معرفی تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی (تجهیزات ضروری)

 راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از دغدغه بزرگ بسیاری از افراد شده است.  خیلی از افراد فکر می کنند برای این که بتوانند از طریق اینترنت کسب درآمد کنند باید بهترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار آنلاین را داشته باشند.  در این مقاله قصد داریم بهترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم که اگر این تجهیزات را داشته باشید  می توانید همین الان کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

 یکی از بزرگترین اشتباهات افراد این است  که برای راه اندازی کسب و کار آنلاین فکر می‌کنند باید ایده آل ترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی را داشته باشند ولی می خواهم به شما بگویم که اگر تجهیزات حرفه ای برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نداشته باشید اصلاً جای نگرانی نیست و می توانید همین حالا کسب و کار آنلاین تان را راه اندازی کنید.

تجهیزات کسب و کار اینترنتی

 ممکن است فکر کنید که برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین این حتماً باید بهترین تجهیزات ممکن مثل بهترین دوربین فیلمبرداری، کامپیوتر یا لپ تاپ حرفه ای، سه پایه حرفه ای و…  داشته باشم  تا بتوانم  کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم!

 اما می خواهم به شما بگویم اگر این ویژگی را داشته باشید  تا بهترین تجهیزات ممکن را نداشته باشید کسب و کار آنلاین تان را راه اندازی نکنید شما در دام کمال گرایی گیر کرده اید. یکی از بزرگترین دلایل که باعث می‌شود بسیاری از افراد  کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نکنند این است که فکر می کنند حتماً باید بهترین تجهیزات ممکن را برای راه اندازی یک کسب و کارشان داشته باشند. در صورتی که در این مقاله می خواهیم به شما بگویم اگر میخواهید یک کسب و کار آنلاین موفق اندازی کنید نیازی به بهترین تجهیزات ممکن ندارید.

 شما با همین وسایلی که در اختیار دارید می توانید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.  مهمترین دلیل این که بسیاری از افراد بعد از راه اندازی کسب و کارشان به موفقیت های بزرگی می رسند این است که فردی عمل گرا هستند. اصول کسب و کار اینترنتی  و بازاریابی اینترنتی را یاد می‌گیرند  و می توانند محصول و خدمات شان را در اینترنت بفروشند.

 اما برای همین هم که که بتوانید یک کسب و کار آنلاین موفق راه اندازی کنید باید یک سری تجهیزات داشته باشید در ادامه شما را با ضروری ترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا خواهیم کرد.  پس پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ضروری ترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 همانطور که گفتیم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید تجهیزات لازم داشته باشید. در این قسمت قصد داریم شما را با بهترین و ضروری ترین تجهیزات لازم برای راه اندازی کسب و کار آنلاین آشنا کنیم. اگر خیلی جدی قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید تمام تجهیزاتی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد را باید داشته باشید. توصیه می کنم در ادامه همراه ما باشید تا شما را با ضروری ترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا کنیم.

1- داشتن یک سایت وردپرسی

داشتن یک سایت وردپرسی

 اولین چیزی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز دارید داشتن یک وب سایت است. برای اینکه بتوانید محصولات و خدماتی که دارید را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین بفروشید باید برای کسب و کارتان یک سایت راه اندازی کنید.

 راه اندازی سایت اصلاً کار سختی نیست!  شما بدون اینکه نیاز به سرمایه زیادی داشته باشید می توانید خودتان دست به کار شوید و یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید.  برای راه اندازی وب سایت اصلا نیازی به برنامه نویسی و کد نویسی ندارید!

 یکی از بزرگ‌ترین در برابر بسیاری از افراد این است که وقتی میخواهند برای کسب و کار اینترنتی شان سایت راه اندازی کنند  فکر می کنند حتماً باید تمام زبان های برنامه نویسی وب را بلد باشند یا اینکه باید به یک فرد برنامه نویس چندین میلیون تومان هزینه بدهند تا وب سایتشان را راه اندازی کنند.

 اگر بخواهید زبان های برنامه نویسی را کامل یاد بگیرید و یک وب سایت حرفه ای  با زبان های برنامه نویسی وب را راه اندازی کنید ممکن است بین یک سال تا دو سال زمان بر باشد تا اصول برنامه نویسی و کد نویسی را یاد بگیرید.

 اگر هم بخواهید یک وبسایت کاملا تخصصی و حرفه ای برای کسب و کار اینترنتی تان را اندازی کنید ممکن است  به چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان سرمایه اولیه برای راه اندازی یک  سایت نیاز داشته باشید!

 پس اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید می خواهم به شما بگویم  که اصلا نیازی به یادگیری زبان های برنامه نویسی و کد نویسی ندارید!  و اصلاً هم نیازی ندارید که چندین میلیون تا چند ده میلیون به یک شخص برنامه نویس پول بدهید تا یک وب سایت معمولی برای شما راه اندازی کند.

 به لطف بزرگ سیستم های مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس  این امکان فراهم شده است  هر کسی بخواد کسب و کار اینترنتی راه اندازی کند بدون اینکه حتی یک خط کدنویسی و برنامه نویسی بلد باشد میتواند برای کسب و کارش هر وب سایتی با هر امکاناتی راه اندازی کند.

