چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم ؟

همانطور که میدانید با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت باعث شده که اینترنت یک منبع پولساز و پردرآمد تبدیل شود. خیلی از افراد از من میپرسند که چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

اگر شما قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشید و هدفتان کسب درآمد از اینترنت باشد برای این که بتوانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید به فروشگاه اینترنتی نیاز دارید.

اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم ؟ راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی اصلاً کار سخت و دشوار نیست و اصلاً نیازی به هزینه ها و سرمایه‌های بالایی ندارد. شما بدون اینکه نیاز به تخصص و مهارت خاصی داشته باشید می توانید در کمتر از یک ساعت فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

با توجه به اینکه اکثر کسب و کارهای فیزیکی به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده شده اند اغلب افراد هدفشان کسب درآمد از اینترنت است و می خواهند محصول و خدماتی را به دیگران ارائه بدهند باید فروشگاه اینترنتی و فروشگاه آنلاین راه اندازی کنند.

اما قبل از راه اندازی فروشگاه آنلاین تان یک سری کارها باید انجام دهید! که در این مقاله مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد که چطور از صفر یک فروشگاه آنلاین برای کسب و کارتان را اندازی کنید و افراد و کاربران زیادی را جذب فروشگاه اینترنتی تان کنید و آن ها را به مشتری تبدیل کنید.

اگر تمام مراحل را به درستی انجام دهید مطمئن باشید خیلی سریع می توانید محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید و افراد زیادی را جذب کسب و کار اینترنتی تان کنید. پس همراه ما باشید تا به صورت کامل پاسخ سوالتان را که ” چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم ” بدهم. فقط از شما میخواهم که تمام نکات گفته شده در این مقاله را عملی کنید.

‏چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم ؟

چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم

با توجه به اینکه بسیاری از افراد این سوال را دارند که چگونه فروشگاه اینترنتی داشته باشیم در این مقاله می خواهم مرحله به مرحله ساخت فروشگاه آنلاین را به شما آموزش بدهم .

شاید فکر کنید که اگر بخواهید فروشگاه اینترنتی داشته باشید حتماً باید زبان های برنامه نویسی تحت وب را کامل یاد بگیرید و اگر زبان های برنامه نویسی را بلد نیستید ممکن است به این فکر کنید که کار طراحی سایت تان را به شرکتهای طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی بسپارید.

در صورتی که اصلا اینطور نیست! شما بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی و بدون اینکه نیاز به سرمایه زیادی داشته باشید می توانید یک وب سایت فروشگاهی کاملا حرفه ای راه اندازی کنید.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان شما باید از سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز ها استفاده کنید. به لطف بزرگ سیستم های مدیریت محتوای رایگان راه اندازی و ساخت فروشگاه آنلاین تقریبا برای تمام افراد ممکن شده است. یعنی شما بدون اینکه نیاز به یادگیری زبان های برنامه نویسی داشته باشید به صورت کاملاً حرفه ای می توانید سایت فروشگاهی تان را طراحی کنید.

اما برای اینکه فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید باید از قبل یکسری مراحل را قدم به قدم انجام داده باشید که در ادامه به صورت کامل شما را با این مراحل آشنا خواهیم کرد.

۱) هدفتان را کامل مشخص کنید

قبل از اینکه فروشگاه اینترنتی تان را طراحی کنید و به صورت اینترنتی محصولات و خدماتتان را بفروشید باید از هدف تان را کامل مشخص کنید که دقیقاً برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان چه هدفی دارید؟ اصلاً قرار است که محصولات و خدماتی را در فروشگاه اینترنتی تان بفروشید.

آیا کسب و کار فیزیکی دارید و هدفتان این است که کسب و کار فیزیکی تان را به کسب کار اینترنتی تبدیل کنید و محصولات و خدماتتان را در اینترنت بفروشید؟ یا اینکه می خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و با توجه به فروش اطلاعات و تخصص تان درآمدزایی کنید. اولین قدم قبل از اینکه به فکر فروشگاه اینترنتی تان باشید هدف تان را کامل مشخص کنید. مشخص کنید که دقیقا نمی خواهید که محصولات و خدماتی را در اینترنت بفروشید.

۲) انتخاب ایده برای طراحی فروشگاه اینترنتی

دومین مرحله انتخاب ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و طراحی فروشگاه اینترنتی تان است. شما باید بهترین ایده را انتخاب کنید.

