موفقیت را با زمان می توان به دست آورد یا هزینه

انتخاب با شماست! بها یا بهانه!

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید، که در همه ی کارهایی که انجام داده اید برایتان اهمیت داشته است که زندگی را به یک سطح بهتر و قابل قبول تر برسانید؟ و به شخصی نمونه تبدیل شوید؟! اگر به این مسئله فکر نکنید و آن را در ذهن خود به طور صحیح حل و فصل نکنید، قطعا هیچ یک از نکاتی که در این سایت به آن اشاره شده است برای شما کاربرد نخواهد داشت.

مبحثی که قصد داریم در مورد آن توضیح دهیم کاربردی ترین راز موفقیت در زندگی می باشد. از شما می خواهیم که این بخش را با دقت زیادی بخوانید و با دقت و قدم به قدم آن را اجرا کنید. اگر به این نکته توجه نکنید احتمال این که بتوانید به سایر مطالبی که در مورد موفقیت می خوانید یا می شنوید عمل کنید، تقریبا صفر است!. این مبحث واقعا به منزله ی یک راز است.

اصولا شما در زندگی یک هدف و یا یک آرزو دارید و می خواهید که به آن دست پیدا کنید. تفاوتی ندارد که این هدف چه باشد مهم این است که برای شما چه خواسته ای اهمیت دارد. برای دستیابی به آن باید دو نکته را در نظر بگیرید. قبل از هر چیز و بیان این دو نکته باید در نظر داشته باشید که آن را به صورت دقیق مطالعه کنید و سپس تلاش کنید که به وسیله ی منطق خود آن را بررسی کنید و با آن باور ذهنی خود را عوض کنید. اگر می خواهید در زندگی خود پیشرفت کنید و یک قدم جلوتر از جایی که قرار دارید قدم بگذارید با ما همراه باشید.

پس از بررسی این نکته خواهید توانست در زندگی به سمت جلو حرکت کنید با استفاده از این نکات می توانید در زندگی خود با سرعت بسیاری بالاتری به سمت پیشرفت و موفقیت حرکت کنید.

مهم ترین نکته این است که شما یک هدف دارید و می خواهید به سمت آن حرکت کنید پس باید دو مورد را حتما در نظر بگیرید:

  • زمان

ابتدا باید با صرف زمان کار موردنظر را بررسی و در صورت لزوم به شخصه آن را تجربه کنید. آزمون و خطا کنید و سپس آن را بهبود ببخشید و با بهتر کردن شرایط بتوانید به هدف خود برسید.

  • هزینه

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید هزینه کردن پول است. با این روش شما می توانید از تجربه افرادی که کار مورد نظر شما را انجام داده اند و تجربه کافی دارند استفاده کنید و درواقع تجربیات آن ها را بخرید.

در این صورت مورد اول زمان و مورد دوم پول است که این دو در موفقیت شما بسیار سهیم هستند. خیلی از افراد در این مورد دچار اشتباه می شوند. آیا شما اطلاعاتی در مورد بازاریابی اطلاعات کسب کرده اید؟ همیشه در مبحث تبلیغات به ویژه بازاریابی به صورت آنلاین هر چیزی که در اینترنت موجود باشد به دو عامل بستگی دارد:

اول این که تصمیم دارید زمانی را برای کار خود صرف کنید و گزینه ی بعدی این که قصد دارید پول هزینه کنید.

برای صرف زمان، می توانید با تولید محتوا شروع کرده که در اصل همان بازاریابی و فروش محتوا می باشد. و اگر قصد ندارید زمانی را صرف کنید، گزینه ی دوم به میان می آید که باید هزینه کنید.

شما می توانید صدها میلیون تومان یا حتی رقم های بیشتر را صرف تبلیغات کنید. اگر این دو اصل را بپذیرید، می توانید هم از تجربه خود و هم از تجربه دیگران استفاده کنید و به سمت جلو حرکت کنید. بزرگ ترین اشتباه در این زمینه زمانی اتفاق می افتد که خیلی از اشخاص که دارای اطلاعات زیادی در زمینه های مختلف هستند و شما قصد دارید از تجربیات آن ها استفاده کنید به طور رایگان تجربیات خود را در اختیار شما قرار نمی دهند. شاید از آن ها انتظار داشته باشید، ولی باید بپذیرید که دانش، تجربیات و اطلاعات افراد بسیار گران بها و ارزشمند هستند.

دانش و اطلاعات رایگان نیستند!

