چگونه سئو کنیم ؟

بعد از راه اندازی و ساخت سایت سئو سایت بسیار مهم است. شاید بپرسید که چگونه سئو کنیم و سایتمان را به رتبه اول گوگل برسانیم؟ در این مقاله پاسخ سوالتان را که چگونه سئو کنیم را به صورت کامل دادیم.

اگر می خواهید وب سایت تان را سئو کنید و ورودی نامحدود از گوگل دریافت کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. یکی از مهمترین وظایف افرادی که کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کردند برای کسب و کارشان سایت راه‌اندازی کردند این است که باید به فکر سئو و بهینه سازی سایت شان باشند.

اگر سایتتان را سئو نکنید نمی توانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید. سئو و بهینه سازی وب سایت بسیار مهم است. پس همین حالا اگر به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت هستید و سایت راه اندازی کردید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

با خواندن این مقاله شما متوجه میشوید که چطور مرحله به مرحله باید سایتتان را سئو و بهینه سازی کنید. البته در پاسخ سوالتان که چگونه سئو کنیم نکات کاملاً جدید و حرفه‌ای به شما آموزش خواهیم داد که با رعایت کردن این نکات میتوانید سایتتان را به نتایج اول گوگل برسانید و ورودی نامحدودی از گوگل دریافت کنید. پس پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چگونه سئو کنیم ؟

چگونه سئو کنیم ؟

سئو یا seo به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر بخصوص گوگل است. وقتی شما سایت تان را بهینه سازی می کنید باعث می‌شود سایتتان در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل برسد.

وقتی کاربران و مخاطبان تان در گوگل چیزی را جستجو می کنند خیلی راحت سایت شما را پیدا میکنند. سئو و بهینه سازی سایت معجزه اصلی کسب و کارهای اینترنتی است. دلیل اینکه بسیاری از افراد بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی نمی توانند محصولات و خدماتشان را بفروشند این است که سایتشان را برای گوگل بهینه سازی نمی کنند. البته این را هم باید به شما بگویم که وقتی سایتتان را سئو می کنید و در نتایج اول گوگل دیده می شوید می توانید کاری کنید که کاربران هدف تان شما را پیدا کنند.

منظور از کاربران هدف افرادی هستند که حاضرند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. پس مبحث سئو و بهینه سازی سایت را کاملاً جدی بگیرید و سعی کنید به یک متخصص و حرفه ای تبدیل شوید وب سایت تان را در کلمات کلیدی مختلفی به نتایج اول گوگل برسانید.

چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

وب سایت بسیار مهم است! به دلیل اینکه :
1. سئو سایت کاملا رایگان است! اگر اصول سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید وب سایت تان را خودتان بهینه سازی کنید نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نخواهید داشت و به صورت کاملاً رایگان می توانید سایتتان را بهینه سازی کنید.

2. سئو و بهینه سازی سایت یکی از روش های کامل رایگان در بازاریابی اینترنتی است. با توجه به اینکه شما برای استفاده از یکسری ابزارهای بازاریابی اینترنتی نیاز به هزینه و سرمایه دارید اما در بهینه سازی سایت شما به صورت کاملا رایگان میتوانید از این روش بازاریابی اینترنتی برای جذب مخاطبان و کاربران زیادی استفاده کنید.

3. وقتی سایت تان را سئو می کنید به نتایج اول گوگل می‌آورید درامد اینترنتی تان به مرور زمان افزایش پیدا میکند. یعنی میزان درآمد شما با سئو و بهینه سازی سایت یک رابطه مستقیم دارد و رسیدن به نتایج اول گوگل باعث می شود که مشتریان تان افزایش پیدا کنند.

4. و بهینه سازی سایت تاثیر مستقیم بر روی برند شما می گذارد. وقتی کاربری در گوگل کلمه یا عبارت را جستجو می‌کند وب سایت شما در نتایج اول گوگل دیده شود باعث ایجاد احساس خوبی در مخاطبان و کاربران تان می شود.

5. با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت میتوانید مخاطبان و کاربران زیادی را به صورت کامل جذب کسب و کارتان کنید و با انجام مباحث بازاریابی اینترنتی بر روی آنها آنها را به مشتری دائم تبدیل کنید.

تا اینجا فهمید که چقدر سئو و بهینه سازی سایت بسیار مهم است. در مرحله بعدی می‌خواهیم قدم به قدم به شما آموزش بدهیم که چگونه یک سایت را سئو کنید.

