موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین { راز اصلی موفق شدن}

در این مطلب قصد داریم به شما راه و رسم موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین را آموزش دهیم . اگر قصد دارید که یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید و یا یک کسب درامد اینترنتی واقعی و پولساز از اینترنت داشته باشیدو  یا کسب و کای دارید که می خواهید آن را به درآمد برسانید باید اصول راه اندازی کسب و کار آنلاین  را بدانید.

برای آنکه شما بتوانید در راه اندازی کسب و کارتان موفق شوید باید به یک وب مستر حرفه ای تبدیل شود .

یک وبمستر توانایی بالایی در راه اندازی انواع کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین دارد می‌تواند با توجه به علاقه و تخصص یک ایده مناسب را پیدا کند و برای خود کسب و کار آنلاین موفق راه اندازی کند .

‏h۲ : موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین :

برای آنکه شما بتوانید در راه اندازی کسب و کار آنلاین خود موفق شوید و بتوانید یک کسب و کار پولساز راه اندازی کنید باید یک سری از نکات و اصول را بدانید و پیاده سازی کنید که در ادامه به صورت کامل به تک تک این موارد پرداخته .

باید به یک وب مستر تبدیل شوید :

اولین قدم برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین تبدیل شدن به یک وب مستر حرفه ای می باشد .

البته یک وب مستر توانایی بسیار بالایی در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارد و همانطور که گفتیم می‌تواند با توجه به تخصص خود یک کسب و کار اینترنتی پولساز راه اندازی کند .

هدف اصلی ما از نوشتن این مطلب این است که شما بتوانید یک کسب و کار اینترنتی پولساز برای خود راه اندازی کنید و آن را به موفقیت برساند .

هدف اصلی تان را بدانید :

یکی از مهم ترین نکات در موفقیت کسب و کار آنلاین این است که هدف اصلیتان کمک به کاربران و مخاطبانتان باشد . هدف شما نباید فقط پول درآوردن از اینترنت باشد و باید با توجه به مشکلات کاربرانتان آنها را یاری کنید .

خیلی از افرادی که کسب و کار آنلاین برای خود را اندازی میکنند فقط هدفشان پول درآوردن از اینترنت می باشد. فقط به پول درآوردن از اینترنت فکر می‌کند . پس به این نکته توجه کنید که هدف اصلی شما نباید فقط پول در آوردن از طریق اینترنت باشد و باید بهترین خدمات و محصولات را به کاربرانتان ارائه دهید تا مشکل آنها حل شود .

کسب و کار آنلاین تان را تقسیم بندی کنید :

برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین خود باید کسب و کارتان را به بخش های کوچک تقسیم کنید تا بتوانید در راه اندازی آن موفق شوید .

اگر برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی خود یک تیم دارید می‌توانید هر بخش را به یک نفر اختصاص دهید , اما اگر تک نفره قرار است کارتان را راه اندازی کنید باید یک برنامه ریزی بچینید و کسب و کارتان را تقسیم بندی کنید .

 نکاتی که قبل از اندازه کسب و کارتان باید به آن توجه کنید :

قبل از اینکه بخواهیم در مورد یک سری از بخش ها مثل طراحی سایت ,  سئو و بهینه سازی وب سایت ,  دیجیتال مارکتینگ و… صحبت کنیم باید مراحل قبلی  راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی  کنیم .

قبل از اینکه بخواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید باید یک ایده را انتخاب کنید .  انتخاب ایده کار بسیار مهم می باشد .  برای انتخاب یک ایده ی مناسب باید زمان بگذارید تا بتوانید ایده مورد نظرتان را انتخاب کنید .

منظور من از انتخاب یک ایده مناسب این است که یک چیز کاملاً جدید ارائه بدهید .  البته وقتی حرف پذیری می زنیم ذهنتان به سمت بیل گیتس ,  ادیسون ,  استیو جابز و… نرود .

برای انتخاب یک ایده اصلا منظور من این نیست که ایدی را انتخاب کنید که تا به حال راه اندازی نشده است  , درک منظور من این است که یک هدف برای راه اندازی کسب و کارتان داشته باشید .

بهترین راه برای انتخاب یک ایده مناسب این است که با توجه به تخصص و  علاقه ای که دارید ایده مناسبی را پیدا کنید .

به عنوان  اگر در زمینه قانون جذب و موفقیت علاقه دارید    می‌توانید آن را به عنوان یک ایده در نظر بگیرید .

بهتر است  زمینه ای را که انتخاب می کنید در آن تخصص و مهارت لازم را داشته باشید .  شما در دو حالت در یک زمینه خاص تخصص دارید :

 1. در زمینه که تخصص دارید
 2. در زمینه ای که علاقه دارید 

برای انتخاب یک ایده مناسب باید بررسی کنید که :

 1. اصلاً ایده من مناسب مردم است ?
 2. آیا از محصول و خدمات من استفاده میکنند ?
 3. محصول و خدمات من چه سودی برای را دارد ?
 4. ایده ای که راه اندازی میکنید چقدر برایتان سود دارد ?
 5. اگر کسب و کار مشابه ای در زمینه شما را اندازی شده است , وضعیت آن کسب و کار چگونه است ?
 6. رقیبانتان را به طور کامل پیدا کنید .
 7. خدمات و محصولات رقبایتان را بررسی کنید .
 8. اگر رقیبانتان موفق هستند عوامل موفقیت شان چیست ?
 9. اگر ناموفق هستند , دلیل ناموفقیت آنها چیست ?
 10. چه کارهایی باعث رشد کسب و کارتان می شود ?
 11. و…

 جمع بندی :

 • در این مطلب شما را با موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین آشنا کرد .
 • برای آنکه بتوانید یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنید باید به یک وب مستر تبدیل شوید , تبدیل شدن به یک وب مستر کار سخت و دشواری نیست . فقط شما باید اصول یک کسب و کار اینترنتی مثل سئو , بازاریابی اینترنتی , دیجیتال مارکتینگ و… یاد بگیرید .
 • خیلی از افراد فکر می‌کنند وبمستری همان برنامه نویسی است . وبمستری با برنامه نویسی تفاوت های بسیار زیادی دارد . یک برنامه نویس باید یک وب مستر باشد اما اصلا نیاز نیست که یک وبمستر برنامه نویس باشد .
 • برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق باید اهدافتان را مشخص کنید که اصلا هدف شما از راه اندازی کسب و کار چیست .
 • بتوانید یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنید باید یک ایده مناسب انتخاب کنید که بالا به صورت کامل در مورد انتخاب یک ایده مناسب صحبت کردیم .

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

ده + چهار =