شکرگزاری بزرگترین معجزه زندگی

شکرگزاری از خداوند بزرگترین معجزه زندگی

بدین سان تو افتخار تمامی دنیا را به دست خواهی آورد. کتیبه امرالد – سه تا پنج هزار سال قبل از میلاد

پیشکش به تو، باشد که معجزه شکرگزاری درهای دنیای نوینی را بر تو بگشاید و برای تمام سال های زندگی ات شادمانی به ارمغان آورد. این خواسته قلبی من برای تو و تمامی جهان است.

زمانی را به یاد آورید که کودک بودید و زندگی سبب تعجب و حیرت شما بود. زندگی بسیار شگفت انگیز به نظرتان می رسید و کوچک‌ ترین چیزها شما را به شدت حیرت زده می کرد. پرواز پرندگان، باریدن باران، هر سنگ و برگ ناآشنا شما را هیجان زده می کرد.

احساس تازه و زیبایی که همه ما در دوران کودکی آن را تجربه کرده ایم. همه چیز را خوب و زیبا می دیدیم و هر روز را نوید دهنده ی سرگرمی ها و اتفاقات تازه می دانستیم. بر این باور بودیم که هیچ چیزی نمی تواند شادی و سرمستی ما را برهم زند.

ولی زمانی که بزرگ شدیم و به بلوغ رسیدیم، مسئولیت ها، سختی ها و مشکلات متعدد زندگی خود را به ما نشان دادند و باعث شدند رفته رفته احساس سردرگمی و ناامیدی کنیم. انگار تمام آن چیزهایی که در کودکی به آن باور داشتیم یک‌ باره از بین رفت و ناپدید شد.

در اینجا باید بگوییم که تمام آن چیزهایی که در کودکی به آن اعتقاد داشتیم، حقیقت دارد، و همین احساس ناامیدانه و مایوس کننده بزرگ‌ سالان است که نادرست و غلط می باشد. شما هیچ‌ وقت نمی دانید که چگونه همه چیز دست به دست هم می دهد تا رویاهای شیرین تان به واقعیت بدل شود. زیرا همه چیز به شکل کاملا نامرئی عمل می کند و البته این موضوع می تواند عجیب ترین بخش آن باشد.

آیا حاضر هستید بار دیگری آن را تجربه کرده و آزمایش نمایید؟ آیا حاضرید مانند دوران کودکی، هرروزتان سرشار از احساس شادمانی و شگفتی شود؟ بسیارخب! پس برای رویارویی با آن آماده شوید.

هرکس که اراده کند تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هرکس که این گونه نخواسته، داشته هایش از او باز گرفته خواهد شد. انجیل متی

خواندن این متن از انجیل مقدس، غیرمنصفانه به نظر می آید زیرا می گوید ثروتمندان، هر روز ثروتمندتر، و فقیران فقیرتر می شوند! ولی معمای بزرگی در این مطلب وجود دارد که باید راز آن برملا شود. زمانی که این راز را کشف کنید دنیایی تازه مقابل چشمانتان روشن می شود. پاسخ این راز که قرن هاست از انسان مخفی مانده، واژه ای است به نام شکرگزاری! در قرآن کریم نیز بر قدردانی تاکید فراوانی شده است:

به یاد آور زمانی را که خداوندت فرمود اگر قدرشناس باشی به تو بیشتر عطا خواهم نمود و اگر ناسپاسی کنی بر تو عذابی دردناک فرو خواهم آورد.

مهم نیست از چه دین و آیینی پیروی می کنید و به طور کل انسانی مذهبی هستید یا نه! مطالب قرآن کریم زندگی شما را در بر خواهد گرفت. آن ها قانون اساسی و بنیادی علم و جهان را بر شما آشکار می سازند. هر موجود زنده سلول هایی دارد که به وسیله ی قانون جاذبه کنار یکدیگر قرار گرفته اند. البته این روند در مورد اشیاء هم صادق می باشد.

در زندگی شما قانون بر احساسات و تفکرتان غلبه دارد زیرا آن‌ ها هم انرژی هستند و هرچه را که می اندیشید و احساس می کنید را به سمت خود جذب می نمایید. این مقوله دقیقا مانند آهنربا عمل می کند، همان‌طور که آهن به سمت آهنربا جذب می شود، قدرشناسی شما هم مانند آهنربا موهبت های فراوانی را وارد زندگی تان می کند. این یک قانون جهانی است.

