشخص کردن محصولات این است به خودتان بررسی کنید که به چه چیزهایی علاقه دارید. به عنوان مثال اگر در زمینه بدنسازی فعالیت می کنید میتوانید به سراغ فروش مکمل های بدنسازی بروید. اگر در زمینه لوازم جانبی موبایل فعالیت می کنید می توانید به سراغ فروش لوازم جانبی موبایل بروید. اگر در زمینه موفقیت کتاب‌های زیادی مطالعه کرده اید میتوانید به سراغ برگزاری دوره های آموزشی در زمینه موفقیت بروید و…

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی بررسی پرفروش بودن محصول است. محصولات و خدماتی را که می خواهید بفروشید باید بررسی کنید و ببینید که آیا پرفروش هستند یا نه؟. با تحقیق و بررسی بر روی محصولاتی که قصد فروش آن را دارید می توانید بفهمید که چقدر خواهان و طرفدار دارند. هر چقدر محصول تان پر طرفدار باشد مخاطبان و کاربران زیادی از آنها استقبال خواهند کرد.

اما آیا تا به حال به این نکته فکر کردید که چطور می توانید بفهمید که محصولتان چقدر پر طرفدار است؟ اصلاً قرار نیست برای اینکه بفهمید محصول و خدمات چقدر پر طرفدار است از نظرسنجی های داخل سایت استفاده کنید.

شما با استفاده از ابزارهایی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد میتوانید بررسی کنید که چقدر محصول و خدماتتان طرفدار و خواهان دارد. البته خود گوگل این امکان را به شما می دهد که با استفاده از ابزارهایی که به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهد می‌توانید میزان پرطرفدار بودن محصولتان را را بررسی کنید. برای این کار می توانید از دو ابزار قدرتمند google keyword planner و google trends استفاده کنید.

البته علاوه بر این ابزار ها می توانید از خود گوگل هم استفاده کنید. با جست و جوی محصول داخل گوگل می توانید بفهمید که چقدر سایت در مورد محصولات تان وجود دارد و رقابت بین فروشگاه های اینترنتی چقدر است. هرچقدر رقابت بیشتر باشد نشانه این است که حوزه فعالیتی که می خواهید انتخاب کنید و محصولات و خدماتی را که میخواهید بفروشید چقدر پرطرفدار است. هرچقدر هم رقابت بیشتر باشد میزان درآمدی که میتوانید کسب کنید بیشتر است.

مورد بعدی هم که بسیار مهم است این است که به هیچ وجه فروشگاه اینترنتی راه اندازی نکنید که همه چی در آن بفروشید. بسیاری از افراد وقتی قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارند به این مورد فکر می کنند که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند و همه چیز در آن بفروشند.

اگر واقعاً قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفقی را دارید و می خواهید فروش بالایی داشته باشید به شما توصیه می کنم هرگز همه چی داخل فروشگاه اینترنتی تان نفروشید. بهترین راه این است است که فقط یک گروه و یک دسته از محصولات مرتبط با هم را داخل فروشگاه اینترنتی تان قرار دهید و بفروشید. به عنوان مثال اگر در زمینه فروش لوازم جانبی گوشی فعالیت می کنید هرگز لوازم موسیقی یا شوینده ها را داخل فروشگاه اینترنتی تان برای فروش قرار ندهید.

یک فروشگاه اینترنتی در یک زمینه خاصی راه اندازی کنید و تمام محصولات هم مرتبط با محصولات تان را بفروشید. که به اصطلاح به این روشنی نیچ مارکتینگ گفته می شود.

اگر بخواهید با فروشگاه های اینترنتی موفق و قدرتمند در ایران رقابت کنید این راه بهترین و ساده ترین راه برای رقابت با آنهاست. چون در گوگل اولویت با سایت های فروشگاهی تخصصی است. منظور از فروشگاه های اینترنتی تخصصی، فروشگاه هایی هستند که در یک زمینه خاصی محصولات مرتبط می فروشند مثل فروشگاه های اینترنتی موبایل که فقط موبایل و لوازم جانبی موبایل میفروشند، فروشگاه های اینترنتی لپ تاپ که فقط لپ تاپ و لوازم جانبی لپتاپ می فروشند میفروشند و…

مرحله دوم:  شناخت مخاطبان هدف

مرحله دوم:  شناخت مخاطبان هدف

یکی از مهمترین مراحل در راه اندازی فروشگاه اینترنتی شناخت مخاطبان هدف است. منظور از مخاطبان هدف افرادی هستند که هدف اصلی شان این است که از محصولات و خدمات فروشگاه اینترنتی تان استفاده کنند. یا افرادی که وارد فروشگاه اینترنتی شما می شوند و قصد دارند از شما محصولاتی را بخرند.