منظور از انتخاب ایده اصلا ایده ای نیست که تا به حال توسط کسی انتخاب نشده باشد. شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان برای طراحی فروشگاه اینترنتی تا بهترین ایده را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر یک کسب و کار فیزیکی دارید مثل یک فروشگاه فیزیکی لباس، کیف و کفش می توانید ایده فروشگاه اینترنتی و کسب و کار آنلاین تان فروش کیف و کفش باشد. در کل هر محصول فیزیکی که می فروشید می تواند ایده برای راه اندازی و ساخت فروشگاه آنلاین و کسب و کار اینترنتی تان باشد.

اما ممکن است کسب و کار فیزیکی نداشته باشید اصلا جای نگرانی نیست! شما می توانید با توجه به مهارت و تخصصی که دارید فروشگاه اینترنتی تان را طراحی کنید و شروع به کسب درآمد از اینترنت کنید. به عنوان مثال ممکن است شما در زمینه روانشناسی، موفقیت و قانون جذب کتاب‌های زیادی مطالعه کرده باشید. می توانید در وب سایت فروشگاهی در این زمینه  طراحی کنید و اطلاعات تان را به دوره‌های آموزشی تبدیل کنید و درون فروشگاه اینترنتی تان برای فروش قرار دهید.

پس در دومین قدم برای اینکه فروشگاه اینترنتی داشته باشید و راه‌اندازی کنید باید ایده مناسبی انتخاب کنید.

۳) راه اندازی و طراحی وب سایت

سومین مرحله برای اینکه فروشگاه آنلاین تان را طراحی کنید باید یک سایت راه اندازی کنید. راه اندازی سایت اصلی کار سخت و دشواری نیست.

برخلاف اینکه خیلی از افراد فکر می کنند اگر بخواهند سایت راه اندازی کنند حتماً باید علم برنامه نویسی و کد نویسی بلد باشند می خواهم به شما بگویم که اگر میخواهید فروشگاه اینترنتی داشته باشید اصلا نیازی به یادگیری زبان های برنامه نویسی نیست.

نه نیاز است که زبانهای برنامه نویسی را کامل یاد بگیرید نیاز است که بابت طراحی و راه‌اندازی سایت تان شرکت های طراحی سایت و شرکت های طراحی فروشگاه اینترنتی هزینه های زیادی را بدهید.

شما با استفاده از از سیستم های مدیریت محتوا و سایت سازها می‌توانید فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کنید. بهترین راه برای ساخت سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان وردپرس است.

شما با استفاده از آن می توانید هر سایتی را با هر امکانی که بخواهید برای خود را راه اندازی کنید. البته علاوه بر وردپرس سایت ساز ها سیستم های مدیریت محتوای دیگری هم وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما با توجه به این که وردپرس بهترین سایت ساز است زبان فارسی را کاملاً پشتیبانی می‌کند و امنیت بسیار بالایی دارد و پیشنهاد می کنیم از همین سایت ساز شروع کنید.

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید برای تبدیل آن به فروشگاه اینترنتی می توانید در کمتر از از یک دقیقه سایت وردپرسی تان را به فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

برای اینکه سایت وردپرسی تان را به فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید باید افزونه و پلاگین ووکامرس را که کاملاً رایگان است روی سایت وردپرسی تا نصب و با فعال سازی آن در کمتر است یک دقیقه می توانید سایتتان را به فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

۴) به فکر افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی تان باشید

بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کردید حالا باید به فکر افزایش بازدید سایت باشید. برای اینکه بتوانید مخاطبان و کاربران زیادی را جذب کسب و کارتان کنید و بتوانیم درآمدتان را افزایش بدهید باید کاری کنید که افرادی که به محصولات و خدمات تان نیاز دارند شما را خیلی راحت پیدا کنند.

راه و روش های زیادی برای افزایش بازدید و ترافیک سایت وجود دارد. خیلی از افراد فکر می کنند که اگر بخواهند بازدید فروشگاه اینترنتی شما را افزایش بدهند حتماً باید از طریق راه و روش های پولی مثل تبلیغات در اینترنت، تبلیغات گوگل و تبلیغات در شبکه های اجتماعی اقدام کنند. در صورتی که این طور نیست!

شما می توانید به صورت کاملاً رایگان بازدید وب سایتتان را افزایش بدهید. بهترین راه برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی تولید محتوای حرفه‌ای و هدفمند است. شما باید با توجه به نیاز مخاطبان و کاربران تان محتوا های جامع و هدفمندی تولید کنید. البته علاوه بر این روش راه روش های کاملا رایگان زیادی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی وجود دارد اگر می خواهید از تمام روش های افزایش بازدید سایت استفاده کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله زیر را مطالعه کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

3 + 9 =