چگونه تولید محتوا کنیم ؟(11 قدم تا تولید محتوای حرفه‌ای)

با توجه به گسترش کسب و کارهای اینترنتی و تبدیل کسب و کارهای فیزیکی به کسب و کار اینترنتی مهمترین فاکتور تولید محتوای هدفمند است. اما ممکن است بپرسید که ” چگونه تولید محتوا کنیم “. تولید محتوا نقش بسیار زیادی بر روی کسب و کارتان می گذارد.

با توجه به پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی بعد از اینکه شما سایتتان را راه اندازی کردید باید به فکر تولید محتوای هدفمند باشید. در این مقاله آموزش تولید محتوا قصد دارم مرحله به مرحله شما را با تولید محتوای با کیفیت آشنا کنم.

چگونه تولید محتوا کنیم

یادگیری مبحث تولید محتوا یک مبحث بسیار مهم است اگر بتوانید به صورت اصولی محتوای کامل و تخصصی برای سایتتان تولید کنید قطعاً می توانید درآمد اینترنتی سایتتان را افزایش بدهید. البته مبحث تولید محتوا فقط مخصوص وب سایت نیست و شما با یادگیری اصول تولید محتوا می توانید برای شبکه های اجتماعی تان هم محتوای با کیفیت تولید کنید.

خیلی از دوستان از من این سوال را می پرسند که چگونه تولید محتوا کنیم ؟ قبل از اینکه شما را با این 10 قدم آشنا کنم می خواهم به شما راز اصلی تولید محتوای با کیفیت را آموزش بدهم. اصلی ترین راز برای تولید محتوای با کیفیت این است که شما بتوانید نیاز مخاطبان و کاربرانتان را برطرف کنید.

هر محتوایی که تولید میکنید و داخل سایتتان قرار می دهید وقتی مخاطب و کاربرانتان آن را خواندند باید نیازشان برطرف شود و این مهمترین وظیفه شما برای تولید محتوا است. وقتی شما نیاز مخاطبانتان را برطرف میکنید باعث می شود مخاطبانتان به شما اعتماد کنند. پس شما با استفاده از محتوایی که تولید می کنید باید نیاز مخاطبان و کاربران تان را کامل برطرف کنید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که فکر می کنید تولید محتوا ممکن است کار سخت و دشواری باشد! در صورتی که اصلا اینطوری نیست. در هر زمینه ای که فعالیت میکنید و وب سایت تان را راه اندازی کرده اید می توانید بینهایت محتوای با کیفیت تولید کنید.

منظور از تولید محتوای با کیفیت اصلاً خلق محتوا نیست! شما با جمع آوری اطلاعات میتوانید با کیفیت‌ترین محتواها را برای سایتتان تولید کنید.
پس اگر می خواهید یک محتوای با کیفیت و حرفه‌ای تولید کنید تا بتوانید نیاز مخاطبان و کاربران تان را در آن برطرف کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. بعد از خواندن این مقاله مطمئنم که جواب سوالتان را ” چگونه تولید محتوا کنیم ” می گیرید. پس همراه من باشید.

چگونه تولید محتوا کنیم؟

چگونه تولید محتوا کنیم؟

همان طور که گفتیم مبحث تولید محتوا نقش تعیین کننده آینده کسب و کارتان است. اگر بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید مطمئن باشید در کسب و کارتان می توانید موفق شوید. اما اگر محتوای تان بی کیفیت باشد مطمئن باشید در آینده در کسب و کارتان شکست خواهید خورد. پس می بینید که موضوع تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی نقش بسیار مهمی دارد. شما با استفاده از تولید محتوای هدفمند می توانید با رقبا سخت تان رقابت کنید. البته همه چیز بستگی به محتوای دارد که شما تولید می کنید!

برای اینکه بتوانید سایتتان را در کلمات کلیدی مدنظرتان در نتایج اول گوگل بیاورید باید محتوای کاملا با کیفیت تولید کنید. به قول بیل گیتس ” محتوا پادشاه است “.

شاید در اوایل راه هستید تصور کنید که سخت ترین کار برای فردی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده است تولید محتوا برای سایت است، البته در ابتدای راه ممکن است کمی برایتان سخت باشد!

