ووکامرس چیست ؟{ساخت فروشگاه اینترنتی از 0 تا 100}

” ووکامرس چیست ” یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که بسیاری از افراد در زمینه راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی از من می پرسند این است که ووکامرس چیست ؟ با توجه به رشد چشمگیر فروشگاه های اینترنتی بسیاری از افراد هم به فکر راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی هستند. با توجه به اینکه قیمت طراحی سایت فروشگاهی ممکن است چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان باشد بسیاری از افراد فکر میکنند که برای راه اندازی فروشگاه آنلاین نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارند ولی اصلاً اینطور نیست!

بسیاری از افراد که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را دارند فکر می کنند که برای ساخت فروشگاه اینترنتی باید چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان هزینه کنند. ولی واقعاً اینطور نیست! در این مقاله قصد دارم به صورت کامل شما را با فروشگاه ساز کاملا رایگان ووکامرس آشنا کنم. شما با استفاده از این فروشگاه ساز می توانید هر فروشگاه اینترنتی را با تمام امکانات راه اندازی کنید.

در کل ووکامرس یک فروشگاه ساز اینترنتی است که در کمتر از چند دقیقه می توانید سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل کنید. البته به این نکته توجه کنید برای این که از این فروشگاه ساز استفاده کنید باید سایتتان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید. البته در مقاله وردپرس چیست شما را به صورت کامل با راه اندازی و ساخت سایت وردپرسی آشنا کردیم. پس همراه ما باشید تا به صورت کامل به شما بگویم که ووکامرس چیست و چگونه می توانید با استفاده از ووکامرس یک سایت فروشگاهی با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.پس همراه ما باشید تا شما را با فروشگاه ساز ووکامرس به صورت کامل آشنا کنم.

ووکامرس چیست ؟

ووکامرس چیست

همانطور که گفتم ووکامرس (woocommerce) یک فروشگاه ساز اینترنتی کاملاً رایگان است که به شما این امکان را می دهد که فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات راه اندازی کنید. بسیاری از افراد فکر می کنند که برای راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی حتما باید برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشند. اما اصلاً اینطور نیست!

فروشگاه ساز ووکامرس این امکان را به شما داده است که بدون هیچ علم برنامه نویسی و کد نویسی فروشگاه های اینترنتی حرفه‌ای با تمام امکانات حرفه ای برای خودتان راه اندازی کنید.

با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که قصد دارند در حوزه کسب و کار اینترنتی فعالیت خود را شروع کنند در ابتدای راه پیشنهاد می کنم که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی شان از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده کنند. با استفاده از این فروشگاه ساز می توانید هر محصول و خدماتی را به صورت کاملا اتوماتیک بفروشید.

اصلاً فرقی نمی کند که محصولاتتان دیجیتالی هستند یا فیزیکی! شما با استفاده از از ووکامرس می توانید هر محصول را به صورت کاملا اتوماتیک به مخاطبان و کاربران زیادی بفروشید.

اما برای استفاده از این فروشگاه ساز اینترنتی باید سایتتان را با وردپرس (wordpress) راه اندازی کرده باشید چون ووکامرس یک افزونه است که بر روی وردپرس نصب می شود و با نصب و فعالسازی این افزونه در کمتر از چند دقیقه سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل خواهید کرد. برای همین است که پیشنهاد می کنم حتما سایت خود را با وردپرس راه اندازی کنید.

پس همانطور که گفتم ووکامرس یک افزونه است است که بر روی سایت وردپرسی تان نصب می شود و سایت تان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل می کند.

چرا باید از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده کنیم؟

ووکامرس چیست

با توجه به تجربیاتی که در زمینه طراحی سایت داشتم پیشنهاد می کنم خودتان با استفاده از ووکامرس فروشگاه اینترنتی تان را بسازید. البته همانطور که گفتم قبل از راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی تان باید سایتتان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید. بعد از اینکه سایت تان را با وردپرس راه اندازی کردید با نصب و فعالسازی ووکامرس سایتتان را به یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات تبدیل می کنید. البته بنا به دلایل زیر پیشنهاد می کنم برای راه اندازی و ساخت فروشگاه آنلاین تان از از ووکامرس استفاده کنید.

۱- با استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس بدون هیچ هزینه اضافی و کاملاً رایگان می توانید فروشگاه اینترنتی تان را خودتان با سلیقه خودتان راه اندازی کنید. فروشگاه ساز ووکامرس کاملاً رایگان است و هیچ محدودیتی ندارد. اگر بخواهید کار راه اندازی سایت فروشگاهی تان را به شرکت ها و افراد برنامه نویس بدهید ممکن است چندین میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان بابت راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی تان از شما هزینه بگیرند. اما با استفاده از وکامرس می توانید به صورت کاملآ رایگان سایت وردپرس تان را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

۲- برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس به هیچ برنامه نویسی و کد نویسی نیاز ندارید. اگر برنامه نویسی و کد نویسی بلد نیستید هیچ مشکلی ندارد. شما حتی بدون یک خط کدنویسی می توانید به فروشگاه اینترنتی تان را با ووکامرس در کوتاه‌ترین زمان ممکن راه اندازی کنید. تنها پیش نیازی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی با ووکامرس نیاز دارید یادگیری وردپرس است. یعنی شما باید کار با وردپرس را یاد بگیرید. البته برای یادگیری وردپرس هم نیاز به برنامه نویسی و کد نویسی ندارید. وردپرس این امکان را به شما می دهد که بدون علم برنامه نویسی و کد نویسی سایت اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

۳- با استفاده از ووکامرس می توانید با سلیقه خودتان فروشگاه اینترنتی تان را طراحی کنید.اگر کار با سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز وردپرس و فروشگاه ساز ووکامرس را یاد بگیرید می توانید با سلیقه خودتان هر طور که بخواهید فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. برای همین است که پیشنهاد می کنم فروشگاه اینترنتی تان را خودتان راه اندازی کنید. اگر کار طراحی و ساخت فروشگاه آنلاین تان را به شرکت ها و افراد برنامه نویس بدهید سایتی که برای شما طراحی می کنند ممکن است همان سایتی که شما میخواهید از آب در نیاید و این یک عیب بزرگ است.

