وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن از 0 تا 100

در این قسمت از مقاله آموزش یوتیوبری قصد داریم شما را با وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن آشنا کنیم. شاید بپرسید برای این که به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شویم به چه وسایل و ابزاراتی نیاز داریم که در این مقاله به صورت کامل تمام تجهیزات لازم را معرفی خواهیم کرد.

خیلی از افراد فکر میکنند برای اینکه به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل بشن حتما باید بهترین و گران ترین وسایل لازم داشته باشند! در صورتی که در ابتدای همین مقاله میخوام به شما بگم که اصلا اینطور نیست! یعنی شما نیازی به تجهیزات حرفه ای ندارید! شما با ساده ترین تجهیزات لازمهم میتونید از طریق youtube به درآمد اینترنتی بالایی برسید.

خب دیگر بهتر است به سراغ این مقاله برویم و کامل تجهیزات لازم برای یوتیوبری را به شما معرفی کنم. پس بزن بریم!

 وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن

در این مقاله درباره وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن با شما صحبت کردیم. شما با استفاده از وسایلی که به شما معرفی کردیم میتونید به یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید

برای اینکه به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید باید یکسری وسایل لازم داشته باشید. یکی از بزرگ ترین ددغه بسیاری یوتیوبر ها این است که  فکر می کنند باید حتما گرانترین  و با کیفیت  تجهیزات لازم را داشته باشند! اگر اول راه هستید و تجهیزات حرفه ای هم ندارید باید به شما بگویم که با همین تجهیزات معمولی هم میتوانید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید و از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید.

مقالات زیادی در باره وسایل مورد نیازی برای یوتیوبری نوشته شده است اما داخل این مقاله از سایت آکادمی سبز قصد داریم شما را با کاملترین مقاله در این زمینه آشنا کنیم. پس اگر خیلی جدی به فکر کسب درآمد از یوتیوب هستید و میخواهید به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید حتما حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

خب دیگر بهتر است به سراغ معرفی وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن برویم! پس در ادامه همراه من باشید!

معرفی وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن

وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن عبارت است از گوشی موبایل، سیتم ، سه پایه موبایل و میکروفن یقه ای

همانطور که گفتیم برای یوتیوبر شده شما به تجهیزات فوق حرفه ای مثل بهترین دوربین فیلم برداری، بهترین دوربین عکاسی، بهترین سیستم گیمینگ، بهترین میکروفن و… نیازی نیست! شما با همین تجهیزاتی که در اختیار دارید میتونید به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید.

اصلی ترین و مهمترین تجهیزات لازم برای یوتیوبر شدن عبارت است از:

  • گوشی موبایل برای فیلم برداری
  • کاپیوتر و لپ تاپ برای ادیت ویدیوها و کار با یوتیوب
  • میکروفن یقه ای در حد معمولی 
  • سه پایه معمولی موبایل

تمام تجهیزاتی که برای یوتیوبر شدن نیاز دارید همین وسایل است. البته بعد از اینکه به درآمد اینترنتی بالایی رسیدید میتونید وسایل و تجهیزات تان را ارتقا بدهید. البته در ادامه همین مقاله هم سعی کردیم شما را با وسایل حرفه ای برای یوتیوبر شدن آشنا کنیم. تا وقتی به درآمد بالایی رسیدید از تجهیزات حرفه ای استفاده کنید.

1- گوشی موبایل برای ضبط ویدیو

یکی از مهمترین وسایل و ابزارها برای یوتیوبر این است که شما یک گوشی موبایل با کیفیت معمولی داشته باشید. وظیفه اصلی شما این است که شروع به تولید محتوا های ویدیویی کنید و ویدئو هایتان را در در یوتیوب به اشتراک بگذارید.

الان همه شما گوشی موبایل هوشمند دارید! خیلی ها فکر می کنند که بدون دوربین فیلمبرداری نمی توانند یوتیوبری را شروع کنند. در صورتیکه اگر شما یک گوشی موبایل با کیفیت full hd داشته باشید می توانید کارتان را شروع کنید.

اگر می خواهید برای خرید گوشی موبایل هزینه کنید برای شروع کار می توانید از موبایل هایی مثل شیائومی و سامسونگ که دوربین های مناسبی برای شروع کار دارند استفاده کنید. شما با گوشی موبایل تان شروع به ضبط ویدیو های آموزشی میکنید و خیلی سریع ویدیو های تان را ادیت می کنید و در یوتیوب منتشر می‌کنید.

برای ادیت ویدیوهای تان می توانید از کامپیوتر و لپ تاپ هم استفاده کنید. اگر اول راه هستید و کار با نرم افزارهای گرافیکی را بلد نیستید میتوانید با گوشی موبایل هم ادیت کنید.

شما با استفاده از نرم افزار این شات که کاملاً رایگان است میتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و کمترین تجهیزات ویدیو های تان را ادیت کنید. اگر به دنبال قصد یادگیری آموزش اینشات هستید پیشنهاد می کنم حتما مقاله زیر را مطالعه کنید چون در مقاله زیر به صورت کاملاً تصویری همراه با فیلم شما را با نرم‌افزار انشاد آشنا کردیم.

2- کامپیوتر و یا لپ تاپ

یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای یوتیوبری داشتن یک کامپیوتر و یا یک لپ تاپ معمولی است. اگر اول راه هستید اصلا به سیستم های بسیار بالا مثل سیستم های گیمینگ نیاز ندارید. اما خیلی از من سوال می پرسند اگر بخواهیم یک سیستم معمولی برای یوتیوبری جمع کنیم چقدر باید هزینه کنیم؟!