اما وقتی بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید و نیاز مخاطبان را برطرف کنید میبینید که هم ورودی و ترافیک سایتتان افزایش پیدا کرد و همین که درآمدتان به مرور زمان بیشتر و بیشتر میشود. البته در ادامه دلیل اصلی اینکه چرا باید به فکر تولید محتوا باشید را کامل به شما خواهیم گفت. پس از شما می خواهم که مبحث تولید محتوا را خیلی جدی بگیرید و هدف اصلیتان فقط و فقط تولید محتوای با کیفیت باشد.

چرا تولید محتوا کنیم ؟

چرا تولید محتوا کنیم ؟

بنا به دلایل زیر به شما توصیه میکنم که مبحث تولید محتوای با کیفیت را کامل یاد بگیرید و خودتان را در این زمینه به یک متخصص حرفه ای تبدیل کنید.

1- یکی از مهم ترین نقش های تولید محتوای با کیفیت این است که شما وقتی محتوای با کیفیتی برای سایتتان تولید می کنید باعث میشود که مخاطبان و کاربرانتان به شما اعتماد کنند. در کسب و کارهای اینترنتی مهمترین نقش یک مدیر کسب و کار برای اینکه بتوانند محصولات و خدماتش را بفروشد مبحث اعتماد سازی است. به این نکته توجه کنید تا وقتی کسی به شما و کسب و کارتان اعتماد نکند هرگز نمی‌توانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید. البته ابزارهای زیادی برای اعتماد سازی وجود دارد که یکی از مهمترین ابزار ها تولید محتوای جامع و هدفمند بر اساس نیاز کاربران و مخاطبان تان است.

2- وقتی محتوای با کیفیت تولید می کنید باعث می شود که در بسیاری از کلمات کلیدی سایت تان به نتایج اول و حتی رتبه اول گوگل برسید . وقتی سایت تان را راه اندازی می کنید برای این که بتوانید کاربران و مخاطبان هدفتان را جذب سایت تان کنید باید محتوا تولید کنید. بدون محتوا هرگز نمی توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. اما اگر بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید، که در ادامه نحوه تولید محتوای با کیفیت را به شما آموزش خواهیم داد می توانید با استفاده از محتوای که تولید می کنید در بیشتر کلمات کلیدی سایتتان به نتایج اول گوگل برسید.

3- تولید محتوا باعث افزایش بازدید سایت می شود. با تولید محتوا شما می توانید ترافیک و بازدید سایتتان را به صورت کاملا رایگان افزایش دهید. البته باید به شما بگویم که رایگان ترین روش برای افزایش بازدید سایت تولید محتوای جامع و هدفمند است.

4- تولید محتوا کاملاً رایگان است و نیازی به هیچ هزینه ای ندارد. شما بدون نیاز به هزینه اضافی مثل نیاز به هزینه تبلیغات و تبلیغات گوگل می توانید بدون هیچ هزینه اضافی کاربران و مخاطبان هدف را جذب کنید.

حالا که فهمیدید چرا و چگونه تولید محتوا کنید حالا می خواهم شما را با نحوه تولید محتوای با کیفیت آشنا کنیم. البته قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید باید برای محتوای که می‌خواهید تولید کنید ایده داشته باشید. اولین موضوع قبل از تولید محتوا انتخاب ایده برای محتوای است که می‌خواهید تولید کنید. اما اصلاً برای پیدا کردن ایده نگران نباشید! زیرا روشی را به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن می توانید بینهایت محتوای تخصصی برای سایتتان تولید کنید.

روش های پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

روش های پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

پیدا کردن ایده برای تولید یک محتوای با کیفیت ممکن است در اوایل راه برای شما کار سخت و دشواری به نظر برسد. با استفاده از روش هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید در هر زمینه‌ای که حتی هیچ اطلاعات و مهارتی ندارید بینهایت محتوا تولید کنید. در ادامه شما را با تمام این روش ها آشنا خواهم کرد.

ساده ترین راه برای تولید محتوا جمع آوری اطلاعات است. خیلی از افراد در اوایل کسب و کارشان فکر می کنند برای اینکه برای سایت شان تولید محتوا کنند حتماً باید محتوا خلق کنند.

