چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم ؟

همانطور که می دانید کسب و کارهای اینترنتی و یا کسب درآمد اینترنتی روز به روز در حال زیاد شدن هستند و هر حوزه که فکرش را کنید یک نسخه اینترنتی از آن وجود دارد.   مثل خرید کفش، خرید میوه، خرید دفتر و کتاب و… همانطور که می بینید بیشتر ایده ها و کسب و کارهای سنتی به کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین تبدیل شده اند.

اما دلیل اینکه خیلی از افراد از من می پرسند که چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم ،  می خواهم در این مقاله به صورت مفصل و جامع به این موضوع بپردازم.

همان طور که گفتیم بیشتر کسب و کارهای فیزیکی به کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شده‌اند. این موضوع باعث شده است که روز به روز فرصت پولسازی برای افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند ایجاد شود.

بیشتر کسب و کارهای فیزیکی به کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی تبدیل شدند،  از تعمیرات آنلاین گرفته تا سوپر مارکت ها و فروشگاه های اینترنتی که روز به روز تعدادشان در حال افزایش است.

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است تا ۳ یا ۴ سال آینده تعداد کسب و کارهای اینترنتی، سه برابر کسب و کارهای فیزیکی می باشد. در مقاله های قبل در مورد مزیت های کسب و کارهای اینترنتی زیاد صحبت کردم اما در این مقاله قصد دارم به شما بگویم که چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم.

با توجه به شرایط اقتصادی و اوضاع کشور بهترین راه برای داشتن یک کسب و کار راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد. پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

بهتر است به جای آنکه وقتتان را برای چیزهای بی مورد صرف کنید، زمانتان را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بگذارید. برای اولین قدم در راه اندازی کسب و کار های آنلاین توصیه می کنم این مقاله را بخوانید.

چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم ؟؟

یکی از سوالات رایج که خیلی از افراد در مورد  مشاغل اینترنتی از من می پرسد این است که چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟  در ادامه می خواهم به شما بگویم چرا همین حالا باید به فکر راه اندازی یک کسب و کار آنلاین باشید.

۱* کمبود شغل و استخدام:

یکی از مهمترین دلایلی که به شما توصیه می کنم حتما به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باشید کمبود شغل و استخدام می باشد.

بهتر از کمی با هم روراست باشیم، با توجه به شرایط فعلی و اوضاع اقتصادی کشورمان استخدام شدن در یک شرکت و کسب و کار بسیار کار سخت و دشواری شده است.

با توجه به اینکه خیلی از افراد با من تماس می‌گیرند و می گویند که ما مدرک تحصیلی بالایی داریم ولی اصلا نمی توانیم جایی استخدام شویم. به این افراد توصیه می کنم که حتما کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کنند.

تا کی می خواهید منتظر بمانید؟ تا کی می خواید درستان را ادامه دهید؟ شاید تنها دلیل درس خواندن الان شما این است که آینده چنین نیست و شرایط شغلی و کاری تغییر خواهد کرد، اما اصلاً اینطور نیست.

من اصلا نمی خواهم به شما بگویم که درستان را نخوانید. بلکه توصیه می کنم در کنار درس تان کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. اگر الان به فکر داشتن یک شغل اینترنتی باشید و کسب و کارتان را راه اندازی کنید چندین ماه بعد یک کسب و کار اینترنتی کاملا پولساز خواهید داشت.

۲ *نابودی کسب و کارهای سنتی:

دومین دلیل برای اینکه باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان باشید این است که اکثر کسب و کارهای سنتی در حال نابودی هستند.

همانطور که گفتم همه چیز اینترنتی شده و اکثر کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده شدند. یک ایده نو در بازار کسب و کار اینترنتی می تواند ایده های کهنه کسب و کارهای سنتی را نابود کند. دقیقا مثل اسنپ، که با آمدن اسنپ بازار خیلی از تاکسی هاو آژانس‌ ها کساد شد. البته تقصیر هیچ کس نیست، همان طور که علم روز به روز در حال پیشرفت است، کسب و کار ها هم در حال تغییر هستند.

