نحوه یادگیری زبان ها و عبارات مفید برای سفر (5 ترفند)
  1. چرا یادگیری زبان برای سفر مهم است

من اولین کسی هستم که این را می گویم: ما در یادگیری زبان ها خلاق شده ایم.

ما به موسیقی خارجی (به زبان اسپانیایی) گوش می دهیم. ما Google Translate را نگه می داریم تا کلمات جدید روی برچسب مواد غذایی را یاد بگیریم. و یاد خواهیم گرفت که چگونه در یکی از برنامه های مورد علاقه من (به نام Drops) برای یادگیری یک زبان جدید بگوییم “بدون شکر”.

کارهای زیادی برای یادگیری زبان برای سفر می توانید انجام دهید!

وقتی چند عبارت را به زبان کشوری که به آن سفر خواهید کرد بدانید، سفر بسیار آسان تر می شود.

مردم به شوخی می گویند که اگر می توانید بگویید: «بله»، «نه»، «دستشویی کجاست؟» و «لطفاً یک آبجو دیگر می‌نوشم»، سپس آماده هستید.

تقریباً درست است، اما لیست کاملی از عبارات مفید دیگر وجود دارد که می تواند شما را در هنگام تعطیلات، تحصیل یا کار در خارج از کشور ایمن، شاد و کمی کمتر استرس داشته باشد.

وقتی نیاز به چانه زدن روی قیمت‌ها در بازار دارید تا «قیمت خارجی» از شما دریافت نشود، چطور؟

وقتی باید در مورد برخی از غذاهایی که به آنها حساسیت دارید صحبت کنید چطور؟

وقتی می خواهید برنامه اتوبوس را بخوانید، و هیچ کدام به زبانی که می توانید بخوانید نیست، چطور؟

من چند نکته و ترفند مفید را فهرست می کنم که به من در یادگیری زبان جدید در سفر به مکان جدید کمک کرده است.

آماده یادگیری اسپانیایی، چینی، آلمانی، کره ای، ژاپنی، فرانسوی یا روسی (یا هر زبانی زیر نور خورشید) با چند روش اثبات شده.

  1. یک کلاس زبان خارجی در شهر خود شرکت کنید.

شرکت‌هایی مانند فلوئنت سیتی کلاس‌های زبان را برای حرفه‌ای‌ها در ساعات مناسبی مانند ۷ تا ۹ شب در روزهای هفته، هفته‌ای یک‌بار برگزار می‌کنند.

مدارس زبان محلی را در منطقه خود بررسی کنید. همچنین برنامه هایی به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها برای صحبت با یک سخنران بومی از طریق Skype یا Google Hangouts استفاده کنید.

هم من و هم دان دوره های 10 هفته ای را با فلوئنت سیتی گذراندیم: عربی 1 برای من و اسپانیایی 2 برای دان.

معلمان عالی و صمیمی هستند ، بنابراین شما همیشه توجه را به خود جلب می کنید.

کارکنان و پشتیبانی مشتری آنها نیز زمانی عالی است که در مورد برنامه ریزی مجدد کلاس، کتاب های درسی یا هر چیز دیگری سؤال دارید.

کلاس راه خوبی برای پاسخگو نگه داشتن خود برای داشتن زمان اختصاصی برای یادگیری است.

اما، کلاس‌ها ممکن است برای همه مناسب نباشد، بنابراین بیایید نکته بعدی را برای یادگیری یک زبان جدید برای سفر به سراسر جهان ببینیم.

  1. دانلود اپلیکیشن زبان برای عبارات و لغات زبان خارجی

اگر به تمام کارهای بیهوده ای که در طول رفت و آمد با تلفن خود انجام می دهید یا در هر زمانی که وقت آزاد دارید فکر می کنید (برای اینکه کسی ظاهر شود، چیزی شروع شود، چیزی به پایان برسد…)، به خوبی می توانید از این زمان استفاده کنید. یک زبان خارجی جدید یا اصول اولیه آن را با یک برنامه زبان یاد بگیرید.

برای سفر من و دن به اسرائیل، با یک برنامه یادگیری زبان که به صورت رایگان در اپ استور اپل پیدا کردم، کلمات جالبی مانند  Hebrewرا برای «کیلوگرم»، «متر» و «فلفل سیاه» به کار بردم.

