چطور لباس بپوشیم تا مانند افراد موفق به نظر برسیم

چگونه لباس بپوشیم تا مانند انسان های موفق باشیم

مطمئنا خیلی خوب به این موضوع واقف هستید که مردم شما را بر اساس ظاهرتان قضاوت می کنند. ۹۵ درصد تاثیر اولیه بر دیگران به نوع لباس و آراستگی شما بستگی دارد، زیرا لباس و مدل مو ۹۵ درصد چیزی است که دیگران از شما می بینند.

به گونه ای لباس بپوشید تا مانند یک فرد موفق به نظر برسید. افراد برتر سازمان و اطرافیان خود را الگو قرار دهید. مردم دوست ندارند با افرادی که ظاهر متفاوتی دارند کار کنند و به آن ها ترفیع نمی دهند. بنابراین برای رسیدن به موفقیت در زندگی از بهترین الگوها و افراد برتر سازمان و صنعت خود تقلید کنید. اگر روش خاصی در پوشیدن لباس دارند، شما هم از همان روش استفاده کنید. روش پوشش شرکت را بشناسید و از آن ها سرپیچی و نافرمانی نکنید.

بعضی افراد می گویند که دیگران نباید ما را از روی ظاهرمان قضاوت کنند؛ اما حقیقت این است که شما دیگران را بر اساس ظاهر آن ها قضاوت می کنید، بنابراین چرا آن ها نباید با شما چنین کنند؟ و به هر حال چنین می کنند.

تجربه جالب برایان تریسی از نحوه لباس پوشیدن

من موفقیت در زندگی ام را خیلی آهسته به دست آوردم. من دانش و آمادگی خوبی داشتم. هنگام ملاقات با مشتریان مثبت، خوش برخورد و دوستانه رفتار می کردم. اما آن ها تقریبا همیشه در لحظه تصمیم گیری می گفتند «اجازه دهید درباره آن فکر کنم».

اما یک روز اتفاقی برایم رخ داد که زندگی ام را به طور کلی دگرگون کرد. یکی از فروشندگان با تجربه و قدیمی شرکت که بسیار هم موفق بود مرا به کناری کشید و گفت، آیا دوست دارم چند نکته کوچک در مورد لباس پوشیدنم بدانم. از آن جایی که من همیشه حریص آموختن بودم بلافاصله در جواب گفتم که بسیار مشتاق شنیدن هستم و به تمام توصیه های او عمل می کنم.

آن زمان کت و شلوار ارزان و گشادی به تن می کردم که از یک خیاطی کوچک و ارزان خریده بودم و این موضوع کاملا از روی ظاهرم قابل تشخیص بود. این کت و شلوار در ترکیب با یک پیراهن بشور و بپوش، کروات باریک، کفش های کثیف و موی بلند باعث جلب اعتماد هیچ کس به خصوص خریداران نمی شد.

هنوز هم دستورالعمل ها و توصیه های آن فروشنده با تجربه را در مورد لباس کاری مناسب به خاطر دارم. توضیحاتی در مورد دکمه سردست، یقه پیراهن، یقه تی شرت و سایز به من ارائه داد. همچنین به اهمیت هماهنگی رنگ های مختلف و پوشیدن کفش های گران و واکس خورده اشاره کرد.

کمد لباس های جدید

چند روز بعد مرا به همراه خود بیرون برد و کمک کرد که لباس جدید و گران قیمتی خریداری کنم. نخستین روزی که با لباس جدیدم نزد مشتریان احتمالی رفتم، واکنش فوق العاده ای از خودشان نشان دادند. آن ها به جای این که با من مثل یک فروشنده بی کلاس دوره گرد رفتار کنند، با احترام زیادی با من برخورد کردند و با دقت به حرف هایی که می زدم گوش دادند. مهم تر از آن این که بیشتر و بیشتر خرید کردند. به زودی درآمدم از تمام دوران زندگی ام بیشتر شد و همه این ها را مدیون تغییر لباس پوشیدن و ظاهر آراسته ام بودم که مرا به سمت دستیابی به موفقیت در زندگی هدایت کرد.

لباس کاری مناسب درهای موفقیت را روی شما می گشاید

حداقل یک کتاب خوب در مورد لباس کاری مناسب خریداری کنید و با دقت از دستورات نوشته شده در آن پیروی کنید. لباس خیلی مهم تر از آن چیزی است که مورد غفلت قرار بگیرد. افراد زیادی فقط به خاطر این که خوش لباس ترین فرد شرکت بوده اند، فرصت های بسیاری را به دست آورده اند. دلیل ساده آن این است که اعتبار حرف اول را می زند.

یک شخص خوش لباس در محل کار باهوش تر، شایسته تر و قابل اعتمادتر به نظر می آید. زمانی که از همه جهت فوق العاده به نظر برسید، مردم بیشتر به قضاوت های شما اعتماد می کنند. زیورآلات و سایر جزئیات از جمله کمربند، جواهرات، جوراب و کفش هم مهم هستند. همیشه از یک کیف تمیز و زیبا استفاده کنید.

آراستگی بسیار مهم است. وقتی افراد به سرتان نگاه می کنند، فقط مو، سر و گردنتان را می بینند و بر این اساس فورا درجه قابل اعتماد بودنتان را مشخص می کنند. بشر تمایل به «تایید پیش فرض های خود» دارد. دیگران در ۴ ثانیه نخست اولین ملاقات، درباره شما را نظر می دهند. در ۳۰ ثانیه بعد نظر اولیه خود را تبدیل به یک نظر نهایی می کنند. پس از آن، دنبال شواهدی برای تایید نظرشان درباره شما هستند. به همین دلیل اثرگذاری در ملاقات دوم بسیار دشوار است. به این خاطر که دیگر خیلی برای این کار دیر شده است.

سعی کنید جوری لباس بپوشید تا مانند یک قهرمان به نظر برسید

هر روز صبح خودتان را در آینه نگاه کنید و از خودتان بپرسید که آیا مانند بهترین افراد کسب و کار خود به نظر می رسم؟ وقتی افراد برای اولین بار شما را می بینند، چه تاثیری روی آن ها می گذارید؟ اگر از پاسخ این سوال یا نخستین اثری که بر روی دیگران می گذارید احساس خشنودی نمی کنید، باید بدانید که این اثرگذاری کاملا تحت کنترل می باشد. شما هر صبح تمام بخش های لباس و ظاهرتان را خودتان انتخاب می کنید. پس سعی کنید به گونه ای لباس بپوشید که مانند افراد موفق و قهرمان به نظر برسید، تا روی اطرافیان خود و آدم های جدید تاثیرگذاری خوبی داشته باشید و با این روش در جهت رسیدن به موفقیت در زندگی گام بردارید.

برای داشتن ظاهری مناسب این تمرین را انجام دهید

ابتدا به موفق ترین و محترم ترین افراد حوزه کاری خود نگاه کنید. بررسی کنید که شما در مقایسه با آن ها چگونه لباس می پوشید؟ سپس بودجه خرید لباس خود را دو برابر کرده و تعداد لباس هایی که خریداری می کنید را نصف کنید. یعنی لباس های زیبا و با کیفیتی بخرید که ظاهر شما را فوق العاده نشان دهد. سپس در محل کارتان آن ها را بر تن کنید و نتیجه شگفت انگیز آن را با چشمان خودتان ببینید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

بیست − 13 =