چگونه لحن بیان قوی داشته باشیم؟

صدای شما تنها قدرتمندترین ابزار ارتباطی است که شما دارید! در این مقاله استفاده موثر از صدای خود و تقویت لحن بیان که اعتماد به نفس ، اقتدار ، حضور و تأثیرگذاری را به شما یاد می دهد ، می آموزید.

صدای ما حضور ماست

از زمان به دنیا آمدن ، اولین باری که دهان خود را باز کردیم ، شخصیت خود را اعلام کردیم ، حضور ما مشخص شد ، اولین گریه مان را اعلام کردیم تا بگوییم …

”  من اینجا هستم که دوست داشته باشم و دوست داشته شوم.”

چالش همه ما این است که چگونه می توانیم به گونه ای ارتباط برقرار کنیم ، اعتماد ایجاد کنیم و با استفاده از ارگان زیبایی از روح خود به نام صدا تغییر و تحول پایدار در تعامل با مخاطبان و مشتری ایجاد کنیم.

۶ نوع مختلف “تن صدا” و چگونه می توانید لحن بیان خود را برای برقراری ارتباط بیشتر کارآمد ترکنید:

  1. تونالیته سوال یا فرمان

ممکن است شما از تأثیر تونالیت صحبت کردن یا آواز خواندن خود بی اطلاع باشید.

از طریق صدای صوتی چه پیامی را ارسال می کنید؟

یک لحن بیان ضعیف می تواند صدای شما را با آنچه می گویید ناسازگار کند. شما می توانید یک چیز را بگویید و دیگران در حال شنیدن چیز دیگری باشند. ممکن است شما به طور ناخودآگاه از یک تونالیته سوال یا تونالیت فرمان استفاده کنید که صدای مناسبی برای پیام شما یا مخاطبان شما نیست.

تونالیسم زیر سؤال بردن عدم اطمینان و اقتدار شما در ارتباطات شما را از بین می برد. تونالیته فرمان می تواند باعث ایجاد ارعاب شود و یا قدرت در گفتار شما را افزایش دهد.

نکته راهنما:

تونالیته سؤال از فرکانس بالاتر ، روشن تر ، نرم تر است ، نفس بیشتری را دربر می گیرد و معمولاً در انتهای هر جمله دارای تحریک شدید است.

تونالیتوری فرمان عمیق تر است و فاقد فرکانس بالاتری است ، قوی به نظر می رسد و با رهبری و اقتدار در ارتباط است و معمولاً در انتهای یک جمله افت می کند و پایین می آید.

هر دو این تنش ها می توانند مفید باشند اما باید کنترل شوند و به صورت صدای منظم شما تبدیل نشوند ، زیرا اضافه کاری می تواند حضور و تأثیر شما را در درک دیگران از شما تغییر دهد.

کیفیت صدای شما نباید محدود یا نگه داشته شود. برای مکالمات اختلاف و مخاطبان باید این توانایی را داشته باشید که به تفاوتهای مختلفی دسترسی پیدا کنید.

عمل VOCAL:

انجام لیبل لب یا زبان می تواند شما را در ایجاد فرکانس های مختلف کمک کند و به شما امکان دهد تا به تنش های مختلف دسترسی پیدا کنید. اینجا گوش کنید و این تمرین را امتحان کنید.

  1. صدای شفاهی برای پیچیدگی ها:

اگر برای اینکه صمیمانه و سپاسگزار باشید از لحن بیان روشن تر و نفس گیر تر استفاده میکنید ، این کار را نکنید. به طور کلی ، ما اعتماد داریم ، احساس امنیت می کنیم و دوست داریم به یک صدای صوتی گوش دهیم که واقعاً صمیمانه است

.

  1. صدای VOCAL هنگامی که یک نکته را می گویید:

از تن عمیق تر و نفس کمتری استفاده کنید. این سیگنال را به شما می دهد که منظور شما از آنچه می گویید چیست. به شما گوش داده می شود زیرا این لحن دارای تقارن تقاضا است و می گوید بهتر است به من گوش دهید.

