معرفی وبسایت‌های فریلنسری – بهترین سایت‌های فریلنسر ایران

این روزها بدست آوردن کارمندان مناسب، واجد شرایط، تمام وقت و نگهداری آنها کمی سخت شده‌است، مخصوصا در دنیای توسعه و مهندسی. این همان چیزی است که استخدام فریلنسرها را به یک گزینه عالی تبدیل می‌کند. افراد فریلنسر می‌توانند برای کمک به یک مشکل خاص یا پروژه استخدام شوند. وابستگی محدود به فریلنسرها ضمن رفع نیاز شرکت شما، هزینه را کاهش می‌دهد. شما حتی ممکن است یک توسعه‌دهنده کامل و تمام وقت در این روند پیدا کنید. اینترنت تعداد زیادی وبسایت را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید از آن استفاده کنید و بدانید که برای شرایط شما چه کسی بهترین است. از این رو در این پست به معرفی وبسایت‌های فریلنسری می‌پردازیم. سعی کردیم تعدادی از وبسایت‌های فریلنسری ایرانی و خارجی را به شما معرفی کنیم تا فرایند پیدا کردن فریلنسر مناسب را برای شما محسوس‌تر کنیم.

معرفی وبسایت‌های فریلنسری :

در ابتدا به معرفی سایت‌های فریلنسری ایران می‌پردازیم:

1. فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

2. پونیشا:

پونیشا می‌گوید: “ما اینجاییم تا شما به راحتی بتوانید برای پروژه های خود، نیروی متخصص پیدا کنید.” در این وبسایت ۲۷۰هزار فریلنسر ماهر وجود دارد. اگر کارفرما باشید به راحتی می‌توانید با توجه به نیاز خود، آنها را انتخاب کنید. همچنین نمونه‌کارهایی از فریلنسرها وجود دارد که در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید. به گفته‌ی خود این سایت، “پونیشا یک سبک زندگیست؛ سبک زندگی برای فریلنسرها، کارآفرینان و کارمندان ما.”

3. پارسکدرز:

پارسکدرز در حال حاضر با بیش از ۱۳ سال سابقه، بیشتر از ۶۶هزار پروژه موفق را در کارنامه کاری خود دارد. در این وبسایت بیش از ۲۳۱هزار نفر متخصص فریلنس وجود دارد. برای پیدا کردن کسی که پروژه شما را انجام دهد باید در این وبسایت عضو شوید و درخواست خود را به ثبت برسانید تا فریلنسرها پروژه شما را قبول کنند. پارسکدرز می‌گوید: “ما رابط تقاضا و اجرا هستیم.”

4. انجام میدم:

انجام میدم، با بیش از ۲۵۹هزار ثبت سفارش توانسته‌است به یکی از بهترین سایت‌های دورکاری ایرانی تبدیل شود. شما در این سایت می‌توانید به صورت فریلنسر و کارفرما فعالیت کنید. این سایت گفته‌است: “در انجام میدم، سریع و ساده و امن، کارهای خود را به متخصصین و فریلنسرها بسپارید.”

خب، نوبت به معرفی چند سایت فریلنسری خارجی رسید!

معرفی وبسایت‌های فریلنسری

5. Upwork:

یک سرویس مستقل است که در کل مراحل استخدام، از ارسال تا پرداخت، با مشتریان کار میکند و هدف آن ارائه تجربه‌ای عالی از بازار است. روند Upwork به اندازه کافی ساده می‌باشد. با توصیف نوع شغل موردنیاز خود شروع کنید. این می‌تواند عملاً هر شغلی باشد؛ بزرگ یا کوچک، فردی یا تیمی، کوتاه مدت یا بلند مدت. نامزدهای احتمالی برای ارسال شما، درخواست می‌دهند و به شما امکان مقایسه نمایه‌ها، بازخورد و نمونه‌کارها داده می‌شود. اما این سایت دورکاری خارجی، متاسفانه برای ایرانیان بلاک است و باید با قیلترشکن وارد آن شوید.

6. Freelancer:

وبسایت فریلنسر، مانند وبسایت‌های ذکر شده در بالا، به شما امکان می‌دهد پروژه خود را لیست کرده و پیشنهادات رقابتی را از فریلنسرها دریافت کنید. آنها همچنین دارای یک سیستم معتبر برای ساده‌سازی روند یافتن یک فریلنسر مناسب هستند. علاوه بر این می‌توانید با پرداخت مبلغی، پروژه خود را ارتقا دهید؛ یعنی این وبسایت به شما کمک می‌کند تا بیبشتر نشان داده شوید و فریلنسرها شما را راحت‌تر پیدا کنند.

7. UpStack:

UpStack به عنوان شبکه‌ای از استعدادهای مهندسی، به مشاغل کوچک کمک می‌کند که بدون نیاز به استخدام افراد جدید، تیم توسعه خود را گسترش دهند. برای اطمینان از مهارت و تخصص هر داوطلب لیست شده در UpStack، در ابتدا تأیید می‌شوند. این فرآیند منجر به پذیرش فقط 1٪ از متقاضیان در فهرست فریلنسرهای UpStack می‌شود. دسترسی به این گروه سرپرست فریلنسر با هزینه بالایی انجام می‌شود و برای شروع آن سپرده‌ای به ارزش صدها دلار لازم است. این وبسایت به شما تضمین متخصص بودن افراد را می‌دهد و در نتیجه می‌توانید با خیال راحت‌تری پروژه خود را به یک متخصص بسپارید.

نتیجه‌گیری:

فریلنسینگ مستلزم داشتن مهارتی است که به مشتری ارائه می‌دهید و در ازای آن درآمد کسب می‌کنید. اگر مهارت دارید پس می‌توانید برای کارهای خاص استخدام شوید. در این پست سعی کردیم از سایت‌های فریلنسری ایرانی و خارجی نام ببریم تا با آنها و نوع کارشان آشنا شوید. اگر سایت‌های خوب دیگری را می‌شناسید و یا تجربه کار با آنها را داشته‌اید، حتما در قسمت دیدگاه به ما معرفی کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

3 × پنج =