چگونه سئو کنیم (قدم به قدم)

چگونه سئو کنیم (قدم به قدم)

برای اینکه یک سایت را سئو کنید شما به یک راهنما در این زمینه نیاز دارید. با توجه به اینکه من چندین سال است در حوزه دیجیتال مارکتینگ کار میکنم میخواهم تجربیاتم را به صورت کاملاً رایگان در اختیارتان قرار بدهم.

ممکن است یک سری نکاتی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد نکات ساده و راحتی باشد اما از شما می خواهم که تمام این نکات را یاد بگیرید تا بتوانید سایت تان را بهینه سازی کنید و در نتایج اول گوگل دیده شوید. من توانستم سایت آکادمی سبز سایت اصلی خود من است را در کلمات بسیار سختی مثل” کسب و کار اینترنتی“، ” کسب درآمد اینترنتی“، ” کار در خانه“، ” کار در منزل” و… و وب سایت مدیر افکار را روی کلمات ” قانون جذب”، ” راز “، ” جذب ثروت”، ” جذب پول” و… به صفحات اول گوگل و حتی رتبه های اول گوگل برساند. برای همین است که از شما می خواهم به من اطمینان کنید و تمام نکاتی که در این مقاله به شما آموزش خواهم داد را برای اینکه بتواند در کلمات کلیدی مدنظرتان به رتبه های اول گوگل برسید رعایت کنید.

مبحث سئو و بهینه سازی سایت به سه مرحله تقسیم می شود. برای این که بتوانید سایت تان را سئو کنید باید این سه مرحله را به درستی انجام دهید که در ادامه به صورت کامل شما را با این سه مرحله آشنا خواهیم کرد.

1.. انتخاب کلمات کلیدی

1.. انتخاب کلمات کلیدی

اولین مرحله در سایت و بهینه سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی است. شاید بپرسید که منظور از کلمات کلیدی چیست؟ منظور از کلمات کلیدی همان کلمات یا عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران تان با توجه به نیازشان در گوگل جستجو می کنند.

در اولین مرحله از سئو شما باید بهترین و مناسب ترین کلمه را برای سایتتان انتخاب کنید. شما باید ببینید که کاربرانتان دقیقا چه چیزهایی را در گوگل جستجو می کنند. شما باید سایتتان را روی چنین کلماتی که مخاطبانتان جستجو می کنند بهینه سازی کنید.

راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی در سئو وجود دارد. شما باید با توجه به نیاز کاربران و مخاطبان تان مناسب ترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید. باید در هر حوزه که هستید ببینید دقیقاً کاربرانتان چه چیزی جستجو می کنند. نیاز کاربران و مخاطبان تان چیست؟

در انتخاب کلمات کلیدی می تواند از ابزارهایی مثل google keyword planner، keywordtool.io، kwfinder و… استفاده کنید.

البته یکی از ساده ترین راه ها برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده از خود گوگل است. شما برای اینکه از خود بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید باید کلمه کلیدی اصلی سایت را در گوگل جستجو کنید. انتهای صفحه گوگل به شما یکسری کلمات را به‌عنوان پیشنهاد می‌دهد که این کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می کند می تواند بهترین کلمات کلیدی برای سایتتان باشد. به عنوان مثال وقتی کلمه کلیدی ” چگونه سئو کنیم ” را در گوگل جستجو کنید گوگل به شما یک سری کلمات مثل ” چگونه سایت خود را سئو کنیم “، ” اصول سئو سایت “، ” چگونه محتوای سایت را سئو کنیم ” و… را پیشنهاد می‌کند.

شما باید برای تمام این کلمات کلیدی یک محتوای کامل و جامع بنویسید و سعی کنید سایت تان را روی چنین کلماتی به نتایج اول گوگل برسانید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد در انتخاب کلمات کلیدی انجام می دهند این است که در همان اوایل راه سایتشان را روی کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی سخت بهینه سازی می کنند.

اگر در اوایل راه هستید و سایتتان را تازه راه اندازی کردید اصلاً به شما توصیه نمی کنم در همان ابتدای راه به فکر این باشید که روی کلمات سخت و دشوار کار کنید. شما در مرحله اول باید روی کلمات راحت رتبه بگیرید و بعد از آن شروع به کار کردن روی کلمات متوسط و کلمات سخت کنید.

برای اینکه بتوانید روی کلمات سخت و دشوار طبق بگیرید و به نتایج اول گوگل برسید باید در ابتدا روی کلمات متوسط و راحت رتبه گرفته باشید. پس به هیچ عنوان به این فکر نکنید که شما در همان اوایل راه باید روی کلمات خیلی سخت کار کنید.