  1. صدای شفاهی وقتی که به یک مخاطب جوان می گویید:

برای برقراری ارتباط صمیمی ، مثل وقتی با دختر جوان ۱۰ ساله ام صحبت می کنم ، از تونالیتی نرم تر و بالاتر برای مطابقت با صدای او استفاده می کنم. این به من این امکان را می دهد تا با استفاده از تقویت لحن بیان، ارتباط قوی تری برقرار کنم که امکان مکالمه بهتری را فراهم کند.

شما تا زمانی که صدای خودتان را ضبط نکنید و آن را گوش ندهید ، هرگز از کیفیت تونالیتان نمی دانید و قادر به تقویت لحن بیان خود نیستید. وقتی صحبت از تونالیسم می شود بیشتر ما BLINDSPOTS داریم زیرا همه ما به صدای خودمان عادت کرده ایم وآن را متفاوت نمی دانیم.

حفظ کنترل

داشتن کنترل بر انتخاب دلخواه شما ، دانستن اینکه چه لحنی برای پیام خاص شما مناسب است ، یک فرم هنری برای ارتباطات قدرتمند و لحن بیان قوی است.

من ناظر مهارتهای فردی هوشمندانه ای هستم که انسانها بطور شهودی در ارتباط و گوش دادن کلامی و غیر کلامی دارند.

دختر من به عنوان یک کودک سه ساله قادر به انتخاب هرگونه نشانه ای از عصبانیت ، ترس ، اندوه و هیجان است. او از من سؤال می کرد و می گفت: “غمگین نباشی ، مادر” یا “عصبانی هستی ، مادر؟”

“یک چیز جالب در مورد هر یک از اینها تنها چند کیفیت است که از طریق جامعه انسانی به صورت دانشگاهی تهیه می شوند” TONYA REIMAN

راهی که من می بینم این است که صدای شما مانند صورت شما است. شما آن را همه جا با خود می گیرید و هرچه می خواهید اثری از ادراک در مورد شما باقی می گذارد.

وقتی به حرف کسی گوش می دهیم بلافاصله درک ناخودآگاه درباره کل زندگی آنها ایجاد می کنیم. ممکن است اینها درست نباشند ، اما هنوز هم تأثیر می گذارد که چگونه دیگران را تحت تأثیر قرار داده و چه اعتقادی راجع به شما دارند.

  1. یک رأی دوستانه:

صدای دوستانه همان چیزی است که همه ما هر از گاهی می خواهیم. ما غافلگیر می شویم که چرا مردم به ما برنمی گردند یا فقط لیست اتصال ما را حذف نمی کنند. من اغلب از خودم پرسیده ام ، “آیا من چیزی نادرست گفتم؟” یا ، “نمی دانم وقتی حرف زدم او چه فکری راجب من می کند؟”.

گاهی اوقات از طریق صدا و لحن بیان ما ممکن است شخص دیگری را مورد ارعاب قرار دهیم یا فقط آنها را کنار بگذاریم.

همه ما صدای صوتی متفاوتی داریم زیرا شخصیت های مختلفی داریم و می توانیم با مدل سازی صدای صوتی که دوست داریم از یکدیگر یاد بگیریم و آنها را امتحان کنیم و ببینیم این مناسب است یا خیر. برای تقویت لحن بیان و کشف لحن بیان دوستانه منحصر به فرد خود ، می توانید از خود بپرسید که صدای صوتی دوستانه چیست ؟

عمل VOCAL:

با صدای خود بازی کنید و بازیگری انجام دهید.

یک مکان خصوصی پیدا کنید و عروسکی مورد علاقه خود را بیرون بیاورید ، او را بنشینید و شروع به صحبت کنید. فیلم را ضبط کنید و آن را تماشا کنید و دوباره گوش دهید. وانمود کنید دوستانه ترین فرد تا به حال هستید. با انجام این کار ، تصور می کنم صدای شما بالاتر از حد معمول بلند شود و همچنین آنقدر بلند و نفس گیر نباشد.