بهتر است این تفکر را در ذهن خود به تثبیت برسانید. عمدتا زمانی که شما می خواهید به موفقیتی دست یابید و تجربه ای را می خواهید کسب کنید، باید بهای آن را پرداخت نمایید. باید این مسئله را قبول کنید که پنیر رایگان فقط در تله موش قرار دارد. آیا این منطقی است که شما به دنبال پنیر رایگان باشید؟ یا دنبال تله موش بگردید؟ همیشه باید این را در نظر داشته باشید که چرا دانشگاه های برتر و معتبر در هر کشوری رایگان نیست؟

به نظر شما چرا آن ها به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه به همه کمک نمی کنند؟ بهتر است کمی منطقی تر درباره ی این موضوع فکر کنید. در بسیاری از ورکشاپ های تخصصی افرادی هستند که انتظار دارند دوره ها را به صورت رایگان ارائه بدهیم، یا با دانشجویانی سر و کار داریم که انتظار انجام کارهایی به صورت رایگان دارند، یا درخواست دارند که پولی قرض بگیرند. مثلا می گویند به فلان مقدار پول نیاز داریم، تا بتوانیم شرکتی را راه اندازی کنیم. و درخواست های بسیاری از این قبیل! آن ها قطعا ارزش دانش و اطلاعات را نمی دانند و به عبارتی به دنبال پنیر رایگان هستند! مطمئن باشید این گروه از افراد، شانس بسیار پایینی برای موفقیت دارند و در بیشتر مواقع موفق نمی شوند.

یک کارآفرین چه تفاوتی با یک کارمند دارد؟!

در ذهن خود تصور کنید مدیر یک کارخانه هستید و مدتی است مدیریت آن را بر عهده دارید. به شما مبلغ یک میلیارد تومان پول می دهند و می گویند با آن کارخانه ی خود را ارتقا بدهید. با احتمال زیاد اگر صاحب آن پول نباشید به هر روشی که برایتان آسان باشد، آن را امتحان خواهید کرد.

تمامی راه های ممکن را امتحان می کنید. احتمال آن وجود دارد که این مبلغ را از دست دهید یا ممکن است سود کنید. اما به احتمال بسیار زیادی این پول را از دست خواهید داد ولی زمانی که یک کارآفرین موفق باشید و این پول حاصل زحمت خودتان باشد و بخواهید در این کارخانه هزینه کنید، هر روشی را امتحان نخواهید کرد، قطعا ابتدا با یک متخصص مشورت می کنید و سپس حاضر به سرمایه گذاری می شوید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این خواهد بود که فرق یک کارمند عادی با یک کارآفرین موفق در همین نکته است، کارمند دلسوز شرکت نیست. در صورتی که شرکت سهامش افت کند یا اینکه بالا برود به هر حال حقوق خود را دریافت خواهد کرد. تفاوتی هم در میزان کار و تلاشی که کرده است، اتفاق نمی افتد.

بنابراین تفاوت کارمند با کارآفرین در همین نکته است که کار آفرین دلسوز کار خود است و برای خود ارزش قائل خواهد شد. هرکسی برای پول می تواند ارزشی قائل شود. این نکته در مورد دانش هم صدق می کند. شما ممکن است در زمینه ای دانشی داشته باشید که این قطعا باارزش است و این ده ها برابر سرمایه ای که هزینه می کنید، ارزش خواهد داشت زیرا در برخورد با کار خود می توانید با راحتی آن را پیش ببرید و به موفقیت برسید. در مورد دیگر شما می توانید در مورد حرفه ای که دانش کافی را ندارید هزینه پرداخت کنید و از دانش دیگران استفاده کنید. به جز این دو روش هیچ راه دیگری وجود ندارد به هر حال یا باید هزینه کنید یا باید تجربه کسب کرده باشید.

هزینه یا ارزش اطلاعات

شما همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که برای به دست آوردن اطلاعات باید هزینه کنید. باید بدانید مبلغی که هزینه می کنید، درواقع یک نوع سرمایه گذاری است. متاسفانه یکی از دلایلی که میانگین زمان مطالعه در کشور بسیار پایین است، توجه نکردن به ارزش اطلاعات است! درواقع افرادی بسیاری هستند که حاضر به صرف زمان و هزینه نیستند و انتظار دارند به صورت رایگان مبلغی به آن ها داده شود، تا بتوانند به موفقیت برسند.

در بسیاری از مواقع شما نمی توانید تمام منابع را مطالعه کنید و یا در همه ی رشته ها به کسب دانش و تجربه بپردازید در این موقعیت شما باید با پرداخت هزینه به متخصصان آن رشته این کار را انجام دهید.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله، بتوانید به موفقیت فردی در زندگی و کسب و کار خود دست پیدا کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

19 − هشت =