2.. سئو داخلی سایت

2.. سئو داخلی سایت

دومین مرحله در سئو سئو داخلی یا on page seo است. شاید بپرسید که منظور از سئو داخلی دقیقا چیست؟ منظور از سئو داخلی یعنی این که داخل سایتتان را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید. به مجموعه کارهایی که باید داخل سایت تان انجام دهید تا سایتتان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود را سئو داخلی یا on page seo میگویند. اگر شما تمام اصول سئو را رعایت کنید اما سئو داخلی رعایت نکنید هرگز موفق نخواهد شد و نمی توانید به نتایج اول گوگل برسید.

در سئو داخلی سایت شما باید یک سری فاکتورها را رعایت کنید. مثل تولید محتوا سئو شده، بهینه سازی دسته ها و تگ ها، بهینه سازی سرعت سایت، بهینه سازی کدهای قالب، بهینه سازی تصاویر و…

مهمترین فاکتور در سئو داخلی تولید محتوای جامع و هدفمند است.شما باید یک محتوای کامل و جامع با توجه به نیاز مخاطبان و کاربران تان بر سایت تولید کنید. تولید محتوا کار بسیار ساده است و اصلاً سخت و دشوار نیست!

شما با استفاده از تکنیک جمع آوری اطلاعات با توانید با کیفیت‌ترین محتواها را برای سایتتان تولید کنید. تولید محتوا با کیفیت و هدفمند باعث افزایش بازدید سایت می شود. برای هر کلمه کلیدی که انتخاب می کنید باید یک محتوا کامل و جامعی بنویسید.

دقیقا همین مقاله که در حال خواندن آن هستید برای کلمه کلیدی ” چگونه سئو کنیم ” نوشته شده است. برای اینکه بتوانید یک محتوای کامل و جامع تولید کنید باید طبق فاکتور های زیر عمل کنید و مرحله به مرحله برای تولید یک محتوای جامع و حرفه‌ای اقدام کنید.

2.. سئو داخلی سایت

۱. اولین مرحله در تولید محتوای با کیفیت انتخاب یک موضوع است. شما باید بدانید که دقیقا در مورد چه موضوعی می خواهید برای سایتتان مقاله بنویسید. بهترین راه برای انتخاب موضوع این است که شما نیاز کاربران و مخاطبان تان را شناسایی کنید و با توجه به نیاز و مشکلات آنها یک موضوع مناسب و جذاب انتخاب کنید و شروع به تولید محتوا کنید. برای انتخاب موضوع می توانید از انجمن ها استفاده کنید. ببینید که دقیقاً کاربرانتان چه مسئله و یا چه مشکلی دارند و چطور شما می توانید با تولید محتوا نیاز آنها را برطرف کنید. دقیقا در همین مقاله چگونه سئو کنیم هدف من افرادی که میخواهند سایتشان را سئو کنند.

۲. انتخاب کلمات کلیدی دومین مرحله در تولید یک محتوای کامل و جامع است. شما باید بهترین کلمات کلیدی را با توجه به روش‌هایی که به شما آموزش داده ایم انتخاب کنید و برای هر کدام از کلمات کلیدی سایتتان یک محتوای جامع و کامل بنویسید.

۳. بعد از این که برای موضوع تان کلمه کلیدی انتخاب کردید باید کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید و رقیبان تان را کامل بررسی کنید. بررسی و بسیار مهم است است و برای اینکه شما بتوانید به رتبه اول گوگل برسید باید نسبت به رقبا بهتر باشید. برای همین است که به شما می‌گویم باید سایت رایگان تان را بررسی کنید محتوا کامل تر و جامع تر نسبت به محتوای رایگان تان بنویسید. سعی کنید عنوان محتوایی که می‌خواهید بنویسید بسیار جذاب باشد. تعداد کلمات محتوای رقبای تان را کامل بررسی کنید و سعی کنید 500 تا 1000 کلمه نسبت به آنها بیشتر بنویسید. به عنوان مثال اگر رقیبانتان در مورد موضوعی که می خواهید برایش تولید محتوا کنید 2000 کلمه نوشته بودند شما یک مقاله 3000 کلمه بنویسید.

۴. شروع به نوشتن کنید، سعی کنید در مورد تمام موضوعاتی که رقیبانتان در مقاله را نوشته اند شما هم در مقاله تان بنویسید. برای همین ۱۰ سایت اول را بررسی کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی نوشتند شما هم در مورد موضوعات داخل مقاله تان توضیح دهید این کار باعث می‌شود که مقاله شما یک مقاله مرجع و جامع حساب شود.