همانطور که در بالا به شما گفتیم منظور از تولید محتوا اصلا خلق محتوا نیست. اگر شما بخواهید از این روش برای سایتتان شروع به تولید محتوا کنید ممکن است بسیار کار سخت و دشواری باشد. منابع زیادی برای جمع آوری اطلاعات وجود دارد مثل کتاب ها، ویدیو ها و مقالات دیگران و… . بهترین منبع برای شمایی که به دنبال این هستید که چگونه تولید محتوا کنید این است که از اینترنت استفاده کنید.

برای پیدا کردن ایده شما می توانید از سایت هایی مثل یوتیوب، آپارات و بقیه سایت های اشتراک ویدیو استفاده کنید. مثلاً شما در حوزه کاری تان وارد این سایت می شوید و در مورد حوزه کاری تان جستجو می کنید. مثلا اگر در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنید با یک جستجوی ساده می‌توانید هزاران فیلم با موضوعات مختلف در زمینه کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی پیدا کنید.
یا اگر در زمینه فروش فعالیت می کنید می توانید ویدیوهای زیادی در این شبکه های اشتراک ویدیو پیدا کنید آن‌ها را تبدیل به محتوای متنی کنید.

به عنوان مثال خود من هم از این روش استفاده می کنم. در هر زمینه ای که ایده به ذهنم نمیرسد در مورد موضوعی که بخواهم محتوا تولید کنم در شبکه های اشتراک ویدیو جستجو می کنم، هر ویدیویی که مشاهده می کنم یک ایده برای تولید محتوای من محسوب می شود و می توانم راجب آن با توجه به آن مطالبی که در آن ویدیو گفته است از طریق جمع آوری اطلاعات یک محتوای بی نظیر تولید کنم. به دلیل این که این موضوع یک موضوع بسیار مهم و یک ایده بسیار مهم در تولید محتوا است بهتر است کامل تر این مورد را به شما توضیح بدهم.

تصور کنید من می‌خواهم در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی محتوای باکیفیتی برای سایت تولید کنم. وارد شبکه های اشتراک ویدیو بخصوص آپارات می شوند و عبارت آموزش بازاریابی اینترنتی را جستجو می کنم. ویدیو های زیاد در این باره به من نشان داده میشود. مثلاً من 3 تای این ویدیو ها را می بینم و با توجه به موضوعی که یاد گرفتم محتوای کاملتر و جامع تر تولید میکنم میکنم. که به این روش کانورت محتوا گفته می شود.

روش های پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

یکی دیگر از ایده ها برای تولید محتوای با کیفیت این است که شما سایت رقیبانتان را بررسی کنید. در هر زمینه که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید یکسری رقبا وجود دارد. برای پیدا کردن ایده می توانید سایت رقیبانتان را بررسی کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی محتوا تولید کرده اند. شما هم در همان موضوعات یک محتوای کامل تر و جامع تر نسبت به رقیبان تولید کنید.

یکی دیگر از روش‌ها برای پیدا کردن ایده برای تولید محتوا این است که شما از کتاب‌ها استفاده کنید. در هر زمینه کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید می توانید ده کتاب برتر را مطالعه کنید و با توجه به توضیحاتی که دادند برای سایتتان محتوا تولید کنید.البته ممکن است این روش یک مقدار روش سختی باشد! چون ممکن است در زمینه کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید نتوانند از این روش استفاده کنید. مثلاً ممکن است شما کسب و کار اینترنتی تان را در زمینه فروش لباس یا فروش کیف و کفش راه اندازی کرده باشید. که در این حوزه کتاب مطرحی وجود ندارد.

اما به نظر من بهترین روش برای انتخاب ایده استفاده از شبکه های اشتراک ویدیو و یا حتی در شبکه های اجتماعی و بررسی رقیبانتان است.