البته این روند همچنان ادامه خواهد داشت و کسب و کارهای اینترنتی جای کسب و کارهای آنلاین را خواهد گرفت. می بینید که اکثر فروشگاه های فروش لباس، کیف و کفش، موبایل و… به فروشگاه های اینترنتی تبدیل شدند.

همین باعث شده است که اکثر مردم به سمت اینترنت روی بیاورند و نیازهایشان را اینترنتی برطرف کنند. خریدهای اینترنتی روز به روز در حال بیشتر شدن هستند که این روند ادامه خواهد داشت.

همه ما هم همینطور هستیم! به عنوان مثال وقتی می خواهم کتابی را بخرم دیگر به فروشگاه های فیزیکی کتاب نمی روم و در کمتر از ۵ دقیقه کتاب مورد نظرم را از اینترنت سفارش میدهم.

پس هرگز توصیه نمی کنم به فکر راه اندازی کسب و کار های سنتی و فیزیکی باشید. برای اینکه بخواهید یک کسب و کار سنتی را راه اندازی کنید باید سرمایه بسیار بالایی داشته باشید، اما در کسب و کارهای اینترنتی این طور نیست، چرا که شما با کمترین سرمایه ممکن و تنها با خرید یک هاست و دامین می‌توانید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

۳* داشتن استقلال مالی:

یکی دیگر از مزایای مهم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رسیدن به استقلال مالی می باشد. اگر واقعا قصد دارید که یک فردی موفق و پولدار شوید با کار کردن برای دیگران و یا کارمند بودن چنین اتفاقی نخواهد افتاد.\

به قول معروف با درآمد ثابت ماهانه هرگز نی‌توانید استقلال مالی داشته باشید. دقیقا همین طور است، اگر می خواهید که به استقلال مالی در کسب و کارتان برسید باید به فکر راه اندازی کسب و کاری باشید که با استفاده از آن درآمدتان ماه به ماه چندین برابر شود. خبر خوش این است که شما با راه اندازی کسب و کار اینترنتی می توانید به این مرحله برسید.

اگر واقعا با اشتیاق زیاد و علاقه خود کسب و کار آنلاین تان را راه اندازی کنید می توانید به درآمد ای برسید که حتی شاید با چند سال کار کردن برای دیگران به آن نرسید.

اصلا قصد ندارند شما را تحریک کند، راه اندازی کسب و کار اینترنتی سختی خودش را دارد. اما وقتی این سختی را پشت سر گذاشتید طعم لذت بخش کسب و کارتان را خواهید چشید.

بر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید قدرت ریسک پذیری داشته باشید. اگر فردی هستید که دنبال یک درآمد ثابت و ماهانه هستید و همین درآمد قانع تا نمی کند بهتر است هرگز به سراغ کسب و کارهای اینترنتی نیایید و کسب و کار فعلی تان را محکم به چسبید. اما اگر می‌خواهید که درآمد پایدار و تصاعدی داشته باشید بهتر است به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان باشید و همین حالا آن را راه اندازی کنید.

۵* نیاز به سرمایه کم:

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده من راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به خیلی از افراد توصیه کنم این است که تقریباً به هیچ سرمایه و یا سرمایه بسیار کمی نیاز دارید.

شما با کمترین سرمایه ممکن می‌توانید یک کسب و کار پولساز با درآمد دائم و همیشگی برای خودتان راه اندازی کنید. اگر همین حالا بخواهید یک کسب و کار سنتی راه اندازی کنید به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارید. به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید که یک مغازه و یا فروشگاه لباس فروشی راه اندازی کنید باید هزینه ای اجاره و رهن مغازه را داشته باشید که به سرمایه زیادی نیاز دارید.

