مشکل امنیتی، پسورد میلیون ها کاربر اینستاگرام و فیسبوک را فاش کرد

ظاهرا فیسبوک پسورد صدها میلیون از کاربران خود را به صورت متن ساده ذخیره کرده است که باعث شده عده زیادی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، در گذشته پسورد کاربران معمولا رمزگذاری می‌شد اما یک مشکل در اپلیکیشن فیسبوک باعث شده تا ۲۰ هزار نفر از کارمندان این کمپانی به پسوردهای کاربران دسترسی پیدا کنند.

ظاهرا تحت تاثیر این اتفاق، بین ۲۰۰ الی ۶۰۰ میلیون نفر از کاربران فیسبوک از این قضیه آسیب دیده‌اند. پیش از این فیسبوک در ماه گذشته اعلام کرده بود که از حضور چنین مشکلی آگاه شده، آن را حل کرده و به کسانی که ممکن است پسورد اکانتشان لو رفته باشد، اطلاع داده است.

مشکل امنیتی، پسورد میلیون ها کاربر اینستاگرام و فیسبوک را فاش کرد
مشکل امنیتی، پسورد میلیون ها کاربر اینستاگرام و فیسبوک را فاش کرد

به گفته فیسبوک، در حال هیچ مدرکی مرتبط با این موضوع که پسوردهای ذکر شده به خارج از این کمپانی راه پیدا کرده و توسط عده‌ای مورد سو استفاده قرار گرفته باشند در دسترس نیست و در نتیجه نیازی به این که کاربران پسوردهایشان را تغییر دهند نیست. به طور کلی، صدها میلیون نفر از کاربران نسخه لایت اپ فیسبوک، ده‌ها میلیون از دیگر کاربران این شبکه اجتماعی و در نهایت ده‌ها هزار نفر از کاربران اینستاگرام شامل قضیه لو رفتن پسوردها می‌شوند.

در کل و با وجود این که فیسبوک اعلام کرده که نیازی به تغییر پسوردها نیست، در دسترس قرار گرفتن پسورد کاربران برای ۲۰ هزار نفر از کاربران این کمپانی، یک مشکل امنیتی بزرگ محسوب می‌شود و اگر از کاربران این شبکه اجتماعی و اینستاگرام هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر پسورد اکانت خود را تغییر دهید.

طی سال‌های اخیر، بحث‌های زیادی در مورد مشکلات امنیتی فیسبوک شکل گرفته است. پیش از این هم سو استفاده از اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی طی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لو رفته بود.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

چهار × 4 =