موفقیت در کسب و کار اینترنتی با 7 رازی که نمیدانید

در این مطلب می خواهم اصول و راز های مهم در موفقیت در کسب و کار اینترنتی را به شما آموزش بدهم که با رعایت کردن این نکات موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما تضمینی  می‌شود .

خیلی از افراد وقتی کسب و کار اینترنتی در منزل راه اندازی میکنند بعد از مدتی شکست خواهند  خورد و دیگر ادامه نمی دهند. در جهت موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود این نکات را که در ادامه به شما آموزش می دهیم باید به صورت کامل  رعایت کنید .

7 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی

اگر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده و قصد دارید که موفق شوید توصیه می کنم حتما این اصول را  که در ادامه به آن می‌پردازیم مو به مو رعایت کنید. بهتر است که با یک داشتان شروع کنم :

در اوایل و ابتدا راه که من با کسب و کار اینترنتی آشنا شدم ,  یک کسب و کار اینترنتی برای خودم راه اندازی کردم و پس از مدتی شکست خوردم , بعد از اینکه نتوانستم آن کسب و کار را به درآمد برسانم تصمیم گرفتم که به سراغ یک ایده دیگر بروم  و ایده دیگری را شروع کنم .

بعد از چند ماه پشتکار و تلاشی که برای این کسب و کار اینترنتی جدید انجام دادم باز هیچ نتیجه ای نگرفتم ولی چون واقعا به کسب و کار اینترنتی به شدت علاقه داشتم و دارم هرگز تسلیم نشدم و کارم را ادامه دادم تا اینکه به مرور زمان یکسری نکات را تجربه کردم که باعث موفقیت من در این کسب و کارهای  جدیدم شد .

در ادامه مواردی را که باعث شد من در این کسب و کارهای موفق شوم و نتیجه بگیرم را برایتان به صورت کامل قرار   داده ام. پس اگر کسب و کار اینترنتی دارید و یا می خواهید راه اندازی کنید توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنید و نکته برداری کنید و در کسب و کار اینترنتی خود پیاده سازی کنید.

نکات مهم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی :

1_انتخاب ایده و حوزه فعالیت درست :

اولین نکته مهم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی انتخاب حوزه فعالیت و یک ایده مناسب می باشد .  در انتخاب ایده شما باید بسیار دقت کنید و یک ایده مناسب را برای راه اندازی کسب و کارتان در زمینه علاقه و تخصصی که دارید انتخاب کنید .

شما با یک سری از ابزار های گوگل مثل google trends می توانید  قبل از انتخاب ایده میزان محبوبیت در بین مردم را بررسی کنید .

قبل از انتخاب ایده مناسب حتما با ابزارهای گوگل حوزه فعالیت اینترنتی خودتان را بررسی کنید برای انتخاب بهترین ایده حتما به نکات زیر توجه کنید:

۱_ ایده هایتان را بر اساس علاقه و تخصص تان انتخاب کنید به عنوان مثال ممکن است شما در زمینه ای فن بیان تخصص و علاقه داشته باشید, ایده تان را بر اساس تخصصی و علاقه که دارید می توانید انتخاب کنید .

۲_ با ابزارهایی که گوگل در دسترس شما قرار داده است حتما حوزه فعالیت و ایده ای را که میخواهید انتخاب کنید بررسی کنید.

۳_ شما باید حوزه فعالیتی را انتخاب کنید که در سطح اینترنت دارای مخاطبان زیاد و پرطرفدار می باشد ,   یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد در هنگام انتخاب ایده دچار آن می‌شوند این است ایده هایی را انتخاب می کنند که در آنها رقابت یا بسیار کم است و یا اینکه وجود ندارد و انتظار دارند که به درآمد بسیار بالایی  در ماه برسند .

به هیچ عنوان حوزه فعالیتی را که در آن رقابت وجود ندارد و یا بسیار کم است را انتخاب نکنید .  هرچه میزان رقابت بیشتر باشد نشانه این است که میزان درآمدی که می توانید کسب کنید بیشتر است.

پس برای انتخاب یک ایده مناسب حتما به نکات بالا توجه کنید و  و تخصص و علاقه هایتان را بنویسید و با ابزار google trands بررسی کنید و مناسب ترین ایده را برای  شروع راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود انتخاب کنید.

2_برسی نکردن رقبای خود :

یکی دیگر از دلایلی که باعث عدم موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما می شود بررسی نکردن  رقبایتان است , شما حتما باید رقیبانتان را در تمام زمینه ها مورد بررسی قرار دهید.

بهترین را برای پیروزی از رقیبان این است که باید تک تک رقیبانتان را به طور کامل بررسی کنید , تجزیه و تحلیل رقبا در بازاریابی اینترنتی تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

شما باید تک تک محتواهای وبسایت رقیبانتان را بررسی کنید که در ادامه تکنیک های مهم در مورد بررسی رقبایتان را به صورت کامل به شما گفتیم.

روش های بسیار زیادی برای بررسی رقبا وجود دارد که ما در این مطلب مهم ترین آنها را برای شما قرار داده ایم:

۱_  در ابتدا  شما باید رقیبانتان را پیدا کنید برای این کار باید عبارت اصلی حوزه فعالیت تان را در گوگل سرچ کنید به عنوان مثال اگر در زمینه “موفقیت” و “قانون جذب” فعالیت می کنید باید عبارات موفقیت و قانون جذب را در گوگل سرچ کنید وب سایت هایی که در نتایج گوگل  برای شما نشان داده شده اند رقبای شما هستند. پس اولین نکته برای بررسی رقبا پیدا کردن آنها می باشد . در واقع اگر می‌خواهید که رقیبان بیشتری را پیدا کنید باید عبارات مشابه با حوزه فعالیت تان را در گوگل سرچ کنید .