عنوان مثال اگر فروشگاه اینترنتی آرایش و بهداشتی دارید مخاطبان هدف شما زنان و دختران جوان هستند یا مردانی که می خواهند برای همسرشان کادو بخرند. شما باید مخاطبان هدف تان را کامل بشناسید. باید کامل بررسی کنید که مخاطبان هدف تان دقیقا چه کسانی هستند؟ در چه جاهایی زندگی می کنند؟ به چه محصولات و خدماتی علاقه دارند؟ حاضر چقدر بابت خرید محصولات هزینه بدهند؟ چرا باید از فروشگاه اینترنتی شما استفاده کنند و…

مرحله سوم: انتخاب نام فروشگاه اینترنتی

مرحله سوم: انتخاب نام فروشگاه اینترنتی

سومین مرحله در راه اندازی فروشگاه اینترنتی انتخاب نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان است .انتخاب نام فروشگاه اینترنتی یکی از مهم ترین مراحل در راه اندازی فروشگاه اینترنتی است که باید با دقت تمام انتخاب شود.

برای اینکه کاری کنید که نام فروشگاه اینترنتی تان داخل ذهن مخاطب بماند باید یک نام بسیار ساده و راحت و مرتبط با فروشگاه اینترنتی تان و محصولات تان انتخاب کنید. یعنی نامی را که برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب می کنید باید هم مرتبط با محصولات و خدمات تان باشد. دقیقاً مثل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا که تمام محصولات و کالاها را به صورت اینترنتی و آنلاین در اینترنت می‌فروشد.

نامی که برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب می کنید باید یک نام خاص و جذاب باشد. باید نامی را انتخاب کنید که تا به حال توسط کسی انتخاب نشده باشد. انتخاب نام فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. باید نامی را برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید که تا به حال توسط هیچ کس دیگری انتخاب نشده باشد. اگر نامی که انتخاب می کنید توسط کسی دیگری انتخاب شده باشد در برند سازی دچار مشکل می شوید و ممکن است در آینده در کسب و کار اینترنتی تان شکست بخورید. پس انتخاب نام فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است و باید با دقت کامل ای انتخاب شود.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که نام فروشگاه اینترنتی تان همان نام دامنه سایتتان است. نام دامنه سایتتان باید نام فروشگاه اینترنتی تان هم باشد. به هیچ عنوان نباید نام فروشگاه اینترنتی تان با نام دامنه سایتتان متفاوت باشد.

نام دامنه سایتتان کارت ویزیت کسب و کارتان است است که هر زمانی که دوست داشته باشید نمی توانید آن را تغییر بدهید. برای همین است که می‌گویم در انتخاب نام فروشگاه اینترنتی و نام دامنه دقت کنید چون غیر قابل تعویض است.

مرحله چهارم: انتخاب فضای مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مرحله چهارم: انتخاب فضای مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در این مرحله باید به فکر انتخاب یک هاست مناسب با فضای مناسب برای سایتتان باشید. شاید بپرسید که هاست چیست؟ هاست یا فضای میزبانی وب یک فضای اختصاصی برای شماست که تمام اطلاعات سایتتان در آن ذخیره می شود. هاست دقیقاً مانند یک کامپیوتر است که دارای یک هارد است که تمام اطلاعات سایتتان در آن ذخیره می شود و همیشه به اینترنت پرسرعت متصل است.

انتخاب هاست و فضای میزبانی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. هاستی که می خرید باید هاست با کیفیت باشد. در انتخاب هاست برای فروشگاه اینترنتی تان بسیار دقت کنید، چون هاستی که می خواهید برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب و تهیه کنید با یک هاست سایت معمولی فرق دارد.

فروشگاه اینترنتی دارای یکسری ماژول ها و و پلاگین های سنگین می باشد که امکانات زیادی را به سایت فروشگاهیتان اضافه می‌کند اگر از هاست های بی کیفیت استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد و ممکن است سایت تان در نتایج گوگل به نمایش نشان داده نشود. به همین دلیل توصیه می کنم حتماً از هاست های با کیفیت استفاده کنید.

برای فروشگاه اینترنتی تان باید هاست پرسرعت انتخاب کنید که دارای سرعت و قدرت بالایی است. اگر تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید و قصد دارید که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید بهتر است همین الان به فکر تهیه هاست قوی و با کیفیت برای سایت فروشگاهی تان باشید.