اگر قصد داشته باشید که یک کسب و کار سنتی را اندازی کنید باید سرمایه بسیار زیادی داشته باشید. با اینکه همه کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی کشیده می شوند راه اندازی کسب و کار سنتی یک ریسک بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

به نظر من بیشتر افرادی که تا به حال کسب و کاری را راه اندازی نکردند مشکل سرمایه دارند. خیلی از این افراد فکر می‌کنند که برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارند در صورتی که اینطور نیست.

ممکن است شنیده باشید که برای راه اندازی یک وب سایت کاملا حرفه ای باید هزینه چند ده میلیونی پرداخت کنید اما این طور نیست. شما با کمترین سرمایه ممکن نهایتاً 100 تا 200 هزار تومان می توانید یک وب سایت کاملا حرفه ای با تمام امکانات و قابلیت ها راه اندازی کنید.

مطمئن باشید با کمترین سرمایه ممکن می توانید یک کسب و کار آنلاین پولساز راه اندازی کنید. بستر اصلی کسب و کارهای اینترنتی به سایت است و راه اندازی یک سایت کار سخت و دشوار نیست و شما بدون یک خط کدنویسی می توانید یک وب سایت کاملا حرفه ای با تمام امکانات برای کسب و کارتان راه اندازی کنید.

همانطور که گفتم اصلا نیازی نیست بابت طراحی سایت به شرکت های طراحی سایت هزینه های بالایی را پرداخت کنید، شما با وردپرس بدون هیچ دانش و تخصص خاصی می توانید وب سایت تان را خودتان راه اندازی کنید.

5* تبلیغات کم هزینه:

یکی از مهمترین کارهایی که در هر کسب و کار باید انجام دهید تبلیغ کردن کسب و کارتان است. برای آنکه بتوانید محصولات و خدمات خود را بفروشید باید بیشتر دیده شوید. تا زمانی که دیدن شوید نمی‌توانید محصولاتتان را بفروشید.

اصلاً در کسب و کارهای اینترنتی نیاز نیست که بابت تبلیغات هزینه های سنگینی را پرداخت کنید. کسب و کار اینترنتی این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون تبلیغات محصولات و خدماتتان را بتوانید به مخاطبان تان معرفی کنید.

راه و روش های زیادی برای این کار وجود دارد، که یکی از مهمترین روش ها تولید محتوا و بازاریابی محتوا است. برای آنکه بتوانید محصولات و خدماتتان را به مخاطبان تان نشان دهید باید تولید محتوا کنید. اما برای آنکه بتوانید خدمات و محصولات تان را بفروشید باید از بازاریابی محتوا استفاده کنید.

با تولید محتوا و بازاریابی محتوا می توانید مخاطبان زیادی را جذب کسب و کارتان کنید. به همین دلیل است که می‌گویند با استفاده از کسب و کار اینترنتی می توانید در هر شرایطی درآمدزایی کنید چون همیشه مخاطبانی هستند که کسب و کارتان را به دیگران معرفی میکنند.

راه روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید هزینه تبلیغات را به شدت کاهش یافت. روشهایی مثل تولید محتوا و بهینه سازی سایت یکی از موثرترین روش ها می باشد.

جمع بندی:

همان طور که گفتیم کسب و کارهای اینترنتی روز به روز در حال افزایش هستند به زودی جایگزین کسب و کارهای سنتی می‌شود. پس بهتر است از همین حالا به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشید.

این فرصت طلایی را از دست ندهید و همین حالا کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید. مطمئن باشید بهترین کار در شرایط فعلی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی است.

امیدوارم که اصلاً آدم خواننده نباشید و یک فرد عملگرا باشید. هرچقدر راه اندازی کسب و کارتان را به عقب بیندازید در آینده باید با رقبای بیشتری رقابت کنید که کارتان سخت تر می شود.

اگر این مطلب را مطالعه نکردید پیشنهاد می کنم حتما یک بار این کار را کنید و از همین حالا تصمیم بگیرید که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

1 + نوزده =