11 مرحله تا تولید یک محتوای حرفه‌ای

11 مرحله تا تولید یک محتوای حرفه‌ای

حالا که متوجه شدید چطور می توانید یک ایده مناسب برای تولید محتوا پیدا کنید نوبت به این رسیده که با توجه به ایده و موضوعی که انتخاب کردید یک محتوای کامل و جامع تولید کنید. تمام نکاتی که در ادامه به شما آموزش خواهم داد را کامل برای تولید محتوای سایتتان باید رعایت کنید. مبحث تولید محتوا را خیلی جدی بگیرید و سعی کنید با کیفیت ترین و جامع ترین محتوا را برای سایتتان تولید کنید.در ادامه به صورت چک لیست شما را نکات بسیار کاربردی و کلیدی برای اینکه بتوانید یک محتوای با کیفیت داشتن کنید آشنا میکنیم.

البته قبل از این که شما را با این مراحل حرف‌های آشنا کنم از شما می خواهم هنگام مطالعه و خواندن این مراحل آن ها را یادداشت برداری کنید و هر محتوایی که می‌خواهید داخل سایتتون تولید کنید بر اساس این مراحل انجام بدهید.تا بتوانیم محتوای حرفه‌ای و با کیفیت تولید کنید. پس از شما می خواهم که همراه من باشید.

1- نیاز مخاطبان و کاربرانتان را شناسایی کنید

اولین مرحله این است که شما نیاز مخاطبان و کاربران تان را شناسایی کنید. در هر حوزه ای که می‌خواهید محتوا تولید کنید باید قبل از تولید محتوا این سوال را از خودتان بپرسید که نیاز کاربران و مخاطبان چیست و چطور با تولید محتوا می توانم نیاز این افراد را برطرف کنم؟

اولین قدم شناسایی نیاز مخاطبان تان است. برای اینکه نیاز مخاطبان تان را شناسایی کنید در هر حوزه ای که سایتتان را راه اندازی کرده اید می توانید در تالار ها و انجمن های گفت و گو عضو شوید و ببینید که نیاز مخاطبانتان دقیقاً چیست؟ کاربرانتان چه سوالاتی در تالارهای گفتگو میپرسند و یا اینکه برای رفع نیازهایشان چه عباراتی را در گوگل جستجو میکنند؟ ،باد در مورد سوالاتی که مخاطبان و کاربرانتان از شما میپرسند محتوا تولید کنید و در قالب یک محتوای جامع نیازشان را برطرف کنید.

به عنوان مثال من این مقاله ” چگونه تولید محتوا کنیم ” را برای افرادی نوشتم که نیازشان یادگیری مباحث تولید محتوا است. و من برای حل نیاز این افراد یک مقاله کامل و جامع به عنوان ” چگونه تولید محتوا کنیم ” نوشتم و روی سایت منتشر کردم. شما هم در هر زمینه ای که می‌خواهید تولید محتوا کنید بهتر است نیاز مخاطبان و کاربران تان را شناسایی کنید.

فقط هدفتان این باشد که وقتی کسی مقاله تان را خواند نیازش به طور کامل برطرف شود. یعنی واقعاً با محتوایی که تولید میکنید بتوانید نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید.

2- انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای تولید محتوا

دومین مرحله برای این که بتوانید یک محتوای با کیفیت تولید کنید. انتخاب کلمات کلیدی است. منظور از کلمات کلیدی همان عبارات و کلماتی هستند که مخاطبان و کاربرانتان در گوگل جستجو می‌کنند تا بتوانند نیازشان را برطرف کنند.

در هر زمینه که می‌خواهید محتوای تولید کنید باید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید. به عنوان مثال همین مقاله ای که در حال خواندن آن هستید برای کلمه کلیدی ” چگونه تولید محتوا کنیم ” نوشته شده است. وقتی من این مقاله را بهینه سازی کنم و طبق مراحل زیر عمل کنم. وقتی این محتوا بهینه سازی شود و در نتایج اول گوگل دیده شود، وقتی کسی این کلمه کلیدی را جستجو می کند سایت من را میبیند و وارد سایت من می شود.

راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. برای انتخاب کلمات کلیدی می‌توانید از ابزارهایی مثل google keyword planner ، kwfinder و… استفاده کنید. البته ساده ترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی این است که شما از خود گوگل استفاده کنید. در هر زمینه ای که می خواهید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید کلمه کلیدی اصلیتان را در گوگل جستجو کنید و گوگل به شما یک سری کلمات کلیدی پیشنهاد میدهد. کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد میتواند بهترین کلمات کلیدی برای سایتتان باشد. و شما باید سایتتان روی چنین کلماتی بهینه سازی کنید.