اگر یک سیستم معمولی دارید که نرم‌افزارهای شرکت ادوبی مثل فتوشاپ، پریمیر و افترافکت را به درستی اجرا می کند و هیچ مشکلی در اجرای این برنامه ها ندارد می توانید از آن استفاده کنید.

حالا شاید بپرسید اصلاً چرا باید کامپیوتر و لپتاپ داشته باشیم؟

برای این که شما خیلی حرفه ای تر ویدیو های تان را ادیت کنید به کامپیوتر و لپ تاپ نیاز دارید. اگر بخواهید ویدیو های تان را در یوتیوب و هر جای دیگر آپلود کنید کار بسیار سختی است که با گوش این کار را انجام بدهید. برای همین شما ویدیو های تان را با کامپیوتر و یا لپ تاپ در یوتیوب آپلود میکنید.

3- سه پایه معمولی گوشی

یکی دیگر از وسایل ضروری برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای داشتن گوشی موبایل است. افرادی که می خواهند به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوند فکر می کنند حتماً باید از سه پایه های حرفه ای که چندین میلیون تومان هزینه دارند استفاده کنند. در صورتی که می خواهم به شما بگویم شما با یک سپاه خیلی معمولی که فقط بتواند گوشی را برای شما نگه دارد می توانید استفاده کنید.

سه پایه یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزارها برای یوتیوبری و بلاگری است. برای تهیه و خرید سه پایه های گوشی معمولی می توانید از طریق اینترنت اقدام کنید و یا به گوشی فروشی های محل زندگی تان بروید و از آنها سه پایه موبایل بگیرید. قیمت سه پایه معمولی موبایل بین 50 تا 100 هزارتومان است.

4- میکروفن یقیه ای

یکی دیگر از ضروری ترین وسایل لازم برای یوتیوبری داشتن میکروفون یقه ای مناسب است. است تاثیر صدا روی ویدیو هایی که ضبط می کنید بسیار مهم است. اگر میخواهید یوتیوبر حرفه‌ای شوید پیشنهاد می کنم حتماً از همین اول راه به فکر تهیه و خرید میکروفون یقه ای مناسب باشید.

وقتی ویدیو های تان را ضبط می کنید کیفیت صدا برای مخاطب بسیار مهم است. اگر ویدیو هایتان را با گوشی ضبط کنید ممکن است صدای تان بد پخش شود و یا اینکه نویز داشته باشد. همین باعث می شود افرادی که ویدیو های تان را میبینند اذیت شوند.

برای همین است که تاکید زیادی برای داشتن میکروفون یقه ای می کنم و از شما می خواهم که حتماً یک میکروفون یقه ای مناسب که نویز کمی دارد خریداری کنید و هنگام ضبط ویدیوهای تان از آن استفاده کنید. به نظر من بهترین میکروفون یقه ای میکروفون boya m1 است که با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید آن را سفارش بدهید.

معرفی وسایل حرفه ای برای یوتیوبر شدن

در این بخش شما را با حرفه ای ترین وسایل برای یوتیوبر شدن آشنا کردیم.

در کنار این که شما باید از وسایل معمولی برای یوتیوبر شدن استفاده کنید باید از وسایل حرفه ای تر بعد از این که به درآمد بالایی رسیدید هم استفاده کنید و تجهیزات یوتیوبری تان را ارتقا بدهید.

باز تاکید می کنم برای افرادی که تازه میخواهند شروع کنند و سرمایه بالایی ندارند با همان ابزارهایی که در ابتدای راه معرفی کردیم کسب و کار یوتیوبری پریشان را راه اندازی کنند.

برای اینکه در سطح حرفه ای تر شروع به فعالیت کنید و ابزارهایی مثل دوربین فیلمبرداری حرفه ای، رینگ لایت، سافت باکس، پرده سبز، میکروفون یقه ای بیسیم نیاز دارید.

اگر بخواهید این تجهیزات را خریداری کنید مثل ما به درآمد بسیار بالایی نیاز است. اما بعد از اینکه شما از طریق یوتیوبری به درآمد بالایی رسیدید می توانید این تجهیزات را بگیرید.

من به شما توصیه می کنم حتی اگر سرمایه لازم برای این کار را دارید هیچ هزینه ای نکنید! به نظر کسب و کارتان را با همین وسایلی که دارید شروع کنید.

جمع بندی

یوتیوبری یکی از روش های کسب درآمد دلاری در ایران است. خیلی از افراد به دنبال این هستند که بتوانند از طریق یوتیوبری کسب درآمد کنند. اگر بخواهید از طریق یوتیوبری کسب درآمد داشته باشید باید وسایل لازم برای یوتیوبر شدن را داشته باشید.

البته نکته خیلی مهمی که می خواهم به شما بگویم این است که در اول راه اصلا نیازی به خرید تجهیزات حرفه‌ای ندارید. شما با همین تجهیزاتی که الان در اختیار دارید می توانید از طریق یوتیوبری درآمدزایی داشته باشید و ویدیو های با کیفیت و جذاب ای ضبط کنید.

در این مقاله سعی کردم شما را با وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن آشنا کنم. اگر می خواهید از این مدل درآمدزایی داشته باشید و سرمایه زیادی برای شروع کار ندارید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

11 + 4 =