سایت‌ های فریلنسر ایرانی را بیشتر بشناسید

سایت‌ های فریلنسر ایرانی را بیشتر بشناسید

سایت های فریلنسر ایرانی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها پروژه بگیرید. پیش از به مواردی همچون ماهیت فریلنسینگ پرداختیم و چند سایت فریلنسر خارجی برای کسب در آمد ارزی را هم به شما معرفی کردیم. اکنون قصد معرفی سایت های فریلنسر ایرانی را داریم. سایت‌ های فریلنسر ایرانی مدتی است که به وجود آمده‌اند.

این سایت‌ها همانند یک بنگاه فعالیت می‌کنند. روند و شیوه کاری سایت‌ های فریلنسر ایرانی ساده است. سفارش‌دهنده به یک بنگاه سفارشی می‌دهد. شما می‌توانید از بین این سفارش‌ها، سفارش مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را تحویل دهید. با معرفی این سایت‌ها، مطمئنا روند ارائه و تحویل پروژه‌ها بسیار آسان شده است. همچنین میزان کار و درآمدی که این میان انتقال داده شده هم قابل تقدیر است.

هدف سایت‌ های فریلنسر ایرانی چیست؟

تا پیش به وجود آمدن سایت‌هایی مانند پونیشا، ارتباط میان شرکت‌های نیازمند و همچنین متخصصین بازار سخت بود. عموما شرکت‌ها ترجیحی برای برون‌سپاری پروژه نداشتند چون پیدا کردن متخصص زمان‌بر بود. اشخاص معمولی هم به هیچ‌وجه امکان یافتن شخصی مناسب برای پروژه را نداشتند.

هدف اصلی این سایت‌ها پل ارتباطی میان سفارش‌دهنده و فریلنسر است. این سایت‌ها نه تنها پروژه‌ها را بین فریلنسرها پخش می‌کنند، بلکه سیستم پرداختی آن‌ها امنیت بیشتری برای فریلنسر دارد. اما بهتر است با این سایت‌ها آشنا شویم.

آشنایی با بهترین سایت‌ های فریلنسر ایرانی

در این مقاله ما ۴ سایت از بین سایت‌ های فریلنسر ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

سایت فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

پونیشا

سایت پونیشا از دی ماه سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده است. تا به حال بیش از ۷۵ هزار پروژه در این وبسایت ثبت شده است. پونیشا تلاش کرده که گسترش بالایی داشته باشد. این وبسایت در راستای ایجاد ابزار مناسب برای دو طرف یک پروژه است. هر کسی با هر بودجه‌ای و هر موضوعی توانایی ثبت سفارش را دارد.

این سایت بیش از ۲۳۰ هزار کاربر ثبت شده دارد و این میزان هم برای دو طرف مناسب است. هم پروژه‌های فعال زیادی برای پذیرش وجود دارد، هم متقاضی برای هر پروژه وجود خواهد داشت. عموما پروژه‌‌ای بدون متقاضی را نخواهید دید. پس باید در زمینه کاری خود توانایی خوبی داشته باشید.

پونیشا برای پرداخت خود، یک سیستم به نام پرداخت امن دارد. در پرداخت امن، ابتدا باید سفارش‌دهنده پروژه خود را منتشر کند. پس از تایید شدن متقاضی، سفارش‌دهنده باید هزینه لازم را به سیستم پرداخت کند. پول واریز شده در سیستم می‌ماند و اگر پروژه قابل قبول بود، پول برای فریلنسر واریز خواهد شد. از این طریق دردسر سر و کله زدن دو طرف با هم وجود ندارد.

سایت دورکار

در سایت دورکار نیز هزاران نیروی متخصص آماده کار هستند. هدف دورکار فراهم کردن بستری است، تا دارندگان مشاغل بزرگ و کوچک، کارآفرینان و عموم مردم بتوانند به راحتی از نیروی کار متخصص در سرار کشور جهت انجام تمام پروژه هایی که امکان انجام آن‌ها از راه دور وجود دارد استفاده کنند. تنوع انجام کارهای دورکاری بسیار زیاد است و شما میتوانید بسیاری از کارهایی که امروزه در شرکت ها انجام می شوند را در خانه و به صورت دورکاری انجام دهید که تعدادی از آنها عبارتند از:

  • ترجمه
  • طراحی وبسایت
  • طراحی اپلیکیشن موبایلی
  • برنامه نویسی
  • طراحی گرافیک
  • تایپ و ویراستاری
  • بازاریابی اینترنتی
  • سئو
  • برنامه نویسی موبایل
  • و …

کاریتو

سایت کاریتو با رابط کاربری و طراحی کاربرپسند به راحتی می‌تواند در گرفتن پروژه به شما کمک کند. این سایت مراحل شروع کار را با اینفوگرافی جذابی به شما توضیح داده که بتوانید کار را باید چگونه شروع کنید و در کدام مرحله می‌توانید به درآمد برسید. طراحی این سایت ساده است و کمک بسیاری به مدیران کسب و کارها برای برون سپاری پروژه‌ها کرده است. از مزایای این سایت می‌توان به مواردی مانند پرداخت امن، ارایه مشاوره در صورت لزوم، پشتیبانی آنلاین اشاره کرد که آن را به بستری امن برای کارفرما و فریلنسر تبدیل می‌کند.

کارفرمایان نیز می‌توانند پروژه‌های خود را برون سپاری کنند و فریلنسرهایی هم که تخصص‌های لازم را دارند می‌توانند، به صورت دورکاری و در هر کجا که باشند، آنلاین نسبت به انجام پروژه‌ها، طبق روش سایت اقدام و کسب درآمد کنند.همچنین کاریتو زمانی پول را به فریلنسر شما پرداخت می‌کند که شما پروژه‌ی خود را کامل تحویل گرفتید و تایید کردید.

پارسکدرز

پارسکدرز به عنوان اولین وبسایت فریلنسینگ ایرانی است که کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرد، توانسته یک سیستم حرفه‌ای را خلق کند. این سیستم راه‌های مختلفی را برای ایجاد درآمد و کسب درآمد دارد. می‌توانید با تبلیغات و معرفی به دوستان کسب درآمد کنید. می‌توانید با دریافت پروژه‌ها کسب درآمد کنید. همچنین پارسکدرز حدود ۱۰ یا ۱۵ درصد از درآمد مجری کار را دریافت خواهد کرد.

با این حال پارسکدرز هم سیستم مالی و پرداختی خوبی دارد و این سیستم شبیه به دیگر سایت‌ های فریلنسر ایرانی است. در سیستم پارسکدرز، سفارش‌دهنده پول را گروگذاری می‌کند و پس از دریافت کار، پول به مجری پرداخت می‌شود. در حال حاضر بیش از ۲۸۵ هزار متخصص فریلنسر در این سایت به صورت دورکاری مشغول به کار هستند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

2 × سه =