معرفی سایت دورکاری برای کسب درآمد در خانه

اگرچه قبلتر، اکثر مشاغل با حضور در شرکت ها و موسسات در ارتباط بود. اما با شیوع ویروس کرونا سبک جدیدی از مشاغل به طور جدی تر پیگیری شد. دورکاری یا به اصطلاح کار در منزل، به آن معناست که شما بتوانید بدون حضور فیزیکی در محل کار از خانه، کسب درآمد کنید. اگرچه مشاغل مشخصی قابلیت دور کاری دارند اما این مشاغل کم نیستند و عده زیادی می توانند از این طریق درآمد بدست آورند. ما در این مقاله سعی می کنیم بهترین سایت های دورکاری را به شما معرفی کنیم تا بتوانید درآمد بالا و حتی دلاری بدست آورید.

دورکار کیست؟

دورکار یا معادل آن فریلنسر کسی است که برای انجام شغل خود نیاز به حضور فیزیکی در محل کار ندارد و می تواند از هر جایی مانند خانه کسب درآمد کند. مشاغل فریلنسری از آنجایی مبتنی بر عدم حضور هستند، بیشتر شامل شغل های اینترنتی می شوند و یا هر کاری که بتوان آن را با کامپیوتر انجام داد. بنابراین اگر حضور در محل کار از نظر بعد مسافت برای شما سخت است و یا ترجیح می دهید در منزل با لباسی راحت کار کنید، می توانید با افزایش سطح دانش کامپیوتری خود هم شاغل باشید و هم در خانه بمانید.

ترجمه، طراحی سایت، برنامه نویسی، تولید محتوا، طراحی گرافیک و بسیاری از مشاغل دیگر قابلیت دورکاری دارند و افراد می توانند به انجام آنها در اینترنت مشغول شوند.

معرفی سایت دورکاری

اگر چه شما می توانید آگهی های استخدامی را برای شغل مناسب خود جست و جو کنید اما از سوی دیگر می توانید با عضویت در سایت های دور کاری، پروژه های مناسب خود را انتخاب کنید.

از آنجایی که برخی شرکت ها هنوز با ماهیت دورکاری و کار در منزل کنار نیامده اند، سایت های دورکاری از آگهی های مختلف، گزینه بهتری خواهند بود. بنابراین اگر بتوانید رزومه ای مناسب در این سایت ها ایجاد کنید، امکان یافتن شغل به مراتب بیشتر است. توجه داشته باشید که دریافت موقعیت دلخواه بسیار رقابتی است و افراد بایستی به طور هوشمندانه عمل کنند.

سایت های دورکاری را می توان به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم کرد :

سایت های داخلی مخصوص کار در ایران هستند و شما در ازای دریافت پروژه ریال دریافت می کنید. زبان این سایت ها فارسی است و اغلب رابط کاربری ساده ای دارند. در مقابل سایت های خارجی دورکاری آرشیوی از مشاغل و پروژه های غیر ایرانی از سراسر جهان است که به فرد دورکار به دلار حقوق می دهند. مسلما اگر به در سطح مقدماتی زبان انگلیسی هستید، کار کردن با این سایت ها اندکی سخت خواهد شد.

اما در ادامه ما به معرفی هر دو نوع از سایت ها می پردازیم تا شما به انتخاب خود گزینه مناسب را انتخاب کنید.

سایت های دورکاری ایرانی

سایت فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

پونیشا

پونیشا یکی از قدیمی ترین سایت های دور کاری در ایران است که همانند سایر وب سایت های فریلنسری، کارفرما پروژه خود را در سایت تعریف می کند و در مقابل فریلنسر می تواند در میان پروژه های مختلف، مرتبط ترین ها را، انتخاب کند. سپس پیشنهاد قیمت خود را ارسال کند و در مقابل کارفرما با بررسی پیشنهاد های دریافت شده، گزینه مناسب را انتخاب می کند. توجه داشته باشید که پونیشا هزینه پروژه را تا پایان کار نزد خود نگه می دارد و در صورت عدم انجام درست کار مطابق آنچه در قرار داد ذکر شده است، تصمیم به کسر هزینه و … می گیرد.