اگر با کلمات کلیدی مانند «Hebrew easy free,» یا «Learn Hebrew easy» را جستجو کنید، انتخابی از چندین برنامه خواهید داشت که ممکن است با همه مجموعه‌های واژگان در نسخه رایگان در دسترس نباشند، اما برای شروع کافی هستند.

من یک بار آلمانی سطح 1 را با Duolingo شروع کردم تا ببینم به کجا می‌رسم (یادم می‌آید چگونه بگویم نان و آب) و همچنین برای هشت روزی که در سفر هند گذراندم یکسری اعداد هندی را یاد گرفتم. چند سال پیش.

شما هرگز متوجه نخواهید شد که یادگیری زبان هندی برای «شصت» چه زمانی می تواند قیمت محلی را هنگام خرید جواهرات به شما برساند.

یکی دیگر از برنامه‌های مورد علاقه‌ای که من برای یادگیری زبان ویتنامی که از آن استفاده کردم، برنامه Drops است که دارای یک رابط کاربری بسیار زیبا است که برای کاربر دوستانه است و مانند بازی کردن احساس می‌کند.

من توانستم برخی از کلمات اساسی را حفظ کنم که خواندن منوها را بسیار سرگرم کننده تر می کرد! کلماتی که ما از مطالعه ویتنامی در Drops به کار بردیم، اکنون به «هویج»، «نودل» و «شکر» محدود شده‌اند، اما نکته را متوجه شدید. بدون Drops به آنجا نمی رسیدیم.

  1. یک تبادل زبان یا جلسه زبان پیدا کنید تا برای سفر خود آماده شوید

از شبکه اجتماعی خود برای تعیین اینکه آیا دوستانی که به عنوان مثال زبان مادری اسپانیایی یا روسی صحبت می کنند، می شناسند یا اینکه آیا کسی با مهاجری که تازه وارد شهر شما شده است در تماس است، استفاده کنید.

گاهی اوقات این نوع افراد ممکن است به دنبال یک فرد انگلیسی (یا دیگر زبان) باشند که به طور منظم با او تمرین کنند.

این یک راه رایگان برای پیدا کردن یک دوست جدید و همچنین یادگیری فرهنگ یک کشور دیگر از فردی است که اهل آن مکان است.

این روزها، وقتی به یک شهر جدید می رویم، بلافاصله به گروه های فیس بوک برای ملاقات های مهاجران، مسافران و تبادل زبان می پیوندم.

من ابتدا یک جستجوی ساده برای مثال «مهاجران تایپه» انجام می‌دهم و سپس گروه‌ها را مرور می‌کنم و می‌بینم که آیا گروه‌های مماسی مربوطه موجود است یا خیر.

  1. تلویزیون را با زیرنویس به زبان خارجی تماشا کنید تا برای سفر آماده شوید

در حالی که من عاشق موسیقی هستم و دوست دارم موسیقی را توصیه کنم، اتفاق می‌افتد که تلویزیون (یا یوتیوب) بصری‌تر است و می‌تواند برای شما زیرنویس دریافت کند.

برای ویدیوهایی به زبان دیگر در برخی موضوعات اساسی به YouTube بروید.

تا زمانی که تلاش نکنید نمیتوانید منابع خوبی پیدا کنید!

آیا می دانستید افراد زیادی درباره الفبای عربی ویدیو ساخته اند؟ و انبوهی از ویدئوها در مورد زبان عامیانه اسپانیایی که به هر کشوری در آمریکای لاتین اختصاص دارد؟

حتی می‌توانید لهجه‌ها را بیاموزید و به سخنرانان بومی گوش دهید که در مورد بسیاری از زبان‌های خارجی نکات گرامر ارائه می‌دهند، همگی به صورت رایگان در YouTube، جایی که مطالعه زبان شما می‌تواند آغاز شود.

می‌توانید با کلیک کردن ادامه دهید تا زمانی که 10 مزه و سبک مختلف یادگیری حروف عربی را به دست آورید.

همچنین می‌توانید نسخه‌های کمدی را تماشا کنید (نمایش دوستان همیشه یک نمونه بارز است) با زیرنویس یا دوبله به زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی… این فهرست هرگز پایان نمی‌یابد.

گاهی اوقات، وقتی در باشگاه هستم، تله‌نوولاها، ایستگاه‌های خبری به زبان اسپانیایی یا Caso Cerrado را تماشا می‌کنم، شکلی از Judge Judy برای مخاطبان اسپانیایی زبان.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هجده + 5 =