بسیاری از دوستانی که در راه اندازی فروشگاه اینترنتی دچار مشکل می شوند فکر می کنند برای یک فروشگاه اینترنتی باید از هاست های ارزان و معمولی استفاده کنند و بعد از آن را ارتقا بدهند. ولی اصلاً نباید این کار را انجام دهید و بهتر است در همین اوایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان یک هاست با کیفیت و پرسرعت برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنم دامنه و هاست فروشگاه اینترنتی تان را از یک شرکت تهیه کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

مرحله پنجم :انتخاب قالب مناسب

در مرحله پنجم راه اندازی فروشگاه اینترنتی نوبت به طراحی ظاهر مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان است. در این مرحله باید برای فروشگاه اینترنتی تان یک ظاهر مناسب انتخاب کنید. شاید در ابتدا تصور کنید که برای انتخاب و طراحی قالب برای فروشگاه اینترنتی تان باید به شرکت های طراحی سایت مراجعه کنید و به آنها بگویید که یک قالب حرفه ای برای فروشگاه اینترنتی تان کد نویسی کنند. ولی اصلاً اینطور نیست. اصلا نیازی به هزینه های اضافی برای طراحی و ساخت ظاهر فروشگاه اینترنتی تان ندارید.

ساده ترین راه برای انتخاب قالب مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان این است که از قالب های آماده استفاده کنید. قالب های آماده زیادی وجود دارد که به صورت رایگان و حتی با قیمت بسیار کم می توانید برای سایتتان انتخاب کنید. اگر سایتتان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید در این مرحله دچار مشکل نخواهید شد. هدف ما این است که شما سایت تان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید.

بهتر است کار راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنتی تان را به شرکت های طراحی سایت نسپارید. چون با توجه به امکاناتی که یک فروشگاه اینترنتی دارد ممکن است بابت طراحی فروشگاه اینترنتی تان از شما چندین میلیون تومان هزینه بگیرند.

شاید تصور کنید که طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی کار سخت و دشواری است. ولی اگر سایتتان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید در کمتر از چند دقیقه می توانید یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات راه اندازی کرده باشید. البته در ادامه شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهم کرد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی توسط سایت ساز ها

راه اندازی فروشگاه اینترنتی توسط سایت ساز ها

در این مرحله رسیدیم به یکی از مهم ترین مراحل ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی. شما از دو طریق می توانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. ۱- راه اندازی فروشگاه اینترنتی از طریق شرکت های طراحی سایت. ۲- راه اندازی فروشگاه اینترنتی از طریق سایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا رایگان.

همانطور که در بالا اشاره کردم برای برای طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی بهتر است خودتان دست به کار شوید. خودتان بدون دانش و علم برنامه نویسی و کدنویسی می توانید برای خودتان یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای با تمام امکانات راه اندازی کنید. اگر خودتان دست به کار شوید می توانید با کمترین سرمایه ممکن نهایتاً با خرید یک هاست و دامین فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. اما اگر بخواهید کار طراحی فروشگاه اینترنتی تان را به شرکت های طراحی سایت بسپارید ممکن است چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان بابت طراحی فروشگاه اینترنتی تان از شما هزینه بگیرند. ولی چون هدف اصلی من این است که با کمترین سرمایه و هزینه فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید پیشنهاد می کنم از طریق سایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید.

همانطور که برای راه اندازی و ساخت وبسایت سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز های رایگان ای وجود دارد برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی همین طور است. یکی از بهترین و محبوب ترین سایت ساز ها برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی که کاملا رایگان است افزونه ووکامرس است که بر روی سایت وردپرسی تان نصب می شود.

شما با استفاده از این افزونه می توانید در کمترین زمان ممکن نهایتاً پنج دقیقه سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل کنید. ووکامرس یکی از بهترین و محبوب ترین سایت ساز ها در جهان و حتی ایران است که بیشتر سایت های فروشگاهی با استفاده از این افزونه راه اندازی می‌شوند.

خوشبختانه افزونه ووکامرس زبان فارسی را کاملاً پشتیبانی می کند و امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. البته علاوه بر ووکامرس سایت ساز های دیگری مثل مجنتو، پرستاشاپ، اپن کارت وجود دارد که می توانید به فروشگاه اینترنتی تان را با استفاده از آن ها راه اندازی کنید. اما چون محبوبیت بالایی در کشور ما ندارد پیشنهاد می کنم فروشگاه اینترنتی تان را با استفاده از ووکامرس راه اندازی کنید .

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

پانزده + 6 =