به تصویر زیر نگاه کنید. برای مثال اگر شما در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنید، می توانید به عنوان فریلنسر به وبسایت پونیشا وارد شوید و کلید واژه “تولید محتوا” را جست و جو کنید. پیشنهاد های دورکاری با توضیح مختصر به شما نشان داده می شود.

سایت دورکاری پونیشا

اگر بر روی یکی از این پیشنهاد ها کلیک کنید، می توانید جزییات پروژه و میزان بودجه ای که برای این پروژه در نظر گرفته شده است را مشاهده کنید. علاوه بر آن می توانید ببینید که چه کسانی برای این پروژه درخواست همکاری ارسال کرده اند. برای همکاری با کارفرمای مورد نظر بایستی در هر پروژه بر روی “ارسال پیشنهاد” کلیک کنید. مسلما اگر پروفایل شما در پونیشا حرفه ای بوده و قیمت معقول برای هر پروژه ارسال کنید، می توانید از این سایت معروف دورکاری در ایران درآمد خوبی بدست آورید.

سایت پونیشا

اگر شما تجربه کار در پونیشا دارید، لطفا در بخش دیدگاه ها تجربه خود را در خصوص این سایت با دیگران به اشتراک بگذارید.

پارسکدرز

سایت دور کاری پارسکدرز یکی از سایت های قدیمی در این زمینه است که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده است. زمینه فعالیت پارسکدرز همانند بسیاری از سایت های دیگر، مشاغلی است که در بستر اینترنت، قابلیت انجام و انتقال دارند برای مثال شما می توانید در گروه های زیر در پارسکدرز فعالیت کنید.

 • تایپ و ترجمه
 • طراحی وب
 • برنامه نویسی به هر زبانی
 • کار با سیستم های مدیریت محتوا
 • برنامه نویسی موبایل
 • ساخت ربات های نرم افزای
 • امنیت و هک
 • طراحی گرافیکی
 • چند رسانه ای و انیمیشن
 • نویسندگی و تولید محتوا
 • سئو و بازاریابی دیجیتال
 • آموزش و کمک درسی
 • علوم پایه و مهندسی

روند کار در سایت پارسکدرز مانند پونیشا است. پونیشا به عنوان یک واسط میان کارفرما و دورکار قرار می گیرد و مدیریت قراردادهای منعقد شده را بررسی می کند. در پارسکدرز شما نگران این موضوع نیستید که آیا در پایان پروژه حق الزحمه خود را به صورت کامل دریافت خواهید کرد یا خیر؟ چرا که پارس کدرز در ازای تضمین پرداخت به موقع مبلغی را دریافت می کند و در همین راستا سعی می کند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

سایت کاریشه

اگرچه کاریشه به عنوان یک سایت دورکاری، به اندازه پونیشا یا پارسکدرز معروف نیست اما از گزینه هایی است که شما می توانید در مراحل بعدی از آن برای کسب درآمد در منزل استفاده کنید. اساس کار کاریشه همانند دو سایت قبلی است و تفاوت چندانی ندارد.

کار در منزل

سایت های دورکاری خارجی

در سایت های دورکاری خارجی شما می توانید درآمد دلاری بدست آورید و این خود یک برگ برنده مهم محسوب می شود. در سایت های دورکاری خارجی شما باید به زبان انگلیسی در حد متوسط تسلط داشته باشید تا بتوانید پیشنهاد های مختلف را بررسی کنید.

یکی از مشکلاتی که اغلب دورکار های ایرانی با این چنین وبسایت های خارجی، بر می خورند، مشکل نقد کردن درآمد ارزی در ایران است. بسیاری از سایت های دورکاری، ایران را تحریم کرده اند بنابراین این سوال همیشه مطرح است که چگونه درآمد خود را به صورت ریالی در ایران دریافت کنیم؟

وبسایت های فریلنسر خارجی که می توان در آن ها فعالیت کرد و درآمد دلاری بدست آورد، بسیار متنوع هستند. برای آشنایی با این سایت های دور کاری می توانید به مقاله زیر که به طور مفصل تک تک این سایت ها را بررسی کرده است؛ مراجعه کنید:

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

11 − 2 =