3- قبل از تولید محتوا حتماً رقیبانتان را بررسی کنید

بعد از این که بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کردید نوبت به بررسی رقیبانتان است. حتماً سعی کنید محتوایی که می‌خواهید تولید کنید کامل تر و جامع‌تر از محتوای رقیبانتان باشد. برای همین قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید باید محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کنید. برای بررسی محتوای رقیبانتان پیشنهاد می‌کنم طبق مراحل زیر عمل کنید.

 •  در ابتدا کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید.
 •  بهتر است ده سایت اول صفحه اول گوگل را کامل بررسی کنید.
 •  ببینید که این ده سایت محتوایشان از چند کلمه تشکیل شده است.
 •  چقدر از تصاویر و ویدیو در محتوا شان استفاده کرده اند.
 •  در مورد چه موضوعاتی صحبت کردند.
 •  به چه سایت هایی لینک خارجی داده اند.
 •  چقدر کلمه کلیدی را در محتوایش تکرار کرده است.

بعد از اینکه این موارد را کامل بررسی کردید. باید یک محتوا و مقاله کامل تر و جامع تر نسبت به رقیبانتان بنویسید. به عنوان مثال اگر بیشترین رقیبتان 2000 کلمه برای محتواش نوشته بود شما یک محتوا 3000 کلمه بنویسید. با بررسی رقبا سعی کنید در مورد موضوعاتی که رقیبانتان هم نوشتند شما بنویسید. این کار باعث می شود سایت تان یک سایت مرجع و جامعه شناخته شود و راحت تر بتوانید در کلمات کلیدی سایت تان به نتایج اول گوگل برسید.

پس قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید حتماً سایت رقیبانتان را کامل بررسی کنید.

4- عناوین اصلی برای محتوا را انتخاب کنید

حالا که محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کردید شروع به نوشتن کنید. در مورد هر موضوعی که به ذهنتان می رسد بنویسید. در این مرحله شما باید تمام عناوین اصلی و فرعی سایتتان را مشخص کنید و در مورد تمام عناوینی که می نویسید در حد یک الی دو پاراگراف توضیح دهید.

یکی از نکاتی که من در این مقاله بسیار تاکید می کنم این است که قبل از این که شروع به نوشتن محتوا کنید حتماً عناوین موضوعاتی که می‌خواهید در مورد آنها صحبت کنید را مشخص کنید. سعی کنید از عنوانهای رقیبانتان استفاده کنید. وقتی شما رقیبان را بررسی می کنید با یک سری عنوان‌های جدید روبرو می شوید که می‌توانید آن عنوان ها را به عنوان هایتان اضافه کنید.

شاید بپرسید که اصلاً منظور از عناوین دقیقا چیست؟ منظور از عنوان ها همین تگهای h2 و h3 است. هرچه عنوان های سایت تان بیشتر باشد می توانید بیشتر مقاله تان را بنویسید و در نهایت باعث می‌شود تعداد کلمات مقاله تان افزایش پیدا کند و یک محتوای جامع و کاملی بنویسید.

5- شروع به نوشتن کنید (شروع تولید محتوا)

بعد از این که عنوان های سایتتان را نوشتید و فهمید که قرار است در مورد چه چیزهایی در این مقاله را بنویسید. بعد از آن باید شروع به نوشتن کنید. سعی کنید در مورد عنوان هایی که نوشتید در حد 2 الی 3 پاراگراف توضیح دهید. حتماً حتماً کلمات کلیدی تان را در سراسر مقاله تان تکرار کنید. حتماً سعی کنید کلمه کلیدی که در حال نوشتن مقاله برای آن هستید را در عنوان ها به کار ببرید. این کار باعث می شود گوگل زودتر متوجه شود شما دارید برای چه کلمه کلیدی محتوا می نویسید.