 پس یکی از مهمترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن سایت وردپرسی است. شما خودتان هم می‌توانید بدون اینکه حتی یک خط کدنویسی بلد باشید در کمتر از یک ساعت یک وبسایت کاملا حرفه ای و شیک برای کسب و کار اینترنتی تان راه اندازی کنید.

 شما کافیست که کار با سایت ساز وردپرس را که کاملاً رایگان است یاد بگیرید و با استفاده از امکاناتی که این سایت ساز در اختیار شما قرار می دهد  سایت تان را راه اندازی کنید.. اگر می خواهید کار با وردپرس را به صورت کامل یاد بگیرید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله زیر را مطالعه کنید. در مقاله زیر به صورت کامل به شما یاد خواهیم داد که چطر میتوانید  بدون نیاز به برنامه نویسی و کد نویسی در کمتر از چند دقیقه سایت تان را راه اندازی کنید.

2- داشتن یک گوشی موبایل

داشتن یک گوشی موبایل

 یکی دیگر از  تجهیزات ضروری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن یک گوشی موبایل است. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید برای ضبط فیلم های آموزشی، فایل های صوتی  نیازی به بهترین تجهیزات حرفه‌ای مثل بهترین دوربین فیلمبرداری ندارید!

 برای شروع کار شما فقط به یک گوشی موبایل نیاز دارید. همین گوشی موبایلی که الان در اختیار دارید می‌تواند خیلی کار راه انداز  باشد.

 یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود بسیاری از افراد کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی نکنند این است که به دنبال بهترین دوربین فیلم برداری برای کسب و کارشان هستند. و تا این افراد بهترین دوربین فیلمبرداری را نداشته باشند هرگز قادر نیستند کسب و کارشان را راه‌اندازی کنند.

 پس اگر شما هم در ابتدای راه فکر می کردید که باید بهترین دوربین فیلم برداری را داشته باشیم تا بتوانیم کسب و کار آنلاین راه اندازی کنیم سخت در اشتباهید!

 اگر بخواهید یک دوربین فیلمبرداری معمولی داشته باشید باید تقریباً  بالای ۲۰ میلیون تومان سرمایه اولیه  فقط بابت خرید یک دوربین  معمولی هزینه کنید.  شما در ابتدای راه می‌توانید با همین گوشی موبایل تان کار کنید و بعد از اینکه به درآمد رسیدید یک دوربین حرفه‌ای برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

3- داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ

داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ

 یکی دیگر از مهمترین تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی است.  برای این که بتوانید کارهای کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید شما به یک لپ تاپ یا کامپیوتر معمولی نیاز دارد.

 خیلی از افراد فکر می کنند که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به هیچ تجهیزاتی نیست در صورتی که شما به یک کامپیوتر برای راه اندازی و ساخت سایت تان نیاز دارید.  برای اینکه بتوانید سایت تان را به صورت کامل مدیریت کنید باید کامپیوتر یا لپتاپ داشته باشید.

 راه اندازی و ساخت سایت با استفاده از گوشی موبایل کار بسیار سخت و غیرممکنی است. وقت سایتتان را راه اندازی کردید  باید برای سایت دانشجو به تولید محتوا کنید!  تولید محتوا با استفاده از گوشی کار بسیار سختی است!  البته این را هم بگویم  ممکن سید است شما یک سری از کارهای تولید ‌محتوا تان را با استفاده از گوشی انجام بدهیم  مثلاً برای ضبط ویدیو و کلیپ های آموزشی به گوشی موبایل نیاز دارید، اما برای نوشتن مقاله ساخت تصاویر حرفه‌ای برای سایتتان باید حتما کامپیوتر داشته باشید تا بتوانید کارهایتان را زودتر انجام بدهید.

 پست یکی دیگر از تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن کامپیوتر یا لپ تاپ برای انجام کارها است.  به این نکته بسیار مهم توجه کنید نیاز به داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ فوق حرفه ای ندارید.  همین که کامپیوتر شما بتواند نرم افزار فتوشاپ را به خوبی باز و اجرا کند گزینه مناسبی برای شروع کسب و کارتان است.

4- سه پایه معمولی برای گوشی موبایل

سه پایه معمولی برای گوشی موبایل

 یکی دیگر از تجهیزات لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی  خرید یک سه پایه معمولی برای گوشی موبایلتان است.  برای این که بتوانید گوشی تان را در جای مناسب قرار دهید و شروع به ضبط صوت و فیلم کنید به یک سه پایه معمولی نیاز دارید.

 اصلا نیازی نیست از 3 پایه های فوق حرفه ای برای شروع کسب و کارتان استفاده کنید.  می توانید از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا یک سه پایه معمولی گوشی خریداری کنید. قیمت سه پایه های موبایل بسیار پایین است. شما نهایتا با 50 هزارتومان میتوانید یک سه پایه معمولی خریداری کنید.

جمع بندی

 خیلی از افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند فکر می کنند برای شروع کسب و کارشان باید چندین میلیون تومان هزینه بابت تجهیزات راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشند. در صورتی که می خواهم به شما بگویم اگر میخواهید یک کسب و کار اینترنتی موفق به اندازی کنید اصلا نیازی به تجهیزات  حرفه ای و فوق حرفه ای ندارید.  شما با استفاده از تجهیزاتی که در همین مقاله به شما معرفی کردیم میتوانید  یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

17 − 5 =