۲_ در مرحله دوم شما با پیدا کردن  رقیبانتان باید آنها را لیست کنیم و وبسایت و شبکه های اجتماعی آنها را به صورت کامل بررسی کنید.

۳_ تک تک  وبسایت رقبایتان را به صورت کامل بررسی و تحلیل کنید.  باید ببینید که محتوایی که تولید کردند از چند کلمه تشکیل شده است ,  برای این کار می توانید از افزونه word counter plus در مرورگر کروم استفاده کنیم.

برای پیروزی از رقبا شما باید محتوای که  تولید می کنید بیشتر و جامع تر از رقیبانتان باشد به عنوان مثال اگر رقیب تان راجبه یک موضوع خاص  1000 کلمه نوشته بود بهتر از شما 1500 تا 2000 کلمه بنویسید.

۴_کل محصولات و خدمات رقیبانتان را  لیست کنید صفحه محصول و روش تبلیغ نویسی آنها را بررسی کنید ,  شما باید صفحه محصولات آن از رقیبانتان کامل تر و جامع تر باشد تا بتوانید فروش بیشتری نسبت به آنها داشته باشید.

۵_ تکنیکهای فروش رقیبانتان را  بررسی کنید .

۶_ روش های تبلیغاتی مثل ویدیو مارکتینگ ,  سوشال مارکتینگ رقیبانتان را حتما مورد تحلیل قرار دهید و مطمئن شوید که رقیبانتان از چه راه هایی دارند مشتری جذب میکنند .

بحث تحلیل رقبا یک کار بسیار مهم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی می باشد ,  خیلی از افراد که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند این مرحله را به هیچ عنوان انجام نمی دهند و باعث می شود که در کسب و کار اینترنتی خود شکست بخورد این مورد یکی از نکات مهم در زمینه موفقیت کسب و کارهای اینترنتی می باشد که شما حتما باید آن را رعایت کنید.

3_پشته کار داشته باشید :

پشتکار داشتن و تلاش کردن یکی از عوامل مهم در موفقیت یک کسب و کار اینترنتی می باشد . ممکن است زمانی که شما کسب کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید خیلی پشتکار و تلاش کنید و پس از مدتی به هر دلیلی این کار را رها کنید و به سراغ کار دیگر بروید.

رها کردن کسب و کارتان باعث شکست 100 درصدی شما می شود . شما باید هر روز تایم و زمانی را برای وب سایت تان بگذارید و روی آن کار کنید و هرگز آن را رها نکنید .

4_فقط به شبکه های اجتماعی اکتفا نکنید :

یکی دیگر از دلایلی که باعث شکست اکثر کسب و کارهای اینترنتی می‌شود این است که افراد بیشتر وقت خودشان را بر روی شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام  می‌گذارند.

شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام تنها 5  درصد از کسب و کارتان را شامل می شود و 95 درصد دیگر وب سایت تان را پوشش می دهد .  شما باید 95 درصد تلاش و تمرکز خودتان را بر روی وب سایت تان گذاشته و تنها ۵ درصد از زمانی که کسب و کارتان را راه اندازی کردید برای شبکه های اجتماعی تان قرار دهید.

در ابتدای راه اندازی تمام تمرکزتان را در بر روی وب سایت تان بگذارید و پس از چند ماه فعالیت خودتان را در شبکه های اجتماعی شروع کنید .

5_تحلیل وبسایت خود :

اگر شما کسب کار اینترنتی را راه اندازی کرده باشید یکی از وظایف مهم شما تحلیل وب سایت تان می باشد ,  شما علاوه بر اینکه باید وب سایت رقیبان خود را تحلیل کنید باید به وب سایت خود را نیز بررسی کنید به عنوان مثال:

شما باید به صورت کامل صفحات وب سایت ,   صفحات پاک شده , مطالب قدیمی و… را بررسی کنید .

ابزارهای زیادی برای بررسی وب سایتتان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید به عنوان مثال ابزار گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای قدرتمند در جهت تحلیل وب سایت تان می باشد .  شما با این ابزار می توانید کاربرانی که وارد وبسایت شما می شود را به صورت کامل مشاهده کنید , صفحاتی که کاربران از آنها خارج می شوند را شناسایی کنید و مشکلات آن را حل کنید .

برای تحلیل وب سایت ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که توصیه می کنم حتما از ابزار google analytics استفاده کنید .  برای استفاده از این ابزار شما باید وب سایتتان را به این ابزار متصل کنید.

6_وبسایتتان را سئو کنید :

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما این است که حتما وب سایت خود را برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو بهینه سازی و سئو کنید.

سئو و بهینه سازی وب سایت باعث می شود که وب سایت تان در نتایج اول گوگل دیده شود و میزان ترافیک سایتتان چند برابر شود که ما در سایت در قسمت آموزش سئو مباحث کامل و جامعی را به شما یاد داده ایم که می توانید از آنها استفاده کنید.

7_کیفیت کالا و خدمات شما :

و آخرین مورد مهم کیفیت کالا و خدمات شما می باشد ,  شما باید کیفیت محتوا , محصولات و خدمات تان را بالا ببرید,  هرچه کیفیت شما بالاتر باشد موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی آن بیشتر میشود .

جمع بندی پایانی :

در این مطلب شما را با 7 نکته و راز بسیار مهم موفقیت در کسب و کار اینترنتی آشنا کردیم . این 7 نکته ی طلایی باعث میشود شما در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید و به درآمد بالایی در ماه دست پیدا کنید . اگر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده اید توصیه میکنم این نکات را مو به مو اجرا کنید تا موفق شوید .

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

1 × 4 =