قدرشناس باشیم

بامداد، هنگامی که از خواب برمی خیزید برای دیدن روشنایی روز، از خداوند سپاسگزاری کنید. برای زندگی، غذا و شادی های‌ تان قدردان باشید. اگر هیچ دلیلی برای شکرگزاری پیدا نمی کنید پس مشکلی در خود شما وجود دارد.

اغلب ما انسانی قدرشناس به معنی واقعی کلمه نبودیم، و نمی دانستیم که قدرشناسی چه معنایی دارد و تنها به زبان آوردن کلمه ممنونم و سپاسگزارم در بعضی مواقع نشانه شکرگزاری نیست. زندگی بدون شکرگزاری بسیار چالش برانگیز است.

برای اینکه انرژی های حاصل از شکرگزاری را شامل خودمان کنیم ابتدا باید کلمه ی سپاسگزارم را بگوییم. فرمول اصلی این کار به این شکل است: تا می توانید از روی عمد کلمات ممنونم، سپاسگزارم، شکرگزاری می کنم و … را ذهن و زبان خود تکرار نمایید. زیرا هرچه بیشتر از روی عمد به کلماتی از قبیل سپاسگزارم فکر کرده و آن‌ ها را به کار ببرید، می توانید قدرشناسی را بیشتر احساس کنید در نتیجه فراوانی را بیشتر به خود جذب می کنید.

همان طور که قدرشناسی خود را ابراز می کنیم، باید توجه داشته باشیم که بزرگترین قدرشناسی آن نیست که کلمات را به زبان آوریم، بلکه بهتر است که با حس قدرشناسی زندگی کنیم. جان اف کندی

ما در اینجا ۲۸ تمرین را به شما آموزش خواهیم داد، تا به شما یاد دهیم چگونه نیروی قدرشناسی را به کار ببرید و سلامتی، شغل، ثروت، روابط و … را بهبود بخشیده و کاری کنید تا کوچک‌ ترین خواسته ها و بزرگ‌ ترین آرزوهای تان به حقیقت تبدیل شود. همچنین یاد می گیرید که چگونه موقعیت های منفی را تغییر داده و مشکلات خود را حل کنید.

در ۱۲ تمرین اول، نیروی قدرشناسی برای همه آن چیزهایی است که اکنون دارید، از آن‌ها استفاده می کنید و در گذشته به شما داده شده است.

۱۰ تمرین بعد درباره قدرت شکرگزاری درباره آرزوها، رویاها و هر آنچه که می خواهید به کار خواهد گرفت و ۶ تمرین پایانی شما را به سطح جدیدی راهنمایی می کند که به وسیله ی آن ذهن و تک تک سلول های تان را از قدرشناسی لبریز خواهید نمود.

همچنین خواهید آموخت که نیروی قدرشناسی را برای کمک کردن به دیگران به کار گرفته، مشکلات را حل کنید و موقعیت های منفی را در طول زندگی با آن برخورد می کنید را بهبود بخشید. بسیاری از این تمرین ها به گونه ای طراحی شده تا بتواند شما را به رویاهایتان برساند. بنابراین باید بدانید که در زندگی چه چیزهایی را می خواهید و چه اهدافی را دنبال می کنید.

همین الان یک قلم و کاغذ بردارید، هر چیزی را که در زمینه های مختلف زندگی می خواهید به دست آورید را به طور کامل لیست کنید. به جزئیات مواردی که می خواهید باشید، روابطی که می خواهید به دست آورید، شغل، ثروت و … به طور دقیق فکر کنید و جزئیات را به اندازه ای که تمایل دارید بررسی نمایید.

فقط توجه داشته باشید تمام چیزهایی را در لیست بنویسد که واقعاً در صدد دستیابی به آنها هستید، نه اینکه از چه راه هایی می خواهید به آنها برسید. زیرا راه رسیدن و چگونه به دست آمدن خواسته ها در مسیر زندگی به کارگیری نیروی شکرگزاری برایتان مشخص می گردد.

بعد از مشخص کردن خواسته ها باید راه و روشی را تعیین کنید که تمایل دارید نیروی قدرشناسی در زندگی تان تغییر به وجود آورد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یازده − 10 =