با مربیگری شخصی و تشخیص نوع صدای شما ، می توانید صدای خود را با انجام تمریناتی که نسبت هوا و ماهیچه ها را در حنجره شما تغییر می دهد ، تغییر دهید .

نکته VOCAL:

به طور کلی برای داشتن یک صدای دوستانه تر ، معمولاً لحن بیان بالاتر است و عمیق تر نیست. این صدای بلند یا ادعا نیست ، بلکه نفس گیر تر و آرام تر است. تارهای صوتی آنقدر فشرده نشده اند (محکم بسته می شوند) که اجازه می دهد نفس بیشتری جریان یابد.

۶.لحن بیان زنان:

وال استریت ژورنال در مورد تحقیقات از دانشگاه کالیفرنیا گزارش داد اظهار داشت که بلندگوهای عمومی کاریزماتیک از صدای خود برای نفوذ در مخاطبان بزرگ استفاده می کنند. این تحقیق نشان داد که سیاستمداران موفق دارای ویژگیهای اصلی صدا هستند که به شدت بر نحوه پاسخ مردم به آنها تأثیر می گذارد ، و این هیچ ارتباطی با معنای سخنانشان که می گویند یا ایده های بیان شده نیست.

وقتی با این سبک لحن بیان صحبت می کنید ، همراه با ذهنیت برای اتصال و پیامی که دعوت کننده است ، احتمالاً تهدید کمتری خواهید داشت و مشتری ها و مخاطبان به شما اعتماد خواهند کرد و احساس می کنند که صمیمی هستید.

تحقیقات دیگر می گویند که صدای زنان به سختی از صدای مردان قضاوت می شود. صدای طبیعی بالاتر و صدای نفس نفس زن می تواند صدای او را در یک فضای کسب و کار کمتر قطعی کند.

توانایی کسب درآمد بیشتر معمولاً با کسانی همراه است که صداهای عمیق تری دارند و این به دلیل ادراک داشتن اقتدار و ادب بیشتر در صدا است. تونالیت فرمان یک مهارت رهبری است و زنانی که صدای بلندتری دارند ، به طور طبیعی برای ایجاد این کیفیت تلاش می کنند.

تقویت لحن بیان در داشتن لحن بیان عمیق تر به شما کمک می کند تا صادق تر و قدرتمند تر به نظر برسید.

برای تقویت لحن بیان و صدای زن می توان تمرین های صوتی را تمرین کرد.

وقتی با صدای زنان کار می کنم ، بیشتر وقت خود را صرف بهبود صدای عمیق تر آنها ، اتصال ، تعادل و آمیختن صدای قفسه سینه آنها (صدای عمیق تر) با صدای سر آنها (صدای بالاتر) می کنم.

زنانی که من با آنها کار می کنم صداهای بسیار قوی تر ، مطمئن ، قابل اطمینان دارند و بلافاصله متوجه می شوند که مردم با احترام و توجه بیشتر به آنها چگونه پاسخ می دهند. آنها در پایان به کارهایی با کیفیت بهتر می پردازند که پول بیشتری پرداخت می کنند ، در مصاحبه ها بهتر عمل می کنند و تبلیغات می کنند.

مارگارت تاچر نمونه ای از چگونگی قدرت گرفتن رهبری وی پس از گرفتن دروس صوتی برای بهبود لحن او بود.

آیا می خواهید بیشتر لحن بیان خود را قوی استفاده کنید؟ یک فیلم ویدیویی را در “VOICES زنان برای رهبری” بررسی کنید.

داشتن توانایی دسترسی به تنش های متنوع در صدای ما می تواند به ما امکان دهد در موقعیت های مختلف در سطح عمیق تر و با مخاطبان مختلف ارتباط برقرار کنیم.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یک × چهار =