6- از عنوان جذاب استفاده کنید

بعد از این که محتوای تان را نوشتید حتماً سعی کنید عنوان اصلی مقاله تان جذاب باشد. هر چقدر عنوان اصلی‌تان جذاب تر باشد شانس بهتری برای دیده شدن در نتایج اول گوگل دارید. وقتی عنوان تان جذاب تر از رقیبانتان باشد این کار باعث می شود که نرخ کلیک روی سایتتان در نتایج اول گوگل افزایش پیدا کند و با این کار گوگل سایت شما را مستقیم به رتبه اول می‌رساند.

یکی از تکنیک های طلایی برای اینکه در نتایج اول گوگل دیده شوید این است که سعی کنید عنوان تان را جذاب کنید. برای اینکه عنوان جذاب استفاده کنید پیشنهاد می کنم از کلماتی مثل رایگان، ویدیو، آموزش، فیلم و… استفاده کنید.

استفاده از اعداد در عنوان اصلی باعث می شود که نرخ کلیک روی سایت تان افزایش پیدا کند مثلاً 10 روش کسب و کار اینترنتی در سال 1399، کلاً استفاده از اعداد باعث می شود نرخ کلیک سایت تان زیاد شود.

برای افزایش کلیک سایت تان پیشنهاد می کنم از کاراکترهای مثل () ، {} و.. استفاده کنید. رعایت کردن این اصول باعث می شود که زودتر و راحت تر به نتایج اول گوگل برسید. سعی کنید عنوان جذاب تر از عنوان رقیبانتان باشد.

7-از تصاویر و ویدیو حتماً در محتوا استفاده کنید

برای اینکه بتوانید یک محتوای کامل و جامع بنویسید حتماً از تصاویر و ویدیو در محتوایی که تولید میکنید استفاده کنید. استفاده از تصاویر و ویدیو ماندگاری کاربران را در سایتتان افزایش می دهد. در هر زمینه ای که شروع به تولید محتوا کردی پیشنهاد می کنم از تصاویر مرتبط با موضوع که داری توضیح می دهید استفاده کنید و از تصاویر بی مورد و بی ارتباط خودداری کنید.
البته به شما توصیه می کنم حتماً تصاویری که داخل سایتتان قرار می دهید را بهینه سازی کنید. بهینه سازی تصاویر بسیار مهم است این کار باعث می‌شود که شانس شما برای رتبه گرفتن در نتایج اول گوگل بیشتر شود. البته شدیدا توصیه می کنم یک ویدیو در حد چند دقیقه ضبط کنید و بعد از پاراگراف اول قرار دهید این کار به شدت روی سئو سایت تان تاثیر مثبت می گذارد.

8- پاراگراف اول را جذاب بنویسید

پاراگراف اول تان بسیار مهم است. برای نوشتن پاراگراف اول تان حتما زمان بزارید و هرگز در ابتدای راه پاراگراف اولتان را ننویسید. اول سعی کنید تمام محتوایتان را بنویسید و سپس در مورد چیزهایی که توضیح داده اید در پاراگراف اول توضیح دهید. سعی کنید کلمه کلیدی که برای آن شروع به تولید محتوا کردید را داخل پاراگراف اول تکرار کنید. تکرار کلمات کلیدی در پاراگراف اول بسیار مهم است و تاثیر مثبتی روی سوال هایتان می گذارد.

9- نیاز مخاطبانتان را کامل برطرف کنید

مهمترین نکته برای تولید محتوا این است که نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید. در هر زمینه ای که تولید محتوا کرده اید وقتی کاربرانتان مقاله تان را خواندند باید نیازشان برطرف شود. شاید فکر کنید که اگر نیاز کاربران تان را برطرف کنید ممکن است محصولات و خدماتتان را تهیه نکنند! اما این نکته را به یاد داشته باشید که وقتی کسی وارد سایت تان شد و با خواندن مقاله تان نیازش برطرف شد خیلی ساده تر به شما اعتماد می‌کند و احتمال اینکه محصولات و خدماتتان را تهیه کند بسیار زیاد است. از هدف اصلی از تولید محتوا این باشد که بتوانید نیاز مخاطبان را برطرف کنید.