۴- یکی از دلایلی که به شما پیشنهاد می دهم از این سایت ساز قدرتمند استفاده کنید این است که محیط بسیار ساده و راحتی دارد. البته سیستم ها و فروشگاه سازهای ساده تر از ووکامرس هم هستند اما این فروشگاه ساز قدرتمند دارای محیط بسیار ساده ای است که زبان فارسی را پشتیبانی میکند برای همین است که پیشنهاد می کنم از سیستم های ووکامرس وردپرس برای راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی تان استفاده کنید.

۵- سرعت و عملکرد ووکامرس نسبت به بقیه فروشگاه ساز ها بسیار بالاست.همانطور که می دانید یکی از مهمترین فاکتور ها برای راه اندازی و درست کردن فروشگاه اینترنتی سرعت و عملکرد بالا می باشد. سرعت و عملکرد ووکامرس نسبت به بقیه فروشگاه ساز ها بیشتر است و همین باعث شده که محبوبیتش نسبت به بقیه فروشگاه ساز ها بیشتر شود.

آموزش درست کردن فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

وووکامرس چیست

تا الان باید کامل متوجه شده باشید که ووکامرس چیست و چه کاربردی دارد و چرا باید از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده کنید. در این قسمت قصد دارم مرحله به مرحله درست کردن فروشگاه اینترنتی با ووکامرس را به شما آموزش بدهم.

گام اول : انتخاب نام دامنه برای فروشگاه اینترنتی

اولین مرحله برای درست کردن فروشگاه اینترنتی انتخاب نام دامنه برای فروشگاه اینترنتی تان است. با توجه به حوزه که می خواهید انتخاب کنید باید یک نام مناسب و مرتبط با حوزه کاری تان برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید. نامی که می خواهید برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید باید نامی باشد که به راحتی در ذهن مخاطبان تان بماند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان از نام های دشوار و سخت برای فروشگاه آنلاین تان استفاده کنید.

باید این را بدانید که اسم فروشگاه اینترنتی تان کارت ویزیت کسب و کارتان حساب میشود که نقش بسیار مهمی برای جذب مشتری دارد.

برای انتخاب نام دامنه برای فروشگاه آنلاین تان باید از شرکت های هاستینگ و شرکتهای ثبت دامنه استفاده کنید. باید نامی را برای فروشگاه تان انتخاب کنید که تا به حال توسط فرد دیگری انتخاب نشده باشد. قبل از تهیه و انتخاب نام فروشگاه اینترنتی تان بهتر است آن را داخل اینترنت جستجو کنید و مطمئن شوید که سایتی با چنین نامی وجود ندارد.

پس در مرحله اول باید یک نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید. در انتخاب نام بسیار دقت کنید و زمان بگذرید.

گام دوم : انتخاب هاست برای فروشگاه اینترنتی

دومین مرحله در ساخت فروشگاه اینترنتی ، انتخاب هاست و فضای میزبانی وب است. هاست یک فضای اختصاصی برای شماست که تمام اطلاعات سایتتان در آن ذخیره می شود مثل افزونه ها، تصاویر، قالب ها و…

بعد از این که یک نام دامنه مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کردید باید یک فضای میزبانی وب مناسب یا هاست برای فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید. برای تهیه و خرید هاست باید از شرکت های هاستینگ استفاده کنید. البته پیشنهاد می کنم حتماً از شرکت های هاستینگ معتبر که هاست های باکیفیت ارائه می کنند استفاده کنید.

کیفیت هاست در راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است به همین دلیل پیشنهاد می کنم از هاست های با کیفیت که دارای سرعت لود بالا، امنیت، آپتایم بودن و… استفاده کنید.

گام سوم: درست کردن فروشگاه اینترنتی

بعد از این که هاست و دامین تهیه کردید نوبت به ساخت فروشگاه اینترنتی می‌رسد. برای درست کردن فروشگاه اینترنتی باید سایتتان را با وردپرس راه اندازی کرده باشید. وردپرس یک سایت ساز و سیستم مدیریت محتوای کاملا رایگان است که این امکان را به شما می دهد هر سایتی را با هر امکاناتی که بخواهید راه اندازی کنید. کار با وردپرس بسیار ساده است و بدون نیاز به برنامه نویسی و کد نویسی می توانید وب سایت های حرفه ای با تمام امکانات بسازید.

بعد از اینکه سایت تان را با وردپرس راه اندازی کردید برای ساخت فروشگاه اینترنتی باید از افزونه و پلاگین ووکامرس که کاملاً رایگان است استفاده کنید. شما با نصب و فعال سازی افزونه ووکامرس در کمتر از یک دقیقه می توانید سایتی که راه اندازی کردید را به فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

البته برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می توانید از سایت سازهای دیگر مثل جوملا، مجنتو،اپن کارت، پرستا شاپ و… استفاده کنید. اما با توجه به این که ووکامرس یکی از محبوب ترین فروشگاه ساز ها در دنیاست و زبان فارسی را پشتیبانی می کند پیشنهاد می کنم از همین ووکامرس برای راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده کنید.

بعد از این که این سه مرحله را پشت سر گذاشتید کار دیگر تمام است و شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و می توانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هفت − 6 =