موفق ترین مدیران زن دنیا را بشناسید

موفق ترین مدیران زن جهان را بشناسید

نابرابری های شغلی و اجتماعی در بازار کسب و کار میان زنان و مردان امری تقریباً رایج می باشد که در تمامی دنیا نتوانسته است برخی از زنان قدرتمند و توانا را از دستیابی به موفقیت شغلی و درآمدی باز دارد. امروزه ما شاهد حضور پر رنگ زنان در رده های بالای مدیریتی، هر چند به نسبت بسیار کمتری از مردان هستیم.
زمانی که از مدیران موفق و پر درآمد صحبت میشود همه ذهن ها ناخواسته سمت مدیران مرد نام آشنا میرود و کمتر پیش میاید اخباری را درباره زنان موفق و پردرآمد به گوشمان بخورد اما در این مقاله قصد داریم به نقل از مجله “فورچون” پردرآمدترین و موفق ترین مدیران زن را به شما معرفی کنیم:

مری بارا

مری بارا کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان یکی از موفق ترین مدیرعامل های جهان در قسمت اجرایی شرکت “جنرال موتورز” فعالیت میکند. بارا نخستین زنی است که تاکنون به ریاست یکی از خودروسازان اصلی دنبا منصوب گردیده است. مری بارا از ۱۸ سالگی به جنرال موتورز پیوست و در ژانویه ۲۰۱۴ از سوی هیئت مدیره جنرال موتورز، به ریاست این شرکت انتخاب شده و جانشین دنیل آکرسون گردید.

شریل سندبرگ

شریل سندبرگ مدیر حوزه فناوری و کنشگر و نویسنده آمریکایی است. سندبرگ مدیر ارشد عملیات “فیسبوک” می باشد و در ژوئن ۲۰۱۲ برای عضویت در هیئت مدیره فیسبوک انتخاب شده است تا نخستین زن در این مقام باشد. سندبرگ قبل از پیوستن به فیسبوک نایب رئیس بخش عملیات و فروش آنلاین جهانی گوگل بود.

ایندرا نویی

ایندرا نویی کارآفرین و بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که اصلیت هندی تبار دارد. در حال حاضر ایندرا نویی به عنوان مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت “پپسی کو” فعالیت میکند که دومین شرکت تولید کننده نوشیدنی و مواد غذایی در دنیاست. کمپین های سلامت مهم ترین دشمنان تجارت نویی هستند اما به نظر می رسد با خلاقیت های ایندرا نویی در تولید نوشابه های جدید، این مبارزه به نفع دومین زن قدرتمند از نگاه فورچون تمام شود.

ماریلین هیوسن

ماریلین هیوسن آمریکایی که مدیر ارشد اجرایی در این کشور می باشد، در حال حاضر به عنوان مدیرعامل شرکت “لاکهید مارتین” فعالیت میکند. لاکهید مارتین را شرکتی مخوف و عجیب و غریب می دانند که در حوزه فناوری های نظامی دفاعی فعالیت های زیادی دارد. قرارداد نه میلیارد دلاری نوامبر سال ۲۰۱۵ این شرکت رکورد بزرگترین و بیشترین قرارداد تسلیحاتی را پس از یک دهه شکست.

جینی رومتی

جینی رومتی یک نمونه کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی عالی در کشور آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت IBM فعالیت دارد. جینی رومتی تحصیلاتش را در دانشگاه “نورت وسترن” و در رشته مهندسی برق و نیز علوم رایانه به اتمتم رسانید. او از سال ۱۹۸۱ که به IBM رفته و در سطوح مختلف مدیریتی فعالیت میکند و در سال ۲۰۰۲ به عنوان معاون مدیرعامل شرکت IBM انتخاب شد.

ابیگیل جانسون

یکی از کارآفرینان و مدیران ارشد اجرایی آمریکایی، ابیگیل جانسون است که در حال حاضر پستش مدیرعاملی ه اجرایی شرکت سرمایه گذاری “فیدلیتی” می باشد. این شرکت را پدربزرگش، ادوارد جانسون تأسیس نمود و پدرش ادوارد جانسون سوم نیز هم اکنون ریاست هیئت مدیره شرکت را بر عهده دارد. جهان مدیریت تغییر نموده است و جانسون قطعاً یکی از کسانی است که در تغییرات جهان مدیریت دست داشته است.

مگ ویتمن

مگ ویتمن مدیر کسب و کار است که در آمریکا زندگی میکند. او ریاست و مدیر ارشد اجرایی هیولت – پاکارد “اچ پی” را بر عهده دارد. یکی از موسسات بزرگ عرصه فناوری در اکتبر ۲۰۱۵ خود را به دو قسمت شرکت اطلاعاتی و سازمانی تقسیم نمود تا همه گمان برند استارت فروپاشی این غول زده شده است.

فب نواکوویچ

فب نواکوویچ رئیس شرکت “جنرال داینامیکس” می باشد. فب نواکوویچ به صورت پیش بینی نشده ای در سال ۲۰۱۲ به سمت ریاست شرکت سیستم های دریایی جنرال داینامیکس منصوب گردید. به عنوان یک مامور سابق سازمان سیا، نواکوویچ را نیز میتوان یکی از زنان مرموز دنیا دانست.

آیرن روزنفلد

آیرن روزنفلد رئیس شرکت هرشیز می باشد که شرکتی قدیمی و فعال در بخش مواد غذایی است که پس از “نستله” و “پپسی”، سومین شرکت مطرح دنیا در این زمینه به شمار می آید. فروش ۲۹.۶ میلیارد دلاری این شرکت نشان می دهد که روزنفلد این توانایی را دارد که هرچه می خواهد به تمامی جهان بفروشد.

سافرا کاتز

سافرا کاتز از سال ۱۹۹۹ به عنوان مدیر مالی شرکت “اوراکل” انتخاب گردیده و از همان زمان شخص دوم این شرکت، بعد از لری الیسون به حساب می آید. در سال ۲۰۱۳ او درآمدی بیش از ۴۴ میلیون دلار به دست آورده است.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

3 − 3 =