وبینار

وبینار webinar

وبینار یا سیمنار و کنفرانس های آنلاین و اینترنتی در سال های اخیر در حال گسترش است و با توسعه و بالا رفتن ضریب نفوذ اینترنت این نوع همایش و آموزش های آنلاین که اتفاقا کاملا به صرفه هست طرفداران زیادی پیدا کرده است. . علاوه بر اینها کنفرانس های آنلاین راهی نوین برای کسب درآمد اینترنت می باشد. بسیاری از افراد با برگزاری وبینار به کسب درآمد از اینترنت پرداخته و امروزه به دلیل استقبال مردم و تاثیر فراوان، یک راهکار رو به رشد در دنیای پیشرفته امروزی محسوب می شود.در تعریف وبینار webinar سمیناری است که به شکل آنلاین برگزار می‌شود؛ یعنی سخنران یا مدرس پشت کامپیوتر خودش می‌نشیند و تدریس می‌کند و شرکت‌کنندگان هم در آن‌سوی خط، صدای او را می‌شنوند و تصویر درس‌های او را می‌بینند.

برخی محاسن و مزایای وبینار

  • هزینه اجاره سالن، استخدام مجری، مشکلات حضوری مانند پذیرایی و پارکینگ و … ندارید.
  • هیچ نیازی نیست برای برگزاری وبینار، هزینه‌ای صرف ظاهر، لباس، گریم، آرایش، دکور، نورپردازی و … کنید.
  • تمام کارهای لازم به کمک اینترنت انجام می‌شود.
  • شرکت‌کنندگان از هرکجای دنیا که بخواهند می‌توانند در سمینار شما شرکت کنند.
  • می‌توانید همایشی را که برگزار کرده‌اید ذخیره کنید و فیلم آن را به شکل یک بسته‌ی آموزشی بفروشید.
  • تنها چیزی که لازم دارید یک کامپیوتر، تصاویر اسلایدهای درس، یک میکروفن و یک خط اینترنت پرسرعت و مطمئن است.
  • وب‌سایت‌هایی زیادی هستند که کارشان ارائه خدمات وبینار است استفاده کنید. بسته به نوع کار و تعداد شرکت‌کنندگان، می‌توانید از خدمات رایگان یا پولی چنین وب‌سایت‌هایی استفاده کنید.

شرایط وبینار موفق :

شرایط برگزاری همایش به عوامل متعدی بستگی دارد و باید شخص برگزار کننده دارای علم و دانش و تسلط کامل بر موضوع را داشته باشد. موضوع سمینار باید جالب توجه و راهگشا بوده و مخاطب را جذب کند و طوری انتخاب شود که با استقبال کاربران جنبه درآمدزا داشته باشد. طبیعتاً برای این‌که وبینارهای موفقی برگزار کنید لازم است مخاطبان شما را بشناسند؛ یعنی زمانی می‌توانید سمینار آموزشی موفقی برگزار کنید که ابتدا وب‌سایت، کانال یا اینستاگرام یا برنامه رادیوتلویزیونی موفقی داشته باشید و بدانید که مخاطبان شما را می‌شناسند و از آموزش‌های شما استقبال می‌کنند.

تگ ها : وبینار

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

4 × 4 =