10- مباحث سئو داخلی را رعایت کنید

حتماً مباحث سئو داخلی یا on page seo را کامل رعایت کنید. منظور از سئو داخلی به مجموعه کارهایی که باید داخل سایت تان انجام دهید سایتتان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجو بهینه سازی شود را صحیح داخلی می گویند.

محتوایی که تولید می کنید باید تمام اصول سئو در آن رعایت شده باشد. حتماً نکات زیر را برای اینکه محتوای تان را بهینه سازی کنید کامل رعایت کنید.

 • حتماً محتوایتان کامل تر و جامع تر از رقیبانتان باشد.
 •  سعی کنید کلمه کلیدیتان را در سراسر مقاله تکرار کنید. تکرار کلمات کلیدی به درستی باعث می‌شود که گوگل متوجه شود دقیقاً محتوایی که تولید می کنید برای چه کلمه کلیدی بهینه سازی شود. حتماً کلمه کلیدی را در پاراگراف اول چند بار تکرار کنید. 2 الی 3 بار تکرار کلمه کلیدی در پاراگراف اول کافیست.
 • علاوه بر این که کلمه کلیدی تان را تکرار می کنید سعی کنید کلمات هم خانواده با کلمه‌ی کلیدی اصلی تان را هم تکرار کنید. این کار باعث میشود که محتوایی که تولید می کنید علاوه بر اینکه روی کلمه کلیدی اصلی‌تان رتبه می گیرد روی کلمات کلیدی هم خانواده را مرتب گیرد و در نهایت ورودی سایت تان بیشتر می شود.
 • کلمه کلیدی و کلمات کلیدی هم خانواده با کلمه‌ی کلیدی اصلیتان را حتماً در تگ های h2 و h3 به کار ببرید.
 •  سعی کنید تصاویری که در محتوا بکار می برید را بهینه سازی کنید.
 •  به مقالات هم مرتبط با محتوایی که نوشته اید لینک داخلی بدهید. لینک داخلی تاثیر مثبتی روی صحبت هایتان می گذارد. البته سعی کنید در پاراگراف اول به کلمه کلیدی اصلی‌تان لینک بدهید. لینکی که در پاراگراف اول به مقالات تان می دهید بسیار قدرت زیادی دارد.
 •  سعی کنید به منابع معتبر لینک خارجی بدهید. لینک دادن به منابع معتبر باعث می شود اعتبار مقاله تان افزایش پیدا کند و زودتر به نتایج اول گوگل برسید. البته هدف من اصلاً لینک دادن به رقیبانتان نیست. شما می توانید به سایت های خارجی و تخصصی لینک بدهید. مثلا من اگر یک مقاله در مورد آموزش صحیح و مینویسم به کلمه SEO به یک سایت تخصصی در زمینه سئو لینک بدهم. تاثیر فوق العاده روی سئو سایتتان میگذارد.
 • همانطور که گفتم سعی کنید بعد از پاراگراف اول یک ویدیو داخل سایتتان قرار دهید. اصلاً قرار نیست از هاست های اشتراک ویدئو که هزینه‌های بسیار زیادی دارند استفاده کنید. شما می توانید ویدیو مورد نظرتان را در آپارات و نماشا آپلود کنید و با استفاده از کدی که به شما میدهد ویدیو را در سایتتان قرار دهید. آن هم به صورت کاملا رایگان.

11- محتوا را به اشتراک بگذارید

بعد از این که محتوای تان را نوشتید برای اینکه بتوانید آن را در نتایج اول گوگل بیاورید باید محتوایی که تولید کردید را به اشتراک بگذارید. اشتراک گذاری محتوا در وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی و یا حتی انجمن ها و لینک دادن به مقاله تان باعث می شود شما زودتر به نتایج اول گوگل برسید. در اصطلاح بعد از اینکه محتوای آن را کامل نوشتید پیشنهاد می کنم برای محتوای آن شروع به ساخت بک لینک کنید. ساخت بک لینک اینکه یکی از مهمترین فاکتورها در سئو خارجی یا off page seo است. سعی کنید در سایت هایی که اعتبار بالایی دارند به سایتتان و به محتوای این لینک بدهید. امیدوارم تا به اینجا جواب سوالتان که ” چگونه تولید محتوا کنیم ” را گرفته باشید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

پنج + ده =