۵. به مقالات هم مرتبط داخل سایت تان لینک بدهید. استفاده از لینک های داخلی باعث می‌شود که اعتبار مقاله تان افزایش پیدا کند و راحت تر به نتایج جدول برسید. البته زیاده روی نکنید و سعی کنید در هر مقاله تان نهایتاً 5 لینک داخلی بدهید.

۶. سعی کنید مقالاتی که می نویسید بالای 1000 کلمه باشد. هرچه تعداد کلمات مقاله را بیشتر باشد شانس بهتری برای رتبه گرفتن در صفحات اول و یا حتی نتایج اول دارید.

۷. به منابع معتبر و سایت هایی که اعتبار بالایی دارند لینک بدهید. لینک دادن به منابع معتبر و سایتهای که اعتبار بالایی دارند باعث می شود اعتبار صفحه تان افزایش پیدا کند و این یک امتیاز مثبت برای شما است.

۸. از تگ های h2 و h3 به درستی استفاده کنید و کلمه کلیدی اصلی و کلمات کلیدی هم خانواده با کلمه‌ی کلیدی اصلی را در این تگ ها به کار ببرید.

۹. تصاویر و ویدیو در مقاله تان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که نرخ ماندگاری کاربران داخل سایت تان افزایش پیدا کند و شما زودتر به نتایج اول گوگل برسید. به شما توصیه میکنم حتما بعد از پاراگراف اول یک ویدیو داخل سایت قرار دهید. برای قرار دادن ویدیو داخل سایتتان توصیه نمی کنیم ویدیو داخل هاست تان به اشتراک بگذارید. پیشنهاد میکنیم از شبکه های اشتراک ویدئو مثل آپارات یا نمایش و استفاده کنید و ویدیو دانلودر آنها آپلود کنید و با توجه به کدی که به شما می دهند اگر آن کد را داخل سایت تان قرار دهید باعث می‌شود ویدیو در سایت تان نشان داده شود.

با رعایت کردن نکاتی که در این بخش به شما آموزش داده ایم می توانید محتوای با کیفیت برای سایتتان تولید کنید. فقط به این نکته توجه کنید که تولید محتوا مهمترین فاکتور در سئو و بهینه سازی سایت است. اگر بتوانید با استفاده از محتوای که تولید می کنید نیاز مخاطبان و کاربران را برطرف کنید این کار باعث می‌شود که آنها به شما اعتماد کنند و از محصولات و خدمات آن استفاده کنند. پس از تولید محتوا را بسیار جدی و سعی کنید محتواهای تولید کنید که کاربر پسند باشد.

3.. سئو خارجی سایت

3.. سئو خارجی سایت

سومین مرحله درست و بهینه سازی سایت خارجی است. شما باید یک سری کار خارج از سایت تان انجام دهید تا سایت تان برای گوگل بهینه سازی شود. با استفاده از سئو خارجی شما می توانید کاری کنید که زودتر بتوانید در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل برسید. ساخت بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی یکی از مهمترین فاکتورها در سئو خارجی است.

ممکن است بپرسید که بک لینک چیست ؟ وقتی شما از یک سایت به سایت خودتان لینک می دهید برای سایتتان یک بک لینک ساخته‌اید.

برای اینکه شما بتوانید مقالات تان را به نتایج اول گوگل بیاورید بعد از اینکه محتوای آن را منتشر کردید باید برای آنها شروع به ساخت بک لینک در سایت ها کنید. البته اگر اصول ساخت بک لینک را یاد بگیرید میتوانید به صورت کاملآ رایگان برای سایتتان بک لینک های با کیفیت بسازید.

برای ساخت بک لینک می‌توانید در سیستم های وبلاگدهی و انجمن ها برای سایتتان وبلاگ بسازید و با تقویت کردن آنها شروع به لینک دادن به سایت تان کنید. ساخت بک لینک بسیار مهم است و شما باید با توجه به اصول لینک سازی شروع به ساخت لینک های با کیفیت کنید. اگر در این زمینه تخصص و مهارت ندارید اصلا توصیه نمی کنیم لینک سازی کنید چون ممکن است گوگل متوجه شود وب سایت تان را پنالتی کند. البته اصول لینک سازی را کامل یاد بگیرید می توانید بک لینک های با کیفیت و طبیعی برای سایت زبان بسازید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

1 × یک =