هشدار؛ تنها با افراد مناسب درد و دل کنید

اگر می خواهید فرد موفقی باشید پس با افراد مناسب درد و دل کنید

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که در طول زندگی با کسانی به درد و دل پرداخته اید که پس از مدتی شما را ناامید کرده اند؟ در واقع برخی از افراد عادت دارند مسائل و مشکلات داخل خانواده را با همکاران خود در میان بگذارند و یا برعکس از سرکار به خانه آمده و مشکلاتشان را با همسرشان در میان می گذارند.

اما سوال اینجاست که چرا چنین کاری انجام می شود؟ در واقع این کار راحت ترین کاری است که می توانند انجام دهند و خطرات بسیار کمتری را برای آن ها به همراه دارد. اما نکته اینجاست که این قبیل افراد باید دست از شکایت و گله بردارند و وارد عمل شوند و درخواست کردن را یاد بگیرند، تا بتوانند نتایج دلخواه خود را به دست آورده و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند؛ کاری که تمام افراد موفق می توانند آن را انجام دهند!

این اقدام از موثرترین کارهایی است که می توان انجام داد. اگر از وضعیتی که در آن قرار دارید راضی نیستید، باید با انجام برخی کارها و اقدامات تغییرات زیادی را در آن به وجود آورید. در غیر این صورت بهترین کار این است که قید انجام آن را بزنید.

اگر می خواهید همواره از موضع قدرت با مسائل برخورد کنید، باید این نکته را قبول کنید که بر اساس قانون جذب آن چه را هم اکنون در زندگی تجربه می کنید، یا قبلا خودتان اجازه ورودش را داده اید و یا از طریق اقداماتی که انجام داده اید به وجود آمده است. منظور من از ایجاد یک وضعیت، این است که شما خود به صورت مستقیم با انجام دادن یا ندادن کاری، سبب ایجاد آن وضعیت خواهید شد.

باید کاملا متوجه این مسئله باشید که خود شما مقصر تمام وضعیت هایی هستید که در زندگی با آن روبرو شده اید و نمی توانید از هیچ کس خرده گرفته و خود را قربانی فرض کنید. شما به راحتی می توانید با تقاضا کردن، نه گفتن، درخواست کمک کردن و… سرنوشت جدید و باب میل خود را رقم بزنید.

به علائم هشدار دهنده زرد رنگ توجه کنید

پس از تمامی نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، مطمئنا به خوبی می دانید که هیچ اتفاقی در زندگی بی مقدمه و ناگهانی رخ نمی دهد. همواره علائمی وجود دارد که از قبل هشدار بروز این اتفاق را می دهند؛ اما از آنجایی که ما همواره نسبت به هشدارها به واسطه ناراحتی هایی که با خود به همراه می آورد، بی تفاوت هستیم و به راحتی از آن عبور می کنیم. این علائم می تواند به صورت درونی و البته بیرونی بروز پیدا کنند.

در صورتی که آن ها را به درستی بشناسید، می توانید در فرصتی مناسب واکنش های خود را تغییر داده و نتیجه نهایی را نیز به سود خود رقم زده و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. افراد موفق اما همواره به درک این موضوع رسیده اند که روبرو شدن و چشم در چشم شدن با مشکلات می تواند آن ها را به منطقه ای امن برساند تا در آن جا موفقیت ها و رویاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند.

در واقع این دسته از افراد هیچ گاه منتظر فاجعه نمی مانند، تا دیگران را به خاطر این مسئله سرزنش کنند. وقتی از این افراد سوال می شود که از مبارزه با مشکلات چه احساسی دارند، اولین نکته ای که به آن اشاره می کنند این است که زندگی برای آنان دلپذیرتر و البته راحت تر خواهد شد. این مسئله به آن ها کمک می کند چه از درون و چه بیرون موفقیت های بیشتری را احساس کنند و میل بیشتری برای رسیدن به خواسته ها و موفقیت در زندگی شان را به دست آورند.

تنها خودتان می توانید زندگی دلخواهتان را فراهم کنید

برای این که بتوانید در این راستا موفق شوید، کار بسیار ساده ای در پیش دارید، شما باید به این باور برسید که تنها خودتان می توانید آن زندگی که در ذهن تصور می کنید را برای خودتان فراهم آورید. زندگی که اکنون دارید حاصل تلاش ها، افکار و اعمال گذشته شماست اگر از آن ناراضی هستید پس باید واکنش ها، عادت ها و البته تصمیم های بهتری را برای داشتن آینده ای بهتر اتخاذ نمائید. هر چند که عنوان کردن این مسائل بسیار سخت است و عمل کردن به آن دشوار. اما اگر بتوانید دائما و به طور مداوم این نکات را در ذهنتان مرور کنید و با خود بگویید که آیا کار بهتری وجود دارد که به سراغ انجام آن بروم؟ آیا کار بهتری وجود دارد که تاکنون به سراغ آن نرفته ام؟ چه چیزهایی مرا در این راه می تواند متوقف کند؟

هیچ گاه نباید از نظرخواهی بترسید. اطرافیانتان بهترین کسانی هستند که می توانند نسبت به کارهایی که انجام می دهید اظهار نظر کنند و با انتقادات درست و منطقی خود، شما را به سمت موفقیت در زندگی هدایت نمایند. اما اگر از شنیدن حقایق هراس دارید، هیچ گاه به سراغ نظرخواهی نروید! هر چند که نمی توان واقعیت را کتمان کرد. همیشه دانستن، بهتر از ندانستن است.

دستاوردهایتان هرگز به شما دروغ نمی گوید

اگر می خواهید بدانید که آیا اقدامات شما موثر واقع شده یا خیر؛ بهترین کار این است که به نتایج کارهایتان دقت بیشتری داشته باشید و وضعیت حال حاضر زندگی خویش را مورد بررسی قرار دهید. آیا از لحاظ مالی به دیگران محتاج هستید؟ آیا فردی قابل احترام هستید؟ یادتان باشد که دستاوردهایتان هیچ گاه به شما دروغ نمی گویند.

از همین رو بهتر است دست از بهانه تراشی و البته قضاوت کردن دیگران بردارید و به نتایج کارهای خود توجه کنید. اگر به فردی بدهکار تبدیل شده اید، از دست هیچ کسی کاری بر نمی آید، جز این که رفتار خود را تغییر داده و بیشتر از قبل تلاش کنید.

بنابراین باید در ابتدا به موقعیتی که در آن حضور دارید با دقت نگاه کنید و سپس از خود بپرسید که آیا از زندگی خود رضایت دارید؟ آیا در سلامت به سر می برید؟ آیا دارایی خود را افزایش داده اید؟ دقت کنید هیچ گاه نباید در پاسخ این سوالات خود را گول بزنید تا جایی که می توانید با خودتان صادق باشید و لیستی مخصوص از اقداماتی که می تواند تغییراتی بزرگ در زندگی تان ایجاد کند، برای خود فراهم آورید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

16 − 16 =